Jump to content


Photo
- - - - -

Jacina LDP-a kao ideje?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
166 replies to this topic

#151 istvan001

istvan001
  • Members
  • 602 posts

Posted 26 December 2007 - 17:34

Sve u svemu, tad si mogao da turis pasos u dzep i da budes slobodan, da se osecas slobodno i da ides gde hoces, vize su bile puka formalnos

A gde su to radni ljudi-samoupravljači toliko putovali?Koliko svi znamo iz priča,najviše se išlo za Trst radi kupovine a 99% ljudi nije nikada otišlo dalje od ovog grada.

osim kokosara i obijaca trafika drugog kriminala nije bilo.

Bilo je raznog kriminala i ubistava i silovanja,samo što nije bilo tabloida da to stave na naslovnu stranu.

Bila je to zemlja nasmejanih i srecnih ljudi

Ovo je već na nivou razmišljanja onih 5-godišnjaka iz emisija Branka Kockice

Dnevno se u celoj zemlji rodi jedva desetak beba, a koliko ljudi umre? 50? 70? Znaci, sve je jasno, a jasno je i kakav ce kraj te price da bude. Nece bandere, ne boj se. Sami cete da se izbanderisete, mada vidim da vam to ne smeta.

Pad nataliteta nije neka specifičnost Srbije.Ovaj problem je još izrazitiji u Mađarskoj,Češkoj ili Bugarskoj(inače članicama EU),a nisu ni "stare članice" EU imune na njega.A i u Titovo vreme čitava Srbija(bez Kosova) je imala veći mortalitet od nataliteta,ili su bili izjednačeni.

#152 BIG SWEDE

BIG SWEDE
  • Members
  • 13 posts

Posted 26 December 2007 - 18:40

Da li je ovo antispin? Navodno, blati Jovanovića ali upadljivom nepismenošću sugeriše kakvi su protiv LDP (i Jovanovića).

Guši šta god da je. :rolleyes:


I nepismeni imaju pravo da misle svojom glavom.Nemam ja uopste potrebu da blatim Jovanovica jer ja sam se Evrope domogao pre 20 godina.Zao mi je vas kad citam kako se palite na sve i svasta.Ja nepismen pa znam sta prolazi u politici na zapadu.To sto vam nudi LDP je obecanje a Kostunjavi vam je ipak popravio zivotni standard hteli vi to ili ne

#153 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 26 December 2007 - 20:25

I nepismeni imaju pravo da misle svojom glavom.Nemam ja uopste potrebu da blatim Jovanovica jer ja sam se Evrope domogao pre 20 godina.Zao mi je vas kad citam kako se palite na sve i svasta.Ja nepismen pa znam sta prolazi u politici na zapadu.To sto vam nudi LDP je obecanje a Kostunjavi vam je ipak popravio zivotni standard hteli vi to ili ne


A ti bi to znao tako što si umočio q.. u severni ledeni okeaan i ukazala ti se inflacija u Srbiji?

LDP meni nudi ideju da mogu da sutra živim kao ti samo među mojim prijateljima u Srbiji. Sad ja znam da bi tebi to ujebalo koncepciju glumkatanja opasnogn i bogatog pečalbara dok pakuješ slaninu i rakiju koju ćeš da nosiš za Švedsku, ali jebi ga...

#154 BIG SWEDE

BIG SWEDE
  • Members
  • 13 posts

Posted 26 December 2007 - 20:33

A ti bi to znao tako što si umočio q.. u severni ledeni okeaan i ukazala ti se inflacija u Srbiji?

LDP meni nudi ideju da mogu da sutra živim kao ti samo među mojim prijateljima u Srbiji. Sad ja znam da bi tebi to ujebalo koncepciju glumkatanja opasnogn i bogatog pečalbara dok pakuješ slaninu i rakiju koju ćeš da nosiš za Švedsku, ali jebi ga...

Nisam ti ja sinko od tog kova da slaninarim.Ja sam otisao vani da zivim.U zavicaju nemam nista a najmanje one koji bi mi pakovali slaninicu.Sto se tice ideja najbolje da ih imas sam, neces daleko dogurati ako ih ti politicari budu servirali..

#155 Camay

Camay
  • Members
  • 3,480 posts

Posted 26 December 2007 - 23:11

JEr to onaj slogan "Od nas zavisi" ... naravno zavisi od Heroina i Kokaina :rolleyes:

#156 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 27 December 2007 - 04:08

A gde su to radni ljudi-samoupravljači toliko putovali?Koliko svi znamo iz priča,najviše se išlo za Trst radi kupovine a 99% ljudi nije nikada otišlo dalje od ovog grada.

Pa da se onda ne ukidaju vize i granice nigde, to je najbolje? I tako jedno 90% ljudi nikad nigde ne putuje. Mile Curcic kaze da coveku kao vrsti i nije svojstveno da putuje. Da ljudi treba da putuju imali bi krila, jel' tako?

Bilo je raznog kriminala i ubistava i silovanja,samo što nije bilo tabloida da to stave na naslovnu stranu.

More ajde? Ako si ... nisi ... Lepo pise to isto. Bilo je kokosarenja. To nije kriminal, to su incidenti. Kriminal je organizovani kriminal. Oni sa takvim zeljama su dobijali ili metak u celo po kratkom postupku ili sut u dupe iz zemlje.

Ovo je već na nivou razmišljanja onih 5-godišnjaka iz emisija Branka Kockice

Ne, nego je ovo tvoje gore celo na nivou razmisljanja onih 5-godišnjaka iz emisija Branka Kockice, i ne samo to nego sve sto napises i uradis, i ti i ostala patriotska bratija. Toliki vam domet. Ovaj iznad mene nije ni na tom nivou, jer da jeste provocirao bi kako treba, a ne bi ovde zvao lift pa bezao.

Edited by Henry Chinaski, 27 December 2007 - 04:26.


#157 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 27 December 2007 - 04:25

I nepismeni imaju pravo da misle svojom glavom.Nemam ja uopste potrebu da blatim Jovanovica jer ja sam se Evrope domogao pre 20 godina.Zao mi je vas kad citam kako se palite na sve i svasta.Ja nepismen pa znam sta prolazi u politici na zapadu.To sto vam nudi LDP je obecanje a Kostunjavi vam je ipak popravio zivotni standard hteli vi to ili ne

Jeste, a Milosevic je uveo internet i mobilnu telefoniju. Kako to u jednom postu preporucujes da se "mi" okanemo lozenja na sve i svasta, i govoris da je najbolje da ideje imas sam, jer neces daleko dogurati ako ih ti politicari budu servirali, a u drugom velicas ckiljavog? Nesto mi tu nije bas... Nemoj da se ljutis, ja ti verujem da si dobronameran, ali ako si protiv politicara, to jest neutralan, budi protiv svih. I sta je kostunjavi popravio? Popravio je Djindjic, kostunjavi je ponovo usro. Cime je popravio, laznim kursom evra koji se na silu odrzava da bi se kralo? Udbaskim tabloidima koji sipaju gadosti 24/7? Pravo da ti kazem, ama milione da mi plate, kad vidim jednu gadost u kurviru sve bi ih dao da otkupim sve to i da zapalim. Hebes pare kad si u govnima do guse. To moze da prija samo svinjama i nikome vise.

#158 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 27 December 2007 - 05:11

Jeste, a Milosevic je uveo internet i mobilnu telefoniju...

sto jes, jes.
a i bilo je, brate, milijardera po glavi stanovnika - ko nikada.

Edited by muras, 27 December 2007 - 05:13.


#159 axa

axa
  • Banned
  • 395 posts

Posted 27 December 2007 - 08:35

[quote name='Han Solo' post='1935532' date='25.12.2007, 18:50']Kako ne pokušava da se odbrani, odakle ti to? Je l bio u anketnom odboru skupštine Srbije? ...[/quote]

Nije anketni odbor pravo mesto da se rešavaju takve stvari .To je mesto gde se afere sabijaju pod tepih. Na sud!

[quote name='skomi ricma' post='1935997' date='26.12.2007, 10:44']Šta je bilo bolje? Upravo taj materijalizam, živelo se nešto bogatije, ali sve na nezaradjenim parama. Na kreditima. A onda je došlo na naplatu.

I politički se živelo na kulisama, a ne na stvarnom životu. Kad je Hromi Daba otišao Bogu na istinu, ili kome već u Kominterni, kulise su se naravno raspale.

Šta je tu bilo dobro? Slobode? Do jaja. Kultura? Da, ali samo njihova, partijska. Nauka i filozofija? Da, ali ako nije antisocijalistička.

Ovo sad? Slažem se da je partijska oligarhija katastrofalna. Ova feudalizacija države je sramota ne za Srbiju, nego za civilizaciju, zdrav mozak. Ali se ipak naziru neki tragovi optimizma, i ma koliko mi sami (mislim na "naše" narodnjake i sl.) kočili put ka modernom svetu, ipak Srbija tamo ide i ne verujem da je išta može zaustaviti. Ne što smo mi pametni i što tako hoćemo, nego što se drugačije ne može.

Da se na kraju vratim i na temu, da, mogao bi i LDP da bude deo te modernizacije, ali se plašim da nije dobro prepoznao sopstveni cilj, odnosno locirao neprijatelje. Igra na sitno, šibicari, igra protiv stranačkih a ne protiv civiliazcijskih protivnika. Važnije mu je da se obračuna sa DS, jer se tu bije bitka za glasova, nego sa SRS, jer se sa njima ionako ne deli biračko delo. Bitno mu je da se obračuna sa Miškovićem, jer je to interes čuvenih tajnih finansijera, a ne sa staromodnom, tradicionalističkom, burazersko-jagnjećebrigadnom privredom, jer ih za privredu, ustalom, i boli kurac.[/quote]

Možeš filozofirati do sutra ali poenta je da se tada živelo normalnije, da se možda imalo manje ali je manje i trebalo , moglo se slobodno putovati i putovalo se iz najrazličitiih razloga i td. Ljudi su mogli da za ono što zarade kupe mnogo više nego što to mogu danas a to boli.

[quote name='Henry Chinaski' post='1936193' date='26.12.2007, 16:10']Oce djavola. Uvedose ih oni tvojima, kao sto ti je sef, i zbog njih, pa onda malo olabavise zbog 2000, pa ih ovima sad vratise (tvom sefu nisu ni ukidali) , a i oni ih vala sami uvode bez da im ih drugi namecu. Pusti te demagogije i zapenusani antikomunizam. To je deplase. I sto radis za jednog od takvih kad si tako principijelan? A komunizam je mrtav vec 20 godina. Da ne uporedjujemo sad sta je napravljeno za 20 godina mrskog komunizma, recimo od '45 - 65' a sta od '87 - 2007, nema smisla. To trnje iz one stvari nikad necete da izvadite, jer nece imati ko da ga vadi, rekli smo i zbog cega, ali ih zato ima ko zna koliko oji ga i dalje zabadaju. A sve je to zbog toga sto ne volite sebe. Vi ste zemlja nihilista i samomrzitelja. Ma ova zemlja je gotova prica, to je ocigledno. Rekao sam ti i zasto. Slusaj malo one izvestaje, ono "danas rodjeno toliko beba" bla bla bla. Hebo ja zemlju u kojoj ni njeni gradjani ne zele da imaju potomstvo, a oni koji imaju, i bar nesto bauljaju po smislu, ako vec nisu sami pobegli, uce decu da odu iz nje cim mogu. Jaaaaaka zemlja. Vama ne moze ni bog otac da pomogne (sta li znaci ova fraza) , pa ce neki tamo ldp.[/quote]

Ovde nema šta da se doda osim jebo nam pas mater ! :rolleyes:

[quote name='istvan001' date='26.12.2007, 17:34' post='1936244']
A gde su to radni ljudi-samoupravljači toliko putovali?Koliko svi znamo iz priča,najviše se išlo za Trst radi kupovine a 99% ljudi nije nikada otišlo dalje od ovog grada.

Bilo je raznog kriminala i ubistava i silovanja,samo što nije bilo tabloida da to stave na naslovnu stranu.

Putovali su gde su hteli!
A što se kriminala tiče, ja sam se kao dete igrao sam ( bez neposrednog nadzora roditelja) , i to ne zato što su bili nemarni nego zato što je bilo normalno da dete izađe napolje i da se igra sa vršnjacima dok se roditelji bave nekim drugim stvarima i pri tom se ne tresu da će njihovom detetu da se nešto loše da se desi. A ja i moje dete tu slobodu sebi više nikada nećemo moći da priuštimo .

#160 skomi ricma

skomi ricma
  • Members
  • 2,843 posts

Posted 27 December 2007 - 09:20

Oce djavola. Uvedose ih oni tvojima, kao sto ti je sef, i zbog njih, pa onda malo olabavise zbog 2000, pa ih ovima sad vratise (tvom sefu nisu ni ukidali) , a i oni ih vala sami uvode bez da im ih drugi namecu. Pusti te demagogije i zapenusani antikomunizam. To je deplase. I sto radis za jednog od takvih kad si tako principijelan? A komunizam je mrtav vec 20 godina. Da ne uporedjujemo sad sta je napravljeno za 20 godina mrskog komunizma, recimo od '45 - 65' a sta od '87 - 2007, nema smisla. To trnje iz one stvari nikad necete da izvadite, jer nece imati ko da ga vadi, rekli smo i zbog cega, ali ih zato ima ko zna koliko oji ga i dalje zabadaju. A sve je to zbog toga sto ne volite sebe. Vi ste zemlja nihilista i samomrzitelja. Ma ova zemlja je gotova prica, to je ocigledno. Rekao sam ti i zasto. Slusaj malo one izvestaje, ono "danas rodjeno toliko beba" bla bla bla. Hebo ja zemlju u kojoj ni njeni gradjani ne zele da imaju potomstvo, a oni koji imaju, i bar nesto bauljaju po smislu, ako vec nisu sami pobegli, uce decu da odu iz nje cim mogu. Jaaaaaka zemlja. Vama ne moze ni bog otac da pomogne (sta li znaci ova fraza) , pa ce neki tamo ldp.


Ja jesam antikomunista, a da li je deplasirano, ili je to u trendu, ne znam. Jednostavno nemam dilemu da li je to bio tragičan period za svaku zemlju u kojoj se zapatio, pa makar i ta zemlja nekim sticajem okolnosti u jednoj trenutku imala neke kratkotrajne pozitivne faze.

Kao što nemam dilemu šta su kod nas uradili ovi neokomunisti na koje je, do kurca, još nakalemljen i nacionalizam.

A ti, posle jednih i drugih, našao da baš ove treće, ove današnje, prozoveš za to što smo ovakvi kakvi smo?

#161 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 27 December 2007 - 12:53

Ne prozivam ih ja zbog toga sto smo takvi kakvi smo, nego zato sto smo i dalje takvi. I drugi oko nas su isto takvi bili pa vise nisu. neki su i gori bili.
I ne samo da smo takvi kakvi smo, nego smo sve gori i gori. Tako je to kad se pusti zlo u drustvo, nema nazad dok se to zlo silom ne unisti, kao u Nemackoj ili u Japanu. Samo sto su oni imali srecu sto je neko hteo to zlo da unistava.

Pad nataliteta nije neka specifičnost Srbije.Ovaj problem je još izrazitiji u Mađarskoj,Češkoj ili Bugarskoj(inače članicama EU),a nisu ni "stare članice" EU imune na njega.A i u Titovo vreme čitava Srbija(bez Kosova) je imala veći mortalitet od nataliteta,ili su bili izjednačeni.

Ovo prvo jeste, samo sto su razlozi drugaciji, to si zaboravio da kazes. Tamo je to zbog potrosackog drustva, a ovde zbog bede, i materijalne i duhovne. Nece brate civilizovan covek da ima decu u ovom okruzenju. A i necivilizovan se nije bas istakao, posebno ako je kakav bizmismen. I oni svoju decu salju odavde kad se dovoljno nakradu. Ovo drugo, ovo za Titovo vreme, to su obicne budalastine. Kad sam ja bio mali nas dece je u toj ulici u kojoj sam odrastao bilo 21 i ljudi su gradili kuce, a isto je bilo u svakoj ulici. Sad tu ima cetvoro dece, a svaka... deseta kuca je na prodaju.

#162 dexxxter

dexxxter
  • Members
  • 1,185 posts

Posted 27 December 2007 - 13:52

od sve ove pizdarije u skupstini jedino ldp je debelo profitirao u smislu broja biraca. mozda se to nece osetiti na predsednicki izborima, ali kad bi bili parlamentarni sigurno bi bilo razlike. ostali ili su na istom ili su smorili svoje birace. ako se nista nepredvidjeno ne desi sa ldp kao strankom, nije iskljuceno da u nekim prelomnim i sizoidnim momentima, kojih ce biti u 2008. zauzmu prilicno ozbiljno mesto na politickoj sceni.

#163 leopold70

leopold70
  • Members
  • 26 posts

Posted 28 December 2007 - 13:00

Ne verujem da su profitirali ni oni - videces kako ce cheda proci na izborima za predsednika. Ko sto neko rece ovuda preko 95% njihovog clanstva je iz materijalnih interesa uz njih. Drugar koji je njihov clan samo prica kako ce mozda biti na izbornom mestu da uvati neku kintu i sanja da mu omoguce da dobije vizu. A glasao je prosli put za Tadica. :rolleyes:
Ldp nema jasnu viziju sta zele, cas nezavisno kosovo,cas su patriote, cas su protiv miskovica, a kao slede Djindjicevu stazu a sam Djindja se navodno zalagao za Kosovo u Srbijij i obilato pomagao kompaniji "delta" da se tako lepo obogati ?!

#164 Adam Weisphaut

Adam Weisphaut
  • Members
  • 822 posts

Posted 28 December 2007 - 13:13

Ne verujem da su profitirali ni oni - videces kako ce cheda proci na izborima za predsednika. Ko sto neko rece ovuda preko 95% njihovog clanstva je iz materijalnih interesa uz njih. Drugar koji je njihov clan samo prica kako ce mozda biti na izbornom mestu da uvati neku kintu i sanja da mu omoguce da dobije vizu. A glasao je prosli put za Tadica. :huh:
Ldp nema jasnu viziju sta zele, cas nezavisno kosovo,cas su patriote, cas su protiv miskovica, a kao slede Djindjicevu stazu a sam Djindja se navodno zalagao za Kosovo u Srbijij i obilato pomagao kompaniji "delta" da se tako lepo obogati ?!

Evo jos jednog bota :rolleyes:

#165 leopold70

leopold70
  • Members
  • 26 posts

Posted 28 December 2007 - 13:25

Evo jos jednog bota :rolleyes:


Nije bot, nego covek koji je nasao 30 minuta na poslu i malo izneo neke svoje poglede...