Jump to content


Photo
- - - - -

Green Card Lottery-Money


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
8 replies to this topic

#1 ben:lumumba

ben:lumumba
  • Members
  • 33 posts

Posted 02 January 2008 - 22:22

Pozdrav svima

Prosto pitanje:

1)Kad se covek prijavi DV program sigurno postoji potrebna kolicina para koju treba da poseduje;
Koja je ta suma??

2)Koliko ste vi imali kad ste poslio?

Mislim da su neki imali taj minimum a da su neki imali i vise.

Mislim da nije isuvise privatno pitanje pod broj 1 jel je to oficijelna sume koja omora da se poseduje i prema tome nije tajna.
Pod 2 ako neko hoce da kaze dobro je ako ne u redu.

Hvala unapred
Ben

#2 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 02 January 2008 - 23:00

Pozdrav svima

Prosto pitanje:

1)Kad se covek prijavi DV program sigurno postoji potrebna kolicina para koju treba da poseduje;
Koja je ta suma??

2)Koliko ste vi imali kad ste poslio?

Mislim da su neki imali taj minimum a da su neki imali i vise.

Mislim da nije isuvise privatno pitanje pod broj 1 jel je to oficijelna sume koja omora da se poseduje i prema tome nije tajna.
Pod 2 ako neko hoce da kaze dobro je ako ne u redu.

Hvala unapred
Ben

Nije potrebno nista da se prijavis jer nema garancije da ces dobiti.Ako dobijes onda imas opciju da pokazes sredstva koja imas i da njih legalno prebacis u SAD sto je nemoguce ili da ti neko posalje Affidavit of support.Ne postoji neka oficijelna suma koju moras da posedujes jer se sve svodi na procenu imigracionih vlasti.

#3 ben:lumumba

ben:lumumba
  • Members
  • 33 posts

Posted 03 January 2008 - 00:51

Nije potrebno nista da se prijavis jer nema garancije da ces dobiti.Ako dobijes onda imas opciju da pokazes sredstva koja imas i da njih legalno prebacis u SAD sto je nemoguce ili da ti neko posalje Affidavit of support.Ne postoji neka oficijelna suma koju moras da posedujes jer se sve svodi na procenu imigracionih vlasti.


Cao,
I hvala na odgovoru.
Mislio sam u slucaj da DOBIJEM Green Card koliko bi mi tada trebalo.
Sada znam,nije mi potrebno nista pri prijavi.Ali u slucaju da dobijem...?
A zasto ne mogu da legalno prebacim sredstva u SAD?
Mislim, jednostavno npr. uzmem 10000 eura in ponesem ih sa sobom ili ih deponujem uUSA.
Ili VISA,MasterCard....

Pozdrav,
Ben

#4 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 03 January 2008 - 01:19

Cao,
I hvala na odgovoru.
Mislio sam u slucaj da DOBIJEM Green Card koliko bi mi tada trebalo.
Sada znam,nije mi potrebno nista pri prijavi.Ali u slucaju da dobijem...?
A zasto ne mogu da legalno prebacim sredstva u SAD?
Mislim, jednostavno npr. uzmem 10000 eura in ponesem ih sa sobom ili ih deponujem uUSA.
Ili VISA,MasterCard....

Pozdrav,
Ben

Koliko je meni poznato legalno ne mozes da izvrsis transfer novca iz Srbije za SAD.Sto se kesa tice ne znam koji je limit u Srbiji ali u SAD nije dozvoljeno unosenje vise od $10K to jest moras da prijavis na granici i tu onda nastaje petljancija koja ti nije potrebna.Koji iznos novca oni smatraju dovoljnim to je zaista tesko reci posto Affidavit of support vazi tri godine i za to vreme ne smes da trazis bilo kakvu pomoc od drzave.Ako si sam mogli bi da traze recimo iznos koji je dovoljan da bi ziveo tri godine bez zaposlenja a ako imas porodicu pomnozis taj iznos sa brojem clanova porodice.Stvarno ne bih mogao da odgovorim na to pitanje jer su zakoni u SAD vrlo specificni.Jedino sto mogu da ti kazem je da smo zena i ja poslali taj affidavit njenim prijateljima koji su dobili na lutriji i viza im je bila odobrena bez pitanja koliko novca imaju u banci ili carapi.

Edited by MAGRIPA65, 03 January 2008 - 01:20.


#5 ben:lumumba

ben:lumumba
  • Members
  • 33 posts

Posted 03 January 2008 - 15:50

Koliko je meni poznato legalno ne mozes da izvrsis transfer novca iz Srbije za SAD.Sto se kesa tice ne znam koji je limit u Srbiji ali u SAD nije dozvoljeno unosenje vise od $10K to jest moras da prijavis na granici i tu onda nastaje petljancija koja ti nije potrebna.Koji iznos novca oni smatraju dovoljnim to je zaista tesko reci posto Affidavit of support vazi tri godine i za to vreme ne smes da trazis bilo kakvu pomoc od drzave.Ako si sam mogli bi da traze recimo iznos koji je dovoljan da bi ziveo tri godine bez zaposlenja a ako imas porodicu pomnozis taj iznos sa brojem clanova porodice.Stvarno ne bih mogao da odgovorim na to pitanje jer su zakoni u SAD vrlo specificni.Jedino sto mogu da ti kazem je da smo zena i ja poslali taj affidavit njenim prijateljima koji su dobili na lutriji i viza im je bila odobrena bez pitanja koliko novca imaju u banci ili carapi.

Cao,
opert ja...

1)Transfer novca- iz Srbije ne a iz neke druge zemlje,ja zivim u Austriji,da li ce to Ameri da prihavte?
2)Petljancija na granici-pa ja se useljujem u tu zemlju i treba mi kes-sta je tu cudno,prijavicu hvala bogu!
3)"Affidavit of support"??? sta je to?
4)Sam se useljujem
5)jel imas neke veze sa ovime http://forum.b92.net...showtopic=40217

Hvala

#6 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 03 January 2008 - 16:06

Cao,
opert ja...

1)Transfer novca- iz Srbije ne a iz neke druge zemlje,ja zivim u Austriji,da li ce to Ameri da prihavte?
2)Petljancija na granici-pa ja se useljujem u tu zemlju i treba mi kes-sta je tu cudno,prijavicu hvala bogu!
3)"Affidavit of support"??? sta je to?
4)Sam se useljujem
5)jel imas neke veze sa ovime <a href="http://forum.b92.net/index.php?showtopic=40217" target="_blank">http://forum.b92.net/index.php?showtopic=40217</a>

Hvala

Onda nema problema.Mozes legalno da izvrsis transfer novca iz Austrije za SAD.Sto se kesa tice nema potrebe da vuces preko 10K ako dolazis iz Austrije.Ponesi koliko ti treba za pocetak pa posle samo podizi iz banke.Ta ograncenja za unosenje kesa su doneta zbog organizovanog kriminala i ako prijavis na granici da nosis 50K u kesu izazvaces sumnju i tu mogu da ti traze dokaze o poreklu novca i ko zna sta moze jos da im padne na pamet.Nararvno i transfer koji napravis iz Austrije ces morati da prijavis na kraju godine kada podnosis zahtev za tax return.
Affidavit je garancije neke osobe iz SAD da ce te prihvatiti kada ovde dodjes i snositi troskove tvog boravka ako to nisi u stanju sam .U globalu na taj nacin se drzava obezbedjuje od toga da ne postanes socijalni slucaj.Affidavit traje tri godine.
Ako se useljavas sam onda je mnogo lakse jer ce ti traziti manja sredstva.Nigde u pravilima lutrije ne postoji kolika su ta sredstva osim sto zahtevaju da navedes svu imovinu koju planiras da prebacis u SAD.Nakon toga oni odlucuju da li je to dovoljno ili ne.
Video sam tvoje pitanje i mogu samo malo da ti kazem o tome.Gradjevinci su dobro placeni a moj prijatelj ima firmu koja se time bavi.Uglavnom radi sa Poljacima koji imaju primat u toj oblasti.Ako si vec u toj struci bolje gledaj neke toplije krajeve jer su u Chicagu i Bostonu to sezonski poslovi i sada sve stoji dok se recimo u CA i TX radi tokom cele godine.Trenutno je
-19C pa prema tome nema sanse da neko radi na gradjevini.

Edited by MAGRIPA65, 03 January 2008 - 16:59.


#7 nikita61

nikita61
  • Members
  • 85 posts

Posted 03 January 2008 - 16:31

Ako te izvuku na lutriji, trebace ti oko 85 dolara za lekarski pregled, oko 760 da uplatis USA ambasadi i naravno novac za avio karte. To je naravno suma potrebna za svakog clana porodice koji se prijavio za lutriju. Ubedljivo najbolji sajt sa svim informacijama ti je ovaj http://milos.srdjevi...etro?comments=1, tako da ces tu naci sve ono sto te zanima sigurno. Pozdrav :rolleyes:

#8 ben:lumumba

ben:lumumba
  • Members
  • 33 posts

Posted 05 January 2008 - 19:10

... Ubedljivo najbolji sajt sa svim informacijama ti je ovaj http://milos.srdjevi...etro?comments=1, tako da ces tu naci sve ono sto te zanima sigurno. Pozdrav :rolleyes:...


Haleluyah
Stvarno najbolji,prva ruka...
idem da citam

#9 Slobodan

Slobodan
  • Members
  • 862 posts

Posted 09 January 2008 - 17:01

Ako te zanima gradjevina/keramika i slicno razmisli najozbiljnije o Floridi. Ovde ti je raj za takve stvari. Ako tome pridodas i landscaping - milina jedna. Ovde se 24/7 radi na objektima i oko objekata. Kvalitet rada je generalno ocajan, upotrebljeni materijali i oprema takodje su veoma losi tako da postoji konstantna i visoka traznja sa takvim uslugama.

Sto se tice kolicine novca koji je potreban postoje procene od strane ambasade/americke administracije. Ja sam taj papir imao i dobro se secam da je bilo procena od jednog meseca pa do godinu dana. Taj papir mi je dao neko iz ambasade, cini mi se....ne secam se tacno.