Jump to content


Photo
- - - - -

Život u Prištini nekada i sada........


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
3059 replies to this topic

#61 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 29 December 2007 - 17:06

Svasta se moze ovde procitati pogotovo od ovih matorih faca,Pristevac pamti bas mnogo,ja sam puno tih likova upoznao a mnogi su bili porpilicno stariji od mene pa sam bio srecan ako me posalju po cigare :huh:
mnogi od njih nisu nazalost vise medju zivima vecinom od nesportskog zivota koji su vodili.
Ja sam kao klinac odrastao u kraju koji je bio poznat po zestokim momcima koji su imali puno problema sa zakonom a izdaja
se smatrala kao najgori potez,od malena svi su vaspitavani da ne veruju policiji i da se sukobe sa njima.
Ne videh ime jednog od vidjenijih faca Bajrama Dzemsa


vranjevc? :rolleyes:

#62 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 29 December 2007 - 17:06

Eh,ne moze covek da se svih odjednom seti.No ima jedan kuriozitet vezan za jednog zestokog momka.Radilo se o Rajku(prezimene se ne secam),zvanim"Ludi Rajko"inace golubar, i jedna od legendi stare Pristine.
Naime Rajko je imao najboljeg vucjaka u gradu.Cak boljeg i od onog kojeg je imao i sin Abdurahman Shale.Rajko je stanovao u blizini skole Branislav Nusic, kod Tauk Baste.E taj je vucjak bio interesantan sto je lajao samo na miliciju, i to tako zestoko da se morao crvsto drzati za lanac.
Dolazio Rajko sa njim i u tada cuvenu kafanu"Lovac" preko puta tehnicke skole " STC 19 Novembar" u tadasnjoj Miladina Popovica ulici.Onako sa rapavim glasom od dugog konzumiranja alkohola ,ispricao nam je zasto je pas lajao samo na miliciju.
Kad je pas bio mladji,Rajko se u mraku oblacio u milicijsku unifromu i tukao ga nekim stapom do iznemoglosti,da bi on zamrzeo uniformu.Mnogo je mrzeo miliciju,kao i oni svi sto Perkos rece.
Ah,da i on je veoma lose govorio srpski.
Nego da li se neko seca Mehdi Hasija.Njega je cesto vukao Fitim Morrina u pizzeriju "Beograd".Naravno bio je malo lud,ali uvek pedantan,odelo, kravata, i intersantno imao je veoma dobar vokabular da bi mu zavideli i mnogi skolovaniji ljudi.
Znao je da sedne na stolicu,uobrazi da je u studiju RTV Pristine,te je improvizovao da razgovara sa poznatim sportistima.Za par minuta pizzeria je bila puna,i ljudi su se drzali za stomak.Najvise je voleo da imitira Agima Kasapollija kako prenosi box meceve.
Poznata je bila i grupa narkomana koja je bila malo mladja.Zlatko grobar, Rocki, Mali Sasha(a u njega bilo dva metra i oko 100kg) Zvali su ga mali,jer je bio najmladji,inace sina nacelnika SUP-a Bojanica, pa ludi Daut, Suda, Agim votka, a ponekad se sa njima vucarao i Agron Rudari.Kolko su oni bili negativni za neke stvari,toliko su bili pozitivni sto su imali svoje kodexe,da su uvek dugove vracali i da nisu hteli da poznanika prevare, te da je rec bila za njih svetinja. A sto je najvaznije , i kada su nastupila ona zla vremena pocetkom 1990-ih ,oni su ostali homogeni, i nije im bila vazna nacionalnost.Zaboravih da spomenem i Futka. Fuata Maliqija,sina Mehmed Maliqija,koji je se tu i tamo druzio sa njima

#63 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 29 December 2007 - 17:19

kakv bre Vranjevc,samo i uvek Kacallari :rolleyes:
inace Pristevac kao da je bio non-stop na desavanjima po gradu?
svaka cast za prisecanja :huh:
Inace taj mali je nazalost postao profesionalni ubica,do sad je robijao barem dva ubistva.

#64 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 29 December 2007 - 17:19

Bajram Dzems ,je rano nestao prema "Italiji" Bio je naj faca u gradu.Zabavljao se sa Ljumkom zvanom "PIPI" koja je igrala kosarku i bila je cerka nekog lokalnog funkcionera,kome se imene ne secam.Zbog nje je i "Haki qor" dobio 13 godina zbog navodnog silovanja.Govorilose da mi je namesteno.Ljumka se sa njima tada vucarala po gradu,a Hakija je bio strah i trepet u gradu.Bio mi je i komsija.
Interesanatno da je on svoje komsijke svih nacionalnosti(jer je moj kraj bio veoma mesovit) smatrao za sestre,i na korzou niko nije smeo da im neumesno prebacuje od njega.Znam kao klinac nasa komsika Bozhana se zvala,a bila je veom lepa, te da je jedan tip na korzou bio prebijen sto joj je neumesno prebacivao.
Kada je prolazio ulicom uvek je prelazio na drugu stranu i stidljivo pozdravljao zene devojke iz komsiluka.A i mi klinci smo se qrcili da zivimo u njegovom komsiluku :rolleyes:
Danas zivi u Danskoj.Zaboravih za Bajrame Dzemsa.Po povratku iz Italije,vec je bio oronuo.Droga je ucinila svoje.Pamtice se kao jedan od najfaca u Pristini.Pa i muskarci su na njega bili ljubomorni.

#65 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 29 December 2007 - 17:21

kakv bre Vranjevc,samo i uvek Kacallari :rolleyes:
inace Pristevac kao da je bio non-stop na desavanjima po gradu?
svaka cast za prisecanja :huh:
Inace taj mali je nazalost postao profesionalni ubica,do sad je robijao barem dva ubistva.

Znam ,kao i Sinisa Aksentijevic,koji je cini mi se svoju babu nehotno ubio zbog zlatnog prstena. A bio je snazan kao bivo.Isao je u gimnaziju.Patolsoski ubica takodje.

#66 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 29 December 2007 - 17:24

Za Djerdju pitanje da li se seca Paschadi,vokalni solista mi je rodjak!
takodze i pitanje sta je sa Violetom Redzepagiq?

#67 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 29 December 2007 - 17:25

Kacallari i Pozderka su bili veliki rivali,mada i oni sa Llab dzamije nisu bili za bacanje

#68 TONIBAL

TONIBAL
  • Members
  • 928 posts

Posted 29 December 2007 - 17:30

Eh,ne moze covek da se svih odjednom seti.No ima jedan kuriozitet vezan za jednog zestokog momka.Radilo se o Rajku(prezimene se ne secam),zvanim"Ludi Rajko"inace golubar, i jedna od legendi stare Pristine.
Naime Rajko je imao najboljeg vucjaka u gradu.Cak boljeg i od onog kojeg je imao i sin Abdurahman Shale.Rajko je stanovao u blizini skole Branislav Nusic, kod Tauk Baste.E taj je vucjak bio interesantan sto je lajao samo na miliciju, i to tako zestoko da se morao crvsto drzati za lanac.
Dolazio Rajko sa njim i u tada cuvenu kafanu"Lovac" preko puta tehnicke skole " STC 19 Novembar" u tadasnjoj Miladina Popovica ulici.Onako sa rapavim glasom od dugog konzumiranja alkohola ,ispricao nam je zasto je pas lajao samo na miliciju.
Kad je pas bio mladji,Rajko se u mraku oblacio u milicijsku unifromu i tukao ga nekim stapom do iznemoglosti,da bi on zamrzeo uniformu.Mnogo je mrzeo miliciju,kao i oni svi sto Perkos rece.
Ah,da i on je veoma lose govorio srpski.
Nego da li se neko seca Mehdi Hasija.Njega je cesto vukao Fitim Morrina u pizzeriju "Beograd".Naravno bio je malo lud,ali uvek pedantan,odelo, kravata, i intersantno imao je veoma dobar vokabular da bi mu zavideli i mnogi skolovaniji ljudi.
Znao je da sedne na stolicu,uobrazi da je u studiju RTV Pristine,te je improvizovao da razgovara sa poznatim sportistima.Za par minuta pizzeria je bila puna,i ljudi su se drzali za stomak.Najvise je voleo da imitira Agima Kasapollija kako prenosi box meceve.
Poznata je bila i grupa narkomana koja je bila malo mladja.Zlatko grobar, Rocki, Mali Sasha(a u njega bilo dva metra i oko 100kg) Zvali su ga mali,jer je bio najmladji,inace sina nacelnika SUP-a Bojanica, pa ludi Daut, Suda, Agim votka, a ponekad se sa njima vucarao i Agron Rudari.Kolko su oni bili negativni za neke stvari,toliko su bili pozitivni sto su imali svoje kodexe,da su uvek dugove vracali i da nisu hteli da poznanika prevare, te da je rec bila za njih svetinja. A sto je najvaznije , i kada su nastupila ona zla vremena pocetkom 1990-ih ,oni su ostali homogeni, i nije im bila vazna nacionalnost.Zaboravih da spomenem i Futka. Fuata Maliqija,sina Mehmed Maliqija,koji je se tu i tamo druzio sa njima

Pa on je ziv i zdrav i veoma aktivan u svojoj misiji skidanja plakata sa zidova. Mrzovoljan non stop.

Edited by TONIBAL, 29 December 2007 - 17:31.


#69 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 29 December 2007 - 17:35

Kad smo vec kod muzike,cuvena pristevska grupa je bila i "Smisao Maste" Braca Buca i Toma, stanovali su preko puta glavnog ulaza gimnazije "Ivo Lola Ribar"Buca je svirao bas a toma solo gitaru.Bubnjar im je bioa "Vlada konj".Sa njima je u grupi bio i Nazmija-Naki iz "Divanjola" tj. iz Dalmatinske ulice.Divanjol je bio poznat pio farmericama iz Trsta,i tu su ziveli samo Romi.
Toma je kasnije ogrizao u drogi i mnogo propao.Jedna od boljih grupa su bili i "Iliret"a vokal Shema ili Shemuk je imao veoma dobar barsunasti glas i podsecao je mnogo na Zeljka Bebeka i izgledom.Kao klinac je cuvao bivolice oko zgrade C-7 u Mikro naselju, kasnije Ulpijana

#70 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 29 December 2007 - 17:36

Pa on je ziv i zdrav i veoma aktivan u svojoj misiji skidanja plakata sa zidova. Mrzovoljan non stop.

I tada je uvek bio mrzovoljan,Ziveo je kod Kacallara,i Perkos mora da ga zna

#71 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 29 December 2007 - 17:44

neko je spomenuo cuvenog bricu pokojnog Spasu,on i Aca Pamuk su takodje bili stare legende carsije.
skoro sam video na youtube neki nastup Zucija muzicara iz PR to je takodje zanimljiv lik

Edited by perkos, 29 December 2007 - 17:45.


#72 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 29 December 2007 - 17:46

neko je spomenuo cuvenog bricu pokojnog Spasu,on i Aca Pamuk su takodje bili stare legende carsije.
skoro sam video na youtube neki nastup Zucija muzicara iz PR to je takodje zanimljiv lik

Aca Pamuk alkos?

#73 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 29 December 2007 - 17:49

Aca Pamuk alkos?

bas taj! :rolleyes:
nego ima li sad tih gradskih faca ili su glavni Drenicani i lapjanet?

#74 TONIBAL

TONIBAL
  • Members
  • 928 posts

Posted 29 December 2007 - 17:49

neko je spomenuo cuvenog bricu pokojnog Spasu,on i Aca Pamuk su takodje bili stare legende carsije.
skoro sam video na youtube neki nastup Zucija muzicara iz PR to je takodje zanimljiv lik

Jeste bre Spasa. Nikako se nisam mogao setiti njegovog imena. Uf koje olaksanje. Hvala ti perkose

#75 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 29 December 2007 - 17:50

Gjergji mora da se seca Qazima Dushkua.Bariton.Predavao je muzicko obrazovanje u muzickoj skoli,a i u osnovnoj skoli Vuk Karadzic.Kasnije se propio i visio u stari Union sa Zecom, bivsim radnikom u HTP sloga.Bili su braca po flashi.