Jump to content


Photo

Malo politicke konotocije


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
145 replies to this topic

#16 punisher

punisher
  • Members
  • 3,529 posts

Posted 10 September 2002 - 12:05

wex:
Pa sad... to sto je sudija grk ide u prilog tome da nam je pomogao ALI opste je poznato da se faul nikada ne sudi sekund pred kraj finalne utakmice jer bi to moglo da se protumaci kao pomaganje i iz prostog razloga sto je malo glupo da se finale dobija slobodnim bacanjima. Da je Divac pogodio bar jedno od ona dva, do kraja je ostalo par sekundi i moglo bi svasta da bude... ali ovako na sekund pred kraj zaista se nikad ne sudi. Mislim da je kradja gruba rec i da su tu sudije ispravno postupile a Argentinci su imali citavih 5 minuta da pokazu koliko su jaki u zavrsnici. Srecom pokazalo se ko ima iskustva u finalnim utakmicama!!!

Pitsilkas ( grcki sudija ) je svirao faul nad Divcem za koji Argentinci misle da nije postojao a vidi se lepo da je faul bio. A Mercedes je bio sudija koji nije svirao faul nad Skonokinijem.

#17 Nikola21

Nikola21
  • Members
  • 7,472 posts

Posted 10 September 2002 - 16:00

Jos malo politike,
Odakle nama pravo da prisvajamo kontinuitet SFR Jugoslavije?!? Znaci medalje koje su doneli Kokoc, Radja, Drazen, Zdovc, Perasovic, Komazec itd. su "nase"?

#18 GG

GG
  • Banned
  • 5,491 posts

Posted 10 September 2002 - 17:03

Treneri i vecina igraca su bili nasi i nas Beograd je bio glavni grad te drzave u kojoj smo svi ziveli. Hrvati i ostali mogu da se odreknu tih medalja ali i ne moraju. Slobodni su da prisvoje odredjeni procenat istih.

#19 frupester

frupester
  • Members
  • 1,044 posts

Posted 10 September 2002 - 17:33

Nikola21:
Jos malo politike,
Odakle nama pravo da prisvajamo kontinuitet SFR Jugoslavije?!? Znaci medalje koje su doneli Kokoc, Radja, Drazen, Zdovc, Perasovic, Komazec itd. su "nase"?


Prvo, prvi post ti je tesko nalupetavanje. Drugo, ne prisvajamo nista vec smo, verujem da si se tad rodio, nastavili kontinuitet stare YU. Ako postanemo Srbija i Crna Gora to vise nece moci. Prosto.

#20 GG

GG
  • Banned
  • 5,491 posts

Posted 10 September 2002 - 19:09

Ipak je Srbija ulozila mnogo, ako ne i najvise u reprezentaciju SFRJ i s pravom mozemo da prisvajamo te uspehe i medalje.

#21 wex

wex
  • Members
  • 38 posts

Posted 10 September 2002 - 21:56

GG:
Ipak je Srbija ulozila mnogo, ako ne i najvise u reprezentaciju SFRJ i s pravom mozemo da prisvajamo te uspehe i medalje.


Slazem se!

#22 Ipsvic

Ipsvic
  • Members
  • 619 posts

Posted 10 September 2002 - 22:11

Takodje.De su sad Hrvati i Mudzahedini da ih vidim.....

#23 condor

condor
  • Banned
  • 4,809 posts

Posted 10 September 2002 - 22:15

frupester: "Drugo, ne prisvajamo nista vec smo, verujem da si se tad rodio, nastavili kontinuitet stare YU."

Ma nemoj? Ovo o kontinuitetu mora da si cuo na TV Dnevniku, al' ne bas tako skoro...?

GG: "Ipak je Srbija ulozila mnogo, ako ne i najvise u reprezentaciju SFRJ i s pravom mozemo da prisvajamo te uspehe i medalje."

Nisam bas sasvim siguran... Ajde bas da vidimo (bold za one za koje znam da nisu Srbi, italic za one za koje takodje mislim da nisu, ali nisam siguran):

Ljubljana 1970: 11 Krešimir Ćosić, 15 Petar Skansi, 5 Ljubodrag Simonović, 13 Nikola Plećeš, 6 Vinko Jelovac, 4 Rato Tvrdić, 9 Dragan Kapičić, 14 Dragutin Čermak, 7 Trajko Rajković, 12 Damir Šolman, 8 Aljoša Žorga, 10 Ivo Daneu. Selektor Ranko Žeravica.

Manila 1978: 14 Dražen Dalipagić, 5 Dragan Kićanović, 6 Ratko Radovanović, 4 Peter Vilfan, 10 Zoran Slavnić, 15 Mirza Delibašić, 9 Branko Skroče, 11 Krešimir Ćosić, 13 Duje Krstulović, 8 Željko Jerkov, 7 Rajko Žižić, 12 Andro Knego. Selektor Aleksandar Nikolić.

Buenos Ajres 1990: Dražen Petrović, Velimir Perasović, Zoran Čutura, Toni Kukoč, Žarko Paspalj, Jurij Zdovc, Želimir Obradović, Radisav Ćurčić, Vlade Divac, Arijan Komazec, Zoran Jovanović, Zoran Savić. Selektor Dušan Ivković.

Well...?

#24 Nikola21

Nikola21
  • Members
  • 7,472 posts

Posted 10 September 2002 - 22:37

condor:
frupester: "Drugo, ne prisvajamo nista vec smo, verujem da si se tad rodio, nastavili kontinuitet stare YU."

Ma nemoj? Ovo o kontinuitetu mora da si cuo na TV Dnevniku, al' ne bas tako skoro...?

GG: "Ipak je Srbija ulozila mnogo, ako ne i najvise u reprezentaciju SFRJ i s pravom mozemo da prisvajamo te uspehe i medalje."

Nisam bas sasvim siguran... Ajde bas da vidimo (bold za one za koje znam da nisu Srbi, italic za one za koje takodje mislim da nisu, ali nisam siguran):

Ljubljana 1970: 11 Krešimir Ćosić, 15 Petar Skansi, 5 Ljubodrag Simonović, 13 Nikola Plećeš, 6 Vinko Jelovac, 4 Rato Tvrdić, 9 Dragan Kapičić, 14 Dragutin Čermak, 7 Trajko Rajković, 12 Damir Šolman, 8 Aljoša Žorga, 10 Ivo Daneu. Selektor Ranko Žeravica

Manila 1978: 14 Dražen Dalipagić, 5 Dragan Kićanović, 6 Ratko Radovanović, 4 Peter Vilfan, 10 Zoran Slavnić, 15 Mirza Delibašić, 9 Branko Skroče, 11 Krešimir Ćosić, 13 Duje Krstulović, 8 Željko Jerkov, 7 Rajko Žižić, 12 Andro Knego. Selektor Aleksandar Nikolić. 

Buenos Ajres 1990: Dražen Petrović, Velimir Perasović, Zoran Čutura, Toni Kukoč, Žarko Paspalj, Jurij Zdovc, Želimir Obradović, Radisav Ćurčić, Vlade Divac, Arijan Komazec, Zoran Jovanović, Zoran Savić. Selektor Dušan Ivković. 

Well...?


Bravo Kondore,
ovi momci su izgleda previse zeleni za duza secanja i ozbiljnije (politicke) diskusije.
Nego u bold mozes da stavis Cuturu (mesanac), Perasovica (hrvat), Komazes (mesanac)...
Ova drzava postoji tek 10ak godina!
Ovo dokazuje cinjenicu da je inteligencija napustila zemlju, a da su oni koji su ostali zatrovani nacionalizmom koji je posejao drug Haski zatvorenik...

[ Izmena poruke: Nikola21 na dan 2002-09-11 00:13 ]

#25 ikar

ikar
  • Members
  • 7,779 posts

Posted 10 September 2002 - 23:27

condor:
frupester: "Drugo, ne prisvajamo nista vec smo, verujem da si se tad rodio, nastavili kontinuitet stare YU."

Ma nemoj? Ovo o kontinuitetu mora da si cuo na TV Dnevniku, al' ne bas tako skoro...?

GG: "Ipak je Srbija ulozila mnogo, ako ne i najvise u reprezentaciju SFRJ i s pravom mozemo da prisvajamo te uspehe i medalje."

Nisam bas sasvim siguran... Ajde bas da vidimo (bold za one za koje znam da nisu Srbi, italic za one za koje takodje mislim da nisu, ali nisam siguran):

Ljubljana 1970: 11 Krešimir Ćosić, 15 Petar Skansi, 5 Ljubodrag Simonović, 13 Nikola Plećeš, 6 Vinko Jelovac, 4 Rato Tvrdić, 9 Dragan Kapičić, 14 Dragutin Čermak, 7 Trajko Rajković, 12 Damir Šolman, 8 Aljoša Žorga, 10 Ivo Daneu. Selektor Ranko Žeravica

Manila 1978: 14 Dražen Dalipagić, 5 Dragan Kićanović, 6 Ratko Radovanović, 4 Peter Vilfan, 10 Zoran Slavnić, 15 Mirza Delibašić, 9 Branko Skroče, 11 Krešimir Ćosić, 13 Duje Krstulović, 8 Željko Jerkov, 7 Rajko Žižić, 12 Andro Knego. Selektor Aleksandar Nikolić. 

Buenos Ajres 1990: Dražen Petrović, Velimir Perasović, Zoran Čutura, Toni Kukoč, Žarko Paspalj, Jurij Zdovc, Želimir Obradović, Radisav Ćurčić, Vlade Divac, Arijan Komazec, Zoran Jovanović, Zoran Savić. Selektor Dušan Ivković. 

Well...?


condore, cini mi se da je besmisleno dokazivati bilo sta na ovaj nacin (ako bas hoces da znas, majke drazena petrovica i tonija kukoca su srpkinje :grin:". no sad, posto je ovo sve politika a njoj nije mesto na nba forumu, na kojem uglavnom preovladava jedan redak poremecaj koji se sastoji u opstem slabljenju svih intelektualnih sposobnosti i koji je u literaturi poznat kao "ivanis sonicis" da zavrsimo sa ovom temom...

#26 Shaquadelic

Shaquadelic
  • Members
  • 128 posts

Posted 10 September 2002 - 23:44

Kukocu majka nije srpkinja (nemoj da te ime zavara). To licno znam, ali kao sto kazes, to vise nije ni vazno!

#27 frupester

frupester
  • Members
  • 1,044 posts

Posted 10 September 2002 - 23:56

Prvo - volim ove daleke k'o kondor kad mi dele lekcije.
Drugo - Mali Nikola21, ako ne znas mogu tata da ti budem ne samo po godinama. Uf, izvini, ti si ziveo u Engleskoj i u USA.
Trece - Pravo i kvalitetno polemisanje je kad se Ikar, GG, ja ili neko od mladjih, OK likova ( Nikola, Dule i ostali decaci sa Tasa ) retko slozimo u nekoj stvari ali se malo biraju reci. Jebi ga, vaspitanje, iskustvo, godine. Najpre domace vaspitanje.
TACKA, bar sto se mene tice.

#28 frupester

frupester
  • Members
  • 1,044 posts

Posted 11 September 2002 - 00:05

Jos nesto - Nikola21, kad govoris o svojim godinama dobro pazi kad pises da si zavrsio univerzitet u USA a posle dva dana imas 18 godina, prekosutra 21....Ups, nije konotocija, vec konotAcija..:smile:
I Kondore, dosao si kod nas sa Srbije foruma. Pa ti cunjas gde god ima malo politike...Ovde se politika tesko prima. Nece da se zapati. Ne ide nekako.

_________________
Posted Image...curiosity killed the cat...

[ Izmena poruke: frupester na dan 2002-09-11 01:16 ]

#29 Nikola21

Nikola21
  • Members
  • 7,472 posts

Posted 11 September 2002 - 01:52

Znate sta "stariji gospodine" i ja sam dosao ovde sa politickog srbija foruma. Jel' to neki problem? Ako jeste onda je kod tebe!
Posto ste se gospodine (ili da kazem druze) osetili prozvanim iako vase ime uopste nije bilo spomenuto od moje strane ne znam sva vas je navelo na to. Mora da ste reagovali na nesto sto je napisano, mozda ono da "inteligencija odlazi iz zemlje"? Vidim da niste odgovorili na gos'n Condorovo izlaganje o reprezentacijama SFRJ-a... Sta reci na to, najbolje nista.
Sto se tice konotOcije, greska u kucanju ali se ona sad ne moze promeniti.


[ Izmena poruke: Nikola21 na dan 2002-09-11 03:36 ]

#30 frupester

frupester
  • Members
  • 1,044 posts

Posted 11 September 2002 - 02:26

Parafraziracu sam sebe, jedan deo, pa ko hoce neka pazljivo procita: SRJ je pravni naslednik bivse SFRJ ( fakat koji se mozda i meni ne dopada ) te tako automatski prisvaja sve...do raznoraznih medalja sportista. Kad bude postala Srbija i Crna Gora toga nece biti. Prosto.