Jump to content


Photo

Da li biste (danas) radili za Sluzbu?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
33 replies to this topic

#1 Scubius

Scubius
  • Banned
  • 1,555 posts

Posted 11 January 2008 - 13:48

U mnogim drzavama, ljudi koji rade za Sluzbu, smatraju se zastitnicima drzavnih i narodnih interesa. Neki od njih dobijaju ksnije veoma visoke fukncije( Rumsfeld, Putin...)

Raditi za Sluzbu i kod nas je nekada bio cin dostojan divljenja i patriotizma. U to doba, za UDBU su mogli da rade samo odabrani. Kasnije,
nasa Sluzba postaje prilicno diskreditovana.

Ipak, da li biste bili spremni da danas radite za Sluzbu?

#2 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 11 January 2008 - 14:10

Vec radim.

#3 Kronos

Kronos
  • Members
  • 54 posts

Posted 11 January 2008 - 14:21

Da, bio bih.

#4 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 11 January 2008 - 14:24

Ipak, da li biste bili spremni da danas radite za Sluzbu?



Zavisi, kolko nudiš.
(Imam višegodišnje iskustvo i zavidne rezultate)

#5 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 11 January 2008 - 15:14

Ko kaze da ne radim? :rolleyes:

#6 Kronos

Kronos
  • Members
  • 54 posts

Posted 11 January 2008 - 15:40

Ko kaze da ne radim? :rolleyes:



Znao sam ja! Ti u stvari svojim stavovima pokusavas da izmamis domace izdajnike i strane placenike da se odaju, a onda ih evidentiras i sa sudskim nalogom zoves administratore foruma, a onda sa ip adresom ides do internet provajdera da saznas ciji je nalog.

Namazan si ti!

#7 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 11 January 2008 - 15:51

Ipak, da li biste bili spremni da danas radite za Sluzbu?


Danas nikako, ali od nedelje bih već mogla.

#8 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 11 January 2008 - 17:38

Ne, za srbijanske sluzbe bezbednosti nikada,osim ako bi se u istim izvrsila lustracija.Kao ni za FSB i KGB(Belorusija), za njih nikada i ni u kom slucaju.
Za CIA i zapadne uvek, kad bi mi ponudili.
Vrlo sam ozbiljan, btw.

#9 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 11 January 2008 - 18:23

Ne, za srbijanske sluzbe bezbednosti nikada,osim ako bi se u istim izvrsila lustracija.Kao ni za FSB i KGB(Belorusija), za njih nikada i ni u kom slucaju.
Za CIA i zapadne uvek, kad bi mi ponudili.
Vrlo sam ozbiljan, btw.

Pa uki konkurs je otvoren:
link

#10 Igor_Swe

Igor_Swe
  • Members
  • 123 posts

Posted 11 January 2008 - 19:27

Sluzba je ?

Ako je nesto u drzavnom okviru kao F.B.I. to je onda po meni OK.

Ukoliko se radi o organizaciji poput C.I.A. Ni danas, ni juce, ni sutra jednostavno nikada.

Nije to ni cast ni sramota, ne moze se reci sramota me je evo sto tu vec radim toliko i toliko godina. Sramota nas je obicno za neki dogadjaj iz proslosti a ne nesto vezano za sadasnjost i buducnost. Tako da bi ja to pre gleda iz nekog drugog ugla ali nikako pozitivnog.

#11 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 12 January 2008 - 10:55

Ne, za srbijanske sluzbe bezbednosti nikada,osim ako bi se u istim izvrsila lustracija.Kao ni za FSB i KGB(Belorusija), za njih nikada i ni u kom slucaju.
Za CIA i zapadne uvek, kad bi mi ponudili.
Vrlo sam ozbiljan, btw.


Upravo u tome što si preozbiljan i jeste smetnja da te angažuje iko ozbiljan - ti bi se još i hvalisao za koju tajnu službu radiš. :rolleyes: No, možda ti calnu neku kintu kao strastvenom pijaru - ko normalan bi još te službe reklamirao kao nosioce humanizma i demokratije? :huh: Vrlo je zanimljivo kako ti je tu blizak Igor Švecki iz Begaljicu, koji još i razvija teoriju da je stid kategorija prošlosti, a ne savremenosti. Tako nešto bi sigurno odobrio i Pahomije. :)

#12 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 15 January 2008 - 01:21

...

Interesantno je sa kolikom pravilnoscu se ovakve teme redovno pojavljuju na 4umu - pa barem jednom godisnje.
To ne da treba bacati na deponiju / 4umsko djubriste, - vec nemilosrdno brisati uz varnovanje / banovanje startera.
Ako je "sluzbi" bas toliko stalo do saradnika - pa neka daju oglas na sajtu / novinama kao i sve slicne organizacije.

...

#13 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 15 January 2008 - 16:26

Ne, za srbijanske sluzbe bezbednosti nikada,osim ako bi se u istim izvrsila lustracija.Kao ni za FSB i KGB(Belorusija), za njih nikada i ni u kom slucaju.
Za CIA i zapadne uvek, kad bi mi ponudili.
Vrlo sam ozbiljan, btw.

A kad bi ti CIA ponudila da radis za njih kao kontraobavestajac u BIA i da budes potrcko Radeta Bulatovica i da se po naredbi sluzbe uclanis u SRS i budes prvi savetnik Vucica za ljudska prava, da li onda pristao da radis za CIA?
Spijuniras Vucica i SRS za Bulatovica, a Bulatovica spijuniras za CIA-u? Jel ti je to prihvatljivo?

#14 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 15 January 2008 - 19:31

Za CIA i zapadne uvek, kad bi mi ponudili.
Vrlo sam ozbiljan, btw.



"We know...that's why we are not calling you...


CIA"

:rolleyes:

...bih i ja, samo ako bi mi dali 'licence to kill' (prvi bi stradao komsija iznad mene, mamicu mu...) i one spravice sto ih daju Bondu... X-ray vision naocare prvo, dajem rec da ih ne bih zloupotrebio, nego samo sto je u interesu Sluzbe (ma daj, SLUZBE, za svaki slucaj sve velikim slovima, u znak postovoanja...pa ako me se sete za Dan bezbednosti, sete...)

#15 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 15 January 2008 - 19:57

:rolleyes:

...bih i ja, samo ako bi mi dali 'licence to kill' (prvi bi stradao komsija iznad mene, mamicu mu...) i one spravice sto ih daju Bondu... X-ray vision naocare prvo, dajem rec da ih ne bih zloupotrebio, nego samo sto je u interesu Sluzbe (ma daj, SLUZBE, za svaki slucaj sve velikim slovima, u znak postovoanja...pa ako me se sete za Dan bezbednosti, sete...)

A jel ima kod tebe tvorova?Sine ako ti komsija iznad ide na nerve ubaci mu tvora u stan i nema sanse da se posle toge ne iseli.Za to ti barem ne treba licence to kill