Jump to content


Photo
- - - - -

Novi Zeland


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
11 replies to this topic

#1 jura

jura
  • Members
  • 95 posts

Posted 11 February 2008 - 23:11

Citam ovde sta pisete i nikako da nadjem konkretne odgovore za odlazak na Novi Zeland, sto mene interesuje. Pa izvolte i pomozite mi da odem. Unapred hvala

#2 Kolbas

Kolbas
  • Members
  • 2,990 posts

Posted 12 February 2008 - 00:10

Da li se to meni čini ili je ovaj PDF na glasu da daje instant rešenja kako emigrirati.
Dakle: da li si malo pretraživao internet? Da li si oženjen ili solo? Ako si oženjen imaš li dece? Koliko imaš godina, šta imaš završeno od škole? Kako stojiš sa engleskim jezikom? itd. Da bi ti ljudi pomogli moraš i ti da pomogneš njima da ti pomognu.

#3 jura

jura
  • Members
  • 95 posts

Posted 12 February 2008 - 10:08

Engleski znam na nivou srednjeg kursa uz malo ucenje znanje bi se poboljsalo, imam zavrsen fakultet PMF smer geografija, 10 godina radnog iskustva.

#4 Lancelot_Bgd

Lancelot_Bgd
  • Members
  • 303 posts

Posted 12 February 2008 - 19:13

Evo napisacu ja sta ima moj prijatelj koji zeli da se iseli pa ako neko moze da mi odgovori bio bih mu zahvalan...

Srednja skola unutrasnjih poslova u S. Kamenici, zavrsena Visa Sportska Akademija, 8 godina radnog staza u policiji, poseduje zvanje instruktora borbene obuke kao i zvanje Viseg Sportskog Trenera.

#5 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 13 February 2008 - 03:08

Evo napisacu ja sta ima moj prijatelj koji zeli da se iseli pa ako neko moze da mi odgovori bio bih mu zahvalan...

Srednja skola unutrasnjih poslova u S. Kamenici, zavrsena Visa Sportska Akademija, 8 godina radnog staza u policiji, poseduje zvanje instruktora borbene obuke kao i zvanje Viseg Sportskog Trenera.


On je zreo za Irak, tamo ne mogu da navataju takvih koliko im treba. E sad, malo je rizik. Mozda ipak bolje da sedi kuci.

#6 Prika03/11/77

Prika03/11/77
  • Members
  • 40 posts

Posted 13 February 2008 - 10:07

On je zreo za Irak, tamo ne mogu da navataju takvih koliko im treba. E sad, malo je rizik. Mozda ipak bolje da sedi kuci.



Slazem se.Moje iskustvo sa odlaskom u Canadu ( a verovatno je slicno za sve zemlje) gde sam izricito pitan da nisam pripadnik oruzanih snaga, da ne radim mozda u policiji ...
vojna knjizica na uvid prevod vojne knjizice od "korice do korice", i ne zavrsava se samo na tome vec ti se trazi i ko ti je bio komandir itd.
Na kraju sam odustao od toga kada sam video sta sve traze a i da im kazem sve to pitam se cemu to.
Slucaj sa Canadom je malo specifican jer oni imaju jedan problem u zadnje vreme su naprimali sa ovih terena dosta ljudi sa " sumljivom" prosloscu ( ucesnika u ratovima) protiv kojih je neka od bivsih SFRJ republika podigla optuznice.Ti ljudi su prevarili njihov sistem na neki nacin i sada ovi drugi koji hoce da idu prolaze kroz razno -razne torture.
S toga se slazem sa gore navedenim komentarom.
Hteo bih da napomenem da ja kada sam dobijao iseljenicku vizu za USA morao sam da na kraju podignem desnu ruku ispred konzula i da se zakunem da su svi podatci koji su navedeni u papirima tacni.

#7 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 13 February 2008 - 12:32

Prika, to je tacno sto si ti rekao, ali ja sam konkretno mislio na poslove zashtite lica i imovine, u slucaju Iraka, da se izrazim policijski, pre svega lica, pripadnika svih mogucih organizacija i kompanija koje salju svoje civile tamo.

Kako sam shvatio ova ososba za koju je prijatelj postavio pitanje ima policijsko iskustvo u kombinaciji sa borilackim vestinama, sto je tamo najbolja preporuka za dobijanje posla telohranitelja ili security guard-a u hotelima, uopste objektima gde se skupljaju stranci. To se dobro placa, ali problem je sto je glava u torbi.

Ne vidim da ima sanse da kao policajac emigrira na drugi nacin. Mozda kao sportski trener, ne znam kako tu stvar stoji, verovatno da, pod uslovom da prvo nadje posao.

Izvinjavam se ako je neko protumacio Irak kao provokaciju, nisam imao vremena da obrazlozim zasto bas Irak.

Edited by down with the sickness, 13 February 2008 - 13:36.


#8 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 13 February 2008 - 13:04

Prika, to je tacno sto si ti rekao, ali ja sam konkretno mislio na poslove zashtite lica i imovine, u slucaju Iraka, pre svega lica, da se izrazim policijski, pripadnika svih mogucih organizacija i kompanija koje salju svoje civile tamo.

Kako sam shvatio ova ososba za koju je prijatelj postavio pitanje ima policijsko iskustvo u kombinaciji sa borilackim vestinama, sto je tamo najbolja preporuka za dobijanje posla telohranitelja ili security guard-a u hotelima, uopste objektima gde se skupljaju stranci. To se dobro placa, ali problem je sto je glava u torbi.

Ne vidim da ima sanse da kao policajac emigrira na drugi nacin. Mozda kao sportski trener, ne znam kako tu stvar stoji, verovatno dapod uslovom da prvo nadje posao.

Izvinjavam se ako je neko protumacio Irak kao provokaciju, nisam imao vremena da obrazlozim zasto bas Irak.


Ja sam čuo o tipu Bosancu (drug od druga itd) koji je bio u muriji i kidnuo na Island, početkom devedesetih. Dobio je za godinu dana državljanstvo i dali su mu posao pandura, danas je navodno neki inspektor. Murija se snadje uvek.

#9 Prika03/11/77

Prika03/11/77
  • Members
  • 40 posts

Posted 13 February 2008 - 13:50

Ja sam čuo o tipu Bosancu (drug od druga itd) koji je bio u muriji i kidnuo na Island, početkom devedesetih. Dobio je za godinu dana državljanstvo i dali su mu posao pandura, danas je navodno neki inspektor. Murija se snadje uvek.


Ma sve je to ok, ali on treba da ode tamo odavde.Problem je ovde proci.Lako ce on tamo da se snadje i da iskoristi svoje znanje i mogucnosti.
Ovo za Canadu je iz licnog iskustva,on ce moati da prikaze kompletan dosije i iz policije sa iskustvom i iz vojske a to su velike peripetije sa administracijom ambasade.
Solucija koju vi navodite je ok ali ako ima ponudu za posao iz zemlje u koju hoce da ide.Ako znate neku kompaniju koja se bavi obezbedjenjem posaljite link pa neka vidi covek da li mu odgovara.
Skrecem paznju da je jako opasno da se izigra njihov sistem tipa pribavljanja lazne dokumentacije .... :rolleyes:

sto se tice devedesetih one su iza nas i to je vreme proslo.Tada si mogao samo da pokucas na vrata ( ne mislim bukvalno) ambasade i da kazes da hoces da ides ako si sa terena bivse SFRJ.
tada nije niko ni mogao da te proveri do kraja.
Sada je drukcije.Ja sam rodjen u BIH i tamo a verovatno i u Srbiji uskoro ce da se vadi izvod iz kaznene evidencije po mestu rodjenja a ne po mestu prebivalista,tako da sav tvoj dosije se nalazi u policijskoj upravi gde si rodjen a ne tamo gde imas prijavu boravka.
Ambasade insistiraju na tom dokumentu i on je jedan od najbitnijih dokumenata prilikom predaje papira.
Uf, bas sam se raspricao hocu samo da kazem da je sada neko drugo vreme.
Pozz :huh:

#10 jumanji

jumanji
  • Members
  • 11 posts

Posted 01 March 2008 - 23:17

Zeland se prilicno zatvorio u zadnjih par godina. Da bi se upoce apliciralo za residency treba da se dobije zvanican poziv za aplikaciju. Sadasnji pripadnici vojske ili policije imaju male sanse za dobijanje papira. Proveravaju sve kao i za Canadu, mozda i gore.

Da ne pricam napamet (a i davno je bilo kad sam ja aplicirao > 15 god.), najbolje je otici na NZ immigration sajt pa procitati sta se trazi:

http://www.nz-immigration.co.nz - odlican sajt sa forumom

http://www.immigration.govt.nz

Da napomenem i ovo. Mnogo nasih je u zadnjih par godina napustilo NZ i otislo u Australiju. I ne samo nasih, nego i Kiwija (vece plate, bolja klima i puno drugih personalnih razloga). Zadnji oficijelni podatak je da oko 1000 kiwija sedmicno odlazi preko Tasmana. Ja sam bio u Australiji vise puta, sto na odmoru, sto poslovno, sto da vidim familiju................i na kraju sam resio da ostanem na Zelandu jer mi ovde nije lose. Po meni je bolje biti prvi u selu, nego drugi u gradu i odlazak u Aussie bi mi totalno promenio lifestile na gore. Ali 100 ljudi, 100 cudi.

#11 estel

estel
  • Members
  • 1,079 posts

Posted 01 March 2008 - 23:59

Da, u aprilu 2005, NZ je jako poostrio imigracione zakone.
kako god, ko se odluci da pokusava, neka se spremi na mesece cekanja. iz nekog razloga, obrada cak i visitor vize za nas, traje u nedogled (od 2 pa i do 7 meseci). meni su sa svim potrebnim papirima za studentsku vizu drzali dokumentaciju (i pasos) 6 meseci bez ikakvog napredka (dok ih moj profesor sa NZ nije pozvao i zapretio da ce da se zali direktno ministru. onda su mi zavrsili vizu u roku od dve nedelje :rolleyes:. neke stvari su izgleda svuda iste :huh: )

#12 jumanji

jumanji
  • Members
  • 11 posts

Posted 02 March 2008 - 05:54

Da, u aprilu 2005, NZ je jako poostrio imigracione zakone.
kako god, ko se odluci da pokusava, neka se spremi na mesece cekanja. iz nekog razloga, obrada cak i visitor vize za nas, traje u nedogled (od 2 pa i do 7 meseci). meni su sa svim potrebnim papirima za studentsku vizu drzali dokumentaciju (i pasos) 6 meseci bez ikakvog napredka (dok ih moj profesor sa NZ nije pozvao i zapretio da ce da se zali direktno ministru. onda su mi zavrsili vizu u roku od dve nedelje :rolleyes:. neke stvari su izgleda svuda iste :huh: )


Kad sam ja aplicirao za resident, cela procedura od nostrifikacije diplome, podnosenja zahtjeva u London do dobijanja vize u pasos trajala je cijelih 2,5 meseca. 4 meseca nakon podonosenja molbe sleteli smo na NZ. Za prvi pravi posao (ne racunam ciscenje i taxi) mi je trebalo 3 godine jer sam se morao prekvalificirati.

Prijatelj mi je dosao prije 2 godine na turisticku vizu. Uspeo je da nadje posao preko veze u hotelu i tako prebaci turisticku vizu u radnu. Tek prije mesec je uspeo da prebaci radnu vizu na resident vizu. Ima zavrsena 2 faxa (jedan u YU i jedan u EU), ali su struci nije mogao dobiti posao bez resident vize.