Jump to content


Photo

CRNO NA BELO


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
13 replies to this topic

#1 inagadadavida

inagadadavida
  • Banned
  • 409 posts

Posted 26 January 2008 - 13:06

Cesto se zapitam, zasto "demokrate" ne puste snimke iz devedesetih, kada su radikali vladali srbijom, naravno, zajedno sa onim satrapom koji sluzi danas kao djubrivo za neki bagrem u Pozarevcu........

Najbolja kampanja bi , upravo bila svakodnevno pustanje snimaka , iz "nebeske srbije".....a ima ih vise nego dovoljno. Cak i na forumima bi moglo da se diskutuje sa "patriJotama" samo tako sto bi na svaku njihovu glupost, mogao da se postavi neki klip, ili spot......pa kada vec ovaj narod pamti kao ameba, mozda , ali samo mozda poveruje svojim ocima, ako ga Toma , Voja , Velja, i ekipa ne ubede da su snimci montirani........a nisu......verujte.......ja se jos uvek dooobro secam tih zlatnih devedestih kojima vecina ponovo zeli da se vrati.....na jos jednu turu, majstori.....

Evo , ja cu da postavim jedan , karakteristican klip, da se malo prisetimo svi zajedno, a drugi mogu da postave neke druge......komentari od strane patriJota, su pozeljni.........



#2 instruktor

instruktor
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 26 January 2008 - 14:10

Koje demokrate? :rolleyes:
Pa te "demokrate" su ucinile sve da Smradikali iz misije rupe,gde ih je pokojni Djindjic smestio, stignu do dvomilionske podrske.
Hrani sina pa salji po vizu, Srbija se promenit ne moze.

#3 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 26 January 2008 - 14:34

Kao da Srbija zeli da se seca: pogledajte samo temu "Da se ne zaboravi", koja je postavljena upravo sa tim ciljem. Na svaki post koji sadrzi dokumentarni materijal iz devedesetih, odmah se jave dezurne patriJote sa pet postova o Jasenovcu, utrkujuci se ko ce da pronadje goru grozotu da ilustruje svoj patroJotizam i brigu za nevine srpske zrtve. Sto je samo po sebi strasno i tema za neku drugu temu.

http://forum.b92.net...showtopic=40187


U Srbiji ce morati da dodje prvo do sustinske promene identiteta. Trenutno vecina gradjana Srbije se identifikuje sa propalim nacionalnim programom kreiranim u SANU, promovisanim kroz Milosevicev rezim i ratovanje. Morace da se rodi jedna nova inteligencija ( ukoliko Srbi kao narod do tada opstanu fizicki) koja ce da pomogne lustraciju i stvaranje novog identiteta. Do tada, ako radikali dodju na vlast, mozemo samo da zamislimo koliki ce to korak unazad da bude. Ogroman.

Edited by outcast, 26 January 2008 - 14:35.


#4 Leonina

Leonina
  • Members
  • 4,471 posts

Posted 26 January 2008 - 15:33

Hrani sina pa salji po vizu, Srbija se promenit ne moze.


A cerku prijatelju? :rolleyes:
:huh:
Znam, tema nije ni malo za zezanje. Slazem se, trebalo bi osvezavati secanje naroda.
samo... Tuzna je istina da narod ne zeli da se seca.
A kakva nas buducnost ceka sa tim zaboravom... Pa, recimo da nam nije potrebla kristalna kugla. Samo po koji link za youtube. Nazalost. :)

#5 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 26 January 2008 - 15:46

Pa nije problem u kratkom sećanju nego u sveukupnoj svesti naroda, taj narod treba da se osvesti u čemu je učestvovao i šta je podržavao. Ili (ako je to razmišljanje idealistično) da bar dođu na vlast oni koji su svesni i koji se odriču Miloševića i devedesetih.

Na svaki post koji sadrzi dokumentarni materijal iz devedesetih, odmah se jave dezurne patriJote sa pet postova o Jasenovcu, utrkujuci se ko ce da pronadje goru grozotu da ilustruje svoj patroJotizam i brigu za nevine srpske zrtve.


Pa to je to, iskrivljeno, nezdravo shvatanje stvarnosti. Nije Srbija džabe na glasu kao bolesna sredina. Uzaludno je prikazivati dokumentarce dok svest ljudi nije dovoljno zdrava da tu informaciju na zdrav način primi.

#6 Camay

Camay
  • Members
  • 3,480 posts

Posted 26 January 2008 - 17:00

Ma ta prica je izlizana previse .... Ima ih vise i kraj .... :rolleyes: Moracu ja da se polako pakujem za NY , ne znam ni sto sam dolazio.

#7 Mimix

Mimix
  • Members
  • 572 posts

Posted 26 January 2008 - 21:32

Ma ta prica je izlizana previse .... Ima ih vise i kraj .... :rolleyes: Moracu ja da se polako pakujem za NY , ne znam ni sto sam dolazio.



Ja sam pogresio sto nisam dosao za christmas holiday jer sledeci put kada sletim na Surcin mozda me sacekaju drugovi u koznim mantilima da me priupitaju za zdravlje i ucesce u protestnim setnjama 90-ih...
Definitivno vise ne diskutujem o politici sa ljudima koji zive u Srbiji jer sam nedavno doziveo da mi brat kaze da je glasao za kradikala... Setih se one price o dva brata,jedan u partizanima a drugi u cetnicima...

#8 Anti-Kgb

Anti-Kgb
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 26 January 2008 - 21:42

Ja sam pogresio sto nisam dosao za christmas holiday jer sledeci put kada sletim na Surcin mozda me sacekaju drugovi u koznim mantilima da me priupitaju za zdravlje i ucesce u protestnim setnjama 90-ih...
Definitivno vise ne diskutujem o politici sa ljudima koji zive u Srbiji jer sam nedavno doziveo da mi brat kaze da je glasao za kradikala... Setih se one price o dva brata,jedan u partizanima a drugi u cetnicima...

Welcome To Srbistan!!! To je zato sto je Srbija jedina zemlja od svih zemlja istocnog bloka gde lustraicja nije sprovedena. Zato DB i dalje drzi sve konce u rukama.

#9 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 26 January 2008 - 21:45

Definitivno vise ne diskutujem o politici sa ljudima koji zive u Srbiji jer sam nedavno doziveo da mi brat kaze da je glasao za kradikala...


U yebem ti zivot, sav sam se najezio, nisi treb'o ovo da napises.

Sta mu bi.... nije valjda rodjeni? Ja sam jednog odyeb'o za sva vremena, od strica, zapenio bio za Slobodana Lipovachu, aj da je za Seada Lipovachu, nekako bih ga razumeo. Ne znam sta bih radio sa rodjenim, verovatno bi odyeb'o i njega

Edited by down with the sickness, 26 January 2008 - 22:03.


#10 Mimix

Mimix
  • Members
  • 572 posts

Posted 26 January 2008 - 22:32

U yebem ti zivot, sav sam se najezio, nisi treb'o ovo da napises.

Sta mu bi.... nije valjda rodjeni? Ja sam jednog odyeb'o za sva vremena, od strica, zapenio bio za Slobodana Lipovachu, aj da je za Seada Lipovachu, nekako bih ga razumeo. Ne znam sta bih radio sa rodjenim, verovatno bi odyeb'o i njega



Rodjeni po ocu,rodjenijeg nemam...Ne mogu da razumem stav,bio je protiv Milosevica kao i ja ali sada kaze da se kradikali kao ne mogu porediti sa njim i tako neke price...Ne moze se kostruktivno diskutovati preko telefona...

#11 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 26 January 2008 - 23:53

...Ne moze se kostruktivno diskutovati preko telefona...


Pa to jes', ne mozes da ga udaris shamarom, da mu objasnis :rolleyes: . Gadno je to preko telefona.

#12 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 26 January 2008 - 23:57

kako ste počeli, ovo bi moglo na pdf "porodica i deca".


al imam bolji predlog...

#13 instruktor

instruktor
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 27 January 2008 - 00:40

Welcome To Srbistan!!! To je zato sto je Srbija jedina zemlja od svih zemlja istocnog bloka gde lustraicja nije sprovedena. Zato DB i dalje drzi sve konce u rukama.


A ko ce da provede lustraciju?
Vojislav Kostunica koji je bio protiv Milosevica samo zato sto ovaj nije ostvarivao proklamovane ciljeve serBske politike?
Ministar pravde Bruka Stojkovic?
Ministar policije Dragan TRAFIKA Jocic?
Ministar za kapitalna sranja Velimir KAJAK Ilic?
Direktor javne kuce Aleksandar BIZGOV Tijanic?
Ministar prosvete Vuksa Fuksa?
Sef vojne bezbednosti Dragi Aco Tomic?
Sef BIA Rade POLTRON Bulatovic?
Visokopreosvesteni pojac Naumov?
Dozivotni sekretar vlade Dejan JAJARA Mihailov?
Nezavisni analniticar DJordje PUTIN Vukadinovic?
Ministar za KRIPTONIT Popovic?
VRANA VRANI OCI NE VADI,MOJ PRIJATELJU.

#14 Mimix

Mimix
  • Members
  • 572 posts

Posted 27 January 2008 - 03:53

kako ste počeli, ovo bi moglo na pdf "porodica i deca".


al imam bolji predlog...



Sta da radim,moram nekome da se izjadam...