Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Nekretnine u Srbiji


  • Please log in to reply
16002 replies to this topic

#15556 Gordon

Gordon
  • Members
  • 433 posts

Posted 17 July 2016 - 23:02

 

Gordon

Inace, ja sam neko vreme samo citao ovaj forum, i posle odredjenog vremena, naravno ne procitavsi svih hiljadu strana, resih da se ukljucim, i evo me. I tacno se secam tog KONTROL, naravno bio mi je simpatican i bio sam na njegovoj strani. Vise se ni ne secam do detalja njegove price (verovatno mi je bila bliska) ali nekako mi je bio sam a inace sam uvek na strani onih koji su u manjini (i sad ne vidim velicinu u Onome u koga se sad kune pola Srbije).

I ne slazem se da neko moze imati ikakav drugi interes na ovom forumu osim iznosenja misljenja i jedne pozitivne debatne atmosfere. Ne mislis valjda da se preko foruma neko tako detaljno informise pre nego kupuje ili prodaje stan. ...

 

 

Mislim/ znam da se ljudi informišu preko Interneta o svemu sve više, a posebno o najvažnijim kupovinama - kao što su kupovina automobila i kupovina stana. Forumi su mesta gde se može mnogo toga naučiti ali gde, nažalost, ima sve više lobiranja, botovanja itd.

 

Tako je bilo i pre 10 godina, a tako je pogotovo danas. Da li misliš da bi Vođa imao organizovanu vojsku botova da je ceo taj posao besmislen? Nije besmislen, na ljudske stavove je nažalost lakše uticati nego što mnogi od nas misle i žele da priznaju.

 

Ja sam uvek za otvorenu i iskrenu diskusiju i razmenu mišljenja, a pogotovo volim da čujem argumentovano mišljenje koje je različito od mog - jer je to uvek način da se napreduje i nauči nešto novo. Zato sam zaista zainteresovan da shvatim percepciju ljudi koji danas misle da je tržište nekretnina u BG zdravo/ uravnoteženo, tj. da cene odgovaraju vrednosti toga što se nudi.

 

Bilo bi lepo zato da se predstaviš - u smislu, da li ti je interes više na strani kupovine ili prodaje, da li se baviš izgradnjom/ prodajom nekretnina i sl. Nekako su na ovom forumu ljudi koji su bili zainteresovani za prodaju izbegavali da to otvoreno kažu (uključujući i pomenutog kontrola, koji se predstavljao kao Realan Kupac, što naravno nije bio). A svi koji su za temu zainteresovani kao kupci - to i otvoreno ovde kažu. To mi je recimo interesantno, bilo bi lepo da od tebe dobijemo zaista iskrenu informaciju o poziciji, pa da onda nastavimo zdravu diskusiju.

 

Što se tiče ovog:

 

 

Za sve predloge da se kupi stan van Beograda i da se tamo zivi, verovatno ima i takvih medju nama ali to je redak slucaj. Nije to bas tako lako kao sto izgleda, idi kupi jeftinije je u Sofiji ili Solunu. U Solunu dinar Somun, ali do Soluna sto somuna.

 

Nije moj predlog da ljudi kupe nekretninu van BG (ja to npr. planiram da uradim, ali to svakako nije uobičajena priča). Moj predlog je da ljudi sagledaju svoju okolinu iz šire perspektive, zato što će im to definitivno biti veoma korisno kada budu u Beogradu kupovali nekretnine i vrednovali keš koji imaju i daju za nekretnine koje im se na tom tržištu nude.


  • 1

#15557 veljko soso

veljko soso
  • Members
  • 57 posts

Posted 17 July 2016 - 23:52

Mislim/ znam da se ljudi informišu preko Interneta o svemu sve više, a posebno o najvažnijim kupovinama - kao što su kupovina automobila i kupovina stana. Forumi su mesta gde se može mnogo toga naučiti ali gde, nažalost, ima sve više lobiranja, botovanja itd.

 

Tako je bilo i pre 10 godina, a tako je pogotovo danas. Da li misliš da bi Vođa imao organizovanu vojsku botova da je ceo taj posao besmislen? Nije besmislen, na ljudske stavove je nažalost lakše uticati nego što mnogi od nas misle i žele da priznaju.

 

Ja sam uvek za otvorenu i iskrenu diskusiju i razmenu mišljenja, a pogotovo volim da čujem argumentovano mišljenje koje je različito od mog - jer je to uvek način da se napreduje i nauči nešto novo. Zato sam zaista zainteresovan da shvatim percepciju ljudi koji danas misle da je tržište nekretnina u BG zdravo/ uravnoteženo, tj. da cene odgovaraju vrednosti toga što se nudi.

 

Bilo bi lepo zato da se predstaviš - u smislu, da li ti je interes više na strani kupovine ili prodaje, da li se baviš izgradnjom/ prodajom nekretnina i sl. Nekako su na ovom forumu ljudi koji su bili zainteresovani za prodaju izbegavali da to otvoreno kažu (uključujući i pomenutog kontrola, koji se predstavljao kao Realan Kupac, što naravno nije bio). A svi koji su za temu zainteresovani kao kupci - to i otvoreno ovde kažu. To mi je recimo interesantno, bilo bi lepo da od tebe dobijemo zaista iskrenu informaciju o poziciji, pa da onda nastavimo zdravu diskusiju.

 

Naravno da se ljudi sve vise informisu preko neta i srecom je tako, a to da se javno mnjenje kreira to mi je vise nego jasno, Nazalost zivimo u vremenu gde samo ljudi koji se bas trude mogu dobiti siru sliku o svetu oko sebe, a velika vecina naroda je prepustena masineriji drzave i medija sa njihovim (medijskim) interesima. Nazalost trenutno, u nasoj prciji prisustvujemo najgoroj pokaznoj vezbi. Ali vrativsi se na nasu temu, mislim da ovde postuju samo jedinke sa svojim sitnosopstvenickim interesima ili emotivnim misljenjima. Ne mogu da poverujem da neko ko je napravio zgradu u Novom Sadu, sedne i postuje kako misli da ce cene stanova rasti, nadajuci se da ce bas njegovi postovi na ovom forumu uticati na potencijalne kupce da na kraju dodju bas kod  njega.

 

Licno mogu da kazem da nisam podstanar i da sigurno u perspektivi od ko zna koliko godina necu prodavati ono sto imam niti kupovati nesto novo. Ne moram valjda ni da pisem da nisam investitor ili neko sa druge strane. Znaci za eventualnu buducu kupovinu mi odgovara da cene budu nize, ali i za eventualnu prodaju onoga sto imam mi odgovara da cene budu sto vise.


Edited by veljko soso, 17 July 2016 - 23:53.

  • 0

#15558 Tezej

Tezej
  • Members
  • 157 posts

Posted 18 July 2016 - 08:59

Tezej

Ne razumem se u to da li moze da se oduzima ako se ne izgradi u roku, ako moze i treba to raditi, kao sto sam za strogo pridrzavanje zakona u svakom slucaju pa i u tom. O masovnoj stanogradnji (pretpostavljam da mislis na drzavnu) mislim sve najgore kao sto mislim sve najgore o svakoj ekonomskoj aktivnosti koju drzava sprovodi bez obzira na trziste. I jos jedna stvar koja vidim da se cesto pise svuda pa i ovde. Protiv sam vecih poreza na vise nekretnina. Zasto to ako vec placas porez koji ti dolazi, cemu dodatno uzimati od porodica koje recimo imaju tri stana. Ne vidim razlog da ih dodatno oporezujes, pa cak i ako im zvrje prazni. Do god placaju drzavi sve dazbine Mislim da je sve preko toga hajducija.

 

Moze da se oduzima, cak je i pocelo da se prica o tome, pa su neki brzo poceli da ciste teren (npr. Energoprojekt preko puta SIV-a), ali kad su videli da nema nista od toga, stali su.

Masovna stanogradnja moze da se desi zbog dva razloga. Prvi je podizanje BDP-a, a drugi je cista zarada - pravljenjem Stepe, ostvarena je i neka zarada, a smanjen je broj oficira kojima se placa mesecno za to sto nemaju obezbedjen smestaj (+ odrzavanje kasarne takodje kosta).

Veci porez na nekretnine je logican potez koji ce da usledi kada vise nema odakle da se puni budzet, a veci porezi na nekretnine u kojima se ne stanuje je dobra praksa iz dosta zapadnih zemalja - sa jedne strane logicno je da vise doprinose oni koji vise i imaju; sa tim se motivise da oni koji imaju para ulazu u privredu, a ne zakucavaju pare u nekretnine; sprecava se pravljenje debila, odnosno ako neko ostavi detetu 5 stanova za izdavanje, ovaj verovatno (bar u Srbiji) nece biti motivisan da nesto i radi, nego ce visiti po kaficima i ziveti od rente ceo zivot.

I trece, drzava je najvecu intervenciju uradila na trzistu nekretnina sa tim sto je ubila domace, dovela strane banke i omogucila uzimanje kredita u stranoj valuti. Jos uz to je i dotirala 20% subvencije za one koji eto nisu u mogucnosti da uzmu kredit bez toga. Uporedi cene stanova pre toga i 2007 i videces koliki su ti efekti. 


  • 0

#15559 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 18 July 2016 - 10:28

Tezej

Kazes "trziste jako plitko" (odlican izraz) i jeste tako, ali zasto mi onda debatujemo, onda treba da stanemo i cekamo neku godinu i reprezentativan uzorak, ali koliki je on, na osnovu cega se on u nasem slucaju smatra reprezentativan...

alexnikolic

Reci mi samo koji je broj prodatih stanova da bi mogla da se da realna prosecna cena, recimo za Stari grad u Beogradu (njega smo se dotakli).

 

Za ovu prvu recenicu Tezeju - bravo, shvatio si poentu.

 

Za to sta je broj - nije tako jednostavno.. I kvalitet i kvantitet - recimo, kad bismo imali nivo prometa iz 2007e za Stari grad - oko 70 kvartalno, ali da tu ulazi jednak deo starogradnje, jednak deo novogradnje, i dobar split manjih stanova (veca cena po kvadratu) i vecin (manja cena po kvadratu), imali bismo neku priblizniju sliku realnosti. 


  • 0

#15560 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 18 July 2016 - 11:46

McLeod

Dao si dva primera kao ne bi trebalo da se racuna prosek i to je sve tacno sto si rekao, ali ipak moramo od necega da napravimo prosek, ma sta on znacio. Posebno sto za razliku od mene, znas stanje u svom gradu.

Naravno da ne radim ovo sa nekom skrivenom namerom, jednostavno iznosim svoje stavove.

Ali u perspektivi, za Beograd mozemo da debatujemo, ali sto se svih gradovi u Srbiji, pa i KG, tice, bojim se da im buducnost nije sjajna na svakom planu pa i u nasoj temi.


 

 

Nije mi namera da poredim KG i BG i cene u njima - bilo ko da je u pravu od vas, BG ce sasvim sigurno jos dugo biti drzava u drzavi i drzace cene koje su mnogo vise od ostatka Srbije. Cak i ako se desi taj veliki pad, za mene ce one biti nerealne opet, jer u nekim mestima u Srbiji, manjim gradovima koji se raspadaju prakticno i gladuju, cene su dotakle dno vec sad.

 

Samo sam se osvrnuo na to predstavljanje podataka koje ti odgovaraju, kazem, ne mislim da si to uradio sa zlom namerom, ali je sustina da to jesi uradio :) Isto kao u mom primeru.


  • 0

#15561 veljko soso

veljko soso
  • Members
  • 57 posts

Posted 18 July 2016 - 17:24

...a smanjen je broj oficira kojima se placa mesecno za to sto nemaju obezbedjen smestaj (+ odrzavanje kasarne takodje kosta).

 

... a veci porezi na nekretnine u kojima se ne stanuje je dobra praksa iz dosta zapadnih zemalja - sa jedne strane logicno je da vise doprinose oni koji vise i imaju; sa tim se motivise da oni koji imaju para ulazu u privredu, a ne zakucavaju pare u nekretnine; sprecava se pravljenje debila, odnosno ako neko ostavi detetu 5 stanova za izdavanje, ovaj verovatno (bar u Srbiji) nece biti motivisan da nesto i radi, nego ce visiti po kaficima i ziveti od rente ceo zivot.

Ja i dalje ne mogu da se nacudim kad saznam da se vojsci i dalje placaju takve beneficije (da ne nabrajam) a posebno da im se grade i daju (po nekim neshvatljivo povoljnim uslovima) stanovi... A mi se onda svi zaduzujemo kao drzava jel para na gomili nemamo.

 

Kao sto rekoh, protiv sam progresivnog oporezivanja stanova, oni koji imaju vise, samim tim placaju vise poreze, ko ima malo placa malo, a ko nema nista ne placa nista... Mozda neko ko ima pet stanova ne sedi u kaficu nego se bavi humanitarnim radom. Ali naravno toga nema u Srbiji.


  • 0

#15562 veljko soso

veljko soso
  • Members
  • 57 posts

Posted 18 July 2016 - 17:53

Inace jos jedan primer iz zivota. Drug vec dugo (decenijama) izdaje stan u Zemun Polju. Normalniji i urbaniji deo ne one radikalsko/ naprednjacko ruglo u okolini. Nasledio je od strica ali da zamislimo i da ga je kupio. Mali stan od 30 i nesto kvadrata sa malom i vecom sobom i hodnikom, kuhinjom i kupatilom. Naravno sve malo ali funkcionalno. Zajedno smo ga renovirali pocetkom dvehiljaditih (nikakav luksuz), inace stan sa kraja sedamdesetih. Prvi sprat u malim zgradicama po kojim je ZP i poznato. Dugo ga je izdavao za 150 evra (ne znam koliko je uzimao u markama) a zadnjih nekoliko godina 130. Cesto idem sa njim po kiriju i pricam sa narodom. Gotovo uvek mladi bracni ili vanbracni parovi, koji nekako uvek naprave decu i idu dalje. Mozda mu je stan talican pa da ga izdaje na noc :wub:. Inace takodje niko do sad od stanara nije bio iz Beograda. Svi su radili. Imao je nekoliko meseci praznog hoda za svo to vreme, ali jako malo prema toliko izdavanja. Nikad ni jedan problem. E sad, S obzirom da taj stan ne sme da kosta vise od 25 000 evra, jer je po svim beogradskim standardima teska periferija, ja mislim da on odlicno prolazi i da ima solidan povracaj novca (naravno da ga je kupio). Znaci on ga otplacuje za 15 ili 16 godina, sto su mnogi pisali da je odlican dil.


  • 0

#15563 goran nbgd

goran nbgd
  • Members
  • 41 posts

Posted 18 July 2016 - 20:10

velko soso "Znaci on ga otplacuje za 15 ili 16 godina, sto su mnogi pisali da je odlican dil." Kao prvo nije 16godina nego sigurnih 18 sa porezom i amortizacijom koja je neizbjezna. A po kom kriterijumu je 25k eura povrat za 18 godina dobar dil??????? Ali posto je ovo Srbija i svijest naroda nije mnogo drugacija a to je da mi je lezat pa makar i 130e zaradjivao mjesecno. E sad svacam tvoj drugar dobio stan na poklon pa rentira ali ti mi djelujes dosta elokventan a opet mislis da je to dobar dil. Drugo je kad kupujes prvi stan gdje ti stanujes pa ga otplacujes dugi niz godina jer ti omogucava da normalno zivis zivot ali imat zarobljeno 25k eura u bilo koji grad ili kvart grada je za mene suluda opcija.Nedavno sam kupio i renovirao stan u BG za zivot i izasao me 150k eura bez uzimanja kredita. Naravno zena insistirala da se kupi svoj stan sto po meni i nije neka obaveza ali ajde.Bolje da sam te pare ulozio u farmu ljesnika koju cu svakako da podizem mozda ove godine i od ulozenih 25k eura za 18 godina na ljesnike ocekujem minimalnu zaradu oko 90k eura sto je mnogo vise nego renta i vrijednost stana zajedno.Samo najveci idioti u Srbiji danas sa viskom para kupuju stan jer su nesposobni taj novac umnozit na neku drugu ideju za koju treba hrabrost i odredjen rizik.Izuzetak za ulaganje u nekretnine su trzizsta u razvoju kao na primjer Albanija ali su i rizici veci zbog istih razloga kao u Srbiji ,katastar, nelegalno, na pokojnike se vodi( 4 imanja koja sam gledao imaju gazdu pokojnika;-) )_


  • 1

#15564 mrblaf

mrblaf
  • Members
  • 476 posts

Posted 19 July 2016 - 09:51

@veljko soso

 

Jedna od najcescih gresaka generalno u ljudskom razmisljanju je odlucivanje na osnovu nereprezentativnog uzorka, o cemu je Alex vec govorio. To je upravo ova prica tipa 'Znam ja Pericu, kod Perice je tako, sigurno je onda svima tako'. Znam i ja dosta ljudi koji iznajmljuju stanove pa nije bas tako bajno kao ta prica iz Zemun polja.

 

Kolega je iznajmljivao dugo dvosoban stan, u pocetku je bilo sve super, porodica, ali onda su oni kupili stan na kredit i odselili se. Posle toga je krenuo horor, jedan stanar je posle sest meseci ukrao sve stvari (kompletan namestaj i belu tehniku) iz stana i nestao, drugi stanar je ostavio gomilu neplacenih racuna, treci stanar je non-stop pravio zurke, demolirao pola stana i navukao gomilu prijava od policije. Na kraju je kolega popizdeo i prodao stan, racuna da je zadnjih 5 godina izdavao stan za dzabe kad je uracunao svu stetu.

 

Druga velika greska koju ljudi generalno prave u razmisljanju je da je trend vecan. Tako je i nastao balon u nekretninama, ljudi su videli da cene skacu i svi su se zaletili da kupe nekretninu misleci da ce cene da idu gore do kraja univerzuma. Isto vazi za izdavanje, ako se zadnjih 30 godina stan mogao lepo izdavati, to ne znaci da ce isto da vazi i za buducih 5, 10 ili 20 godina. Taj stan u Zemun polju se izdaje ljudima koji dolaze iz unutrasnjosti u BG da rade nesto, posto u BG koliko-toliko ima posla za razliku od unutrasnjosti. Onog trenutka kad iz bilo kojeg razloga taj priliv postane nedovoljan, gornji stan u Zemun polju nece vredeti maltene nista, niti ce se moci izdati niti ce se moci prodati.


  • 1

#15565 veljko soso

veljko soso
  • Members
  • 57 posts

Posted 19 July 2016 - 10:39

 mrblaf

Lepo kaze I. Cvorovic: Njemu (Staljinu :rant:) danas pripisuju i ono sto jeste i ono sto nije... Tako i ti meni da se ja povodim za jednim uzorkom i to maltene rekla kazala, cula videla, kao dve ljupke zenice na pendzeru... Ja sam vam samo dao primer za koji 100 posto znam da je tacno takav. I mudro kazes da je prica bajna, jer jeste i za mene kao i verovatno veliku vecini Srmbadije, ciji sam nazalost i ja predstavnik... Priznajem svoj greh 0:) . A van uzorka ja sam svoje misljenje o nekretninama u prethodnim postovima rekao na osnovu i mog subjektivnog razmisljanja ali i onoga kako ja vidim neke statistike ali i procese u ovoj bednoj poluevropskoj zemljici.

 

Primera kao tvog kolege sigurno ima na pretek, ali ja licno i brdo ljudi oko mene nismo to doziveli a poznajem nazalost brdo naroda i sa jedne i druge strane.

 

E sad da ti kazem kako ja vidim trend nekretnina u Srbiji, a to nam je zadata tema. Za neko vreme koje ja srecom necu doziveti, nece ni moj sin, ali mozda hoce njegovo dvoje (vanbracne dece :ajme: ). Pricam za Beograd. Stanovi koji su u krugu koje obilazi prevozno sredstvo sa prolaznim skolskim brojem ce samo rasti. Svi ostali stanovi po opstinama glavnog li nam grada ce drzati neku cenu (verovatno ce i padati ili rasti) ali ce imati neku vrednost, tu ce se ziveti, iznajmljivati, raditi... Gotovo svi ostali gradovi, i sva sela ce imati cene nekretnina kao sto sad ima vrednost stan u  Resavici, opstina Despotovac. Znaci nikakvu. :puke:


  • 0

#15566 mrblaf

mrblaf
  • Members
  • 476 posts

Posted 19 July 2016 - 12:11

Sto se tice kvalitetnog stana u krugu 2-ojke, oni trenutno imaju vrednost a sta ce biti u buducnosti, kao sto vec rekoh, niko to ne moze da zna sa sigurnoscu. Vrednost nekretnina ce da zavisi od lokalne ekonomije, bilo zvanicne bilo nezvanicne (pranja novca iz kriminalnih aktivnosti). Ko zeli da vidi sta se desi sa nekretninama kad nestane novca, neka pogleda Detroit.

 

Ko ima novca a nema reseno stambeno pitanje, neka kupi sta god zeli u BG, na kraju krajeva kad sredis sebi stan i zivis u njemu i nije toliko bitno je li mu cena pala ili porasla. Znam ljude koji su skrsili preko 200k na svoj stan prije 7-8 godina ali jbg, jedan je zivot, dobili su svoj komfor a to sto taj stan mozda vredi sad manje i nije toliko bitno.

 

Ko ima novca i misli da investira u stan u BG, to je po meni glupost, bez obzira na lokaciju. Ja imam novca ali mi ne pada na pamet da ulazem u nekretninu u BG, kad mi bude zatrebao novac za recimo 20 godina pitanje je koliko ce taj stan vredeti s obzirom na demografske i ekonomske trendove u Srbiji. Investicija u stan u BG je prakticno ulaganje u ruzicastu buducnost Srbije, ko veruje neka izvoli.

 

Ko nema novca, neka preskoci i kredit i kupovinu stana u BG po ovim cenama. Kao sto je vec Gordon napisao, mozete da vidite u Kneza Milosa gomile onih koji su kontali da u buducih 20-30 godina nista nepredvidjeno ne moze da se desi. I ovi sto imaju kredite u evrima mogu preko noci da im se pridruze kada dinar padne npr. 30% prema evru a plate ostanu iste u dinarima sto je vrlo verovatan scenarij za ekonomiju Srbije u ne tako dalekoj buducnosti.


  • 1

#15567 veljko soso

veljko soso
  • Members
  • 57 posts

Posted 20 July 2016 - 20:41

http://www.novosti.r...na-1500-stanova

 

Evo jos besplatnih stanova za debele penzionisane pukovnike, za vitalne zastavnike sa zasluzenom pemzijom (ne penzijom) pre napunjene pedesete, za sve one koji provedu radni vek vatajuci zjale i lomeci im krila, u drzavnim carapama sa nogama na stolu... Evo jos stanova za budzetlije sa instituta, iz ministarstava i agencija... Sve radnici i paradnici jedne neuspesne bratije koji do zadnjeg uzdaha trze jos para, jos beneficija, jos pogodnosti za sebe i svoje... I sve naravno u Beogradu, jer sanjaju ga njihovi vec generacijama na njivi u okolini Kursumlije ili kraduci drva na Pesterskoj visoravni.

 

A to je najbolji nacin da cene idu dole, sto, jelte velika vecina ovde zeli. Jel umesto da se vrati i zivi odakle je dosao i da sa svojima gaji karpuzu, on i njegova zastavnikusa ce do kraja zivota da uzivaju u pemziji i mitinguju o restoranu Doma vojske... A takvih je mnogo, mnogo... 

 

I na kraju ce biti Srbija kao sto sam i rekao u nekom od prethodnih postova... 


  • 1

#15568 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 21 July 2016 - 09:08

A to je najbolji nacin da cene idu dole, sto, jelte velika vecina ovde zeli. Jel umesto da se vrati i zivi odakle je dosao i da sa svojima gaji karpuzu, on i njegova zastavnikusa ce do kraja zivota da uzivaju u pemziji i mitinguju o restoranu Doma vojske... A takvih je mnogo, mnogo... 

 

 

Voleo bih da razumem - ti zelis da ono sto ces mozda kupovati bude skuplje? (posto ti je cudno sto vecina misli da ce biti jeftinije jer Srbija sutra nece biti balkanski ekonomski tigar, jelte?)

 

Ako si investitor, razumem. Otherwise, cudno mi je. 


  • 0

#15569 veljko soso

veljko soso
  • Members
  • 57 posts

Posted 21 July 2016 - 10:47

Voleo bih da razumem - ti zelis da ono sto ces mozda kupovati bude skuplje? (posto ti je cudno sto vecina misli da ce biti jeftinije jer Srbija sutra nece biti balkanski ekonomski tigar, jelte?)

 

Ako si investitor, razumem. Otherwise, cudno mi je. 

Ja kad me pitase za staus da bi mogli posteno da diskutujemo napisah "Licno mogu da kazem da nisam podstanar i da sigurno u perspektivi od ko zna koliko godina necu prodavati ono sto imam niti kupovati nesto novo. Ne moram valjda ni da pisem da nisam investitor ili neko sa druge strane. Znaci za eventualnu buducu kupovinu mi odgovara da cene budu nize, ali i za eventualnu prodaju onoga sto imam mi odgovara da cene budu sto vise."

 

Srbija u perspektivi moze biti samo ekonomski cabar i plitka septicka jama, ili u zivotinjskom uporedjivanju ekonomska balkanska ptica dodo, koja ne tako polako ide ka izumiranju.

 

Ali sam protiv vestacke drzavne parazitske gradne od koje imaju koristi samo povlasceni, vezare, uhlebljeni kokosari i budzetlije, klanovski i plemenski vojnici, laktarosi i preletaci. protuve dobre samo sebi i cak ne ni svojim najblizima...


Edited by veljko soso, 21 July 2016 - 23:09.

  • 3

#15570 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 22 July 2016 - 09:37

@veljko.soso

 

Respect za otvorenost. I slazem se sa svime sto si napisao (u ovom postu) :) 


  • 0