Jump to content


Photo
- - - - -

Kanada


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
15 replies to this topic

#1 kamarad.milos

kamarad.milos
  • Members
  • 7 posts

Posted 07 April 2008 - 00:22

Zamolio bih sve koji imaju bilo kakvu informaciju o mogucnosti zaposlenja stranaca u drzavnim bezbednosnim sluzbama Kanade (policija, pravosudje), da to i napisu. Naime, nedavno sam cuo da je Kanada jedna od retkih drzava koja daje mogucnost da se i u drzavnim sluzbama zaposljavaju stranci. Za to, prema mojim informacijama, je naravno potrebno odlicno poznavanje jezika i pozitivnog pravnog sistema. Siguran sam, da ako uopste postoji takva mogucnost, moraju da se ispune jos neki uslovi. S obzirom da se i u Srbiji bavim poslom iz ove oblasti, rado bih stecena znanja i dobru praksu podelio sa bracom Kanadjanima.
A sto se tice zivota tamo, znam. 'ladno 'al standard :rolleyes:

Hvala svima na datim odgovorima i komentarima!

#2 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 07 April 2008 - 01:01

Izvoli, sve je tu http://www.opp.ca/Re...tment/index.htm .

Ne moras biti drzavljanin Kanade, dovoljno je da si permanent resident, tj. da imas regularne iseljenicke papire.

Pogledaj ovaj upitnik http://www.opp.ca/Re...opp_000598.html .

Ne postoje nikakvi posebni uslovi, osim odlicne fizicke kondicije.

Policajac u Kanadi je, za razliku od onih americkih nesrecnika, dobro placen i relativno bezopasan posao, tako da mi nikada nece biti jasno zasto uvek glume neko ludilo i zasto su maksimalno nadrkani, valjda puno gledaju americke filmove.

Prave 60 do 80 000 $ godisnje.

I imaju vrlo zayebanu taktiku, hapse kolima i na kraju sprejom, ne koriste ruke, ako ne verujes pogledaj:

Youtube Video ->Original Video

Edited by down with the sickness, 07 April 2008 - 01:13.


#3 kamarad.milos

kamarad.milos
  • Members
  • 7 posts

Posted 07 April 2008 - 01:22

Izvoli, sve je tu http://www.opp.ca/Re...tment/index.htm .

Ne moras biti drzavljanin Kanade, dovoljno je da si permanent resident, tj. da imas regularne iseljenicke papire.

Pogledaj ovaj upitnik http://www.opp.ca/Re...opp_000598.html .

Ne postoje nikakvi posebni uslovi, osim odlicne fizicke kondicije.

Policajac u Kanadi je, za razliku od onih americkih nesrecnika, dobro placen i relativno bezopasan posao, tako da mi nikada nece biti jasno zasto uvek glume neko ludilo i zasto su maksimalno nadrkani, valjda puno gledaju americke filmove.

Prave 60 do 80 000 $ godisnje.

I imaju vrlo zayebanu taktiku, hapse kolima i na kraju sprejom, ne koriste ruke, ako ne verujes pogledaj:

Youtube Video ->Original Video


Hvala najlepse!!!

Jos par pitanja:

Koliko u proseku vremenski traje procedura dobijanja iseljenickog statusa, da li proces ubrzava ili usporava bracno stanje i kakav kvalitet zivota omogucavaju godisnja primanja koja si mi naveo?

Nadam se da nisam pain in the ass, jos jednom hvala!

#4 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 07 April 2008 - 02:16

Koliko u proseku vremenski traje procedura dobijanja iseljenickog statusa, da li proces ubrzava ili usporava bracno stanje i kakav kvalitet zivota omogucavaju godisnja primanja koja si mi naveo?


Ne znam koliko danas traje procedura.

Bracno stanje nema veze sa procesom, devojka (ako ste 12 meseci zajedno) kao common-law partner ima ista prava kao i supruga i mozete aplicirati zajedno, ako si na to mislio. Ako si singl, to isto nema veze sa procesom i brzinom obrade.

60 do 80 hiljada/godisnje je dosta dobra plata, ako uzmes u obzir da je prosek 40 hiljada, sto ne znaci da se ubijas od kinte, vec samo da zivis opusteno. Ovo 60/80 to ti je, posle takse, nekih 40/60 hiljada cistih para.

Policajac je dobro placen posao. Vatrogasci su, recimo, solidno placeni 50 do 70 somica godisnje.

Vozaci gradskih autobusa 40-55. Cisto radi orijentacije. Prodavacice 15-25.

Socijalni slucajevi 10-15. Striptizete ..... priceless.

Edited by down with the sickness, 07 April 2008 - 05:11.


#5 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 07 April 2008 - 02:29

Cekaj zar kod vas zandari ne moraju da imaju barem associates in criminal justice?

#6 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 07 April 2008 - 03:07

Cekaj zar kod vas zandari ne moraju da imaju barem associates in criminal justice?


Ne znam detalje i meni je to nejasno. Trebalo bi da to bude dvogodisnji full-time program, ali sam prilicno siguran da moze da bude i 25-nedeljni, tako sam bar vise puta cuo.

#7 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 07 April 2008 - 05:07

Position Service Time Salary (per year)

Probationary Constable 0 – 12 months$ 41,684.00
Constable 12 – 18 months$ 53,148.00
18 – 24 months$ 60,744.00
24 – 36 months$ 67,578.00
36 months to 7 years$ 75,926.00

Edited by down with the sickness, 07 April 2008 - 11:42.


#8 Gonzo

Gonzo
  • Members
  • 3,133 posts

Posted 09 April 2008 - 00:29

Hm, ne ocekuje se da pandur zivi duze od 7 godina.

#9 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 09 April 2008 - 05:50

Hm, ne ocekuje se da pandur zivi duze od 7 godina.


Ovo je constable, a ne pravi pandur. Ne znam kako je u Kanadi, ali ljudi u Americi na ovu poziciju dolaze tako sto ih izaberu na lokalnim izborima, a ne napredovanjem u policijskoj sluzbi.

Constable sluzi da uruci sudski poziv, prisustvuje sudjenju kao obezbedjenje i izvrsenju sudske presude (recimo, izbacivanje iz stana), patrolira deo grada koji ga je izabrao i tako ta sitna birokratija. Constable ima duznost da pomogne panduru u akciji/nevolji ako se dogodi da naidje na istu, i ima ovlascenje da spreci kriminalne radnje na koje naidje (provala, itd), ali inace nije povezan sa lokalnom policijom i ne javlja se na hitne pozive na koja redovna policija ide. Tako da je mozda tih 7 godina limit koliko moze da sluzi kao constable?

#10 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 09 April 2008 - 06:52

Ovo je constable, a ne pravi pandur. Ne znam kako je u Kanadi, ali ljudi u Americi na ovu poziciju dolaze tako sto ih izaberu na lokalnim izborima, a ne napredovanjem u policijskoj sluzbi.


Ovo je bas pravi pandur. Constable je najnizi policijski cin u Kanadi. Svaki permanent officer startuje kao constable. Zaboravio si da smo mi samo deo kraljevine i da nam je sefica Elizabeta II, nemamo mi nikakve veze sa Amerikom :rolleyes: .

Podatak o platama je sa zvanicnog sajta policije Ontarija. Nemam pojma zasto su dali plate samo do sedme godine. Evo vam link.

http://www.opp.ca/Re...opp_000582.html

Edited by down with the sickness, 09 April 2008 - 06:55.


#11 Koler

Koler
  • Members
  • 13 posts

Posted 09 April 2008 - 21:30

Ne znam koliko danas traje procedura.

Bracno stanje nema veze sa procesom, devojka (ako ste 12 meseci zajedno) kao common-law partner ima ista prava kao i supruga i mozete aplicirati zajedno, ako si na to mislio. Ako si singl, to isto nema veze sa procesom i brzinom obrade.

60 do 80 hiljada/godisnje je dosta dobra plata, ako uzmes u obzir da je prosek 40 hiljada, sto ne znaci da se ubijas od kinte, vec samo da zivis opusteno. Ovo 60/80 to ti je, posle takse, nekih 40/60 hiljada cistih para.

Policajac je dobro placen posao. Vatrogasci su, recimo, solidno placeni 50 do 70 somica godisnje.

Vozaci gradskih autobusa 40-55. Cisto radi orijentacije. Prodavacice 15-25.

Socijalni slucajevi 10-15. Striptizete ..... priceless.






Prijatelju imam jedno pitanje za tebe , puno bi mi pomoglo ako bi imao neke informacije za mene . Zena moja i ja planiramo
za mesec , dva da idemo u Kanadu na garantno pismo njenog ujaka . Posto vidim da imas dosta korisnih informacija , interesuje me jel imas neku informaciju , da li bi mi mogli da ostanemo tamo na varijantu pripajanja porodici ili da ja ili ona nadjemo nekog poslodavca ili bilo koja druga varijanta za ostanak kad vec budemo tamo ?

#12 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 09 April 2008 - 21:39

Prijatelju imam jedno pitanje za tebe , puno bi mi pomoglo ako bi imao neke informacije za mene . Zena moja i ja planiramo
za mesec , dva da idemo u Kanadu na garantno pismo njenog ujaka . Posto vidim da imas dosta korisnih informacija , interesuje me jel imas neku informaciju , da li bi mi mogli da ostanemo tamo na varijantu pripajanja porodici ili da ja ili ona nadjemo nekog poslodavca ili bilo koja druga varijanta za ostanak kad vec budemo tamo ?


pripajanje porodici tesko - ni rodjenog brata ne mozes pravolinijski da sponzorujes, samo decu i roditelje.

mogli biste mzoda da nadjete sponzorsvto - mislim da je nekada mogla grupa zaposlenih indivudua (5) ili neka organizacija poput crkve. tada oni potpisu da su odgovorni za vas - i zato je tesko naci te garante.

medjutim, najbolje je da odes na sajt kanadskog imigracionog odseka i tamo nadjes zakonske informacije. a nema nikakvih problema da kada si ovde nazoves kancelariju imigracionog odeljenja i pitas pod kojim uslovima bi mogao da ostanes.

#13 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 10 April 2008 - 07:55

Zaboravio si da smo mi samo deo kraljevine i da nam je sefica Elizabeta II, nemamo mi nikakve veze sa Amerikom :rolleyes: .


Uh, stalno to zaboravljam. Da nema Kvebeka, meshao bih vas sa Minesotom. :huh:

#14 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 11 April 2008 - 17:16

Prijatelju imam jedno pitanje za tebe , puno bi mi pomoglo ako bi imao neke informacije za mene . Zena moja i ja planiramo
za mesec , dva da idemo u Kanadu na garantno pismo njenog ujaka . Posto vidim da imas dosta korisnih informacija , interesuje me jel imas neku informaciju , da li bi mi mogli da ostanemo tamo na varijantu pripajanja porodici ili da ja ili ona nadjemo nekog poslodavca ili bilo koja druga varijanta za ostanak kad vec budemo tamo ?



Moram da te razocaram, prvo sto ne znam gotovo nista o tome kako se danas emigrira, drugo sto mislim da je Mango u pravu 100%, nema nikakve shanse da ostanete ovde i sredite papire. Poenta je da moras biti izvan Kanade kada apliciras i kada dobijes papire, jedini izuzetak su razne kategorije politickog azila.

Spajanje porodice, to zaboravi, samo deca i roditelji, sponzorstvo verovatno moze, ali ja ne znam nista o tome.

Naravno, najbolje da zapocnete iz Srbije redovnu proceduru, ako ispunjavate sve uslove.

Edited by down with the sickness, 11 April 2008 - 17:17.


#15 Koler

Koler
  • Members
  • 13 posts

Posted 12 April 2008 - 17:09

Moram da te razocaram, prvo sto ne znam gotovo nista o tome kako se danas emigrira, drugo sto mislim da je Mango u pravu 100%, nema nikakve shanse da ostanete ovde i sredite papire. Poenta je da moras biti izvan Kanade kada apliciras i kada dobijes papire, jedini izuzetak su razne kategorije politickog azila.

Spajanje porodice, to zaboravi, samo deca i roditelji, sponzorstvo verovatno moze, ali ja ne znam nista o tome.

Naravno, najbolje da zapocnete iz Srbije redovnu proceduru, ako ispunjavate sve uslove.



Pa cekaj , zar ne postoji varijanta da eto sad sam ja u Kanadi , i upoznam coveka koji ima firmu i kojem ja trebam da radnim u njegovoj firmi , posto ima potrebu za radnom snagom mog zanimanja , zar on ne moze da mi sredi radnu vizu ?