Jump to content


Photo
- - - - -

Šengen od 00:00h!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
48 replies to this topic

#1 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 20 December 2007 - 23:15

Evo da se pohvalim u ime naših ljudi u Češkoj i još nekim zemljama okolo, da od danas u ponoć možemo slobodno da putujemo po zemljama šengneskog sporazuma! :rolleyes:
Naravno, moja mala porodica je rešila da to proslavi tako da smo u poslednji čas smislili da odemo do Drezdena, tri dana, super hotel u strogom centru, euro-city voz, uživancija.
Drezden je poznat po fantastičnom božićnom "vašaru" u centru grada, tradicionalnim kobasicama i božićnim štolama (kolač sa suvim vocem). Planiramo da obidjemo galerije, muzeje i muzej ljudskog tela, interaktivnu celodnevnu porodičnu zabavu.
Pisacu kako je bilo, od utorka sam ponovo uz kompjuter (osim ako ne ponesem lap-top, imamo wi-fi u hotelskoj sobi).

Podnaslov "sad mogu da spavam na granicama" je inspirisan reklamnom kampanjom koja kaže upravo to - nema više čak ni banalnih poteškoća kao što su budjenje i čeprkanje po tašni u potrazi za pasošom.
Eeeee izem vam poteškoće, kad se samo setim podnošenja papira za vizu za svako putovanje i svaki godišnji odmor...

Edited by wegga, 20 December 2007 - 23:16.


#2 maliDzon

maliDzon
  • Members
  • 70 posts

Posted 20 December 2007 - 23:38

joj, mene ceka ekskurzija u aprilu do spanije, vec sam poceo da se psihicki pripremam za probleme oko vize... :rolleyes:

#3 aleviperella

aleviperella
  • Members
  • 73 posts

Posted 21 December 2007 - 18:53

[molim te reci mi. ja imam vizu tipa D za cesku, ovde zivim ! ali ta viza je izdata u Bratislavi. sad treba da obnovim vizu ali ne idem vise u ambasadu nego samo u policiju cesku za strance.
ja hocu da odem do Beca jer mislim da sa ceskom vizom dugorocnom mogu tamo, obzirom da je ceska usla u sengen, a neki mi ovde kazu da moja viza, da bih mogla da idem, mora da bude izdata od strane ceske republike, tj da cu moci da idem u sengen zemlje samo kad budem obnovila dugu vizu ovde u ceskoj policiji,jer kao ta viza koju ja imam je zelena ili nesto slicno, a ona koja je validna je crveno-plava?????
ali mene interesuje, ako nema vise granice izmedju ceske i austrije, ko ce meni da gleda pasos??????
molim vas odgovorit mi sto pre jer mi dolaze deckovi rodjaci u posetu i sve smo isplanirali da idemo u Bec i sad sam ja u frci dal ce da me vrate.
uff
hvala vam

aleksandra :rolleyes:

#4 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 21 December 2007 - 22:14

[molim te reci mi. ja imam vizu tipa D za cesku, ovde zivim ! ali ta viza je izdata u Bratislavi. sad treba da obnovim vizu ali ne idem vise u ambasadu nego samo u policiju cesku za strance.
ja hocu da odem do Beca jer mislim da sa ceskom vizom dugorocnom mogu tamo, obzirom da je ceska usla u sengen, a neki mi ovde kazu da moja viza, da bih mogla da idem, mora da bude izdata od strane ceske republike, tj da cu moci da idem u sengen zemlje samo kad budem obnovila dugu vizu ovde u ceskoj policiji,jer kao ta viza koju ja imam je zelena ili nesto slicno, a ona koja je validna je crveno-plava?????
ali mene interesuje, ako nema vise granice izmedju ceske i austrije, ko ce meni da gleda pasos??????
molim vas odgovorit mi sto pre jer mi dolaze deckovi rodjaci u posetu i sve smo isplanirali da idemo u Bec i sad sam ja u frci dal ce da me vrate.
uff
hvala vam

aleksandra :rolleyes:


Ja se pakujem za Drezden, putujem rano ujutro i necu biti tri dana uz kompjuter, tako da naa vasa moguca podpitanja svakako necu moci da odgovaram. A ne bih volela da širim neproverene informacije:
Na ovom linku navodno ima sve objašnjeno, brošure na nekoliko jezika:
http://www.mfa.cz/ww...=...idj=2&amb=1
Nadam se da ce biti od pomoci :huh:

#5 markoristic

markoristic
  • Members
  • 48 posts

Posted 22 December 2007 - 19:02

[molim te reci mi. ja imam vizu tipa D za cesku, ovde zivim ! ali ta viza je izdata u Bratislavi. sad treba da obnovim vizu ali ne idem vise u ambasadu nego samo u policiju cesku za strance.
ja hocu da odem do Beca jer mislim da sa ceskom vizom dugorocnom mogu tamo, obzirom da je ceska usla u sengen, a neki mi ovde kazu da moja viza, da bih mogla da idem, mora da bude izdata od strane ceske republike, tj da cu moci da idem u sengen zemlje samo kad budem obnovila dugu vizu ovde u ceskoj policiji,jer kao ta viza koju ja imam je zelena ili nesto slicno, a ona koja je validna je crveno-plava?????
ali mene interesuje, ako nema vise granice izmedju ceske i austrije, ko ce meni da gleda pasos??????
molim vas odgovorit mi sto pre jer mi dolaze deckovi rodjaci u posetu i sve smo isplanirali da idemo u Bec i sad sam ja u frci dal ce da me vrate.
uff
hvala vam

aleksandra :rolleyes:


Ako je tvoja viza tipa D i (pise na njoj da vazi samo za Cesku) onda ne bi smela da sa njom boravis u ostalim zemljama Sengena, medjutim ako imas cesku dozvolu za boravak sa njom mozes da putujes po celoj Sengen zoni i imas pravo na boravak od 90 dana u periodu od pola godine. Dozvola za boravak nije isto sto i viza tipa D.
Ja imam nemacku dozvolu boravka koju sam dobio posle vize tipa D koja je vazila samo za Nemacku.

Kontrole na granicama nema ali policija selektivno zaustavlja vozila u podrucju do 30km od granice.

#6 aleviperella

aleviperella
  • Members
  • 73 posts

Posted 23 December 2007 - 14:35

hvala vam svima ljudi super ste! dobila sam sve potrebne info i sad sam predala za obnovu vize u policiji u ceskoj pa ce mi tamo dati tu vizu koja ce vaziti za sengen!
u svakom slucaju, ja otisla do Beca, samo do granice smo hteli da odemo da vidimo sta ce da se desi, a tamo ni zive duse...i mi kao, ajmo jos malo napred.....i jos malo.....i mi stigli do Beca, otisli do poslasticarnice, najeli se kolaca i vratili se u Cesku i nikom nista :rolleyes:

ali necu vise to da radim pre nego sto mi izdaju pravu vizu koja je vazeca, jer je marko u pravu, mogu da me zaustave bilo gde i onda sranje!

Cujemo se
pozdrav
Alex

#7 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 24 December 2007 - 18:31

e mi se vratili iz drezdena!!!!
koji cudan osecaj, preci u drugu drzavu bez ikakvih kontrola.

ja sam i ranije putovala veoma cesto sa kolegama strancima i najcesce nas niko nije zaustavljao a kamoli prelistavao pasose, ali moj muz je potpuno odlepio. sve vreme je ponavljao: e vec smo tamo, covece, koji osecaj, do sada smo morali da vadimo vizu i kad idemo u slovacku u vikendicu kod ortaka!
ovaj prelazak granice vozom i nije tako tipican, ali kad budem dosla do gejta i usla u avion bez cekanja u redu na pasoskoj kontroli - to ce vec biti nesto!

utiske o drezdenu cu napisati ovih dana, verovatno u pdf o putovanjima :rolleyes:

Edited by wegga, 24 December 2007 - 18:32.


#8 Good Morning Srdjan

Good Morning Srdjan
  • Banned
  • 688 posts

Posted 25 December 2007 - 23:05

Nekada je postojao Berlinski zid koji su kritikovale sve zapadne demokratske zemlje...
Sada su te iste zemlje podigle svoj zid, samo sto se ne vidi... i naravno misle da je to OK...

#9 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 01 January 2008 - 14:00

Ne mogu da opisem koliko sam srecan zbog Ceha. Taj narod je zaista dostojanstveno sacekao oslobodjenje od azijatskih hordi i povratak kuci. Cesto predmet podsmeha onih koji su sada sa druge strane zida, doziveli su i materijalnu i moralnu satisfakciju. Nama, kojima je stepa bliza i draza od evropskih trgova, kojima su tuberkulozni konji lepsi od vespi i skutera, ne ostaje nista drugo nego da se olaksamo na ovom novom zidu, koji je sagradjen specijalno za nas i nase nove-stare prijatelje, "zidu masturbacije", kojem srpski, narodni izraz za masturbaciju tako lepo stoji.

Cesi, uzivajte u svom vecitom prolecu, zasluzili ste.

Edited by down with the sickness, 01 January 2008 - 14:22.


#10 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 01 January 2008 - 20:05

Nekada je postojao Berlinski zid koji su kritikovale sve zapadne demokratske zemlje...
Sada su te iste zemlje podigle svoj zid, samo sto se ne vidi... i naravno misle da je to OK...


E, to :rolleyes:
Svaka cast!

#11 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 01 January 2008 - 20:07

Ne mogu da opisem koliko sam srecan zbog Ceha. Taj narod je zaista dostojanstveno sacekao oslobodjenje od azijatskih hordi i povratak kuci. Cesto predmet podsmeha onih koji su sada sa druge strane zida, doziveli su i materijalnu i moralnu satisfakciju. Nama, kojima je stepa bliza i draza od evropskih trgova, kojima su tuberkulozni konji lepsi od vespi i skutera, ne ostaje nista drugo nego da se olaksamo na ovom novom zidu, koji je sagradjen specijalno za nas i nase nove-stare prijatelje, "zidu masturbacije", kojem srpski, narodni izraz za masturbaciju tako lepo stoji.

Cesi, uzivajte u svom vecitom prolecu, zasluzili ste.


:rolleyes:
Nisu bolji od tebe, mene, nas. Samo su imali vise srece.

#12 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 01 January 2008 - 20:18

:huh:
Nisu bolji od tebe, mene, nas. Samo su imali vise srece.


Ne sumnjam da su po tebi Slobodan Milosevic i Vaclav Havel isto, pod uslovom da si uopste cula za njega.
Ali, ko zna mozda ce i oni Rusima poleteti u zagrljaj.... :rolleyes: .

Edited by down with the sickness, 01 January 2008 - 20:24.


#13 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 01 January 2008 - 20:35

Ne sumnjam da su po tebi Slobodan Milosevic i Vaclav Havel isto, pod uslovom da si uopste cula za njega.
Ali, ko zna mozda ce i oni Rusima poleteti u zagrljaj.... :rolleyes: .


Za Havela sam slabo cula; ko je on? A za Slobu znam sigurno da nikom nece leteti u zagrljaj zato sto je umro.
Ja licno Ruse strasno volim jer se niko ne razume u muziku bolje nego oni.

#14 Kolbas

Kolbas
  • Members
  • 2,990 posts

Posted 01 January 2008 - 20:49

Nekada je postojao Berlinski zid koji su kritikovale sve zapadne demokratske zemlje...
Sada su te iste zemlje podigle svoj zid, samo sto se ne vidi... i naravno misle da je to OK...

Nisam siguran za Berlinski, ali ovaj drugi o kome ti govoriš smo podigli MI

#15 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 01 January 2008 - 20:55

Za Havela sam slabo cula; ko je on? A za Slobu znam sigurno da nikom nece leteti u zagrljaj zato sto je umro.
Ja licno Ruse strasno volim jer se niko ne razume u muziku bolje nego oni.


Tuzno je sto nisi cula za Havela. Ja od ruskih muzicara znam samo Djordja Marjanovica i Bobu Stefanovica, tako da se ne osecam kompetetntnim za rusku muziku.

Sasvim sam siguran da osim tebe niko drugi na ovom forumu ne bi bio u stanju da imenuje nijednog ruskog muzicara iz dvadesetog veka, eventualno Alu Pugacovu, iako niko ne zna nijednu njenu pesmu. Sta reci osim da imas veoma perverzan ukus. Kad su se Rusi palili na ove nase baboyebce, mogu zamisliti kakvi su njihovi muzicari.

E da, zaboravio sam Svetlanu Tomu (ili Tomovu), ali to nisu Rusi, to su nasa braca Romi.