Jump to content


Photo
- - - - -

Avio-kompanija MARTINAIR


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
42 replies to this topic

#31 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 27 February 2008 - 15:17

Izgleda da je tako, nekada nezavisna kompanija, kupljena od KLM-a. Na KLM su se ljudi zalili, u smislu stari su im avioni. To je to. Nemaju personal screens, to sigurno, znam da nije od zivotne vaznosti, ali ukazuje na godiste aviona.

The average age of the KLM fleet is 10.6 years as of September 2007.

U pravu si i za let, izadjes ukochen cime god letis, ali meni je nekako "udobnije" sa British Airways-om, ja ne znam da li oni imaju avion stariji od 3 godine, bar meni tako izgleda.

In March 2007, the average age of British Airways fleet was 9.8 years.

50€ na tu cenu i nije neka razlika. Ja bih pre obratio paznju na tip aviona. Let od Amsterdama do Montreala je trajao 7 sati ,(KLM)mali avion, sedista vrlo blizu, pa pored nogu nisam osecao ni ledja. Od Madrida do Lime let od nekih 13 -14 sati (IBERIA), ali veci avion i sve proslo OK.
Moj savet- nikako ne uzimati sediste pored prozora ili u sredini.


ako kliknes ovde, videces da KLM-ovi avioni koji lete[li] za Montreal su widebodies [B767, B747, MD11], tako da ne znam zasto kazes da je avion bio mali.

#32 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 27 February 2008 - 15:25

Ma nema problema, ne radim za BA, rekao sam samo da mi se cini da su im avioni, bar ovi koji lete iz Kanade prilicno novi. Evo upravo sam video da je Lufthansa average 10,6 godina. Moze biti da ih samo dobro odrzavaju, sto je opet lepo.

#33 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 28 February 2008 - 00:42

Znaci opusteno i uzivaj u letu.


Hvala na izveštaju i lepim željama!

#34 kiti

kiti
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 28 February 2008 - 06:27

Martinair, nisam letela:

http://www.airliners...A-ER/0232641/M/

Lufthansa, na toj relaciji leti A340-600, nov i komforan avion, isprobala, I love it:

http://www.airliners...-642/1193222/M/

nije imao personal screens (sto ne znaci da tvoj let nece imati), ono sto mi se dopalo kod ovog aviona je sto ima WC-e na "donjem spratu" i normalne velicine - u onim malim kockicama pred kraj dugackih letova bas ume da postane neprijatno...

Alkohol je za "dz" (kod nekih low cost nije, ne znam kako je kod Martinair), e sad ja sam emocionalno vezana za sekt, a volim malo i da prodivanim nemacki pa mi 50 EUR nije puno dati za licno zadovoljstvo. Ali od tacke A do tacke B svakako ces stici i Martinairom (mi smo nas prvi prekookeanski let, takodje u jednom pravcu, obavili Condorom, manje komfornim od Lufthanse), pa ako ti taj novac znaci - sacuvaj ga.

... ovo nema veze s tvojim putovanjem al' samo malo da pohvalim Air Canadu koja se takodje modernizuje. Ovim sam se vozila prosle nedelje, dopalo mi se:

http://www.airliners...33-ER/1256360/M

http://www.airliners...3-ER/1266629/M/

obratite paznju na visinu kabine :rolleyes:

#35 Kolbas

Kolbas
  • Members
  • 2,990 posts

Posted 28 February 2008 - 06:54

... ovo nema veze s tvojim putovanjem al' samo malo da pohvalim Air Canadu koja se takodje modernizuje.

Treba u maju da letim za Toronto, kad pitam Kanadjane šta preporučuju svi (ali bukvalno svi) su mi rekli ako mogu da izbegnem Air Canadu, zbog raznoraznih razloga, najviše hvale West Jet, ne znam, možda ovo za Air Canadu važi samo za kraće letove...
btw,
ovi aeroplani sa linka izgledaju odlično

#36 kiti

kiti
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 28 February 2008 - 09:15

Treba u maju da letim za Toronto, kad pitam Kanadjane šta preporučuju svi (ali bukvalno svi) su mi rekli ako mogu da izbegnem Air Canadu, zbog raznoraznih razloga, najviše hvale West Jet, ne znam, možda ovo za Air Canadu važi samo za kraće letove...
btw,
ovi aeroplani sa linka izgledaju odlično


ja obozavam WestJet i vrlo rado letim s njima, sve preporuke. Air Canada mi je ranije bila uzas, medjutim poceli su da se popravljaju i sada i manji avioni dobijaju plava sedista sa personal screens kao na slici. Kad odes na njihov web site u izboru letova crvenom zvezdicom su oznaceni avioni sa "new interior". Inace moj let "sa slike" je bio Sydney - Toronto via Vancouver, ja se ukrcala na deo rute Vancouver-Toronto.
WestJet u svim avionima ima kozne siceve (toplo preporucujem emergency row, ja sebi uvek taj bukiram a pogotovo kad letim s muzem), avioni su novi, tip B737-700 i 800 ima personal screen, tip 600 nema. E sad, tu imas 20+ kanala a filmovi su pay per view. Kod Air Canade su filmovi za dz, ima odlican izbor, ja odgledala 1.5 film na tom letu za Toronto a cesto gledam film "iz delova" na kracim rutama za Calgary i Edmonton (imaju fast forward :rolleyes: )
WestJet je takodje razumniji za kasnije ukrcavanje i definitivno kod mene ima bolju statistiku sto se tice prtljaga, tj. nikad mi nisu zagubili/zakasnili, dok se to kod AC vise puta desilo. WestJet me ukrca 10 min pre poletanja i jos mi i prtljag stigne (ne u Torontu, ali da na manjim aerodromima), a sa AC moram da potezem specijalne tehnike i veze tamo gde postoje.

izvinjavam se za OT

Edited by kiti, 28 February 2008 - 09:16.


#37 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 28 February 2008 - 10:22

Hvala, kiti!

Nije OT, ako ne zatreba sada - trebaće uskoro!

:rolleyes:


#38 jatavedas

jatavedas
  • Members
  • 10 posts

Posted 28 February 2008 - 11:27

Samo zato sto ides za Kanadu ili Ameriku imas 2 x 23 sa bilo kojom kompanijom da letis. Sada sam proverio. Dodatno moze, ali mora da se plati jel...no to mozes i naknadno poslati odavde...
Koja ti je destinacija ne pitah, pa da vidimo da li ima nesto jos povoljnije, iako ove cene izgledaju ok za Kanadu, gde god. Takodje me zanima da li ti je nedelja obavezjna ili klizno jer i od toga moze da zavisi cena...
Ima jednosmernih karata ali mozes je kupiti jedino ako se iseljavas ili tamo imas boravak, radnu dozvolu i sl. Problem je sto te nasi slzbenici ne bi mozda pustili sa aerodroma da imas turisticku vizu. I to je problem...
Puno pozdrava



Hello! Cene karata su 690€ sa MartinAirom, a 740€ sa Lufthasom. Lufthansa je u nedelju, tako da to polako dobija na značaju zbog organizacije dočeka moje malenkosti tamo...

Obe rezervisane, do petka moram da se odlučim.
Ne znam da li može da se nadje nešto povoljnije, izgleda da bi SVI da putuju, baš TAMO i baš TADA.



Hvala za info. Da li je to standardna kilaža ili možda zavisi od kompanije. Tipa - platim skuplju kartu, ALI dobijem još neki kilogram preko da ponesem?
Inače, problem je naći one-way kartu u svakom slučaju (P:"Kako to?", O:"Pa, uglavnom kupuju povratne." Najbliže normalnom odgovoru su bili u Britishu gde mi je operaterka rekla da će možda od marta pustiti neke jednosmerne, ali nije sigurno... do tada će jedino da mi preostane da stopiram neki tanker da me preveze...



#39 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 29 February 2008 - 09:05

Sređena karta. Lufthansa, presudio datum koji mi više odgovara (a i Nemci su Nemci...)

Obratiti samo pažnju da se ne prave duple rezervacije kod Lufthanse, jer sistem automatski briše SVE njih ako su u okviru od 2-3 dana pod istim imenom...

Znači, zoveš da se INFORMIŠEŠ, oni tamo MORAJU da naprave rezervaciju da bi ti rekli elementarne stvari (cena, datum, vreme polazaka...), A ONDA ako želite dalje da istražujete, obavezno kažite da OTKAŽU to što su upravo rezervisali.

#40 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 29 February 2008 - 09:34

(a i Nemci su Nemci...)


:rolleyes:

izvini, izletelo mi :huh:

a kad putujes? ove nedelje?
oces nam se javljati i odande? :)

#41 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 29 February 2008 - 13:23

:rolleyes:

izvini, izletelo mi :huh:

a kad putujes? ove nedelje?
oces nam se javljati i odande? :)


Htedoh reći: "nemačke tehnika, savesnost i pouzdanost". Jel sad ok? ;)

A za vreme putovanja.... dzizs - pa zar je moguće kupiti kartu za tekuću nedelju?!? Ja se napatio pošteno za sledećih par meseci!

Dakle,ne idem još, a javljamo se svakako na druge neke teme!

:D

#42 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 01 March 2008 - 22:51

dzizs - pa zar je moguće kupiti kartu za tekuću nedelju?!?


mozes kupiti kartu za sutra, a mislim i cak do nekih 5-6 sati pre leta, zavisno od kompanije i destinacije.

#43 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 02 March 2008 - 00:19

zavisno od kompanije i destinacije.


...sreće i para.