Jump to content


Photo
- - - - -

Razmene utisaka


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
82 replies to this topic

#46 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 21 August 2008 - 10:08

sta mislite o Finskom pop-rock-u?evo par linkova pa mi kazite sta mislite


pa nije da nemaju pop-rock iako je tacno da vise idu na hard-rock i tome slicno.

jos jedan pop-rock link:

Jonna Tervomaa



ovi koje linkujem dole nisu bas mnogo poznati van Finske (mada jesu u usponu), ali meni se svidjaju. ne znam u sta da ga svrstam, alternativa neka npr.

Husky Rescue

#47 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 21 August 2008 - 10:12

za ovo paljenje funti svaka cast, al za ovo brisanje muzike mad.gif!
muziku vole i oni koji ne umeju da stvaraju a ne mogu da dodju da cuju. dry.gif


Neprisustvovanje je dio emotivnog saučestvovanja u ovom performansu. Mene koncept razvaljuje. :ph34r:

A ono za spaljene šuške izaziva nedoumice, a jedan od argumenata je da ih je mogao dati gladnima u Africi. Drugi ovaj potez vide kao izraz njegovog umjetničkog genija.

Ja mu se svakako divim zbog odricanja od bogatstva, makar ni u čiju materijalnu korist.

Edited by autsajder, 21 August 2008 - 10:20.


#48 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 21 August 2008 - 10:15

kako husky rescue nije poznat van finske? :ph34r:

doduse, verovatno uglavnom samo ljubiteljima te vrste muzike, kao uostalom i ostali bendovi te vrste. :)

downtempo se zove zanr- spora elektronika :D

#49 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 21 August 2008 - 10:25

Neprisustvovanje je dio emotivnog saučestvovanja u ovom performansu. Mene koncept razvaljuje. :D


mene nervira :ph34r:

A ono za spaljene šuške izaziva nedoumice, a jedan od argumenata je da ih je mogao dati gladnima u Africi. Drugi ovaj potez vide kao izraz njegovog umjetničkog genija.

Ja mu se svakako divim.


da je dao gladnima u africi, opet bi ispalo da novac nesto znaci. ovako ne. meni je ta vrsta obezvredjivanja novca zaista smela. ne kazem da nije ludo, al moras biti lud da bi uradio tako nesto. :D

definitivno ima originalne ideje, steta sto ne da da cujem i muziku. :)

Edited by nickie, 21 August 2008 - 10:25.


#50 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 21 August 2008 - 10:35

definitivno ima originalne ideje, steta sto ne da da cujem i muziku. :)

Mali troll glede "originalnih ideja"

Kao mali bata, negde pochetkom devedesetih, se nosio mishlju da samostalno objavim album/kasetu koji bi se zvao "The Sounds Of Silence" i na kom bi se nalazilo 40 minuta potpune tishine. Kada je za ovu ideju chuo moj drugar iz Zrenjanina, kratko je prokomentarisao : "To kod nas u Banatu zovu prazna kaseta" :D

Elem, nekoliko godina kasnije ideju mi ukrali Let 3 objavljivanjem albuma "Nechuveno" :ph34r:

#51 Frankie Wilde

Frankie Wilde
  • Members
  • 650 posts

Posted 21 August 2008 - 15:17

mene nervira :ph34r:



da je dao gladnima u africi, opet bi ispalo da novac nesto znaci. ovako ne. meni je ta vrsta obezvredjivanja novca zaista smela. ne kazem da nije ludo, al moras biti lud da bi uradio tako nesto. :D

definitivno ima originalne ideje, steta sto ne da da cujem i muziku. :)


Mislim da su snimili film o tom spaljivanju novca, a i da su odlezali neko vreme zbog toga, jer se spaljivanje novca vodi kao krivicno delo...Koliko mi se cini, premijera tog filma je bila kod nas na trgu za vreme sankcija, sto je bio jos jedan gest protivljenja sistemu (njihovom)...
Inace skracenica KLF znaci Kopyright Liberation Front...:D

Edited by Frankie Wilde, 21 August 2008 - 15:17.


#52 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 22 August 2008 - 09:57

film

Sutra je tačno 14 godina od ove diverzije.

Frankie Wilde


Sjajan nik iz sjajnog filma. :ph34r:

#53 Frankie Wilde

Frankie Wilde
  • Members
  • 650 posts

Posted 22 August 2008 - 10:40

...

Sjajan nik iz sjajnog filma. :ph34r:


Hvala...:)

Btw, postoji primer DJ-a i producenta koji ima ozbiljnije ostecenje sluha, ali ne prestaje da radi i dalje...Laurent Garnier...



#54 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 22 August 2008 - 11:32

Nisam znao da i Garnije ima taj problem, ali ne čudi me.

Jesi čitao "Elektrošok"? Ne posjeduje neku književnu vrijednost, ali ima zabavnih detalja, gomilu dobrih plejlisti, interesantne intervjue. Preporučujem.

Inače, jednom sam Lorana pitao (ne znamo se, nego onako online :ph34r: ) je li istina da posjeduje kućnu kolekciju ploča od 20 000 naslova. Odgovorio je da misli da ih je već 22 000 i da ne zna ša će s njima. Puna kuća, vikendica, podrumi.. :)

edit:

štivo za užitak:

Spoiler! --Click here to view--

Edited by autsajder, 22 August 2008 - 13:47.


#55 Frankie Wilde

Frankie Wilde
  • Members
  • 650 posts

Posted 22 August 2008 - 18:48

Nisam znao da i Garnije ima taj problem, ali ne čudi me.

Jesi čitao "Elektrošok"? Ne posjeduje neku književnu vrijednost, ali ima zabavnih detalja, gomilu dobrih plejlisti, interesantne intervjue. Preporučujem.

Inače, jednom sam Lorana pitao (ne znamo se, nego onako online :ph34r: ) je li istina da posjeduje kućnu kolekciju ploča od 20 000 naslova. Odgovorio je da misli da ih je već 22 000 i da ne zna ša će s njima. Puna kuća, vikendica, podrumi.. :D


Citao, citao...:D
Pa, interesantan pogled iz prvog lica coveka koji je 'doneo' techno u Evropu i koji je jedan od najzasluznijih za celu evropsku scenu, a sa druge strane covek kome nije strano da u sred seta pusti Stooges-e...Btw, kad je bila promocija knjige u Beogradu, radio je set u SKC-u od nekih 6 sati, gde je mixovao stvari sa tih plejlisti...Lep party bejase...:D
A i u knjizi ima interesantnih svedocenja o odbijanju prodaje mocnim korporacijama i borbi protiv istih ('Underground resistance' against 'Sony') zbog jedne jedine pesme...Eh, taj Motor City...:)


Edited by Frankie Wilde, 22 August 2008 - 19:01.


#56 radele

radele
  • Members
  • 610 posts

Posted 24 August 2008 - 22:06

@sta dalje

Joona mi je super,a Husky mi je prespor jbg :ph34r:...mislim nije da je Joona brzina vrlina,al o5 vise mi se dopada :)

#57 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 25 August 2008 - 18:06

@sta dalje

Joona mi je super,a Husky mi je prespor jbg :ph34r:...mislim nije da je Joona brzina vrlina,al o5 vise mi se dopada :)


pa drugi su tip muzike. husky su interesantni (da, spora elektronika, rece nickie).
al mislim da jonna ima bas dobar glas (cula i uzivo u jednom klubu).

#58 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 27 August 2008 - 19:25

The Verve - Forth

Posted Image

I sit and wonder, I often wonder
I sit and wonder about the things she does
I sit and wonder, I often wonder,
I`ve been waiting for this moment to come

Yeah I sit and wonder, I fall to pieces
I`ve been waiting for her to come
A bed of roses, her cheeks like peaches,
Yeah i ain`t going to wait no more,


Počinje pjesmom koja se u muzici dešava jednom u pet godina, o onome što se desi jednom u životu. Možda.
Nastavlja se ujednačenom produkcionom raskoši, downtempom, uptempom, sve u tonu Ričardovog zrelog vokala, na ivici ssssseksi promuklosti, ovo ono... Druga najbolja stvar na albumu je završna Appalachian Springs. Zajedno sa onim što je u njihovu zagrljaju kod mene će naći mjesto na godišnjem top tenu. Nedostajali su mi.

So I sit and wonder.

/PM PM PM/

#59 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 03 September 2008 - 12:13

Metallica - Death Magnetic

Posted Image

Zločesti su, prebogati, sroljali su se kolosalno prethodnim albumom, a već su i ranije postali sumnjivi. Ali i dalje na koncertu znaju da zapale staru vatru, kao što se onomad desilo na JNA.

I evo ih opet, sa mnogo razumnije isproduciranom pločom u poređenju sa prethodnim promašajem, sa pjesmama od po 17 minuta, jer je Rik Rubin insistirao da se ne foliraju izmišljanjem reinovacija, jer za to nemaju mašte već godinama. Zato će mnogi reći da im je ovo najbolji album ohoho odavno. Realno, to i jeste.

Ima tu neke bugi-pank-treš žestine, balada uz koje koje će se metalna djeca muvati i seksati - sasvim dovoljno sadržine za novo glačanje glazure prastarog metaličnog kulta. Meni je drago što opet nalikuju na bend koji me je prvi privolio ovoj prokletnoj i veličanstvenoj pasiji preslušavanja, traganja, sakupljanja muzike, muzike, muzike... iako sam u međuvremenu otišao nekim dalekim putevima.

Zavidim, užasno zavidim klincima. Znam kako sam ih ja čekao prije 15 godina.

Rokaj, brate Hetfilde.. i dođite nam opet. :ph34r:

#60 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 03 September 2008 - 13:47

Zavidim, užasno zavidim klincima. Znam kako sam ih ja čekao prije 15 godina.


Samo si se ovde zeznuo :ph34r: Ja sam odrastao na black albumu prakticno, ali sada... ne znam, unatoc svim glupostima ja njih i dalje volim, ali to vise nije to. Ok je album, preslusao sam neke semplove po netu, ali bas da ih zeljno ocekuju.. jako tesko.