Jump to content


Photo

Engelska i uterivanje demokratije


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
39 replies to this topic

#31 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 13 February 2008 - 18:54

Kad Drzavna Bezbednost Srbije preuzme uredjivanje novina, radija i televizije ovakve "sitnice" se obicno izostave:

Fostering democracy in the Middle East was "the best long-term defence against global terrorism and conflict", and all available means should be used in that cause


Srpska bagra je prirodni saveznik Al-Kaide i bice unistena i zbrisana sa lica zemlje.

Pa jel' vi stvarno mislite da ce USA i GB dozvoliti da ih neki Kostunica ili Ahmedinedzad zaustave?

Srbija je imala jednog politicara koji je podsecao na ovog mladog Britanca, nazalost vise ga nema. To su lideri 21. veka.

Njegovo insistiranje da se pojaca pritisak na Kinu u vezi ljudskih prava me odusevilo, zapamtite ovo ime.

Edited by down with the sickness, 13 February 2008 - 18:55.


#32 Rastko

Rastko
  • Members
  • 4,352 posts

Posted 13 February 2008 - 19:15

Nema neke velike rzlike izmedju tebe i onih koji podrzavaju Arkana, skorpione i ostale.Zasto? Zato sto ti Englesku cenis samo po tome kako se ona ponasa prema svojim gradjanima a sta radi i kakve zlocine pravi sirom sveta, za to te savrseno boli uvo.Sta je za tebe cifra od 200.000 Iracana od toga vecinski zene ,deca i starih poginulih od anglosaksonske zlocinacke ruke? Nista, samo jedna fleka na papiru ili ekranu. E vidis tako kvazifilozofiraju i oni koji nemaju nista protiv Arkana ili skorpiona zato sto su oni ubijali i razarali van Srbije. Jesu li arkanovi tigrovi sravnili i spalili neko selo u Srbiji? Nisu. Nisu ni engleski vojnici u Engleskoj.


Bezobrazna pojavo, ovo što sam podvukao je dovoljan osnov da te nazovem manipulantom ili lažovom, iz razloga koje sam naveo u jednom od prethodnih postova a koji nisi pročitao, pretpostavljam zato što si površan.

Može biti da je poginulo 200 hiljada Iračana, ali sigurno ih nije toliko poginulo od 'anglosaksonske zločinačke ruke', jer u Iraku Iračani ubijaju pre svega jedni druge, a tek potom stradaju od 'Anglosaksonaca' (ovo mora stajati pod navodnicima imajući u vidu besmislenost termina u 21. veku).

Ako želiš da napraviš poentu, uzmi knjige u šake, pročitaj ponekad ugledne novine i časopise, SAZNAJ šta se dešava u Iraku.

KNJIGE, BRAĆO MOJA, KNJIGE A NE ZVONA I PRAPORCI

#33 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 13 February 2008 - 19:36

kako ni treći pokušaj pokretanje ove teme nije uspeo niti je pokretača naveo da istu povede u smeru normalne razmene mišljenja, diskusiju možete nastaviti na maloj sceni.

#34 slepa_koka

slepa_koka
  • Members
  • 669 posts

Posted 13 February 2008 - 20:13

Ako želiš da napraviš poentu, uzmi knjige u šake, pročitaj ponekad ugledne novine i časopise, SAZNAJ šta se dešava u Iraku.
KNJIGE, BRAĆO MOJA, KNJIGE A NE ZVONA I PRAPORCI

To isto vazi za tebe!
Posted Image
http://www.reuters.c...815678120080208

#35 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 13 February 2008 - 20:46

Na ovom podforumu jos nikada nisam pisao, ali sada moram da podrzim i Vesnu, a i Rastka: "Knjiga a ne zvona i praporaca..." :rolleyes:

#36 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 13 February 2008 - 21:18

Može biti da je poginulo 200 hiljada Iračana, ali sigurno ih nije toliko poginulo od 'anglosaksonske zločinačke ruke', jer u Iraku Iračani ubijaju pre svega jedni druge, a tek potom stradaju od 'Anglosaksonaca'.


Ako demokrate dobiju predsednicke (u USA) videcemo produktivnost "domace ruke". Verujem da je to vredan narod.

Mislim, kako te nije sramota da govoris kako USA i Engleska nisu napali nijednu NORMALNU zemlju:( Ko si ti ili ko je taj koji neke zemlje proglasava "normalnima i "nenormalnima"?


Moj kriterijum za normalne i nenormalne zemlje je odnos ljudi koji pokusavaju da pobegnu prema onima koji zele da se usele.
Sto veci broj ljudi zeli da zivi u nekoj zemlji to je ja vise rangiram i obrnuto.
Konkretno kod nas kad bi postojala mogucnost dobijanja viza i ostalih dozvola polovina stanovnistva bi zapalila u anglosaksonske zemlje a za obrnuto postoje neke naznake da ce se izvesna osoba iz kanade inace citalac politike vratiti. Mozda u avgustu.

Edited by rory, 13 February 2008 - 21:19.


#37 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 13 February 2008 - 22:43

Naprotiv, engleska vlast u Indiji rezultovala je time da je to, u ovom trenutku, najveca demokratija na svetu. Pritom, indijski parlamentarni sistem je gotovo kopija engleske "majke parlamenata", a svet bolji sistem do danas nije nasao.

pravi uspeh indijskog sistema je u Gandijevoj postavci decentralizacije, po kojoj je "svako selo samo sebi dovoljno, svako selo republika." stavise, takav Gandijev stav je bio direktna posledica tradicije lokalne samouprave koja je postojala pre Engleza, koju nisu unistili ni pokusaji centralizacije pod Englezima, kao ni pod socijalistima nakon sticanja nezavisnosti.

te tradicionalne ustanove lokalne samouprave su predstavljale ono sto bi se danas popularno nazvalo "grassroots" - pokretacka snaga demokratije (i za Tokvila, koji je lokalnu samoupravu opisivao kao osnovu americke demokratije). za nesto vise, guglovati "panchayats."


sto se ekonomije tice, Kalkuta i Banglades su danas medju najsiromasnijim predelima u svetu. kako je Bengal opisivao Ibn Batuta, pre nego im je stigla civilizacija: "a country of great extent, and one in which rice is extremely abundant. Indeed, I have seen no region of the earth in which provisions are so plentiful."

kako isti region pod usreciteljima opisuje Adam Smit: "This, perhaps, is nearly the present state of Bengal, and of some other of the English settlements in the East Indies. In a fertile country, which had before been much depopulated, where subsistence, consequently, should not be very difficult, and where, notwithstanding, three or four hundred thousand people die of hunger in one year, we maybe assured that the funds destined for the maintenance of the labouring poor are fast decaying. The difference between the genius of the British constitution, which protects and governs North America, and that of the mercantile company which oppresses and domineers in the East Indies, cannot, perhaps, be better illustrated than by the different state of those countries."

da nastavim?

Bocvana je nekakvo ekonomsko svetsko dno (kao i Srbija, uostalom, koja, nazalost, nikada nije bila engleska kolonija)...

i ocekujes da te neko uzima za ozbiljno? :rolleyes:

Corruption Perceptions Index

obratiti paznju na najbolje plasiranu africku zemlju...

#38 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 14 February 2008 - 04:33

i ocekujes da te neko uzima za ozbiljno? :rolleyes:

Corruption Perceptions Index

obratiti paznju na najbolje plasiranu africku zemlju...

A ti ocekujes da tebe neko uzme ozbiljno kada je Srbija iza Namibije i El Salvadora

#39 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 14 February 2008 - 09:28

A ti ocekujes da tebe neko uzme ozbiljno kada je Srbija iza Namibije i El Salvadora

naravno da ne. ipak sam ja samo forumski anonimus. :rolleyes:

ocekujem da se ozbiljnim shvate radovi Adama Smita i TI-a, pre nego tvoje i vladanove odokativne laicke bravure. hebi ga, Smit i TI ipak vise znace i znaju od vasih "zvona i praporaca".

Edited by Gandalf, 14 February 2008 - 09:33.


#40 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 15 February 2008 - 01:11

...

Najbolji / najpedagoskiji princip "kohabitacije" britanske imperijalne uprave i lokalnih pravila je bio oko onog ozoglazenog "sati"-ja.

Kad ih Englezi pohvataju i sve obese.

Na sto ste Indijci blago razljute - pa mi smo se dogovorili: mi se ne mesamo u vase zakone, - vi u nase.

A Englezi kazu: to je OK. To sto vi spaljujete udovice sa umrlim muzem - to je vas obicaj / zakon.

No nas obicaj / zakon u Engleskoj je da mi takve - vesamo.

...