Jump to content


Photo
- - - - -

Sportski ribolov


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
185 replies to this topic

#136 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 15 February 2009 - 12:01

Najsladje je krasti od ribokradice.

#137 Kolbas

Kolbas
  • Members
  • 2,990 posts

Posted 05 June 2009 - 03:11

Sezona uveliko počela, a niko ništa ne prijavljuje...pa ništa, onda moram ja...prošle nedelje sam bio otišao na šarana na skoro pa jedino mesto gde se oni mogu upecati u ovom delu Canade, u tu svrhu moralo se voziti 375km u jednom pravcu, al' ne mari...
Attached File  IMG_2742.JPG   136.3KB   36 downloadsAttached File  IMG_2743.JPG   99.63KB   72 downloads
Attached File  IMG_2744.JPG   137.31KB   62 downloads
Ono što je neobično za ovdašnje šarane je da se pecaju na običan dubinski sistem na glistu...boile, prihranjivanje, primame i ostale zezalice ovde ne prolaze...jedino je važno da im "udješ u termin" i ludilo je zagarantovano...inače, vrlo su ukusni, pravi divljaci iz čiste vode, neki od ovih sa slike su odmah po povratku završili u vrlo uspeloj čorbi...

#138 milan174

milan174
  • Members
  • 3 posts

Posted 24 May 2010 - 10:21



evo imas neke stvarcice ovde pa se zabavi, mozda nadjes nesto interesantno
klik!

Edited by McLeod, 25 May 2010 - 11:34.
link


#139 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 24 May 2010 - 10:52

Od njegovog pitanja do tvog odgovora sigurno se već izveštio za dve godine. Samo, nema ga da se pohvali

Edited by McLeod, 25 May 2010 - 11:35.
link


#140 stondisha

stondisha
  • Members
  • 8,588 posts

Posted 28 May 2010 - 13:52

moram malo da vam se umesam u pricu posto je stanje na crnogorskom primorju KATASTROFALNO! nikad mi se nije desilo (za preko 30 godina bavljenja ribolovom) da za pre podne nisam imao nijedan jedini udarac. govorim o bukvi, cipolu i ukljati, ribi koje ima preko cele godine i u ogromnim kolicinama. voda pri petrovackoj obali mirise na savu a ne na jod, pa me i to prilicno buni. one dve lignje sam uhvatio u roku od 10 minuta a da pre toga 3 dana niko nije uhvatio nijednu. ribe uopste vise nema u jatima vec tu i tamo, sporadicno. jedina dobra stvar je da se dosta namnozilo sitne ribe pa pretpostavljam da ce biti boljih dana za ribolov....

posto bacam mreze i parangale, rezultati su sledeci - poslednji "dobar" ulov se desio oko 25. decembra, kad sam uhvatio 3 krupnije barakude i jednog pesikana. to je bilo sve. nigde sargova, orada, o pagru i zubacu da ne govorim. jedan mestanin je naleteo na jato palamida i izvadio je tridesetak iz mreze. s obzirom da u celom mestu ima jos deset ribara, to je premalo na sve nas koji se bavimo ribolovom.

posebna prica su - dinamitasi. svima vam je jasno o cemu se radi pa necu trositi reci i zivce da opisujem njihova nedela. od svih, najgori su Barani.

eto, tako stoje stvari. valjda ce biti nekih promena a kad (i ako) do toga dodje javicu se ponovo. samo cu dodati za kraj da sve fotke koje sam okacio su ulovi na stap a ne iz mreza ili s parangala. sportski ribolov je jedno a profesionalni nesto drugo. poz svima. :ph34r:


Jedno pitanje

1. chesto sam na adi Bojani i vidjam likove koji chamcem bacaju mreze po plicaku (na "ilegalnoj" strani gde je Neshina i Debina kafana) i nishta ne hvataju interesuje me shta oni pokushavaju da uhvate tu?
2. preporuka za pecanje dole shta i kako. poshto su stalno na ushcu "domorodci i hvataju neshto takmicharcima/teleskopima.
interesuju me sve moguce opcije sportsog ribolova dole.

zahvalan

Stondisha

#141 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 01 June 2010 - 15:49

Jedno pitanje

1. chesto sam na adi Bojani i vidjam likove koji chamcem bacaju mreze po plicaku (na "ilegalnoj" strani gde je Neshina i Debina kafana) i nishta ne hvataju interesuje me shta oni pokushavaju da uhvate tu?
2. preporuka za pecanje dole shta i kako. poshto su stalno na ushcu "domorodci i hvataju neshto takmicharcima/teleskopima.
interesuju me sve moguce opcije sportsog ribolova dole.

zahvalan

Stondisha

izvini za zakasneli odgovor, nisam bio u prilici da se javim ranije.....ne mora da znaci da je bacanje mreza u priobalju ilegalno jer nije u pitanju "velikoprivredni" vec maloprivredni ribolov. drugo, u pitanju je cipol, vrsta koje ima u principu svuda po primorju u vecim kolicinama. slazem se da bas nije lepo na oko ali to je nacin koji se praktikuje vekovima. jbg, sta ces...jedino sto je tu ilegalno je da se u toku turisticka sezone mreze ne mogu bacati blize od 150 metara od obale. i, da ne zaboravim - neverovatno je ali istinito da u CG ne postoji Zakon o morskom dobru!!!

sto se tice pecanja na plovak, tamo love sitnijeg cipola i sitnog brancina (sto bas nije lepo jer je plemenita sorta), mada pretpostavljam da moze da naleti neka corava orada kao i barbun, za koga se "tvrdi" da nece na udicu. e, licno sam ih vadio na adi-bojani na gliste koje se nalaze u trsci, zapravo u mulju oko nje. to je mamac na koji se uglavnom peca tamo tako da, ako hoces da pecas, moras da ih iskopas. vrlo su krte i slabasne pa je malo zeznut posao.

uh, nesto me vuce nostalgija za slatkom vodom. isao bih negde na pecanje a da to ne bude s mog splavica. bio sam pre neki dan i vidim da je visoka voda pa sam odustao od dovlacenja motki. jbg, majske vode a i ovo avreme :ph34r: , bas kad sam u Bgd.....

#142 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 01 June 2010 - 16:10

Bio sam za vikend na Dunavu - visoka voda, samo malo bele ribe.
A za more, neka kolega ponese laganu opremu, tanani najlon, male udice i osetljiv dugi elastičan štap, tako ima nekog uspeha. Dobar mamac mogu biti i školjke, a može i pasta hleba i sardina

#143 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 01 June 2010 - 21:55

Bio sam za vikend na Dunavu - visoka voda, samo malo bele ribe.
A za more, neka kolega ponese laganu opremu, tanani najlon, male udice i osetljiv dugi elastičan štap, tako ima nekog uspeha. Dobar mamac mogu biti i školjke, a može i pasta hleba i sardina

za pocetak, treba izbegavati bilo kakvo olovo i rogobatne vezove. za dubinski ribolov je bolja klizeca varijanta i hard mono na podvezu. sto se najlona tice, ja koristim Falcon Planet (ultra soft), debljine 0,18 mm posto mi se pokazao i dokazao milion puta. za panulanje koristim Shimano Technium 0,40. sto je sigurno - sigurno, posto sam se nesto kurchio s tanjim najlonima pa sam i pored drilla imao kidanja. ko je imao licu ili lampugu za protivnika, znace.....poz za sve kolege i bistro. :ph34r:

#144 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 02 June 2010 - 10:13

Nekoliko zgodnih predveza

#145 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 02 June 2010 - 10:13

... dupli post

Edited by kapetanm, 02 June 2010 - 10:14.


#146 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 10 June 2010 - 16:37

ove godine ce pecarosi baciti svoje novce ulozene u dozvole, reke su jako visoke, vodostaj im je katastrofalno visok a vec je trecina Juna, ako i krene opadanje vodostaja skoro svim vecim vodama ce trebati sigurno mesec dana da se vrate u normalnu visinu pa i brzinu da bi moglo da se peca kako valja. Moje skromno misljenje je da ce ove godine biti losa godina za sportske ribolovce sto nuzno ne mora da znaci i da je to samo po sebi nesto lose jer ma sta mi mislili ovako visok vodostaj je dobar za mrest. Pre koju godinu kada je bilo poplava saran se izuzetno dobro izmrestio i da je za nekih 3-4 meseca bilo toliko sitnog sarana da prosto niste mogli nista drugo pecati od njega. Duboko se nadam da je od toliko mladji dovoljno prezivelo i da se ako mi ne vodimo racuna priroda pobrinula za obnovu ribljeg fonda

#147 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 10 June 2010 - 16:48

Mozda za vikend odem na dunav pa cu referisati

#148 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 10 June 2010 - 16:51

pazi, za vikenad se ocekuje dolazak velike vode

#149 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 10 June 2010 - 18:07

Da, sad sam cuo, mozda u one izlive i bare. Cuh i daa je zabrana plovidbe

#150 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 06 August 2010 - 21:17

Besplatan casopis! krstipd4.gif


Edited by FjodorD, 06 August 2010 - 21:18.