Jump to content


Photo
- - - - -

Kanada


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
78 replies to this topic

#16 Kolbas

Kolbas
  • Members
  • 2,990 posts

Posted 07 January 2008 - 00:35

Sve funkcioniše kao što Nikola S. kaže, tako su uradili SVI koje ja znam, a to je oko 40-tak porodica, znači DHL-skupo, ali pouzdano

#17 snowblue

snowblue
  • Members
  • 7 posts

Posted 07 January 2008 - 19:36

Znam da sam mozda dosadna,ali interesuje me jos nesto. Meni su iz Beca javili jos 13.Decembra da je sve ok sa papirima i da pocinju proces oko moje aplikacije,ali ja jos ne mogu preko interneta da pratim aplikaciju? Da li neko zna zasto? Neki ljudi su mi rekli da je verovatno uskoro zavrsavaju pa nece da je stave na net. Da li je to tacno?

#18 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 07 January 2008 - 20:54

Znam da sam mozda dosadna,ali interesuje me jos nesto. Meni su iz Beca javili jos 13.Decembra da je sve ok sa papirima i da pocinju proces oko moje aplikacije,ali ja jos ne mogu preko interneta da pratim aplikaciju? Da li neko zna zasto? Neki ljudi su mi rekli da je verovatno uskoro zavrsavaju pa nece da je stave na net. Da li je to tacno?


Ne znam da li je to tačno.

Inače, to "praćenje aplikacije" nije nimalo uzbudljivo. Onog trenutka kada proces krene, uz tvoj dosije stoji obaveštenje(stanje) processing, i ne menja se do kraja.

#19 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 07 January 2008 - 21:04

Meni su rekli u kandskoj ambasadi u Beogradu da ja mogu preko njih da posaljem pasos u Bec? Kazu da je to najsigurnije i najbrze.


Da, diplomatka posta ide svakog drugog petka na relaciji BG-Bec tako da mozes papire predati u ambasadi u BG-u koje ce oni proslediti u Bec .

#20 snowblue

snowblue
  • Members
  • 7 posts

Posted 07 January 2008 - 23:17

Pa da,znam ja da su mi rekli kod nas u ambasadi da mogu njima da dam pasos. Samo jos da mi ovi u Becu odobre. :rolleyes: Joj ljudi ja sam po prirodi nestrpljiva, jos sam sada razdvojena od muza vec tri meseca! Ne mogu da verujem da se toliko ceka kad je sve cisto kao dan. Ljudi, hvala vam svima na odgovorima. Puno ste mi pomogli. Poseban pozdrav za Kliku, na jos jednom forumu mi je pomogao savetima.

#21 Slobodan

Slobodan
  • Members
  • 862 posts

Posted 09 January 2008 - 16:37

Trebalo bi brzo da se zavrsi. Medjutim, secam se dobro one njihove recenice epskih dimenzija- "each case is unique".
Meni je proces trajao znatno duze nego sto sam ocekivao i mnogo duze nego sto je bilo ko od nasih prijatelja koji su prosli proceduru procenio.
Moj ti je prijateljski savet da ne cekas postara svaki dan i da se fokusiras na neke druge stvari :rolleyes:
Tri meseca je nista u poredjenju sa onim kroz sta smo moja supruga i ja prosli :huh:

Za kraj jos nesto izuzetno vazno - koristi DHL i nista drugo.

#22 Slobodan

Slobodan
  • Members
  • 862 posts

Posted 18 January 2008 - 22:20

Zar jos uvek postoje entuzijasti koji misle da ce svojim volontiranjem podici Srbiju iz pepela ?
Cini mi se da covek nije shvatio da je Kanada bar tri puta kvalitetnije mesto za zivot, mogao bih o tome danima.........a cini mi se da nije takodje shvatio da ne postoji idelano mesto na planeti, svakako da postoje odredjeni problemi ali su u odnosu na iste u Srbiji daleko manje izrazeni.

Ostaje mi jedino da coveku pozelim sve najbolje! Trebace mu mnogo srece u borbi za bolju Srbiju.........


Da...
Ne znam za Srbiju i Kanadu generalno ali znam da je Toronto za Beograd rupchaga. Sto se tice kvaliteta zivota necu ni da komentarisem...
Kao sto rece Micko iz Indeksovaca:"Voleo bih da zivim u nekoj sredjenoj drzavi samo da to nije Kanada" :rolleyes:

#23 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 18 January 2008 - 23:57

Da...
Ne znam za Srbiju i Kanadu generalno ali znam da je Toronto za Beograd rupchaga. Sto se tice kvaliteta zivota necu ni da komentarisem...
Kao sto rece Micko iz Indeksovaca:"Voleo bih da zivim u nekoj sredjenoj drzavi samo da to nije Kanada" :rolleyes:


Toronto je rupchaga za Beograd ??? Mislis, u Torontu nema one cuvene zabave kojom Beograd osvaja milione mladih, sirom kugle zemaljske, "kacenje vesha i shote, mori, shote", po celu noc. E vidis, gresis, ima cak i toga. Samo, u Beogradu ce malo teze da ima ono sto ima u Torontu.


Iskreno, mislim da ne znas o cemu pricas, kako ti, tako i taj tvoj kolega Micko. Beograd je za Toronto u najboljem slucaju Kursumlija, Bujanovac, Lebane.

Edited by down with the sickness, 19 January 2008 - 12:54.


#24 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 19 January 2008 - 00:00

Sto se tice kvaliteta zivota necu ni da komentarisem...


Bolje nemoj. Na kraju bi dosli do Moskve, kao najbolje za zivot, sa Beogradom na drugom mestu i Havanom na trecem.

Auuuuu, sta cemo sa Minskom, nema mesta na postolju.....

Edited by down with the sickness, 19 January 2008 - 12:53.


#25 Kolbas

Kolbas
  • Members
  • 2,990 posts

Posted 19 January 2008 - 03:03

Da...
Ne znam za Srbiju i Kanadu generalno ali znam da je Toronto za Beograd rupchaga. Sto se tice kvaliteta zivota necu ni da komentarisem...
Kao sto rece Micko iz Indeksovaca:"Voleo bih da zivim u nekoj sredjenoj drzavi samo da to nije Kanada" :rolleyes:

Pa da život u Beogradu je toliko kvalitetan... posebno kad ga analiziraš iz Orlanda. A što se Mićka tiče on je svojim likom i delom posr'o i Beograd i Srbiju (i to s pravom) 1000 puta...

#26 Slobodan

Slobodan
  • Members
  • 862 posts

Posted 20 January 2008 - 03:28

Pa da život u Beogradu je toliko kvalitetan... posebno kad ga analiziraš iz Orlanda. A što se Mićka tiče on je svojim likom i delom posr'o i Beograd i Srbiju (i to s pravom) 1000 puta...


Ne, ja analiziram iz iskustva a ne iz Orlanda. Inace, kako se to sere likom, ako mozes da pojasnis...

#27 Slobodan

Slobodan
  • Members
  • 862 posts

Posted 20 January 2008 - 03:39

Toronto je rupchaga za Beograd ??? Mislis, u Torontu nema one cuvene zabave kojom Beograd osvaja milione mladih, sirom kugle zemaljske, "kacenje vesha i shote, mori, shote", po celu noc. E vidis, gresis, ima cak i toga. Samo, u Beogradu ce malo teze da ima ono sto ima u Torontu.


Iskreno, mislim da ne znas o cemu pricas, kako ti, tako i taj tvoj kolega Micko. Beograd je za Toronto u najboljem slucaju Kursumlija, Bujanovac, Lebane.


E vidis, ovo ti se zove samoidentifikacija.
Ono, Gamble i Pape, kace kupusa, pink+, beokafe i slicno, jel tako?
Ne, uopste ne mislim na to. Ja mislim na neke potpuno druge stvari ali nema veze. Nemoj samo da analiziras coveka i njegov potez u zivotu na taj nacin.
Nije korektno.

#28 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 20 January 2008 - 04:42

E vidis, ovo ti se zove samoidentifikacija.
Ono, Gamble i Pape, kace kupusa, pink+, beokafe i slicno, jel tako?
Ne, uopste ne mislim na to. Ja mislim na neke potpuno druge stvari ali nema veze. Nemoj samo da analiziras coveka i njegov potez u zivotu na taj nacin.
Nije korektno.


Ja sam mislio, na primer, da ovde RHCP i REM sviraju na ulici, za dzabaka, pa ko prodje prodje, sto je u Beogradu dogadjaj decenije, al' na njivi i za velike pare. Da ne idemo dalje, garancija da ce se videti svaka, iole vredna, svetska izlozba, koncert, predstava, muzejska postavka, nije ni formula 1 daleko, ako ne volis americku formulu, par jazz festivala sa svetskim kremom kao gostima, sto mozes da uzivas u jedno 500 indijskih, 300 tajlandskih, 1000 italijanskih, 400 grckih i 700 kineskih restorana (da druge ne nabrajam), NBA, NHL,

tesko da ces naci gde je Beograd jaci, osim u vec pomenutim splavovima i kacenju vesha, ludoj zabavi.

Osim toga, videces i cuti i Ramba i Partibrejkerse i atelje 212 i svaki novi srpski film (mada bolje da ih ne gledas), sa sve prvom postavom glumaca, i caskati sa njima posle konc/fima/predstave, znaci isto kao u Beogradu.

E sad, sta si ti mislio, ja stvarno ne znam, ali si rekao da je Toronto rupchaga za Beograd, sto veze sa mozgom nema. Mozda si mislio na fudbal, e tu je Toronto stvarno tanak, ali, verujem, promenice se i to. Uostalom, gledati Zvezda - Mladost Backi Jarak i cekati jednu evroipsku utakmicu godisnje, za koju znas unapred da cemo je izgubiti i nije bas neki gubitak.

Ne znam sta si mislio sa Pape i Gamble, ne zivim tamo, cuo sam za taj Beocafe ali nisam nikad bio, pink +, sta ti je to, a i ne kiselim kupus na terasi, ako se uzelim jednog dana ima da se kupi u jednoj od stotinu srpskih, madjarskih, poljskih, ukrajinskih prodavnica.

Mozda si mislio na puteve, bolnice, univerzitete, biblioteke i opstu kulturu stanovnika, ali tu bi tek imao problema, ne da poredis, vec da dokazes uopste smisao poredjenja Beograda i Toronta.

Budi pozdravljen, a sledeci put kad nesto napises, probaj i da malo argumentujes.

Edited by down with the sickness, 20 January 2008 - 05:13.


#29 pcelica maja

pcelica maja
  • Members
  • 12 posts

Posted 20 January 2008 - 14:42

Meni su se javili 3 meseca nakon slanja medicinske dokumentacije.

Pozdrav,
molim te reci mi da li preporucujes apliciranje za kanadsku imigracionu vizu preko advokata? Ja sam u pocetnoj fazi i tek prikupljam dokumenta za predavanje. Radije bih predala sama, iz finansijskih razloga.

#30 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 20 January 2008 - 14:58

Zasto bi se neko ko zeli da napreduje u karijeri, ko zeli i dalje da se skoluje, da ostane u svetskim tokovima, u bilo kojoj profesiji da radi, zasto bi se neko takav vratio u Srbiju? Osim ako ne postoji neki debeo lican razlog...