Jump to content


Photo
- - - - -

Teroristi ili junaci


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
324 replies to this topic

#1 bezze

bezze
  • Members
  • 678 posts

Posted 05 March 2008 - 16:48

Sta je sa ulicom Gavrila Principa u Sarajevu? Je l' zadrzala staro il' dobila novo ime?

I gdje ono cecenski teroristi dobijaju ulice? U Banjaluci mozda...?

Kad si vec tako dobro informisan cudi me da ne znas i za inicijativu aerodrom u Sarajevu dobije ime po onom piscu islamske deklaracije...i sta ju je zaustavilo...


A, stanje u RS je ponekad zaista netolerantno. Evo, bas prije par dana grupa maloljetnika u Janji kod Bijeljine oskrnavila pravoslavno groblje... C,c,c...


Po kojem cecenskom teroristi je neka ulica dobila ime?

Gavrilo Princip jeste pocinio teroristicki cin, a ako mislis da je to ok onda ne vidim zasto
ne bi davali imena ulica po tamo nekom tipu sto je rokno Aleksandra u Marseju.

Pisac islamske deklaracije je bio legalno izabrani Predsijednik Republike BiH i ne vidim razlog zasto aerodrom u
glavnom gradu BiH ne bi nosio njegove ime.

U RS ste poravnali sve sto nije pravoslavno pa su manijaci u nedostatku materijala presli na daj sta das.

#2 Pedja307

Pedja307
  • Banned
  • 383 posts

Posted 05 March 2008 - 18:06

Po kojem cecenskom teroristi je neka ulica dobila ime?


Po Dzoharu Dudajevu.

Gavrilo Princip jeste pocinio teroristicki cin, a ako mislis da je to ok onda ne vidim zasto
ne bi davali imena ulica po tamo nekom tipu sto je rokno Aleksandra u Marseju.


Pisac islamske deklaracije je bio legalno izabrani Predsijednik Republike BiH i ne vidim razlog zasto aerodrom u
glavnom gradu BiH ne bi nosio njegove ime.


Pa, sta ako je bio "legalno izabran"? I Hitler je bio legalno izabran, pa mu ne posvjecuju aerodrome. Kad smo vec kod poredjenja s Hitlerom, i jednog i drugog je samo smrt spasila od optuznice...

Alija je OK, Dudajev je OK, Princip je terorista...? Pa, ne znam cemu uopste dalja rasprava...

#3 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 05 March 2008 - 18:18

Alija je OK, Dudajev je OK, Princip je terorista...? Pa, ne znam cemu uopste dalja rasprava...

Ne bih da se upustam u ocene lika i dela Alije i Dudajeva (mislim da to nije tema) ali Princip jeste bio terorista po svakoj definiciji. Barem u istoj meri koliko su clanovi IRA, ETA i slicnih organizacija teroristi. Ali znas kako se kaze - one man's terrorist is somebody else's freedom fighter...

#4 bezze

bezze
  • Members
  • 678 posts

Posted 05 March 2008 - 18:20

Po Dzoharu Dudajevu.





Pa, sta ako je bio "legalno izabran"? I Hitler je bio legalno izabran, pa mu ne posvjecuju aerodrome. Kad smo vec kod poredjenja s Hitlerom, i jednog i drugog je samo smrt spasila od optuznice...

Alija je OK, Dudajev je OK, Princip je terorista...? Pa, ne znam cemu uopste dalja rasprava...


Aha,ti bi poredio Izetbegovica i Hitlera, zanimljivo.
Gdje je ta ulica koja nosi ime po Dudajevu?
Princip jeste terorista, i u pravu si, nemam se namjeru raspravljati sa nekim ravnogorcem.
razguli buraz.

#5 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 05 March 2008 - 18:29

Aha,ti bi poredio Izetbegovica i Hitlera, zanimljivo.
Gdje je ta ulica koja nosi ime po Dudajevu?
Princip jeste terorista, i u pravu si, nemam se namjeru raspravljati sa nekim ravnogorcem.
razguli buraz.


Ja nisam Ravnogorka, ali se ne slazem s tobom da tog mladog coveka (Gavrilo Princip)
koji je i neki sinonim za grad Sarajevo treba sada porediti sa Hitlerom,Karadzicem,
Ante Pavelicem, ali ni sa Alijom Izetbegovicem.Covek je jednostavno iz Sarajeva,
njegova cela pricha ima samo i iskljucivo veze sa Sarajevom pa tako ne razumem
zasto bi on bio minoran za taj grad u odnosu na ,na primer Kralja Fahda.
Mozda ti tu vidish neku logiku. Mi je ne vidimo.

Mozesh tako i Andricevu "Gospodjicu" da izbrishesh jednim potezom
iz istorije Sarajeva. Ali to je samo tvoje vidjenje.I samo za jednokratnu upotrebu.
Njih dvoje su veciti, ti (kao uostalom i ja) si prolazan i totalno nevazan.

Edited by Teja, 05 March 2008 - 18:30.


#6 Pedja307

Pedja307
  • Banned
  • 383 posts

Posted 05 March 2008 - 18:32

Aha,ti bi poredio Izetbegovica i Hitlera, zanimljivo.
Gdje je ta ulica koja nosi ime po Dudajevu?


U Gorazdu.

Princip jeste terorista, i u pravu si, nemam se namjeru raspravljati sa nekim ravnogorcem.
razguli buraz.


Je l' svako ko ne voli islamske fundamentaliste automatski Ravnogorac ili si na drugi nacin izveo zakljucak...?

I nisam ti ja ni buraz, ni jaran.

#7 bezze

bezze
  • Members
  • 678 posts

Posted 05 March 2008 - 18:34

Ja nisam Ravnogorka, ali se ne slazem s tobom da tog mladog coveka (Gavrilo Princip)
koji je i neki sinonim za grad Sarajevo treba sada porediti sa Hitlerom,Karadzicem,
Ante Pavelicem, ali ni sa Alijom Izetbegovicem.Covek je jednostavno iz Sarajeva,
njegova cela pricha ima samo i iskljucivo veze sa Sarajevom pa tako ne razumem
zasto bi on bio minoran za taj grad u odnosu na ,na primer Kralja Fahda.
Mozda ti tu vidish neku logiku. Mi je ne vidimo.

Mozesh tako i Andricevu "Gospodjicu" da izbrishesh jednim potezom
iz istorije Sarajeva. Ali to je samo tvoje vidjenje.I samo za jednokratnu upotrebu.
Njih dvoje su veciti, ti (kao uostalom i ja) si prolazan i totalno nevazan.


Ja rekoh da sam te preskocio, al` ne mogu.

Gavrilo Princip, sin poštara, rođen je u lipnju 1894. godine u mjestu Obljaj kod Bosanskog Grahova.

Dakle,mlada damo, Obljaj nije porodiliste u Sarajevu nego selo kod Bos. Grahova.
haj vozdra.

#8 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 05 March 2008 - 18:35

Posle svih mogućih promena naziva ulica i škola u Zemunu (kako bi se izbrisao svaki hrvatski trag u ovom gradu, ako je to još uvek grad), pre dva-tri dana pročitao sam vest da je promenjena i Splitska ulica. Ostalo je još dve-tri, ali više ne sumnjam da će i one doći na red.


Od kad su sad pa Splicani Hrvati :huh:
Ubili bi te bre da im to u lice kazesh :)

Nego dal ima u Splitu ulica koje se zove Zajecarska. Aj moze i Beogradska ili Novosadska? :rolleyes:

Idi bre covece u pershun ;)

#9 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 05 March 2008 - 18:36

Ja nisam Ravnogorka, ali se ne slazem s tobom da tog mladog coveka (Gavrilo Princip)
koji je i neki sinonim za grad Sarajevo treba sada porediti sa Hitlerom,Karadzicem,
Ante Pavelicem, ali ni sa Alijom Izetbegovicem.

Jes vala u pravu si jer je eto Gavra bio mlad a ostale koje si nabrojala su bili matori i nisu bili teroristi.Ja verujem da bi pozdravila da se neka ulica u Sibeniku dodeli Miru Baresicu kao mladom coveku i sinonimu za taj grad.mozda bi Vilhelmina vise volela da Miro dobije koje sokace u Svedskoj?

#10 bezze

bezze
  • Members
  • 678 posts

Posted 05 March 2008 - 18:36

U Gorazdu.



Je l' svako ko ne voli islamske fundamentaliste automatski Ravnogorac ili si na drugi nacin izveo zakljucak...?

I nisam ti ja ni buraz, ni jaran.


Ma jok, ta deklaracija je ravnogorcima je omiljena literatura, mada si u pravu jer svaka
slicnost sa tim spodobama moze biti i slucajna.

znam da mi nisi ni jaran,a ni buraz.

#11 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 05 March 2008 - 18:40

Ja rekoh da sam te preskocio, al` ne mogu.

Gavrilo Princip, sin poštara, rođen je u lipnju 1894. godine u mjestu Obljaj kod Bosanskog Grahova.Dakle,mlada damo, Obljaj nije porodiliste u Sarajevu nego selo kod Bos. Grahova.
haj vozdra.


A to je sada poAnta.Tatko mu bio poshtar, a ne neki vezir :rolleyes:

Pojma bre nemam ni gde je to Bosansko Grahovo a ovom selu i da ne govorim.

Nego kakve veze ima gde je neko rodjen?

Ili mislish da samo oni otmeni,lepi,bogati i fini,pa josh iz velegrada Sarajeva
smeju da imaju mesto u istoriji?

#12 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 05 March 2008 - 18:45

Jes vala u pravu si jer je eto Gavra bio mlad a ostale koje si nabrojala su bili matori i nisu bili teroristi.Ja verujem da bi pozdravila da se neka ulica u Sibeniku dodeli Miru Baresicu kao mladom coveku i sinonimu za taj grad.mozda bi Vilhelmina vise volela da Miro dobije koje sokace u Svedskoj?


Pa vidi ,meni je totalno svejedno kako ce se ulice u Shibeniku zvati.
Kao sto mi je svejedno da se u Splitu svake godine odrzavaju mise u katedrali u cast i slavu Ante Pavelica.

Vilhelmini je zasigurno svejedno da li ce taj ubica da dobije sokache u Svedskoj.

Meni samo nije svejedno kada ovi borci za ljudska prava (manjinska) ovde i na ovom topiku
meni objashnjavaju da je Srbija fashisticka drzava, za razliku od na primer Hrvatske i Bosne
koje su sinonim tolerancijie i miroljubive koegzistencije.

Nego tek sada kapiram da su Criss a i Eugen zaduzeni da nam ovde na forumu prosipaju
"istinu" o ugrozavanju "hrvatskih manjina" u Srbiji. Druge teme i problematika ih uopste
i ne zanimaju. Samo "splitska" ulica u Zemunu. Na moja pitanja o promen imena
ulica u Sarajevu utulili, ali su me pre toga nazvali lazljivicom. Valjda im to lepo zvuchi.

Edited by Teja, 05 March 2008 - 19:04.


#13 bezze

bezze
  • Members
  • 678 posts

Posted 05 March 2008 - 18:47

A to je sada poAnta.Tatko mu bio poshtar, a ne neki vezir :rolleyes:

Pojma bre nemam ni gde je to Bosansko Grahovo a ovom selu i da ne govorim.

Nego kakve veze ima gde je neko rodjen?

Ili mislish da samo oni otmeni,lepi,bogati i fini,pa josh iz velegrada Sarajeva
smeju da imaju mesto u istoriji?


[b]QUOTE (Teja @ 05.03.2008, 18:29)
[b]Ja nisam Ravnogorka, ali se ne slazem s tobom da tog mladog coveka (Gavrilo Princip)
koji je i neki sinonim za grad Sarajevo treba sada porediti sa Hitlerom,Karadzicem,
Ante Pavelicem, ali ni sa Alijom Izetbegovicem.Covek je jednostavno iz Sarajeva

Ti rece da je iz Sarajeva,pa samo da te informisem.
Momak je ubi tamo neku zenu i nekog debelog princa, e to se zove terorizam.
Naravno da moze da ima mjesto u istoriji,bas kao i svi ostali negativci.

#14 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 05 March 2008 - 18:55

QUOTE (Teja @ 05.03.2008, 18:29)
[b]Ja nisam Ravnogorka, ali se ne slazem s tobom da tog mladog coveka (Gavrilo Princip)
koji je i neki sinonim za grad Sarajevo treba sada porediti sa Hitlerom,Karadzicem,
Ante Pavelicem, ali ni sa Alijom Izetbegovicem.Covek je jednostavno iz Sarajeva

Ti rece da je iz Sarajeva,pa samo da te informisem.
Momak je ubi tamo neku zenu i nekog debelog princa, e to se zove terorizam.
Naravno [b]da moze
da ima mjesto u istoriji,bas kao i svi ostali negativci.



Ali samo sa tvojom dozvolom? Jel tako? A ti ne dozvoljavash jer su ti imena
nekih drugih junaka draza? Nit znash ko su i sta su ( o mestima rodjenja i da ne govorim,
al Hari tako naredio ovcicama), ali znash ko je terorista. Pa josh ako je i pravoslavne
vere,onda je to strashan terorist.
Ne moze istorija da se menja. Takva je kakva je. I moja i tvoja.

#15 bezze

bezze
  • Members
  • 678 posts

Posted 05 March 2008 - 19:07

Ali samo sa tvojom dozvolom? Jel tako? A ti ne dozvoljavash jer su ti imena
nekih drugih junaka draza? Nit znash ko su i sta su ( o mestima rodjenja i da ne govorim,
al Hari tako naredio ovcicama), ali znash ko je terorista. Pa josh ako je i pravoslavne
vere,onda je to strashan terorist.
Ne moze istorija da se menja. Takva je kakva je. I moja i tvoja.


A sta ja pokusavam da mjenjam?
Ti si ta koja ne voli cinjenice pa bi mi nekog teroristu prodala kao junaka.
Nema sanse.
Pa si mi istog pokusala prodati kao sarajliju a on iz neke p materine.
Hari je raja,asfalt lutko,maniri...nema bombi i ostalog njesra.
`zdraoo