Jump to content


Photo
- - - - -

Kanada


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
78 replies to this topic

#61 pcelica maja

pcelica maja
  • Members
  • 12 posts

Posted 10 February 2008 - 22:43

Evo, ja sam Nikola S. i slažem se sa kiti

:huh:

Hvala, Nikola S
:rolleyes:

#62 Sa strane

Sa strane
  • Members
  • 4 posts

Posted 13 February 2008 - 01:58

Pre mozda vise od godinu dana na kanadskoj drzavnoj TV prikazan je dokumentarac o temi vezanoj za nostrifikaciju diploma iz medicinske struke. Dati su primeri iz prakse, nazalost uglavnom u negativnom kontekstu. Vecina stranaca sa fakultetima i pozamasnim stazom iz svojih zemalja nailazila je na zatvorena vrata a kao jedina mogucnost se nametalo ponovno studiranje ili pak kretanje od mnogo nizih pozicija uz dodatne ispite. Problem nalazenja residency-a je u stvari krucijalan jer kako i sami pripadnici lekarske komore navode, drzavi je mozda u interesu da se poveca broj lekara ali ne i samom udruzenju lekara jer se po automatizmu uvecava i broj ljudi koji ce deliti isti budzet. Skolovanje je jako skupo, iziskuje vreme, napor a rezultat ne mora da bude pozitivan jer se desavalo da i nakon cele golgote jednostavno nema radnih mesta. Mogucnosti postoje, na zabacenim ostrvima, severu koji sem profesionalne satisfakcije ne pruzaju mnogo toga.

Evo i nekih linkova:

http://www.scutdoc.c...cine-in-canada/

http://www.readersdi...08/doctors.html

http://www.cfpc.ca/E...default.asp?s=1

http://www.img-canad.../licensure.html

#63 Kolbas

Kolbas
  • Members
  • 2,990 posts

Posted 13 February 2008 - 02:19

Mogucnosti postoje, na zabacenim ostrvima, severu koji sem profesionalne satisfakcije ne pruzaju mnogo toga.

Igram fudbal sa dvojicom doktora Pakistanaca, veruj mi da bi ti obojica rekli da ovde imaju osim profesionalne i materijalne satisfakcije, još dosta toga...

#64 jatavedas

jatavedas
  • Members
  • 10 posts

Posted 13 February 2008 - 19:43

Cestitamo Nikola
molim te da mi kazes koliko si cekao, tj kada si predao papire. Po jednostavnijem ili po starom metodu. Izvinjavam se ako ovo vec negde ranije pise, ali nemam toliko vremena da prelayim sve postove. Hvala mnogo...

Ja dobio vizu. Misli, dobio je još pre 2 meseca, sada samo otišao po nju.
I da - doživeo sam šok kako Beograd ispovraćano izgleda.. Žao mi je što je tako.



#65 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 13 February 2008 - 20:45

Pre mozda vise od godinu dana na kanadskoj drzavnoj TV prikazan je dokumentarac o temi vezanoj za nostrifikaciju diploma iz medicinske struke. Dati su primeri iz prakse, nazalost uglavnom u negativnom kontekstu. Vecina stranaca sa fakultetima i pozamasnim stazom iz svojih zemalja nailazila je na zatvorena vrata a kao jedina mogucnost se nametalo ponovno studiranje ili pak kretanje od mnogo nizih pozicija uz dodatne ispite.


Pa to nije problem samo u medicinskoj struci, manje-vise je ista stvar i sa inzenejrima, advokatima, zubarima, itd.........generalno, nase diplome nisu priznate u Kanadi, potrebno je doskolovavanje. To je surova realnost sa kojom svaki potencijalni imigrant treba da se suoci, ako nije spreman da prihvati tu cinjenicu, onda bolje i da ne dolazi u ove krajeve........

#66 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 14 February 2008 - 23:27

Cestitamo Nikola
molim te da mi kazes koliko si cekao, tj kada si predao papire. Po jednostavnijem ili po starom metodu. Izvinjavam se ako ovo vec negde ranije pise, ali nemam toliko vremena da prelayim sve postove. Hvala mnogo...


Pa nije to neka stvar za čestitanje.... :rolleyes:
Čekao sam godinu ipo dana. Godinu dana do poziva na lekarski, i onda 3 meseca do dobijanja vize.

Procedura je bila po starom, slanjem svih potrebnih dokumenata odjednom.

#67 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 15 February 2008 - 00:51

Pa nije to neka stvar za čestitanje.... :rolleyes:

Bogami.........neki bi i ubili za tu vizu.......

#68 iwi

iwi
  • Members
  • 3 posts

Posted 20 February 2008 - 23:18

Ako bi Nikola S. mogao da mi odgovori od kada mu je AOR i datume kad je dobio poziv za lekarski i posle toga za pasos i kada je dobio vizu. Znacilo bi mi da znam vremenski okvir jer sam i ja u procesu 18 meseci. Hvala unapred.

#69 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 21 February 2008 - 12:16

Čekao sam godinu ipo dana. Godinu dana do poziva na lekarski, i onda 3 meseca do dobijanja vize.
Procedura je bila po starom, slanjem svih potrebnih dokumenata odjednom.


:rolleyes:

A AOR ne znam šta je...

#70 iwi

iwi
  • Members
  • 3 posts

Posted 21 February 2008 - 15:49

AOR je obavestenje da si u procesu i file number. A kad si predao papire?

#71 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 21 February 2008 - 16:52

Aha, ok...

Aplikaciju i dokumente sam poslao u PONEDELJAK, a obaveštenje da su stigli, da sam u proceduri i da sam pod odredjenim rednim brojem - u sledeći PETAK. Sve se to dešavalo jula 2006. godine. Posle godinu dana poziv na lekarski i tako dalje, sve kako sam napisao gore.

#72 jatavedas

jatavedas
  • Members
  • 10 posts

Posted 26 February 2008 - 10:36

Vreme definitivno leti, ali ponekad ne toliko brzo, koliko bismo mi to hteli, jel...
Mi ocekujemo rezultate iy francuskog kao drugog jeyika ovih dana i onda apliciramo sredinom marta...i sada kada pomislim na godinu ipo dana...uf...daleko je nekako, a da ne spominjem 2 godine ...A koliko si imao bodova prilikom apliciranja i da li neko ovde misli da broj bodova na neki nacin utice na bryinu resavanja, kao i deca i sl / iako ovo nije nigde eksplicitno navedeno?
Hvala mnogo na odgovorima i razumevanju....


Aha, ok...

Aplikaciju i dokumente sam poslao u PONEDELJAK, a obaveštenje da su stigli, da sam u proceduri i da sam pod odredjenim rednim brojem - u sledeći PETAK. Sve se to dešavalo jula 2006. godine. Posle godinu dana poziv na lekarski i tako dalje, sve kako sam napisao gore.



#73 Koler

Koler
  • Members
  • 13 posts

Posted 14 March 2008 - 19:17

Zdravo narode! Pratim ovu temu vec duze vreme i voleo bih da dobijem odgovore na neka moja pitanja , ako je neko raspolozen da mi pomogne . Iz Novog Sada sam i vec duze vreme pokusavamo zena i ja da se preselimo u Kanadu . Pre oko osam meseci smo prikupili svu potrebnu dokumentaciju , ja sam uradio lekarski test na sidu ina droge i sve to smo predali u agenciju "SITTER" u Novom Sadu gde su nam rekli da ce u roku od tri do pet meseci naci meni poslodavca u Kanadi isrediti potrebnu dokumentaciju za radnu vizu . Evo nema jos nista . Pre dva meseca sam se prijavio u drugu agenciju "AGAVA" , nebi li mi oni pomogli , posto su kao imali neku varijantu za Saskecuan . Oni sad kazu da do kraja godine nema nista . Da ne zaboravim u medju vremenu sam se dopisivao sa nekim advokatom iz Kanade , Teruel Carasco , i on je nesto obecao , ali nista od toga . Pre dva dana sam poslao pismo u Kanadsku ambasadu u Beograd , pa sad cekam odgovor . Sve u svemu jako me nervira to cekanje i sve ovo u Srbiji mi sve vise ide na zivce . Nisam neki kvalifikovan , zavrsio sam za automehanicara , ali sam u praksi izucio sve sto se tice zavrsnih gradjevinskih radova ( gips , spusteni plafoni , moleraj , keramika , vodoinstalacije ,..) . Zena mi je diplomirani arhitekta sa iskustvom . Ona ima ujaka u Torontu , pa razmisljam da idemo na varijantu garantnog pisma , pa da tamo probam da sredim radnu vizu preko nekog poslodavca ili advokata . Ljudi , molim vas za neki koristan savet , ako imate jer mi vec gori . Interesuje me u stvari kolike su nam sanse ?

#74 Prika03/11/77

Prika03/11/77
  • Members
  • 40 posts

Posted 14 March 2008 - 19:50

Zdravo narode! Pratim ovu temu vec duze vreme i voleo bih da dobijem odgovore na neka moja pitanja , ako je neko raspolozen da mi pomogne . Iz Novog Sada sam i vec duze vreme pokusavamo zena i ja da se preselimo u Kanadu . Pre oko osam meseci smo prikupili svu potrebnu dokumentaciju , ja sam uradio lekarski test na sidu ina droge i sve to smo predali u agenciju "SITTER" u Novom Sadu gde su nam rekli da ce u roku od tri do pet meseci naci meni poslodavca u Kanadi isrediti potrebnu dokumentaciju za radnu vizu . Evo nema jos nista . Pre dva meseca sam se prijavio u drugu agenciju "AGAVA" , nebi li mi oni pomogli , posto su kao imali neku varijantu za Saskecuan . Oni sad kazu da do kraja godine nema nista . Da ne zaboravim u medju vremenu sam se dopisivao sa nekim advokatom iz Kanade , Teruel Carasco , i on je nesto obecao , ali nista od toga . Pre dva dana sam poslao pismo u Kanadsku ambasadu u Beograd , pa sad cekam odgovor . Sve u svemu jako me nervira to cekanje i sve ovo u Srbiji mi sve vise ide na zivce . Nisam neki kvalifikovan , zavrsio sam za automehanicara , ali sam u praksi izucio sve sto se tice zavrsnih gradjevinskih radova ( gips , spusteni plafoni , moleraj , keramika , vodoinstalacije ,..) . Zena mi je diplomirani arhitekta sa iskustvom . Ona ima ujaka u Torontu , pa razmisljam da idemo na varijantu garantnog pisma , pa da tamo probam da sredim radnu vizu preko nekog poslodavca ili advokata . Ljudi , molim vas za neki koristan savet , ako imate jer mi vec gori . Interesuje me u stvari kolike su nam sanse ?


Pozdrav.
Evo probacu da ti pomognem na neki nacin.
Ja sam dobio iselenje u Usa ali sam pre toga radio iselenje za sebe i porodicu za Kanadu naravno ovo za Usa mo je bilo jednostavnije jer sam imao brata tamo te sam odlucio da odem u Usa.
Kao prvo ti imas jako male sanse ( citaj gotovo nikakve) da udjes u Kanadu sa svojom strukom,ali tvoja supruga ako sam razumeo ima fakultet zavrsen arhitekturu, e vidis to je jako interesantno.
Ti ne treba da se mlatis sa tim da budes ti nosilac liste za iselenje vec ona.Ti treba samo da budes na listi kao i deca.
Ne znam sta su ti govorili u agencijama ako te interesuje moje iskustvo mozemo da se cujemo i ja sam iz okoline NS. pa da ti pojasnim malo.
  • Ceo proces iselenja za Kanadu se Vodi u ambasadi u Austriji, ova ovde ambasada nema ingerencije za vodjenje iseljenicke procedure.
  • Ceo proces mozes da uradis sam ali da ne bi lutao nije lose imati neku agenciju.
  • Moras da budes spreman da polazes IELTS test kosta 85 funti oko 12-13000 dinara.na testu ti trebaju ocene 7.7.7.5
  • duzina rada na predmetu je oko 8-9 meseci od momenta uplate takse za rad na predmetu koju mozes da proveris na sajtu Ambasade Kanade.Taksa se uplacuje u Komercijalnoj banci u Beogradu na racun ambasade.
  • Zena mora da prilozi svoju diplomu.
  • Od neke vrste biroa iz Kanade mora da dobije ponudu za posao koja mora da bude overena i da glasi na njeno ime.Ovo joj je bitno jer onda moze da se dobiju i manje ocene na ispitu.
  • Imas test na kojem mozes da se izbodujes ako imas 62 ili 67 bodova nisam siguran to ti je dovoljno da prodjes.
  • Moras da imas na racunu odredjenu kolicinu novca da bi usao iako imas sve potrebne bodove.Novac je za troclanu porodicu cini mi se 15600 dolara
  • Garancija od ujaka tog sto je tamo mnogo olaksava stvar

Da ne duzim mene je ceo proces trebao da kosta oko 4000-4500 eura.ovo je sve sa vizama agencijom i svim troskovima.
Mozemo da se cujemo da ti jos malo pojasnim zasto ti treba agencija ako te iteresuje.
Pozzz... :rolleyes:

#75 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 15 March 2008 - 11:19

da li neko moze da mi kaze koliko se ceka za turisticku vizu?