Jump to content


Photo

Nova drzava - zelim da bude uspesna


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1267 replies to this topic

#46 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 13 February 2008 - 22:35

Ma pusti komplekse, nego da te obradujem Tuzi dobijaju opstinu,
a onda znas vec kako ide ... za jedno 10-ak godina...

To se zove natalitet - sta ces, neki imaju visi, a neki ne. Sta je tu cudno.

A i nije da nemas zestok kompleks manje vrednosti. A kako ga i ne bi imao?

#47 dexte

dexte
  • Members
  • 697 posts

Posted 13 February 2008 - 22:47

To se zove natalitet - sta ces, neki imaju visi, a neki ne. Sta je tu cudno.

A i nije da nemas zestok kompleks manje vrednosti. A kako ga i ne bi imao?

Jel ti tako sa svima koji ti donose radosne vesti?
Ne brini nisam se naljutio sto me nisi pozvao, ne bi se ja
u tom probranom drustvu bas nesto proveo.
Radije na KiM idem sa onim sa kojim mi se, i gde mi se, ide.

Ajd da te malo primirim: izgleda da ce i Malesija dobiti
nekakav "visi-nadgledani status". OJ-HA

#48 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 13 February 2008 - 23:07

Jel ti tako sa svima koji ti donose radosne vesti?
Ne brini nisam se naljutio sto me nisi pozvao, ne bi se ja
u tom probranom drustvu bas nesto proveo.
Radije na KiM idem sa onim sa kojim mi se, i gde mi se, ide.

Ajd da te malo primirim: izgleda da ce i Malesija dobiti
nekakav "visi-nadgledani status". OJ-HA

Ipak ti je zlo.

#49 dexte

dexte
  • Members
  • 697 posts

Posted 13 February 2008 - 23:20

Ipak ti je zlo.

Kad nemas sta da kazes ostaje ti prica o tome kako je nekom zlo i o kompleksima.
Pa kako da mi nije zlo kad moram razne bedevije da dovodim u red.
Pazi se, jer sve vise pocinjes da pizdis, a ko puno pizdi na kraju postane...

#50 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 13 February 2008 - 23:23

na kraju zavrsi paradirajuci bulevarom arsenija carnojevica

#51 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 13 February 2008 - 23:23

Pazi se, jer sve vise pocinjes da pizdis, a ko puno pizdi na kraju postane...

Pa nabacujes se ko da si bas to.

#52 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 14 February 2008 - 00:17

ti si koliko znam daleko no eto ima nekih koji su me i pozvali,neki na baklave neki na pice neki na vatromet,necu biti medju ovim tvojim visokim zvanicama ali snaci cu se valjda nekako ipak je to i moj grad.

Ako govoris o Pristini, perkos, to nije "ipak i tvoj grad" nego to jeste tvoj grad; ako ne bude tako sutra ili prekosutra, odgovornost ce biti na onima koji su tamo vlast; a grad ce, pritom, biti mnogo manje njihov nego tvoj, makar ti i ne mogao da dodjes u njega.
Prema tome: Pristina je, perkos, tvoj grad!
Ne bude li tako, novoj se drzavi od samog pocetka lose pise...

#53 RE*NATA

RE*NATA
  • Members
  • 260 posts

Posted 14 February 2008 - 03:32

Nije im bilo drazhe ....mislim da bi svako trebao da zna zashto se Mladic (vishe) a Karadzic (manje) onako tvrdoglavo brane od aktuelne vlasti..

Ja mislim da se oni ne brane od aktuelne vlasti,već da vlast njih brani.
(al' sam ovo sročila :rolleyes: )

Inače,mislim da će nezavisnost napraviti probleme Albancima u Srbiji.Možda će Srbi sa Kosova napustiti Kosovo,po svemu sudeći manjinama (i s jedne i s druge strane) biće teško. :huh:

Edited by RE*NATA, 14 February 2008 - 03:33.


#54 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 14 February 2008 - 04:22

Ja mislim da se oni ne brane od aktuelne vlasti,već da vlast njih brani.
(al' sam ovo sročila :rolleyes: )

Inače,mislim da će nezavisnost napraviti probleme Albancima u Srbiji.Možda će Srbi sa Kosova napustiti Kosovo,po svemu sudeći manjinama (i s jedne i s druge strane) biće teško. :huh:

Pa u Srbiji je sa izuzetkom Preseva ostalo toliko Albanaca da mozes na prste jedne ruke da ih izbrojis.U moje vreme samo je u kraju bilo tri radnje koje su drzali Albanci.Znas koliko ih sada ima?Nula.Koliko Albanaca sretnes na pijaci?Nula.Tradicionalno su donosili robu sa Kosova sve dok se Zlotvor nije pojavio a srBovi nacionalno osvestili.Naravno da perkos i ekipa uopste ne razmislja o tome jer su oni zrtve ali ajde malo da pricamo koliko se Albanaca vratilo u Srbiju?Moze padne i neka statistika o povratku Hrvata ili Madjara?
Prvi test Kosova ce biti odnos prema manjinama i to pre svega prema onima na jugu posto ce za bolumentu u Mitrovici verovatno morati da se pobrine NATO.Ako Taci i ekipa tu useru onda je buducnost te drzave prilicno losa.Izgledace kao i severni sused ako im je to za utehu.

Edited by MAGRIPA65, 14 February 2008 - 05:35.


#55 dexte

dexte
  • Members
  • 697 posts

Posted 14 February 2008 - 10:46

Prvi test Kosova ce biti odnos prema manjinama i to pre svega prema onima na jugu posto ce za bolumentu u Mitrovici verovatno morati da se pobrine NATO.Ako Taci i ekipa tu useru onda je buducnost te drzave prilicno losa.Izgledace kao i severni sused ako im je to za utehu.

Interesuje me da li tvoje misljenje o stanju na KiM proistice
iz poznavanja problematike sa terena, ili iz nekog drugog izvora i kog?

Ako se nesto drasticno ne promeni u odnosu prema manjinama ne pise
se dobro ni manjinama a vrlo verovatno ni vecini.

Sramota je reci bolumenta iz Mitrovice (verovatno mislis na Severnu KM).
Sigurno da ih ima kojima prilici i neki tezi pridev, ali ovako ,kako to ti radis,
strpavsi ih sve u isti kos, u najmanju ruku je nemoralno.

Uvezi cega mislis da ce izgledati (i to ne sad vec u buducnosti) kao severni sused?
U postovanju ljudskih i manjinskih prava i raznoraznih sloboda, ili cega vec?

Zamisli situaciju da neki Albanac iz npr. Vranja (tu ih zivi mnogo vise nego sto se moze
"nabrojati na prste jedne ruke") napravi saobracajni prekrsaj tipa prekoracenje brzine,
preticanje na punoj i sl. i da mu zbog toga bude napisana prijava i oduzeta saobracajna ili vozacka
i da pri tom ima rok od 10-ak dana da novcanu kaznu izmiri LICNO I TO U BEOGRADU, kako bi mu
bila vracena oduzeta dokumenta.
Sta mislis da ovo pravilo vazi kod "severnog suseda" kakvu bi to reakciju izazvalo?

Edited by dexte, 14 February 2008 - 10:49.


#56 TONIBAL

TONIBAL
  • Members
  • 928 posts

Posted 14 February 2008 - 11:20

Zamisli situaciju da neki Albanac iz npr. Vranja (tu ih zivi mnogo vise nego sto se moze
"nabrojati na prste jedne ruke") napravi saobracajni prekrsaj tipa prekoracenje brzine,
preticanje na punoj i sl. i da mu zbog toga bude napisana prijava i oduzeta saobracajna ili vozacka
i da pri tom ima rok od 10-ak dana da novcanu kaznu izmiri LICNO I TO U BEOGRADU, kako bi mu
bila vracena oduzeta dokumenta.
Sta mislis da ovo pravilo vazi kod "severnog suseda" kakvu bi to reakciju izazvalo?

Pa vozilo bi se sporije, i ne bi se preticalo preko pune linije :rolleyes:

#57 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 14 February 2008 - 11:40

Ako govoris o Pristini, perkos, to nije "ipak i tvoj grad" nego to jeste tvoj grad; ako ne bude tako sutra ili prekosutra, odgovornost ce biti na onima koji su tamo vlast; a grad ce, pritom, biti mnogo manje njihov nego tvoj, makar ti i ne mogao da dodjes u njega.
Prema tome: Pristina je, perkos, tvoj grad!
Ne bude li tako, novoj se drzavi od samog pocetka lose pise...

Namerno sam napisao "i moj grad"da me ne prozivaju neki kako svojatam PR samo za sebe,taj grad je podjednako i moj i Prištevca i Tonibala i Gjine i Unbelivera,Ulisa,odsutnog Harpera,bez obzira ko je i koliko vremena proveo u njemu.
umalo da zaboravim Preševskog zameriće mi :rolleyes:

#58 Camay

Camay
  • Members
  • 3,480 posts

Posted 14 February 2008 - 13:14

Zanimljivo , drzava kriminala , narkodilera i organizovane trgovine ljudima ... pa neka im je sa srecom .

#59 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 14 February 2008 - 13:29

Zanimljivo , drzava kriminala , narkodilera i organizovane trgovine ljudima ... pa neka im je sa srecom .

Pisu na panj, lepi :rolleyes:

#60 TAULANT

TAULANT
  • Members
  • 246 posts

Posted 14 February 2008 - 13:53

Zanimljivo , drzava kriminala , narkodilera i organizovane trgovine ljudima ... pa neka im je sa srecom .


meh dosadna ti je ta srBska retorika, inace zaboravio si al kaidu i muslimane, pa zar nisu ti oni koji haraju Kosovom :rolleyes: :huh: