Jump to content


Photo
- - - - -

Predstojeci izbori u Srbiji i dijaspora


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
104 replies to this topic

Poll: Glasanje u dijaspori (44 member(s) have cast votes)

Da li cete da glasate?

  1. Da (8 votes [22.86%])

    Percentage of vote: 22.86%

  2. Ne (27 votes [77.14%])

    Percentage of vote: 77.14%

Vote Guests cannot vote

#1 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 05 January 2008 - 14:39

Ministarka za dijasporu Milica Cubrilo je pozvala dijasporu na glasanje

http://www.b92.net/i...p;nav_id=279259

#2 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 05 January 2008 - 17:56

Ja bih glasao, ako uopste imam pravo glasa, u onoj zurbi pred bombardovanje, nikakvo odjavljivanje mi nije padalo na pamet izdajnicku.

Ali, necu glasati iz dva razloga:

1. Taj termin sam vec rezervisao za pranje kola.

2. Ne vidim milion ljudi sa evropskim zastavama u Beogradu. Tacnije, ne vidim ni jednog, jedinog. Koliko razumem, svi su zadovoljni, ne smaraju se politikom, uce ruski.

Logicno, moj glas i moje vreme bi bili uzaludno straceni, a kola bi ostala prljava.

#3 Mike Hunt

Mike Hunt
  • Members
  • 77 posts

Posted 05 January 2008 - 18:19

Glasao bih da mogu postom ili kada bi mi za dolazak na najblize glasacko mesto ne bi bilo potrebno 10 sati putovanja.

#4 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 05 January 2008 - 18:27

a za koga to ministarka misli da ce dijaspora glasati kad poziva (procitala sam ono "demokratske orjentacije", ali ona mozda tu ubraja i kostunucu & company)?
ne znam jos uvek dal cu glasati (nisu problemi udaljenosti i slicno). prosle godine jesam i nesto ne vidim da se moj glas primecuje. tako da sam sada zaista neodlucna.
a sto se tice interesovanja za rezultate izbora, to me interesuje naravno. no vec mogu da ih naslutim.

#5 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 05 January 2008 - 20:34

ma ima ih, tih koji su za evropu nego su u manjini. zbog njih mi je i zao i zbog njih bih glasala. sa druge strane, kad vidim vecinu dodje mi da dignem ruke od srbije i pitam se "cemu moj glas". zato sam i neodlucna dal da glasam ili jednostavno ignorisem sve to (kao sto vec gore rekoh).

#6 Igor_Swe

Igor_Swe
  • Members
  • 123 posts

Posted 05 January 2008 - 20:59

Po meni dijaspora ne bi ni trebala da ima pravo glasanja.
Moj licni stav je da je totalno OUT krojiti nekom sudbinu u Srbiji a sedeti na Marsu. Licemerno.
Inace ne glasam ni u Srbiji :rolleyes: .

#7 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 05 January 2008 - 21:10

U Srbiji bi svi oni koji su nezadovoljni svim opcijama trebalo da mogu da glasaju blanco. Time bi se markiralo nezadovoljstvo i mozda (ako je srece i demokratije) nsto kazalo i necemu doprinelo.

Ja iz dijaspore nemam nameru da glasam. Nisam u toku i samim tim nemam prava na velike odluke.

#8 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 05 January 2008 - 21:54

Po meni dijaspora ne bi ni trebala da ima pravo glasanja.
Moj licni stav je da je totalno OUT krojiti nekom sudbinu u Srbiji a sedeti na Marsu. Licemerno.
Inace ne glasam ni u Srbiji :rolleyes: .


ne vidim sta je tu licemerno.
mnogi od nas prate politicka dogadjanja u srbiji i znaju sta se tamo dogadja.
mnogi od nas imaju jos uvek bliske im ljude u srbiji i zele da im pomognu da skroje bolju sudbinu. a to sto ne glasas ni u srbiji govori o tome da ti je sve jedno, bio u srbiji ili napolju.

#9 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 06 January 2008 - 00:25

ne glasam.

ne mesam se u stvari koje me se ne ticu.
cak i ako se ticu meni bliskih ljudi u srbiji, ticu se njih, a ne mene.

a sto se tice upucenosti...
ne treba mnogo da bi se znalo da je tadic bolja opcija od nikolica :rolleyes:

ali ako srbija hoce nikolica...
ko sam ja da se tome suprotstavljam iz njujorka?

#10 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 06 January 2008 - 01:05

Sada se Srbija setila dijaspore: kada treba da se napokon prebroji koliko je ljudi otislo, vecina da se nikada vise ne vrati.
Traze da se "registrujemo": izbrisemo iz birackog spiska u Srbiji, prijavimo u ambasadama/konzulatima. Hoce da saznaju ko smo, gde smo, sta radimo. Nije njima stalo do nasih glasova. Njima je stalo do informacije. Samo ne znam u koje svhre.

Nikada matici nije bila mila dijaspora. I sada nekakvo ulagivanje, nekakvo ministarstvo, ministarka...

Cemu? Mi smo otisli i ostali zato sto nismo hteli da nam se serviraju raznorazne lazi kao istine. I sada opet hoce da nas uvuku u isti vrlog (ili boje reci brlog).

Mene bogami nece. Ne znam za vas.

#11 Igor_Swe

Igor_Swe
  • Members
  • 123 posts

Posted 06 January 2008 - 13:28

ne vidim sta je tu licemerno.
mnogi od nas prate politicka dogadjanja u srbiji i znaju sta se tamo dogadja.
mnogi od nas imaju jos uvek bliske im ljude u srbiji i zele da im pomognu da skroje bolju sudbinu. a to sto ne glasas ni u srbiji govori o tome da ti je sve jedno, bio u srbiji ili napolju.


Progledaj, ti iz Italije biras recimo meni predsednika tebi to nije licemerno kada ce tvoj predsednik za koga si glasala uticati na zivote ljudi koji zapravo zive u Srbiji a ne u Italiji. Zar te roditelji nisu ucili da svoj a ne tudj zivot kreiras sama.

Kazes pratis politicka desavanja, kao hobi super! Ovo je licemerje tebi to dodje hobi a ljudima ovde je to zivot, koji ti gledas na TV-u i novinama kao serije.

Imam i Ja najblizu rodbinu u Srbiji pa u isto vreme imam i poverenje u njih da sami znaju bolje od mene sta im je ciniti tamo na licu mesta. Nego bilo ko od nas koji cinimo dijasporu, jedno je citati iz kreveta sa stalnim poslom u sredjenoj drzavi i placenim socijalni i dodatnim zivotnim osiguranjem. A sasvim je drugo ici od tezge do tezge na pijaci traziti jeftinije povrce, i stvarno punim plucima ziveti taj zivot u Srbiji.

Nije meni svejedno draga upravo zbog toga i ne glasam, politicari su najvece k..ve na svetu celom, i ja jednostavno ne mogu da glasam za takve ljude i da se bavim "politikom". Oni su tebe i tebi slicne ubedili da ovi poput mene ne vode racuna o svojoj drzavi i u slicna sranja. Ja samo ne zelim da igram tu prljavu igru, mene nije lako staviti u neki "kosh". Ja volim da mislim svojom glavom.

P.S. Pomoci svojoj zemlji moze svako na milion razlicitih nacina.Glasanje nije jedan od njih, glasanje je" borba za vlast". Glasanje je isto tako ispiranje mozga i skupljanje ovaca za gladnog vuka zvanog politicar.


@ kobac

totaly agree

Edited by Igor_Swe, 06 January 2008 - 13:36.


#12 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 06 January 2008 - 17:41

Progledaj, ti iz Italije biras recimo meni predsednika tebi to nije licemerno kada ce tvoj predsednik za koga si glasala uticati na zivote ljudi koji zapravo zive u Srbiji a ne u Italiji. Zar te roditelji nisu ucili da svoj a ne tudj zivot kreiras sama.


hej, hej, nema potrebe za tim recenicama tipa sta su me mama i tata ucili niti bi to trebalo da te interesuje.
rekao si da mislis da je licemerno glasati iz dijaspore, ja sam samo iznela svoje misljenje da smatram da nije, obrazlozila malo i kraj price.

#13 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 06 January 2008 - 20:23

Da iskoristim ono iz naslova teme: U dijaspori sigurno postoji interesovanje ljudi za rezultate izbora u Srbiji, ali ne i volja da se na te rezultate utice sopstvenim glasom. Kod mene je u pitanju udaljenost od ambasade (cca 800 km), tako da sigurno necu ici na te izbore, a nisam se ni registrovala. Da nije tako, onda bih imala tesku dilemu. Ipak sam blize onima koji misle da mi odavde nemamo moralno pravo da krojimo sudbinu ljudima u Srbiji, kad smo vec izabrali da zivimo negde drugde.

Edited by vilhelmina, 06 January 2008 - 20:24.


#14 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 06 January 2008 - 20:46

Po meni dijaspora ne bi ni trebala da ima pravo glasanja.
Moj licni stav je da je totalno OUT krojiti nekom sudbinu u Srbiji a sedeti na Marsu. Licemerno.
Inace ne glasam ni u Srbiji :rolleyes: .



O tome smo diskutovali milion puta...
Svaki drzavljanin Srbije ima pravo glasa. Tako da, ta licna misljenja tipa "ja mislim da dijaspora ne treba da ima pravo glasa" nisu uopste vazna.
Drzavljanin Srbije, ziveo u Srbiji ili u Kini ili na Marsu - ima pravo glasa.

#15 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 06 January 2008 - 20:51

Niko ne osporava zakonsko pravo na glasanje.Ljudi samo govore o tome da se oni ne osecaju merodavnim i odredjuju sudbinu ljudi u zemlji u kojoj ne zive.