Jump to content


Photo
- - - - -

Domaci hosting provajderi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
50 replies to this topic

#16 CYBERMANIA

CYBERMANIA
  • Members
  • 75 posts

Posted 23 August 2013 - 00:09

Imao je EUnet par ispada. Verat mi se cini malo stabilniji. Ni jedan ni drugi nisam nikad koristio, samo klijenti.

Loopiju sam koristio pre 10 godina otprilike. Zbog njih sam izgubio vazan domen, tako da se nikad nisam ni vratio. Fora je sto se nisu opametili.. S vremena na vreme imaju downtime od par dana i mnoge firme totalno polude zbog dropovanih mailova. Takodje im je konekcija na server sa bazama uzasna.

 

U principu su svi oni bolji od raznih sitnih pilicara koji se pojave (i izgube) preko noci, normalno bez registrovane firme.



#17 danili

danili
  • Members
  • 3 posts

Posted 27 August 2013 - 02:02

Nisam ni za verat sigurna, moj kolega se cesto zali na probleme sa serverom, mada ga nisam licno probala.

Malo je, iliti ni jedna usko specijalizovana kompanija bas za web hosting, To kad se bavis i ovim i onim, nudis sve i svasta... pa ne mozes u svemu biti najbolji!

 

Zato sam sada odlucila da probam usluge Beowebnet-a, jer sam informisana da su oni iskljucivo web hosting kompanija, legalna i registrovana kod nas, a koja opet radi po svetskim standardima. Novi su ovde, ali ne i u svetu (pa sam tako i saznala od korisnika sa istocnog trzista).

Paketi su pri tom odlicni, datacentri, cene... Mislim da je bilo vreme da Srbija dobije nesto normalno u ovom polju.



#18 MIRIJEVo

MIRIJEVo
  • Members
  • 2 posts

Posted 27 August 2013 - 13:43

U pravu si, Danili- proverio sam. Zaista su super. Do sada nisam cuo za njih , ali opravdano-pa novi su kod nas! Nadam se da ce ispuniti moja ocekivanja i ocekivanja svih onih koji traze kvalitet za male pare....Bravo za Beowebnet.com :thumbs:


Edited by MIRIJEVo, 27 August 2013 - 13:44.


#19 CYBERMANIA

CYBERMANIA
  • Members
  • 75 posts

Posted 29 August 2013 - 02:26

Sta pricate vi, pa sajt im jedva radi. Na sajtu ne postoji apsolutno nikakav kontakt detalj! :rotflmao:

Registrovani su isto kao i Mikina buvljacna tezga.

 

Morate da se potrudite pre nego sto krenete sa spamom. :wicked: :-1:


Edited by CYBERMANIA, 29 August 2013 - 02:28.


#20 danili

danili
  • Members
  • 3 posts

Posted 29 August 2013 - 06:08

Citas li ti covece?  :twak:  Pa naravno da nisi nasao, kad su u izgradnji sajta, tek su se pojavili na trzistu! A rekoh da rade za istocno trziste i tako su i isprobani, nemaju samo jedan sajt! Ko jos mesa babe, zabe i srbe. Znamo koliko u Srbiji traje papirologija pri tom, ali vec su registrovani, pitala ja naravno...



#21 MIRIJEVo

MIRIJEVo
  • Members
  • 2 posts

Posted 30 August 2013 - 08:24

Pa da, sajt im nije jos zavrsen, nedostaje mnogo toga - vidim. Zato su im  cene odlicne za ono sto nude -po onome sto vidim. Daj Boze da ovo zazivi, pa da radimo kao ljudi.....



#22 igrice

igrice
  • Members
  • 4 posts

Posted 30 August 2013 - 12:42

Verat može da izdrži do nekih 10000poseta dnevno sa dosta optimizacija, kesiranjem i sl. na najvecem paketu. Bez toga puca na 2000 dnevno na wordpressu. na Joomli usporava drasticno sa preko 800 poseta dnevno.

 

Eunet je tu vec bolji, ali za malo, ali ogranicava ram na 64 po sajtu sto opet zna da zeza.

 

Moj savet je idite na strance, Hostgator ili GoDaddy, cene su kao na eunetu, cak i nize, ali zato za 3x bolji.

pozzz



#23 fiat

fiat
  • Members
  • 1 posts

Posted 12 September 2013 - 11:23

O ovom se provajderu u poslednje vreme mnogo priča. Od kolega sam čuo da se radi o koncernu neke kompanije sa istoka i iz zapadne Evrope koja otvara data centre u Srbiji. Što se tiče Verat neta, čuo sam od kolega da imaju neke "problemčiće" za koje nemaju rešenje.



#24 CYBERMANIA

CYBERMANIA
  • Members
  • 75 posts

Posted 16 September 2013 - 01:22

Gde se to prica? Daj neki link..

I odakle ti to je verat ima "problemcice"?



#25 Goran5103

Goran5103
  • Members
  • 3 posts

Posted 09 October 2013 - 00:55

Verat može da izdrži do nekih 10000poseta dnevno sa dosta optimizacija, kesiranjem i sl. na najvecem paketu. Bez toga puca na 2000 dnevno na wordpressu. na Joomli usporava drasticno sa preko 800 poseta dnevno.

 

Eunet je tu vec bolji, ali za malo, ali ogranicava ram na 64 po sajtu sto opet zna da zeza.

 

Moj savet je idite na strance, Hostgator ili GoDaddy, cene su kao na eunetu, cak i nize, ali zato za 3x bolji.

pozzz

 

Morao sam da se registrujem na forum da bi ovo prokomentarisao.

Ljudi molim vas recite mi odakle Vam ideja da nekom prepoorucite GoDaddy hosting?

Hostgator-ok, mnoge druge strane kompanije rade odličan posao, ali GoDaddy zaista ne treba koristiti ni za šta osim za registraciju domena.



#26 Ske

Ske
  • Members
  • 12 posts

Posted 23 March 2014 - 03:00

Ja ne bih ni najgorem neprijatelju preporucio da koristi hosting u Srbiji, niti bilo gde na Balkanu.



#27 uros3g

uros3g
  • Members
  • 1,173 posts

Posted 23 March 2014 - 09:51



I na kraju, pozovite vašeg hosting provajdera u dva noću, baš me interesuje ko će da se javi...

 Hehe, u dva uveče još će neko i da se javi, ali u 7:30 ujutro, osim EUneta, baš me zanima ko će od podrške da se javi. Ultimativni test hosting podrške je rano ujutro :)



#28 Ske

Ske
  • Members
  • 12 posts

Posted 23 March 2014 - 11:57

Nije bitno vreme kada ces da ih pozoves. Ako ti sajt iz bilo kog razloga "pukne" ili postane nedostupan usred noci, u 99% slucajeva moze da se ceka do jutra.

Ja se prvi ne bih cimao u 4:27AM da popravljam neciji web sajt.

 

Ono sto je bitno je vreme koje je potrebno da dobijes odgovarajuci odgovor i resenje problema.
Ne znam da li je ostavljanje linkova prikladno ovde pa necu, ali kod mog hostera (koji nije u srbiji) odgovor i resenje problema dobijam za dva minuta, bec obzira na vreme, dan, praznik, novu godinu itd... Nisam ih nikada zvao telefonom jer bi to bilo malo suludo, ali na svaki email mi odgovore maltene i pre nego sto ga posaljem. I to nije autoresponder, vec pravi email, kojeg je neko napisao i taj neko se potrudio da pomogne meni...

Onog momenta kada to domaci provajderi uspeju, rado cu ih preporuciti. Do tada... boranija.



#29 Geos

Geos
  • Members
  • 7 posts

Posted 31 March 2014 - 08:22

Kad hosting ne moras da platis ne znaci da nije besplatan. Ja se ne bih bakcao sa nečim što je besplatno, posebno kada je hosting u pitanju, jer ne postoji besplatan hosting. Besplatni hosting provajderi uvek imaju neke zackoljice, neka ogranicenja i restrikcije u koriscenju hostinga koji ti "poklone" pa vremenom kako koristis sajt, kako ti posao evoluira ti shvatis da to sto ti taj besplatan ne daje je nesto sto tebi treba i pre ili kasnije dodje se do pitanja cene.
Kod nas trziste vrvi od hosting kompanija, one najbolje su uglavnom i najskuplje, jer pomisao da za male pare moze da se nadje nesto kvalitetno je jednostavno pogresna, kvalitet kosta.
Iz mog iskustva, adriahost ima najskuplju ponudu na trzistu, ali zato daje najbolju tehničku podrsku. Exehosting npr. ima visestruko jeftiniju cenu, ali serveri im se nalaze u Srbiji (a Srbija ima samo jedan optički kabl koji ide preko Madjarske na kojem cesto ima kvarova), sistem im cesto pada tako da ako nameravas da poslujes sa strancima, na ovaj hosting zaboravi.
Imas i varijantu freelancera koji prodaju hosting pakete, Hosting Srbija, Inteta i sl. oni su dobri jer mozes da ih davis često, nemaju puno korisnika pa mozes i da ih davis za neke savete, smernice..
I najbitnije, pri kupovini "shared" hostinga, uvek čitaj sitna slova. Ako planiras da vodis prosecan sajt, za koga god da se odlucis bices zadovoljan, ali ako planiras da se bavis i dodatnim stvarima (npr. mejl marketingom), to na "share" zaboravi, letećeš na glavacke bez bilo kakvog povracaja novca i bices presrecan ako ne pokrenu neke pravne radnje protiv tebe.. :)


Edited by Geos, 31 March 2014 - 08:27.


#30 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 31 March 2014 - 15:36

Kad hosting ne moras da platis ne znaci da nije besplatan. Ja se ne bih bakcao sa nečim što je besplatno, posebno kada je hosting u pitanju, jer ne postoji besplatan hosting. Besplatni hosting provajderi uvek imaju neke zackoljice, neka ogranicenja i restrikcije u koriscenju hostinga koji ti "poklone" pa vremenom kako koristis sajt, kako ti posao evoluira ti shvatis da to sto ti taj besplatan ne daje je nesto sto tebi treba i pre ili kasnije dodje se do pitanja cene.
Kod nas trziste vrvi od hosting kompanija, one najbolje su uglavnom i najskuplje, jer pomisao da za male pare moze da se nadje nesto kvalitetno je jednostavno pogresna, kvalitet kosta.
Iz mog iskustva, adriahost ima najskuplju ponudu na trzistu, ali zato daje najbolju tehničku podrsku. Exehosting npr. ima visestruko jeftiniju cenu, ali serveri im se nalaze u Srbiji (a Srbija ima samo jedan optički kabl koji ide preko Madjarske na kojem cesto ima kvarova), sistem im cesto pada tako da ako nameravas da poslujes sa strancima, na ovaj hosting zaboravi.
Imas i varijantu freelancera koji prodaju hosting pakete, Hosting Srbija, Inteta i sl. oni su dobri jer mozes da ih davis često, nemaju puno korisnika pa mozes i da ih davis za neke savete, smernice..
I najbitnije, pri kupovini "shared" hostinga, uvek čitaj sitna slova. Ako planiras da vodis prosecan sajt, za koga god da se odlucis bices zadovoljan, ali ako planiras da se bavis i dodatnim stvarima (npr. mejl marketingom), to na "share" zaboravi, letećeš na glavacke bez bilo kakvog povracaja novca i bices presrecan ako ne pokrenu neke pravne radnje protiv tebe.. :)


Jel im ovaj python cgi ?(adria)