Jump to content


Photo
- - - - -

Ostavljam pušenje, pomagajte!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
113 replies to this topic

#91 Markov

Markov
  • Members
  • 10,561 posts

Posted 02 July 2011 - 23:42

Prvo i prvo da kažem da sam ja nepušač, oduvek. Svakako da ne poznajem muku skidanja sa te ili bilo koje zavisnosti. Prema tome jedino što mislim da mogu je da ti opišem kako je to moj komšija izveo, u nekom roku od godinu dana:

Odlučio je da će mu 2010 biti poslednja godina kao pušača, u svih 12 meseci te prošle godine smanjivao je, ali veoma postepeno, broj popušenih cigareta. Kako se javljala potreba za više pušenja pribegavao je drugim stimulatorima mozga, hrani - sve živo je trpao u sebe da se smiri, semenke, kikiriki+sve te ostale grickalice, voće, vino, sladoled, slatkiši, ma sve što možeš da zamisliš (uz ono što nazivamo normalnom ishranom i većim unosom vode naravno). Zatim fizičku i seksualnu aktivnost je, kaže mi on, morao da udvostruči i utrostruči da ne bi potezao duvan. I tako je uspeo na kraju, poslednju cigaretu zapalio je u poslednjim satima 31.12.2010, i tek tada je naravno počela borba sa svim gorepomenutim merama. Ja, uz porodicu i devojku i još neke prijatelje sam mu bio moralna podrška da izdrži, čak sam mu i instalirao neke igrice Posted Image, da i tako proba da nadoknadi one hormone na koje mu je mozak navikao prilikom zadovoljavanja zavisnosti.

#92 modestyB

modestyB
  • Members
  • 2 posts

Posted 02 July 2011 - 23:47

Samo nemoj da zapalis sledecu kad ti se pripusi, ostavices sigurno.

Umesto flastera, bolje popi casu rakije.


I tako ces od pusaca postati alkoholicar :)))

Ja sam pokusala svasta ali je na kraju najbitnije bila podrska ljudi oko mene i jaka volja! Odlicnu ideju i savete sam nasla i na sajtu ************* pa pogledaj i tamo, mozda ti bude korisno. Ljudi se pozivaju i na neke knjige, flastere, tablete i slicno ali mislim da je najbitnije da kada odlucis da istrajes, sve je u glavi! Ii kao sto rekoh, nadji podrsku medju ljudima koji zele isto ili medju nepusacima!
Veliki pozdrav i srecno!

Edited by nvukelic, 03 July 2011 - 12:13.
link


#93 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 03 July 2011 - 00:42

I tako ces od pusaca postati alkoholicar :)))

Spoiler


Ajde sad, za rakiju sam se zezao, ali samo zato sto u te flastere ni malo ne verujem. Provereno je da kad covek ima zelju da zapali, a hoce da se odvikne valja popiti sok, vodu, caj, ili neku drugu tecnost.
Sto se tice bilo kog drugog preparata, jedino cista zelja za ne paljenjem sledece moze da pomogne. U pocetku verovatno moze da pomogne ne kretanje u krugovima pusaca, posto cigara sama od sebe uskace u usta....

#94 modestyB

modestyB
  • Members
  • 2 posts

Posted 03 July 2011 - 01:00

Ajde sad, za rakiju sam se zezao, ali samo zato sto u te flastere ni malo ne verujem. Provereno je da kad covek ima zelju da zapali, a hoce da se odvikne valja popiti sok, vodu, caj, ili neku drugu tecnost.
Sto se tice bilo kog drugog preparata, jedino cista zelja za ne paljenjem sledece moze da pomogne. U pocetku verovatno moze da pomogne ne kretanje u krugovima pusaca, posto cigara sama od sebe uskace u usta....


:)
U svakom slucaju, naravno, preko je potrebno naci neku drugu zanimaciju za ruke, usta, zvake, flasu vode, stagod za vreme kada pocne kriza.
Pusace ne treba videti ni pod razno!
Kad se odviknes nece ionako moci da ih podneses i ubedjivaces ih da prestanu :)

#95 JKT

JKT
  • Banned
  • 2,554 posts

Posted 03 July 2011 - 03:15

Dobri ljudi, hocu da ostavim pusenje i pokusavao sam do sada bezbroj puta ali nikako da uspem. Pomagajte. Sta predlazete? Lepio sam flastere, smanjivao cigarete ali dzaba i dalje pusim 30+ dnevno. Kasljem ujutru jako, smeta mi ali ne uspevam. Danas cu da izduvanim ovu kutiju do kraja i definitivno da prestanem: UPOOOMOOC


Iz sopstvenog iskutva, samo "cold turkey": Najvazniji korak je da si cvrsto resio, tj imas volju. Bez toga nista ne vredi, sa ovim je pola posla gotovo. Ja sam prespavao prvu nedelju, jeste da sam sanjao kako pusim, bilo je bas tesko, ali uspeo sam. Pomaze kad iskoristis neki grip, kad ti se svakako ne pusi jer si polumrtav od bolesti. Pomaze kad pijes samo vodu, nikakav alkohol ni pod kojom varijantom ni pod kojim izgovorom ili povodom. Batali i kafu/caj tj sve sto ti je u glavi povezano sa cigaretom. Izmisli nesto za posle jela kad je cigareta najsladja jelda. Umesto cigarete uvedi na primer sargarepu, da to bude ta tacka na "i". U pocetku (prvih godinu dana na pr) ne dozvoli nikome da pusi u tvom prisustvu u zatvorenom prostoru. Ako se pusi, prosto se izvini prisutnima i idi kuci.

I posle toga 7 godina nisam pusio. A onda kad sam jednom bio u Beogradu na godisnjem, imao sam neku licnu tragediju, zapalio jednu cigaretu onako mahinalno (ponudili mi i ja uzeo). Kao da nikad nisam ni prestajao, pravo u trafiku po cigarete. Znaci kad ostavis, nikad ni pod kojim uslovima ni slucajno ne pali ponovo. Ne mozes da malo pusis, "pućkas", to ne postoji. Ili pusis ili ne, ne mozes malo da pusis kao sto ne mozes malo da budes trudan. Ili jesi ili nisi.

E ako ti volja nije bas tako cvrsta kao sto mislis, onda makar smanji: ja ne pusim ni u kuci, ni u kancelariji, a pogotovo u malim prostorima tipa lift, auto. Kad hocu da pusim moram napolje. Kad sam napolju (basta, terasa...) ostavim cigarete u kuci. Makar ne palis onako mahinalno bez razmisljanja (a zapaljena cigareta ti u pepeljari jelda), nego moras da prosetas po cigarete.Tako smanjis za pola. Onda sacekaj neki grip, pa probaj ponovo...

Za kraj, negde sam procitao da se organizam cisti 50% godisnje tako da mi pusaci nikad nismo 100% ocisceni. Ali zato kad ostavis, vec posle 2-3 meseca dises, osecas mirise, hrana ima drugaciji ukus.... osetno se bolje osecas. To ti je i najveca stimulacija da ne pocnes ponovo.

#96 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 03 July 2011 - 08:39

ja nikad nisam pusila, ali jedna moja drugarica, koja je prestala, jako hvali onu cuvenu knjigu (verovatno znas koja je, a ja verovatno ne smem da je reklamiram). da ja imam tu zavisnost, probala bih i to verovatno.

#97 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 03 July 2011 - 08:41

I posle toga 7 godina nisam pusio. A onda kad sam jednom bio u Beogradu na godisnjem, imao sam neku licnu tragediju, zapalio jednu cigaretu onako mahinalno (ponudili mi i ja uzeo). Kao da nikad nisam ni prestajao, pravo u trafiku po cigarete. Znaci kad ostavis, nikad ni pod kojim uslovima ni slucajno ne pali ponovo. Ne mozes da malo pusis, "pućkas", to ne postoji. Ili pusis ili ne, ne mozes malo da pusis kao sto ne mozes malo da budes trudan. Ili jesi ili nisi.


zbog cega su pusaci takvi sadisti koji vuku druge sa sobom na dno? bas bi covek mislio da ce imati vise empatije od drugih.

#98 NETMAN

NETMAN
  • Members
  • 2 posts

Posted 03 July 2011 - 11:51

hvala vam na savetima i iskustvima. evo danas ne pusim ceo dan vec, i za sada se dobro osecam.
sve savete koje ste mi dali procitao sam po sto puta cini mi se. drzim se, ne posustajem ovaj put.
super podrsku sam nasao i u tom sajtu ***************

super ste svi hvala vam od srca javljacu kako napredujem

Edited by nvukelic, 03 July 2011 - 12:14.
link


#99 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 03 July 2011 - 19:50

hvala vam na savetima i iskustvima. evo danas ne pusim ceo dan vec, i za sada se dobro osecam.
sve savete koje ste mi dali procitao sam po sto puta cini mi se. drzim se, ne posustajem ovaj put.
super podrsku sam nasao i u tom sajtu ***************

super ste svi hvala vam od srca javljacu kako napredujem


Ne pomaze sajt, samo moze da pomogne odluka da ne zapalis. Sto se tice ponovnog pocetka, mnogo ce ti biti lakse da prestanes, drugi, treci i ostalih puta, posto si naucio/la da mozes. Na kraju pusenje jeste zadovoljstvo.Posted Image

#100 rademica

rademica
  • Members
  • 4 posts

Posted 03 July 2011 - 21:23

Vidi ovako: Poslušaj me u sledećim koracima i ostavićeš cigare sigurno za desetak dana!
Korak br.1: Sutra u apoteku i kupi tablete "ZYBAN", koštaju malo više ali se isplate vrlo,vrlo brzo.
Korak br.2: Nastavi sa pušenjem bez obaveza i nekog straha, same od sebe će ti dosaditi uz gore pomenuti lek.
Korak.br.3: Dok piješ "ZYBAN" i redovno kao i do sada pušiš, pre svakog obroka popij DVE čaše vode, a možeš i češće i više.
Korak br.4: primetićeš već posle 2-3 dana da manje pušiš i da nemisliš toliko više na to zlo, u međuvremenu se češće tuširaj, pij više vode, izbegavaj TURSKU kafu i Alkohol, kao i voćne i gazirane sokove i jako začinjenu hranu.
Korak br.4: Skini sa interneta knjigu od Alena Cara "Lako je ostaviti pušenje", lako ćeš je naći. OBAVEZNO JE PROČITAJ!!!

Nemoj da te neko ubeđuje u suprotno, kao taj lek ne valja, opasan je, to je hemija, bolje da pušiš i slično. LEK JE IZUZETAN i sigurno manje štetan od duvana!!!
Ja lično sam uz pomoć njega i tih gore navedenih stvari ostavio cigarete i NEPUŠAČ SAM VEĆ VIŠE OD GODINU DANA a pušio sam TRI (3) pakle dnevno!

ZA NEKIH NAJVIŠE DESET DANA PRESTAĆEŠ DA BUDEŠ ROB I BIĆEŠ SLOBODAN ČOVEK!!!!

S R E T N O !

#101 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 03 July 2011 - 21:35

Vidi ovako: Poslušaj me u sledećim koracima i ostavićeš cigare sigurno za desetak dana!
Korak br.1: Sutra u apoteku i kupi tablete "ZYBAN", koštaju malo više ali se isplate vrlo,vrlo brzo.
Korak br.2: Nastavi sa pušenjem bez obaveza i nekog straha, same od sebe će ti dosaditi uz gore pomenuti lek.
Korak.br.3: Dok piješ "ZYBAN" i redovno kao i do sada pušiš, pre svakog obroka popij DVE čaše vode, a možeš i češće i više.
Korak br.4: primetićeš već posle 2-3 dana da manje pušiš i da nemisliš toliko više na to zlo, u međuvremenu se češće tuširaj, pij više vode, izbegavaj TURSKU kafu i Alkohol, kao i voćne i gazirane sokove i jako začinjenu hranu.
Korak br.4: Skini sa interneta knjigu od Alena Cara "Lako je ostaviti pušenje", lako ćeš je naći. OBAVEZNO JE PROČITAJ!!!

Nemoj da te neko ubeđuje u suprotno, kao taj lek ne valja, opasan je, to je hemija, bolje da pušiš i slično. LEK JE IZUZETAN i sigurno manje štetan od duvana!!!
Ja lično sam uz pomoć njega i tih gore navedenih stvari ostavio cigarete i NEPUŠAČ SAM VEĆ VIŠE OD GODINU DANA a pušio sam TRI (3) pakle dnevno!

ZA NEKIH NAJVIŠE DESET DANA PRESTAĆEŠ DA BUDEŠ ROB I BIĆEŠ SLOBODAN ČOVEK!!!!

S R E T N O !

Na kraju ce da postane zavisan od tableta imorace da pocne da pusi da bi se odvikao od tableta.

#102 rademica

rademica
  • Members
  • 4 posts

Posted 04 July 2011 - 08:22

Na kraju ce da postane zavisan od tableta imorace da pocne da pusi da bi se odvikao od tableta.



APSOLUTNO NIJE TAČNO!!! Kako ja nisam postao zavisnik od tableta? Nemoj lagati čoveka. Ako nećeš da mu pomogneš nemoj ni da mu odmažeš!

#103 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 04 July 2011 - 13:46

:ajme:

APSOLUTNO NIJE TAČNO!!! Kako ja nisam postao zavisnik od tableta? Nemoj lagati čoveka. Ako nećeš da mu pomogneš nemoj ni da mu odmažeš!


Nemoj da vices!

Kad budes nepusac vise od 5, ili 10 godina, javi se. U medjuvrmenu konzumiraj te tvoje tablete i nemoj da reklamkras.

#104 Vollmeise

Vollmeise
  • Members
  • 1,043 posts

Posted 04 July 2011 - 17:37

APSOLUTNO NIJE TAČNO!!! Kako ja nisam postao zavisnik od tableta? Nemoj lagati čoveka. Ako nećeš da mu pomogneš nemoj ni da mu odmažeš!



Postoji razlika izmedju "ispricati svoje iskustvo" i "uzeti sebe za pravilo i naredjivackim tonom davati nepromisljene savjete".

Allen Carr bi se okrenuo u grobu, kad bi vidio da ga preporucujes u kombinaciji sa Zybanom. To znaci da njegovu metodu uopce nisi shvatio. Allen Carr je svakako za preporuciti, jer on vrlo jasno i logicno objasnjava, kako funkcioniraju cigarete i ovisnost o njima i stvara jednu odlicnu bazu za oslobadjanje od ovisnosti, jer je razotkriva i pokazuje, koliko je prefrigana, ali i banalna.


Zyban ne mozes preporucivati tako navrat-nanos. Mozda ti zivis u nekoj zemlji, gdje se Zyban prodaje kao aspirin, ali Zyban se u vecini ostalih zemalja prodaje iskljucivo na recept i pod ljekarskom kontrolom. Zyban je antidepresiv (u medjuvremenu je skinut sa liste antidepresiva, jer rezultati bas nisu bili neki, a oni se moraju i uzimati duze vremena, sto zbog silnih popratnih nezeljenih efekata i sumnje o kancerogenosti ne govori u korist Zybana), nije nimalo bezopasan i niposto se ne bi smio uzimati na svoju ruku.

#105 Kolbas

Kolbas
  • Members
  • 2,990 posts

Posted 04 July 2011 - 18:35

I ja sam bivši i moram da priznam da to sa "moraš da nadješ nešto da radiš sa rukama" i nije nužno tačno, jer ustvari moraš da nadješ nešto da radiš sa mozgom koji ti šalje signal da treba da se zapali pljuga...elem, i ja sam ostavio cold turkey bez naoružavanja sebe sa semenkama, grickalicama i žvakama, ustvari žvaćem manje, jer mi više ne bazdi iz usta...steel will je sve što je potrebno i spremnost na činjenicu da neće biti lako i da budeš jak da kad naidje "talas" ne zapališ...ja sam se čak namerno od početka izlagao pušačkim situacijama i bilo je mnogo teže izdržati ne zapaliti posle jela, duge vožnje ili na pecanju nego kad sam pio pivo i kafu u nekom društvu...doduše, meni je pomoglo rodjenje prvog deteta jer mi je ONA bila tačka od koje sam rešio da prestanem...i da, ako prestanete da pušite, nemojte da smarate druge pušače da prestanu, to je njihov izbor, a kad (ako) reše da prestanu tada im pomozite savetom ako traže

Edit: pilule, flasteri i specijalne žvake su po meni samo način da se uzme kinta od ljudi koji su očajni, baš kao i gomila preparata za mršavljenje...ono što ti treba da ostaviš pušenje je ipak džabe ;)

Edited by Kolbas, 04 July 2011 - 18:41.