Jump to content


Photo
- - - - -

Novi pasoši?


  • This topic is locked This topic is locked
567 replies to this topic

#61 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 26 June 2008 - 12:09

Hahaha, Kosovski pasos... neces moci sa njim ni da izadjes iz Srbije prije svega :ph34r: .


da bi covek mogao izadji iz srbije, on pre svega treba da udje u srbiju. kako to nije slucaj, nemoj se ti sekirati o tome.
  • 0

#62 PetarS

PetarS
  • Members
  • 57 posts

Posted 26 June 2008 - 21:07

Ma da... Ha ha ha, tako su i Slovenci bili jednom ismejani pa bi sad pola Srba dalo dupe za slovenacki pasos.
Kosovske vlasti bar guraju napred i ponasaju se odgovornije od srpskih kojima je jedini cilj da opljackaju svoje gradjane.
  • 0

#63 Rave92

Rave92
  • Members
  • 356 posts

Posted 01 July 2008 - 16:25

Mogu da se kladim da kosvoski pasos nikad nece biti jaci od crnogorskog pa da ne znam kolko da se trude.
  • 0

#64 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 01 July 2008 - 17:31

a ja mogu da se kladim da nije vazno ciji je "jaci" nego da svi lepo, zajedno putujemo bez 100 problema na granici. pa ti lepo uzmi taj jaki crnogorski pasos i stimuliraj se.
  • 0

#65 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 01 July 2008 - 19:04

Mogu da se kladim da kosvoski pasos nikad nece biti jaci od crnogorskog pa da ne znam kolko da se trude.


Jedini način da se to utvrdi jeste da se oba stave u mikser ili blender pa koji koliko izdrži. Dotle samo pričaš napamet iliti lupetaš, jado. :ph34r:
  • 0

#66 st_jimmy

st_jimmy
  • Members
  • 1,055 posts

Posted 03 July 2008 - 23:00

Da li se prilikom produzavanja pasosa (onog plavog) zadrzava broj pasosa??? I da li u starom pasosu dobijam neki pecat?!

U skripcu sam ... Putujem u Ukrajinu i imam Ukrajinsku vizu u pasosu. Takodje imam i pozivno pismo iz Rumunije (za duzi period, usput) na isti broj pasosa. Pasos mi istice u oktobru. Ukrajinci nisu to gledali, ali Rumuni ne izdaju vizu ako pasos ne vazi 6 meseci pos isteku vize (moj slucaj).

Da li cu moci da zadrzim stari pasos sa Ukrajinskom vizom, a u novi koji cu ovih dana produziti da dobijem rumunsku vizu i tako kombinovati ova dva pasosa na putu?!?!
  • 0

#67 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 04 July 2008 - 02:51

Da li se prilikom produzavanja pasosa (onog plavog) zadrzava broj pasosa??? I da li u starom pasosu dobijam neki pecat?!

U skripcu sam ... Putujem u Ukrajinu i imam Ukrajinsku vizu u pasosu. Takodje imam i pozivno pismo iz Rumunije (za duzi period, usput) na isti broj pasosa. Pasos mi istice u oktobru. Ukrajinci nisu to gledali, ali Rumuni ne izdaju vizu ako pasos ne vazi 6 meseci pos isteku vize (moj slucaj).

Da li cu moci da zadrzim stari pasos sa Ukrajinskom vizom, a u novi koji cu ovih dana produziti da dobijem rumunsku vizu i tako kombinovati ova dva pasosa na putu?!?!


Mislim da zadrzavas stari ali sa par rupa na njemu i pechatom ponishteno.

Pre polaska proveri u amb. Ukrajine (ako je ima) da li treba da ti prepishu vizu u novi pasosh.
  • 0

#68 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 04 July 2008 - 13:24

Mislim da zadrzavas stari ali sa par rupa na njemu i pechatom ponishteno.

Pre polaska proveri u amb. Ukrajine (ako je ima) da li treba da ti prepishu vizu u novi pasosh.


ja imam 4 ponistena pasosa [neke u BG, neke u DKP] i svi imaju samo pecat.

ne bi trebalo da ih buse da ne bi ostetili vize...

a za "prepisivanje" vize u novi pasos definitivno treba proveriti sa ambasadom zemlje koja je vizu izdala, jer neke to rade, neke dozvoljavaju da se koristi viza u starom pasosu, a neke zahtevaju da se izvadi nova.


inace, danasnje vesti:

Zahtevi za nove pasoše od 7. jula 4. jul 2008. | 12:04 | Izvor: Beta, Tanjug Beograd -- Zahtevi za izdavanje novih biometrijskih pasoša Srbije mogu se podnositi od ponedeljka 7. jula, rekao je potpredsednik Vlade Srbije Božidar Đelić.

Posted Image Đelić je naveo da procedura u diplomatsko-konzularnim predstavništvima u inostranstvu počinje 1. oktobra. Cena pasoša u zemlji iznosiće 2.170 dinara, dok će državljani Srbije u inostranstvu plaćati i dodatnu taksu od 15 evra. Rok za njihovo izdavanje biće 30 dana.

Novi pasoš je crvene boje, a na koricama je ime i grb Srbije, natpis "pasoš" napisan ćirilicom u zlatnoj boji, kao i oznaka da je pasoš biometrijski.

Na unutrašnjoj strani korica je natpis "Srbija", naizmenično ćirilično i latinično, koji će biti vidljivi samo na ultraviolentnom svetlu. Na prvoj strani je na srpskom, francuskom i engleskom napisano "pasoš".

Prvi list u pasošu je polikarbonatni i tvrđi je nego ostale strane, kojih ima ukupno 32, a namenjene su za pečate i vize.

Strane su prošivene na specijalan način i specijalnim koncem koji je fluoroscentan. Pored prve, i druga strana je polikarbonatska, kao na kreditnim karticama.

Druga stranica sadrži lične podatke vlasnika (fotografija, ime, prezime, mesto i datum rođenja, serijski broj i ostali podaci koje sadrži i sadašnja isprava).

Prema elementima zaštite, novi pasoš se najviše razlikuje od starog i ima sedam nivoa zaštite, što ga čini jednim od najmodernijih u Evropi, a novina je i nevidljivi čip sa biometrijskim podacima vlasnika.

U dnu druge strane nalazi se mašinski čitljiva zona sa ličnim podacima, a zaštita te stranice je izuzetno važna da bi se sprečilo falsifikovanje. Podaci se urezuju laserom, ali ne na prvi, već na donje slojeve polikarbonata, što znači da bi neko, ako hoće da izmeni podatke, morao da ošteti površinski sloj.

I ostale stranice, predviđene za vize, imaju grb Srbije, sadrže i vodeni žig, zaštitne niti i druge skrivene elemente, koji pasoš čuvaju od falsifikovanja.


  • 0

#69 PetarS

PetarS
  • Members
  • 57 posts

Posted 04 July 2008 - 15:49

A u konzularnim predstavnistvima od 1. oktobra. :ph34r:
A zasto? Sta ce da rade konzularna predstavnistva ako u zemlji od 7.7. primaju zahteve za nove? Izdavace stare za 188 € sa rokom vazenja godinu dana ili sta?
Cini mi se kao da se sve vreme svojski trude da sto vise zajebu ljude koji zive u inostranstvu, sad kao od 1.10. (sto je meni prekasno) a u julu u Srbiji da predam kad putujem tamo ne mogu, jer nemam vremena da cekam 30 dana. Uopste sad nemam ideju sta bih mogao da radim....? :)
  • 0

#70 Rave92

Rave92
  • Members
  • 356 posts

Posted 04 July 2008 - 16:20

Jedini način da se to utvrdi jeste da se oba stave u mikser ili blender pa koji koliko izdrži. Dotle samo pričaš napamet iliti lupetaš, jado. :ph34r:


Cccc.... pa nisi vidjeo izjavu naseg ministra? Mozes da ga stavis u ekspres lonac i skuvas na 100 C i dalje ce ostati citav pa ti vidji mrco :).

@Unbeliever

Ja se necu stimulirati nego fino prolaziti granice EU bez viza, a nisam siguran da ce to moci i kosovske kolege.

Edited by Rave92, 04 July 2008 - 16:21.

  • 0

#71 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 04 July 2008 - 16:29

A u konzularnim predstavnistvima od 1. oktobra. :ph34r:
A zasto? Sta ce da rade konzularna predstavnistva ako u zemlji od 7.7. primaju zahteve za nove? Izdavace stare za 188 € sa rokom vazenja godinu dana ili sta?
Cini mi se kao da se sve vreme svojski trude da sto vise zajebu ljude koji zive u inostranstvu, sad kao od 1.10. (sto je meni prekasno) a u julu u Srbiji da predam kad putujem tamo ne mogu, jer nemam vremena da cekam 30 dana. Uopste sad nemam ideju sta bih mogao da radim....? :)


pasosi izdati u inostranstvu se i sad cekaju duze od 30 dana, jer se proizvode u SUP-u u Srbiji. Mislim da je onih dodatnih €15 za "postarinu" do Srbije i nazad :D

ako ti treba pasos, izvadi ga sada. Da, bice dupli trosak, ali na zalost, tako je u birokratiji.

Edited by jms_uk_2001, 04 July 2008 - 16:34.

  • 0

#72 Marcus Lupus

Marcus Lupus
  • Members
  • 479 posts

Posted 04 July 2008 - 17:09

pa kako da se pise: "zakon o drzavljanstvu kosovo" ? :ph34r: a kaze nam poprilicno istu stvar kao drzava koja naziva tu teritoriju "kosovo i metohija" iako zna da to iritira 95% njenog stanovnistva.


Da si pomenuti zakon pročitao malo dalje od naslova, shvatio/la bi o čemu govorim.
I Grke nervira što im državu niko ne zove "Elada", pa ne vidim da se bilo ko u svetu oko toga uzbuđuje, osim njih.
  • 0

#73 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 05 July 2008 - 09:19

pasosi izdati u inostranstvu se i sad cekaju duze od 30 dana, jer se proizvode u SUP-u u Srbiji. Mislim da je onih dodatnih €15 za "postarinu" do Srbije i nazad :ph34r:

ako ti treba pasos, izvadi ga sada. Da, bice dupli trosak, ali na zalost, tako je u birokratiji.


a nista ne pise do kada se smatraju vazecim ovi stari stari pasosi?
ja ne bih imala potrebu da menjam, vazi mi do 2010, jel ce to biti tako ili cu morati da ga pretocim u ovaj novi pre?
  • 0

#74 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 05 July 2008 - 09:31

Cccc.... pa nisi vidjeo izjavu naseg ministra? Mozes da ga stavis u ekspres lonac i skuvas na 100 C i dalje ce ostati citav pa ti vidji mrco :D .


Misliš onog šibicarskog ministra (Čubaisovog šegrta, Bože Derikože) koji nam stalno priča kako svakog dana u svakom pogledu sve više napredujemo, a zapravo napreduje i raste samo njegova imovina i sume na računima u inostranim bankama, pa tol'ki napredak mora i da krije? :ph34r: Ne bi me čudilo da je taj izjavio kako novi pasoš može izdržati 100 C i u visokoj peći kad bi se u njoj temperatura mogla spustiti na toliko. :)
  • 0

#75 Rave92

Rave92
  • Members
  • 356 posts

Posted 05 July 2008 - 10:01

a nista ne pise do kada se smatraju vazecim ovi stari stari pasosi?
ja ne bih imala potrebu da menjam, vazi mi do 2010, jel ce to biti tako ili cu morati da ga pretocim u ovaj novi pre?


Stari pasosi Savezne Republike Jugoslavije vazice do kraja 2009 godine.

@Kastor
Ma nemoj tako, dobar je on covjek :ph34r: . Nego kad govoris "na u svakom pogledu sve više napredujemo,", ti si Crnogorac ?
  • 0