Jump to content


Photo
- - - - -

Mama kupi mi babušku


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
146 replies to this topic

#121 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 27 December 2007 - 22:09

Duma-Koji si ti IQ2?

Sudeci po tvom nicku ''Duma'' , sigurno veci od tvog.


Bilo kako bilo, ja bih tebi, CIA ("Anti-KGB"), preporučio da hirurškom operacijom skratiš stopala da ti broj cipele ne bi bio veći od IQ. :rolleyes:

#122 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 27 December 2007 - 22:20

Svaka im čast za to. Nije ni bitno što su bombardovali BG 1944-te, samo nek su dali Čiči orden.



Te godine su bombardovali i Holandiju da isteraju Nemce, pa ih Holanđani i dalje zovu na proslave oslobođenja.

Svake godine se 4. maj obeležava kao dan žrtava fašizma a 5. maj kao dan oslobođenja (dan kada su nemački generali potpisali bezuslovnu predaju savezničkim trupama na teritoriji Holandije).
Iako je prošlo već više od pola veka, holandski kvislinzi su i dalje kvislinzi, a borci protiv fašizma (uključujući i komuniste) ostaju heroji.

Iako su Nemci posle okupacije udarili žestoku propagandu o germanskom arijevskom bratstvu dva civilizacijska plavokosa naroda iste nad-rase i srodnog jezika, malo ko od Holanđana se na to primio čak i u ono vreme, a i dan danas se ljudi tome smeju umesto da pišu teorije po kojima ih je, kao, britanska tajna služba uvukla u rat protiv Nemaca koji su ih kobajagi voleli i sve najlepše im želeli.

Jedini ljudi u celoj Holandiji koji valjaju alternativne verzije II svetskog rata i negiraju holokaust su vehabije iz Maroka.


Nova istorija se piše samo u Srbiji i Hrvatskoj, a na moju veliku žalost u Srbiji mnogo više nego u Hrvatskoj.

Edited by yossarian, 27 December 2007 - 22:25.


#123 lala backi

lala backi
  • Banned
  • 232 posts

Posted 27 December 2007 - 22:25

Licno imam veliko postovanje za rusku kulturu, ali i ruski narod u celini; to sam misljenje oduvek imao, od kada sam poceo da politicki mislim.
Medjutim, to ne znaci da imam ikakvo postovanje za rusku politiku. Uzasavam se ideje o mojoj zemlji kao saradniku Rusije. Uzasavam se ideje o Srbiji, koju Rusi brane.
Razlikujmo te dve stvari.
Srpsko rusofilstvo je popusene cigara - nikada nije bilo ni na cemu zasnovano, sam na lepim zeljama. Kroz istoriju, Rusija je pomagala Srbiju onoliko, koliko je to bilo potrebno njenoj imperijalnoj politici - to ni danas nije drugacije.
Nece Srbija svoju srecu i buducnost naci na toj strani, ma sta Toma Nikolic govorio (a mozda i mislio).


e pa fantazija..blago nama..
konacno su im se interesi poklopili a nasim..
neka se utrkuju ko ce da nam pomogne i bicemo im verne ''sluge'' t.j. saveznici..

p.s. nece srbija naci srece ni na strani NATO pakta, a i ta opcinjenost srpskih mondijalista liberala i pacifista Nato paktom je uvek zasnovana na njenim interesima - imperijalnim dabome!!!

Zato neutralnost, ne interesuju nas evroatlanske integracija, nego samo evro integracija, ako moze, ako ne moze bez atlanskih kao obavezno - fala lepo, al od tebe bato ni aspirin..

Nikakve ruske baze, oni od nas ocekuju samo NEUTRALNOST!!!!!!
NI RAT NI PAKT, ZIVELA RUSIJA, kao interesna imperija koja ima trenutno interese koji se poklapaju sa nasim (uz cekanje da se tako sto pojavi i medju ''saveznicima'' pa da i njih volemo ko ruske partnere, ne bracu)

#124 nightmare

nightmare
  • Members
  • 550 posts

Posted 27 December 2007 - 22:30

a odakle tebi ideja da spoljnji svet Srbiju smatra za demokratsku? mislim, odakle si to čuo, od koga je ta informacija?
zvuči mi kao nešto što je bajato, još od 5.oktobra 2000.
"spoljni svet" već godinama srbiju više ne smatra za demokratsku.

moj info dolazi od razgovora sa strancima, obrazovanih, ali ne previše za te teme zainteresovanih ljudi (dakle prosečno informisanih građana) koji listom u razgovoru iz kurtoazije izbegavaju da pominju takve teme- ne zato što je nepristojno pričati o politici nego zato što je nepristojno pominjati tako teške teme



Hoces da kazes da je pre mesec i po dana, EU parafirala sporazum o stabilizaciji i pridruživanju sa Srbijom ,kao nedemokratskom Drzavom ?!.

Tvoj info je moguc ako se sastajete na nivou razmene obanista, pa su tvoji uzdrzani stranci dobni uzrast od 5 godina.

#125 lala backi

lala backi
  • Banned
  • 232 posts

Posted 27 December 2007 - 22:31

Zamolio bih sve rusofile da se raspitaju o broju žrtava ruskog vekovnog fašizma, te da takođe prikupe informacije u sudbini Poljske, Čehoslovačke, Bugarske, Nemačke i Mađarske tokom ruske okupacije posle Drugog svetskog rata, da ne budem previše bezobrazan pa da ih zamolim da ako žive u gradu koji je "oslobodila" Crvena armija prošetaju do prvog istorijskog arhiva i pogledaju spisak streljanih građana i silovanih osoba, opljačkanih kuće, pa neka onda razmisle da li pozdravljaju rusku okupaciju Srbije


zaista ne znam sta danasnja Rusija ima veze sa komunistima i crvenom armijom...
Rusija je ostavila 9000 tenkova u istocnoj nemackoj, napustila 20 miliona Rusa u (ruskim pre svega) republikama bivseg SSSR-a zarad mira u kuci pa ih sada tretiraju kao stoku(slucaj litvanija estonija),
Rusija je razbila sopstveni parlament u kome su komunisti spremali revoluciju(Bar su tako nama rekli)
Rusija je skinula petokraku, na kremlju se leprsa dvoglavi orao...
Rusija je priznala svoje susede u granicama komunistickim,
Rusija je otvorila grobnice zrtava KGB, nkvd-a itd..
Rusijom predsedava bivsi KGB-ac, ali znam neke zapadne politicare koji su podmetali bombe u crvenim brigadama...

p.s. zamolio bih te da se raspitas o zrtvama i njihovom broju , nemackog fasizma, madjarskog, britanskog''saveznistva'' da ne pricamo bespotrebno o iraku i vijetnamu...

Edited by lala backi, 27 December 2007 - 22:39.


#126 nightmare

nightmare
  • Members
  • 550 posts

Posted 27 December 2007 - 22:36

:rolleyes: daj nightmare, stvarno svašta pišeš. pa zar iz dosadašnjeg celokupnog ponašanja EU i ostalih nisi shvatio da oni ovoj zemlji ne da duvaju u dupe nego...oni su manje-više ti koji joj pomažu a naši su ti koji se tome opiru svim sredstvima
pa Srbiji se svaki čas čine neki ustupci

ovaj drugi komentar ti je bože me sačuvaj.
uopšte ne nameravam da dalje razgovaram s tobom.




Od svog nastanka 1957 do 2000 EU nikada nije pregovarala sa Srbijom (1929-2002 se zvala Jugoslavija) o prijemu smatrajuci je nedemkratskom.

Posle 2000 ti pregovoru pocinju. U vremenu 2000 do 2007 Evropa nije osporila Srbiji demokraticnost ni u jednom momentu a parafiranjm sporazuma o pridruzivanju i stabilizaciji 6 Novembra o.g. se to potvrdjuje (postoje odredjene primedebe u sporazumu o potrebi unapredjenja demokratije u Srbiji u odredjenim domenima, ali EU takve sporazume nikada nije pravila niti ce praviti sa nedemokratskim drzavama).


Tako se Evropa obraca Srbiji na neposredan nacin, sto se ocigledno razlikuje od obracanja preko tebe.

Edited by nightmare, 27 December 2007 - 23:00.


#127 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 27 December 2007 - 22:40

Hoces da kazes da je pre mesec i po dana, EU parafirala sporazum o stabilizaciji i pridruživanju sa Srbijom ,kao nedemokratskom Drzavom ?!.

Tvoj info je moguc ako se sastajete na nivou razmene obanista, pa su tvoji uzdrzani stranci dobni uzrast od 5 godina.

:rolleyes: daj nightmare, stvarno svašta pišeš. pa zar iz dosadašnjeg celokupnog ponašanja EU i ostalih nisi shvatio da oni ovoj zemlji ne da duvaju u dupe nego...oni su manje-više ti koji joj pomažu a naši su ti koji se tome opiru svim sredstvima
pa Srbiji se svaki čas čine neki ustupci

ovaj drugi komentar ti je bože me sačuvaj.
uopšte ne nameravam da dalje razgovaram s tobom.

Edited by BeatrisDal, 27 December 2007 - 22:50.


#128 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 27 December 2007 - 22:41

zaista ne znam sta danasnja Rusija ima veze sa komunistima i crvenom armijom...
Rusija je ostavila 9000 tenkova u istocnoj nemackoj, napustila 20 miliona Rusa u (ruskim pre svega) republikama bivseg SSSR-a zarad mira u kuci pa ih sada tretiraju kao stoku(slucaj litvanija estonija),
Rusija je razbila sopstveni parlament u kome su komunisti spremali revoluciju(Bar su tako nama rekli)
Rusija je skinula petokraku, na kremlju se leprsa dvoglavi orao...
Rusija je priznala svoje susede u granicama komunistickim,
Rusija je otkopala grobnice zrtava KGB, nkvd-a itd..



Tačno. Zato im se i divim, kao što sam i ranije rekao. Samo istinski veliki imaju muda za takve poteze. Samo veliki i ozbiljni imaju toliko mudrosti, dalekovidosti i hrabrosti.

Rusija je sasvim OK.

Da su bili kao mi, 1991 bi izbio svetski nuklearni rat, a ako ne, onda bar građanski rat u SSSR-u sa jedno 20 ili 30 miliona žrtava.

Ovako su sve obavili mirno, civilizovano i evropski, kao što i priliči jednoj zemlji koja spada u stubove evropske civilizacije.

#129 Anti-Kgb

Anti-Kgb
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 27 December 2007 - 22:44

yossarian-Te godine su bombardovali i Holandiju da isteraju Nemce, pa ih Holanđani i dalje zovu na proslave oslobođenja.

Francuska je mnogo vise bombardovana od Srbije i ne samo to, 80 % Francuza nije izginulo od Nemaca, tokom nemacke okupacije '41-'45, nego od saveznickih bomba. Opet Francuzi znaju da je to kolateralna steta i da sigurno Amerikanci i Britanci nisu ubijali Francuze namerno, vec vojne ciljeve, i bilo je dosta promasaja. Barem, nisu silovali po Francuskoj, kao Crvena armija po Srbiji i drugim drzavama Istocne Evrope. Pusti ga, vidis da je covek clan SRS-a i ucio radikalsku istoriju, gde sve sto je sa ISTOKA je raj. Kao sto nam je ranije rekao, on zna da su pripadnici Crvena armije, koji su silovali oktobra 1944. po Srbiji su bili svi ne-Rusi, a oni sto nisu silovali u redovima Crvene armije po Srbiji, sto su bili Rusi. Takve gluposti mozes da cujes samo od radikala.

#130 duma

duma
  • Members
  • 1,673 posts

Posted 27 December 2007 - 22:59

Te godine su bombardovali i Holandiju da isteraju Nemce, pa ih Holanđani i dalje zovu na proslave oslobođenja.

Nisam ja počeo priču oko toga ko je kakav bio prema saveznicima, već ovaj veseljak.

Iako je prošlo već više od pola veka, holandski kvislinzi su i dalje kvislinzi, a borci protiv fašizma (uključujući i komuniste) ostaju heroji.

Da li da crtam ironiju? Nisam mu ja dao orden, niti bih mu ga dao.

Iako su Nemci posle okupacije udarili žestoku propagandu o germanskom arijevskom bratstvu dva civilizacijska plavokosa naroda iste nad-rase i srodnog jezika, malo ko od Holanđana se na to primio čak i u ono vreme, a i dan danas se ljudi tome smeju umesto da pišu teorije po kojima ih je, kao, britanska tajna služba uvukla u rat protiv Nemaca koji su ih kobajagi voleli i sve najlepše im želeli.

Da je stradalo milion Holanđana možda bi i oni svašta pričali. Sem toga čuo sam i da su pružali žestok otpor.
Jednom su čak smanjili proizvodnju za celih 10%. Jeste da je tad već i počelo savezničko bombardovanje,
ali svaki ponosni Holanđanin zna šta je pravi razlog.

Jedini ljudi u celoj Holandiji koji valjaju alternativne verzije II svetskog rata i negiraju holokaust su vehabije iz Maroka.

Ah ti Marokanci. Da nije njih sve bi bilo idilično.

Nova istorija se piše samo u Srbiji i Hrvatskoj, a na moju veliku žalost u Srbiji mnogo više nego u Hrvatskoj.

Neviđena budalaština, slažem se s tobom. Izginuli toliki ljudi a budale sad filozofiraju da li je trebalo tako.
Drugi ponosno pričaju kako su mrko gledali Nemce.

#131 nightmare

nightmare
  • Members
  • 550 posts

Posted 27 December 2007 - 23:09

pa spoljni svet mi na posredan način to govori


Ovo mi lici na Isusovo obracanje katolicima. Uvek na posredan nacin preko pape, zaista imas visoko misljenje o sebi

#132 nightmare

nightmare
  • Members
  • 550 posts

Posted 27 December 2007 - 23:14

@BeatrisDal: Izvinjenje. Greskom sam izmenio redosled postova.

#133 duma

duma
  • Members
  • 1,673 posts

Posted 27 December 2007 - 23:15

80 % Francuza nije izginulo od Nemaca, tokom nemacke okupacije '41-'45, nego od saveznickih bomba. Opet Francuzi znaju da je to kolateralna steta i da sigurno Amerikanci i Britanci nisu ubijali Francuze namerno

Odakle ti ovi podaci? :rolleyes:
Da ti ubiju nekog bliskog ti bi imao razumevanja za to?

Pusti ga, vidis da je covek clan SRS-a

Ne vređaj!

Kao sto nam je ranije rekao, on zna da su pripadnici Crvena armije, koji su silovali oktobra 1944. po Srbiji su bili svi ne-Rusi, a oni sto nisu silovali u redovima Crvene armije po Srbiji, sto su bili Rusi.

Ti ili si stvarno nepismen ili namerno podmećeš. Ironično sam rekao obrnuto.

Teško da su samo Rusi silovali, a samo Ukrajinci jurili Nemce.

Opismeni se!

#134 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 27 December 2007 - 23:20

Neviđena budalaština, slažem se s tobom. Izginuli toliki ljudi a budale sad filozofiraju da li je trebalo tako.
Drugi ponosno pričaju kako su mrko gledali Nemce.



Istorija i jeste nauka o događajima koji su se već desili, koji su završeni. Vreme teče u jednom pravcu.



Kada izmisliš vremeplov, idemo nas dvojica u Beč 1920, otvorićemo galeriju i otkupiti sve slike mladog slikara Hitlera i tako se postarati da postane poznat i popularan, pa da mu nikada ne padne na pamet da se bavi politikom, sastavlja kojekakve partije i piše "Mein Kampf".

Edited by yossarian, 27 December 2007 - 23:23.


#135 Gark12

Gark12
  • Banned
  • 630 posts

Posted 27 December 2007 - 23:30

Istorija i jeste nauka o događajima koji su se već desili, koji su završeni. Vreme teče u jednom pravcu.



Kada izmisliš vremeplov, idemo nas dvojica u Beč 1920, otvorićemo galeriju i otkupiti sve slike mladog slikara Hitlera i tako se postarati da postane poznat i popularan, pa da mu nikada ne padne na pamet da se bavi politikom, sastavlja kojekakve partije i piše "Mein Kampf".


Samo mala ispravka.Hitler 1920 uopste nije ni bio u Austriji vec Nemackoj. Te 1920-te je drzao govor u Minhenu i promenio naziv partije iz radnicka u nacionalsocijalisticka.
Znaci, morao bi vremeplov da podesis desetak godina unazad.