Jump to content


Photo
- - - - -

Sekte


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
72 replies to this topic

#1 Will

Will
  • Members
  • 76 posts

Posted 05 January 2008 - 17:44

Iako je Ustavom zagarnovana veroispovest
svakodnevno slusamo borce protiv sekti i blacenje svega sto nema veze sa tradicionalnim crkvama
Razni slucajevi nase policije koja je veoma ekspeditivna
uglavnom kad se neko sam preda ili prizna !

Opisi kao : tamo neka sekta i tamo neki ....

Jel njihov posao da otkriju i pronadju vinovnike ili da baljezgaju bezveze pa sve sekte trpaju u isti kos
i sve sto nisu sposobni da otkriju stavljaju u odeljak -sekte-!?

Po novinama vidimo razne pretnje politicara koji poznaju istovetne termine : satanisticko = sekta!

Da li je to ugrozavanje ustavnog prava , odgovara li neko za to u ovoj nasoj zemlji napacenoj !

#2 ghost_dog

ghost_dog
  • Members
  • 486 posts

Posted 05 January 2008 - 17:59

Da li mislis na neku odredjenu sektu ili....
I polako bre sa otvaranjem tema, preteraces :rolleyes:

#3 Will

Will
  • Members
  • 76 posts

Posted 05 January 2008 - 18:05

Izvinjavam se nov sam odje !

Nisam mislio na odredjenu vec na sve koje nemaju veze sa satanistickim ili fanaticnim
mada se onda moze postaviti pitanje sta je za koga fanatizam ili destrukcija !

#4 loshmmee

loshmmee
  • Members
  • 1,037 posts

Posted 05 January 2008 - 19:09

... mada se onda moze postaviti pitanje sta je za koga fanatizam ili destrukcija !


Ili interpunkcija...

#5 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 05 January 2008 - 19:17

Izvinjavam se nov sam odje !

Nisam mislio na odredjenu vec na sve koje nemaju veze sa satanistickim ili fanaticnim
mada se onda moze postaviti pitanje sta je za koga fanatizam ili destrukcija !


Care, ako ne umeš da pišeš krštene postove, bar umeš da postavljaš šuplje topice. :rolleyes:

#6 Will

Will
  • Members
  • 76 posts

Posted 05 January 2008 - 20:04

O pardon
izgleda ovde sve knjizevnici i lektori !
Mozemo i o tome ako vam to bolje ide !

#7 dexxxter

dexxxter
  • Members
  • 1,185 posts

Posted 06 January 2008 - 20:30

satanisti u usa imaju nekoliko regularnih crkvi,malo sto sam citao po njihovim sajtovima, nasilje im nije u opisu vere, tako njih ne bi svstavao u extreme.
po meni ne treba da postoji zakon o crkvama i verskim zajednicama, dovoljno je sto postoji ustavna odredba o slobodi veroispovesti. postoji krivicni zakon za sve vrste drustveno neprihvatljivog ponasanja, sto je sasvim dovoljno.

#8 Will

Will
  • Members
  • 76 posts

Posted 06 January 2008 - 20:33

satanisti u usa imaju nekoliko regularnih crkvi,malo sto sam citao po njihovim sajtovima, nasilje im nije u opisu vere, tako njih ne bi svstavao u extreme.
po meni ne treba da postoji zakon o crkvama i verskim zajednicama, dovoljno je sto postoji ustavna odredba o slobodi veroispovesti. postoji krivicni zakon za sve vrste drustveno neprihvatljivog ponasanja, sto je sasvim dovoljno.


U pravu si
ali isntitucije ne rade svoj posao !

#9 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 06 January 2008 - 20:36

U pravu si
ali isntitucije ne rade svoj posao !


Isntitucije nemaju intuicije, pa rade tvoj posao. Ma što mi reč "sekta" uvek asocira lakat do ramena? :rolleyes:

#10 Will

Will
  • Members
  • 76 posts

Posted 06 January 2008 - 20:41

Isntitucije nemaju intuicije, pa rade tvoj posao. Ma što mi reč "sekta" uvek asocira lakat do ramena? :rolleyes:


Odakle si ti prijatelju ?

#11 Fairy Tinker Bell

Fairy Tinker Bell
  • Members
  • 59 posts

Posted 07 January 2008 - 01:04

Činjenica je da sekte cvetaju širom sveta, kao i to niko ništa ne preduzima da to i spreči. Ne slažem se sa tim da u sektama ne postoji nasilja. Mislim da bi se ovim prvenstveno trebala baviti Crkva, jer sekte nju i njeno učenje najviše i ugrožavaju.

#12 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 07 January 2008 - 01:10

Činjenica je da sekte cvetaju širom sveta, kao i to niko ništa ne preduzima da to i spreči. Ne slažem se sa tim da u sektama ne postoji nasilja. Mislim da bi se ovim prvenstveno trebala baviti Crkva, jer sekte nju i njeno učenje najviše i ugrožavaju.


Pa Crvka i jeste najveća i najjača sekta i prirodno je da brani svoj monopol.

#13 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 07 January 2008 - 03:16

Činjenica je da sekte cvetaju širom sveta, kao i to niko ništa ne preduzima da to i spreči. Ne slažem se sa tim da u sektama ne postoji nasilja. Mislim da bi se ovim prvenstveno trebala baviti Crkva, jer sekte nju i njeno učenje najviše i ugrožavaju.

Naravno da je tako, ugrožavaju čak i deset zapovesti koje dotična "Crkva" svakodnevno sprovodi u praksi. To su sledeće zapovesti:
1. Ja sam Gospod Bog Tvoj; nemoj imati drugih bogova osim mene, jer ja ne trpim konkurenciju.
2. Ne pravi sebi idola niti kakva lika; nemoj im se klanjati niti im služiti, osim ako su u pitanju Arkani, Škorpioni, Šešelji, Mladići, Karadžići...
3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega, osim kada ga psuješ.
...
6. Ne ubij, osim ako ubijaš pripadnike druge vere, nacije, političkog opredeljenja...
7. Ne čini preljube, ali možeš se igrati sa napupelim dečačićima.
8. Ne kradi, ali svoje grehe možeš okajati bogatim prilogom našoj firmi.
9. Ne svedoči lažno na bližnjega svojega, mada istina može da se malo nategne u Hagu.
10. Ne poželi ništa što je tuđe, osim frižidera, zamrzivača, televizora, automobila onih koji nisu iste vere ili nacije.

Edited by DJ_Vasa, 07 January 2008 - 03:18.


#14 radele

radele
  • Members
  • 610 posts

Posted 07 January 2008 - 08:25

nja,pored Crkve,jedina opasna verska udruzenja su oni likovi sto se fazon samospaljuju itd.mada kad bi bilo takvih vise u Srbiji...ima onaj ludi Vekic u Stepojevcu...stara mu majka,taj je nalozio ceo Lazarevacki okrug da mu ostavi imovine i imovine.eto,na primer to je opasna sekta...

#15 ghost_dog

ghost_dog
  • Members
  • 486 posts

Posted 07 January 2008 - 21:21

Naravno da je tako, ugrožavaju čak i deset zapovesti koje dotična "Crkva" svakodnevno sprovodi u praksi. To su sledeće zapovesti:
1. Ja sam Gospod Bog Tvoj; nemoj imati drugih bogova osim mene, jer ja ne trpim konkurenciju.
2. Ne pravi sebi idola niti kakva lika; nemoj im se klanjati niti im služiti, osim ako su u pitanju Arkani, Škorpioni, Šešelji, Mladići, Karadžići...
3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega, osim kada ga psuješ.
...
6. Ne ubij, osim ako ubijaš pripadnike druge vere, nacije, političkog opredeljenja...
7. Ne čini preljube, ali možeš se igrati sa napupelim dečačićima.
8. Ne kradi, ali svoje grehe možeš okajati bogatim prilogom našoj firmi.
9. Ne svedoči lažno na bližnjega svojega, mada istina može da se malo nategne u Hagu.
10. Ne poželi ništa što je tuđe, osim frižidera, zamrzivača, televizora, automobila onih koji nisu iste vere ili nacije.


11. Ne budali bez potrebe