Jump to content


Photo
- - - - -

Simulatori


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
36 replies to this topic

#1 Vincenzo

Vincenzo
  • Members
  • 2,720 posts

Posted 13 January 2008 - 12:04

Da li rabite F1 simulacije na svom kompjuteru? Ja da! :rolleyes:

Mozda ce se ovo nekome uciniti smesnim, nezrelim ili sta vec, ali ne osudjuj dok ne probas. Ja licno ne koristim kompjuter za igranje igrica, niti mi masina to dozvoljava, jednostavno nisam ga kupio sa tom namenom. Medjutim, slucajno mi se u posedu nasla jedna starija igrica tj. simulacija F1 koju performanse mog kompa mogu da podrze bez problema. Rec je o microprose simulaciji GP3, odnosno trecem delu ove igrice, a vezana je za F1, sezona 1999.
Igram je vec dve godine i nikako da je se zasitim :huh:

Tek posto sam seo za volan tog virtuelnog bolida meni su se otvorile oci :D Na prvom mestu koriscenje takvih simulacija umnogome pomaze da se upoznate sa konfiguracijom staza, s'obzirom da su iste veoma verno uradjenje. Sada samo patim sto nemam novija izdanja da podrobno proucim ove nove staze :)
Zatim, sto se vise usavrsavate, pocinjete da kapirate kako se jedan automobil ustvari vozi, tj koliko je tu preciznosti i umeca u pitanju, a koliko to nema veze sa onim sto ste zamisljali (barem ja). Upravo nakon sto sam poceo da vozim bez ikakve asistencije kompjutera (manuelno menjanje brzina, samostalno kocenje...) sam izvalio koliko je svaki centimetar bitan i koliko je potrebno pripreme i proucavanja da bi se kroz jednu krivinu idealno proslo.

Nazalost zbog vec pomenutih okolnosti nisam u mogucnosti da predjem na neku moderniju verziju, ali me interesuje da li je neko od vas probao nesto bolje, siguran sam da jeste.
Ipak, koriscenje ovih simulatora je najblize sto Formuli 1 mozemo prici (izvinjavam se onima koji su vozili neki trkacki automobil u stvarnom zivotu, ko zna mozda se iza imena Alpiner ustvari krije Pavle Komnjenovic ;) )

#2 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 13 January 2008 - 18:21

Sada samo patim sto nemam novija izdanja da podrobno proucim ove nove staze :rolleyes:

Imas za Microprose GP seriju pun qrac vebsajtova sa dodacima i nadogradnjama - i staze i timovi i vozaci, kompletno na sezone sve do ove zadnje, samo proguglaj...

#3 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 14 January 2008 - 09:39

Ja sam prošle godine nagovorio ćerku (imala je 8 g.) da napiše za Božić Ježíšku (Deda Mrazu, Santa Klausu...) da joj donese PlayStation2 pod jelku. E kad je već doneo PS, onda je doneo i F1 (2001, 2006). Posle višegodišnje pripreme praćenjem trka na TV, sad smo počeli da vozimo zajedno...

#4 MikiVeliki

MikiVeliki
  • Members
  • 1,988 posts

Posted 14 January 2008 - 11:42

E kad je već doneo PS, onda je doneo i F1 (2001, 2006). Posle višegodišnje pripreme praćenjem trka na TV, sad smo počeli da vozimo zajedno...



Sa volanom ili na joypad-u? Lele ala je zahebano bez volana. Vozio sam na PC F12002 sa volanom ko mog Kuma ,ali ova f12006 na PS2 je mnogo bolja, barem lepse izgleda po meni , jedino sto nemam volan za PS2 , a vala nisam bas toliki fantom pa jos i na volan za PS2 da dajem kintu. :rolleyes:

#5 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 14 January 2008 - 12:07

Sa volanom ili na joypad-u? Lele ala je zahebano bez volana. Vozio sam na PC F12002 sa volanom ko mog Kuma ,ali ova f12006 na PS2 je mnogo bolja, barem lepse izgleda po meni , jedino sto nemam volan za PS2 , a vala nisam bas toliki fantom pa jos i na volan za PS2 da dajem kintu. :rolleyes:



Na joypadu. Ali ove godine je doneo Ježišek pod jelku i volan. Sa joypadom je zayebano u pm. Imaš pravo za 2006, ali video sam u radnji F1 na PS3, a to je ludilo, samo to mi ne pada na pamet da kupujem (još uvek :huh: ). Inače sasvim solidan volan sam kupio za 1200 CZK, što je cca 40 ojra. Ima i za 4-5 soma, presvučen kožom, na znam ko im to kupuje, ali sigurno se neko nadje. Svaka roba ima kupca

#6 tica2610

tica2610
  • Members
  • 832 posts

Posted 14 January 2008 - 13:20

Ja na Sony PS1, Formula1 98 oborio rekeord u Imoli.... Nisam varao, mile mi majke.... :rolleyes:


edit: najbrzi krug sam izvezao....

Edited by tica2610, 14 January 2008 - 13:26.


#7 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 14 January 2008 - 13:29

Ja na Sony PS1, Formula1 98 oborio rekeord u Imoli.... Nisam varao, mile mi majke.... :rolleyes:


edit: najbrzi krug sam izvezao....


Kad sam dobio par trka (u Monzi sam isto pobedio, tek toloko da se zna :huh: ), otvorio mi se bonus i dobio sam Lotusa 72 (mislim), ybt, to je tek vožnja!

#8 MikiVeliki

MikiVeliki
  • Members
  • 1,988 posts

Posted 14 January 2008 - 14:47

. Ima i za 4-5 soma, presvučen kožom, na znam ko im to kupuje, ali sigurno se neko nadje. Svaka roba ima kupca



Ili svaka ovca svoga bricu nadje... :rolleyes: Ma super je osećaj kad ga teras sa volanom i ne može da se poredi sa joypad-om, ali brate gde ja to da držim na stolu , nemam mesta čak i kad bih bio lud da ga kupim.
A video sam ja to čudo f1 2007 za PS3 , bio je neki trejler na TV i ladno nisam mogao da provalim da li je igra ili ono od zbilje... Ma izgleda neverovatno. Polako ali sigurno idemo ka VR ,pa ako neko posle počne mislima da pomera kosilicu, biće šišanja...

#9 Vincenzo

Vincenzo
  • Members
  • 2,720 posts

Posted 15 January 2008 - 18:39

Imas za Microprose GP seriju pun qrac vebsajtova sa dodacima i nadogradnjama - i staze i timovi i vozaci, kompletno na sezone sve do ove zadnje, samo proguglaj...



Znam za te dodatke sa novim stazama itd. ali nemam pojma kako da ih iskoristim, tj. sta da radim sa njima kada ih download-ujem. Moze pomoc ili bar info gde da je potrazim? ;

#10 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 15 January 2008 - 18:51

Znam za te dodatke sa novim stazama itd. ali nemam pojma kako da ih iskoristim, tj. sta da radim sa njima kada ih download-ujem. Moze pomoc ili bar info gde da je potrazim? ;

Evo ti za pocetak jedan GP3 forum
http://www.grandprix....org/list.php?1
Sigurno ce nadjes nekoga tamo da ti sve "u sitna crevca" objasni, i koje ti alatke trebaju i gde je najbolje da skidas dodatke i kako da sve ukomponujes...

#11 Vincenzo

Vincenzo
  • Members
  • 2,720 posts

Posted 15 January 2008 - 20:24

Koja sam ja pegla. Bio sam na tom sajtu ali nisam provalio forum :rolleyes:

Hvala :huh:

#12 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 16 January 2008 - 01:13

Nema frke...

#13 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 24 January 2008 - 15:59

F1 Simulator that HURTS

#14 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 24 January 2008 - 18:39

Ja uzivam u Grand Prix 4 Geoff Crammonda! Naravno volan, pedale, brz racunar...
Nego zna li neko da li ce uskoro Crammondova ekipa da napravi Grand Prix 5?

#15 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 24 January 2008 - 19:52

Ja uzivam u Grand Prix 4 Geoff Crammonda! Naravno volan, pedale, brz racunar...
Nego zna li neko da li ce uskoro Crammondova ekipa da napravi Grand Prix 5?

kol'ko ja znam nece. Microprose je otis'o Bogu na istinu a novi vlasnici prava na njihove naslove nisu zainteresovani za GP seriju...