Jump to content


Photo
- - - - -

Kamenac u bojleru


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
11 replies to this topic

#1 GrofDanguba

GrofDanguba
  • Members
  • 25 posts

Posted 03 March 2008 - 00:14

Pozdrav svima!
Uselio sam u stan u cijem se kupatilu nalazi "Ariston SG 2-8" bojler od 80 litara.
Star je 3 godine ali je u tom periodu vrlo malo koriscen. Mislim da je pun kamenca jer
tople vode ima jako malo cak i kad se greje vise sati
.
Da li neko ima instrukcije za vadenje kameca iz bojlera?

Koliko ja znam treba zatvoriti dovod vode u bojler, onda isprazniti svu vodu iz
njega pre vadenja kamenca iz donjeg dela.
Kad sam skinuo plasticnu plocu na dnu bojlera ispod nje sam nasao zice koje
se spajaju u sam bojler. Ne vidim kako da dodem do unutrasnjosti iznad tih
zica gde se nagomilao prokleti kamenac. :rolleyes:

Hvala na savetima!
:huh:

Edited by GrofDanguba, 03 March 2008 - 00:18.


#2 PartyBoy

PartyBoy
  • Members
  • 6 posts

Posted 03 March 2008 - 02:18

morash iskljuchiti i bojler, 'te ne protrese struja, ukoliko ne zelish da se oshurish sachekaj par sati da se voda ohladi,
e sada, ja sam nekada zavrshio shkolicu za termichke i rashladne uredjaje, ali nisam neshto puno prchkao sa bojlerima, koliko se setjam kada skinesh poklopac trebao bi da da imash zice koje su povezane na gejach i termostat, otkachish ih i potrudish se da zapamtish gde shta ide, skinesh termostat i nailazish na shraf koji drzi poklopac sa grejachem, naravno pre toga si zatvorio dovod vode i bojler netje da se puni vishe, odvrni vrelu vodu da bojler pochne da se prazni, kada vishe ne izlazi nishta iz chesme, odvrtjesh lagano shraf i pushtash da polako iscuri ostatak vode, jer uglavnom ostane josh malo u njemu. Hint: stavi ispod neko korito.

E sada, kada otvarash taj poklopac od bojlera, on na sebi ima i veliku gumicu, ona se menja svaki put kada otvarash bojler, pazarish novu.

Zatim kada si sve to sredio i kada vratjash poklopac, malo je komplikovanije, morash da zavlachish ruke i gumica nije razradjena te treba malo sile.

Ja se nadam da sam ti koliko toliko pomogao, ali pazi, moj ti je savet da pozovesh struchno lice da ti odradi posao jer igrarije sa bojlerom nisu za shalu, usput neka ti promeni i grejach, dash 'iljadu dinara da ti serviser to sredi i ne boli te glava.


pozdrav

#3 Jovica81

Jovica81
  • Banned
  • 38 posts

Posted 03 March 2008 - 02:34

Mislim da je pun kamenca jer
tople vode ima jako malo cak i kad se greje vise sati

Moze biti i da je grejac otisao

otkachish ih i potrudish se da zapamtish gde shta ide

bolje ce biti da zapises da nepamtis

odvrni vrelu vodu da bojler pochne da se prazni,

Tesko da ce tako.Treba da skine i crevo sa hladne vode kao i sigurnosni ventil da bi voda mogla da potece.Inace voda nece ici


kada vishe ne izlazi nishta iz chesme,

ne izlazi voda na cesmi vec direktno na cevima iz bojlera

#4 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 03 March 2008 - 04:42

Ovo je procedura za "nase" elektricne bojlere.
Prvo iskljuci bojler na prekidacu i proveri da li ima napona na bojleru nakon toga.Na ventilu za vodu zavrni dovod vode u bojler a zatim ispusti svu vodu iz bojlera koristeci sigurnosni ventil.
Odvrni sve srafove koji drze grejac i izvadi grejac.Obicno grejac mozes da izvadis samo u jednom polozaju.
Obicno se kamenac hvata sa strane i moraces da zavuces ruku u bojler i izvuces sve sto se unutra nakupilo.Bilo bi dobro ako imas neko crevo sa vodom da isperes ceo kazan.Zameni grejac i dihtung gumu kada si ih vec skinuo.Trebalo bi da budes miran narednih 10 godina.
Grejace za sve tipove bojlera je pravio neki Srecko koji ima radnju na Bulevaru ravolucije.Ako nemaju kao serijski model onda ti premotaju grajac pa je kao i nov.

#5 The Stonecutter

The Stonecutter
  • Banned
  • 436 posts

Posted 03 March 2008 - 04:56

Pozdrav svima!
Uselio sam u stan u cijem se kupatilu nalazi "Ariston SG 2-8" bojler od 80 litara.
Star je 3 godine ali je u tom periodu vrlo malo koriscen. Mislim da je pun kamenca jer
tople vode ima jako malo cak i kad se greje vise sati
.
Da li neko ima instrukcije za vadenje kameca iz bojlera?

Koliko ja znam treba zatvoriti dovod vode u bojler, onda isprazniti svu vodu iz
njega pre vadenja kamenca iz donjeg dela.
Kad sam skinuo plasticnu plocu na dnu bojlera ispod nje sam nasao zice koje
se spajaju u sam bojler. Ne vidim kako da dodem do unutrasnjosti iznad tih
zica gde se nagomilao prokleti kamenac. :rolleyes:

Hvala na savetima!
:huh:


Link ka ovlascenom zastupniku za Ariston u Srbiji. VG Import

Garancija za tvoj model SuperGlass 2-8 je 4 godine, sto znaci da imas pravo na besplatan servis jos godinu dana. Pokusaj, bar nista ne gubis.

Inace Ariston i nije neki reprezentativni proizvodjac kvalitetnih bojlera. Nov prosecni bojler od 80l. sa prevozom i ugradnjom kosta izmedju 5000 i 9000 dinara. Mislim da ce ti biti jeftinije da kupis nov isti takav nego da krpis ovaj, obzirom da im ni unutrasnji kazani nisu nekog kvaliteta pa je moguce da ti procuri bojler kada sve ostalo popravis.

#6 GrofDanguba

GrofDanguba
  • Members
  • 25 posts

Posted 03 March 2008 - 10:22

Hvala svima na korisnim savetima! :rolleyes:
Pozvao sam servisera koji ce da promeni grejac + anodu i da ocisti kamenac.
Steta 1800 dinara, ali cu da gledam kako bi sledeci put znao istu stvar sam da uradim.

Pozz svim "uradi sam" majstorima !

#7 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 03 March 2008 - 12:22

Prljav je to posao plus delovi - to je cena ali ko imas slobodnog vremena i malo smisla moze i sam. Zamenu grejaca je bolje platiti majstoru koji daje garanciju jer stavljaju kvalitetnije grejace od onih sa buvljaka i jeftinih radnji pa i od onih koje vam isti majstor proda bez ugradnje.

#8 Scubius

Scubius
  • Banned
  • 1,555 posts

Posted 03 March 2008 - 15:32

zaista nije tesko uraditi to. Prilikom skidanja poklopca vecina kamenca ispadne zajedno sa vodom. mejdutim izgleda mi nerealno da se nakupilo toliko kamenca.
Postoji jos jedna mogucnost, da je prelivna cev za toplu vodu prekratka ili da se raspala.

#9 GrofDanguba

GrofDanguba
  • Members
  • 25 posts

Posted 03 March 2008 - 16:55

Gledao sam i ucio dok je lik iz VG Importa zamenio anodu i izvadio kamenac.
Posao je trajao nekih sat vremena.
Isplalo je jedno 2-3 kile kamenca iz bojlera!
Grejac nisam ni menjao jer kaze nije trebalo, sto je fer sa njegove strane jer je
mogao glat da mi uzme jos 800 dinara da je hteo.
Posao nije nesto narocito komplikovan tako da cu sledeci sam da cistim kamenac.
Nakon sat vremena grejanja bojler je pun a voda vrela, ima da ustedim dosta na struji :rolleyes:

Poz svima

#10 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 04 March 2008 - 04:58

Pa nije bas fer.Opet ti je stavio stari grejac pa ako on rikne ponovo ce da ti naplati dolazak .

#11 Zebric

Zebric
  • Members
  • 3 posts

Posted 08 March 2009 - 00:30

. Nov prosecni bojler od 80l. sa prevozom i ugradnjom kosta izmedju 5000 i 9000 dinara.


Molim te reci mi gde to ima i koji bojler za tu cenu? Meni hitno treba nov bojler a i prevoz i ugradnja.
Unapred hvala

#12 ilke_etf

ilke_etf
  • Members
  • 942 posts

Posted 09 March 2009 - 03:32

pogledaj datum