Jump to content


Photo
- - - - -

Kako ublaziti/sprijeciti mamurluk?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
24 replies to this topic

#16 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 28 June 2010 - 11:53

DAN POSLE:

1. jedno malo pivo točeno (2 dcl)

2. crna kafa i unutra kapnemo tri kapi limuna


Provereno ličnim testom. :ph34r:

#17 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 28 June 2010 - 13:31

DAN POSLE:

1. jedno malo pivo točeno (2 dcl)

2. crna kafa i unutra kapnemo tri kapi limuna


Provereno ličnim testom. :ph34r:


Tovarish Gogy, ne znam kako ti to funkcionise, posle tog piva ako odes u ofis ima da mirishes (smrdish) kao chep.
Mozda bolje da si mamuran i da te niko ne namirishe a ti se pretvaras dan kao i svaki drugi.

Gogy, nisi mozda navracao, kad imas vremena idi ovde, pomenut si. Ispod 4-te fotografije.

#18 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 28 June 2010 - 15:30

Tovarish Gogy, ne znam kako ti to funkcionise, posle tog piva ako odes u ofis ima da mirishes (smrdish) kao chep.

Da i to je meni odmah zasmetalo kao varijanta.

By the way, desavalo se da nekeda posle zurki ispobavamo varijanut klin se klinom izbija. Zaista je bolje, ali je problem u tome što bi obično preterivali sa tim izbijanjem klinova, pa bi morali sutra sve iz početka :ph34r:

#19 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 04 July 2010 - 11:18

I jos nesto sto mora biti jasno: Alkohol je substanca koja dovodi do depresije centralnog nervnog sistema, a ne njegove agitacije. Razlog da su ljudi u prvoj fazi pijanstva izrazito agitirani, skacu, igraju, krevelje se, pricaju viceve koje ne bi inace pricali u nekom drustvu, ponasaju se, jednom reci, dezinhibirano, je sto su izgubili supresiju od strane najvisih kortikalnih zona, koje su prve deprimirane; slicno se desava u slucajevima nekih tumora ceonog reznja mozga, kad je pacijent izrazito veseo, prica neukusne viceve, ponasa se neprimereno, skida go i pokazuje genitalije i sl.; to je nesto sto se naziva kortikalna dezinhibicija. Vec u drugoj fazi, pijancu pada glava, "ukrste" se oci, hod postaje sve tezi, kao i govor, da bi u narednoj fazi zaspao; to je depresija centralnog nervnog sistema.
Em a sad, - ziveli!!! :D

A onda, posle "primenjene terapije" nazad u krevet, jos nekoliko sati.
Uopste, najteze je preziveti taj prvi "dan posle..." Posebno, kad pocnete da se prisecate ili slusate sta ste radili, pricali, kako ste se ponasali...

:)
meni je kod pijanstva uvek interesantno kako se te dezinhibicije drugachije manifestuju. neki ljudi koji su skroz ok, postanu par ekselans smorovi kad popiju nekoliko chashica, do te mere da ih ljudi mole da ne piju... nikad. a neki prodju dr Dzekil/mr Hajd transformaciju dok si reko lozovacha. obichno oni introvertni postanu neprepoznatljivi po prichljivosti, smejuljivosti i, da ne nabrajam druge, manje privlachne oblike ponashanja.


Pre:
o,2 l ulja jestivog.....
Posle:
2 l rasola jestivog....

ovo sa 2dl ulja...
ko Homer kad je oblozio jezik voskom da bi mogao da pojede onaj ultra ljut chili.
kontam, pre bih tu Homerovu foru probala nego popila (!) 2 deci ulja, pa makar bilo napravljeno od maslina kojima sex nikad ni u ludilu nije pao na pamet.


Da i to je meni odmah zasmetalo kao varijanta.

By the way, desavalo se da nekeda posle zurki ispobavamo varijanut klin se klinom izbija. Zaista je bolje, ali je problem u tome što bi obično preterivali sa tim izbijanjem klinova, pa bi morali sutra sve iz početka :ph34r:

to sam chula ali zaista mi je teshko da poverujem da neko posle trovanja alkoholom pozeli alkohol tako brzo.

gledala sam pre par meseci fenomenalan BBC-jev dokumentarac Is alcohol worse than ecstasy gde su analizirali dvadeset najcheshcih adiktivnih supstanci i procenjivali ih po tri kriterijuma:
1. fizioloshki uticaj na telo
2. koliko je adiktivna
3. posledice po drushtvo

kako su predstavljane, tako sam ih popisivala (mozda ce biti neka typo but here goes):
20. Khat
19. Alkyl Nitrite – poppers, liquid gold
18. Ecstasy - methylenedioxymethamphetamine, MDMA
17. GHB – Gamma-Hydroxybutiric acid, liquid exctasy, date rape drug
16. Anabolic Steroids
15. Methylphenidate – active ingredient in drugs such as Ritalin
14. LSD – Lysergic acid diethylamide, lucy, trips, paper mushrooms
13. 4MTA – alternative to ecstasy, golden eagle, flatliner. Although it is a stimulant it does not produce the euphoric high that ecstasy does, so users take more and more thinking it hasn’t worked, and can eventually overdose
12. Solvents - glue, toluin
11. Cannabis
10. Buprenorphine
9. Tobacco
8. Amphetamine - speed
7. Benzodiazepine – benzos, downers, Valium, Bensedin
6. Ketamine – Special K, Vitamin K
5. Alcohol
4. Methadone
3. Barbiturates
2. Cocaine
1. Heroin

za neke supstance sa liste nisam nikad ni chula ali mi je bilo interesantno da je alkohol na visokom petom mestu. u dokumentarcu kazu da bi, da je danas izumljen, alkohol sigurno bio zabranjen za konzumaciju kao i bilo koja od 'poznatijih' droga.

anyway, meni je izlazak nezamisliv bez alkohola. ne moram da se napijem, tj. nikad se ne napijem (uvek sam kontala da nema nishta jadnije na svetu od mokre kokoshke i pijane zene), ali moram da konstantno cirkam neshto pa makar bilo samo pola litre piva. + mi je kod alkohola dobro to shto uvek znam kako ce da me udari, prepoznam faze pijanstva i shto mi je najbitnije, znam koja je krajnja granica kad treba da stanem. to je ona tanana granica kad krene da ti se manta u glavi pa se klackash izmedju vrtoglavice i zelje za povracanjem. onda tu stanem, pustim da jetra jadna izdribla alkohol na razumnu meru i onda mozda josh malko nastavim, mada obichno prestanem skroz, kako bih izbegla mokra-kokoshka stadijum.

a protiv mamurluka. nalokam se vode pred spavanje.
i da. vishe me drma mamurluk ako sam se uz alkohol josh i prepushila i provela veche u nekom zagushljivom baru. e tu nishta ne pomaze.

#20 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 04 July 2010 - 13:50

znam koja je krajnja granica kad treba da stanem.

Vrlo bitno.
Tako da mi se nikad nije desilo čak ni da mi bude muka a kamoli da ne znam šta se događalo.
(inače kod mene je to faza kad počinjem da vidim duplo :), verovatno zvuči smešno ali tako je)


A što se tiče mamurluka meni pomaže jogurt/kiselo mleko, ili da se pošteno napijem vode ali odmah posle pijanke, ne tek sutradan.
Plus jednom* mi je sarma baš dobro legla, kontam da i tu ima nečega (u rasolu i sl.).

Pivo ili slično možda zaista i pomaže ali nikad nisam probala :ph34r:


*ne volim kiseli kupus osim eventualno u obliku sarme

#21 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 04 July 2010 - 14:39

Nema cudesnog leka za treznjenje; jedino resenje je dobar i dovoljno dug san i mnogo vode (jer alkohol izrazito dehidrira).

#22 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 04 July 2010 - 16:12

a protiv mamurluka. nalokam se vode pred spavanje.
i da. vishe me drma mamurluk ako sam se uz alkohol josh i prepushila i provela veche u nekom zagushljivom baru. e tu nishta ne pomaze.

Za ovo znam, ali cudo jedno kako ja ne mogu vode kad cugam. Tu i tamo se napijem malo kisele, ali vode slabo. Nekad se natjeram pa poslije cuganja popijem 2 solje zelenog caja i stvarno pomaze. Ali mi se najcesce gadi. Uglavnom zestina, viski najcesce i neki mezetluci. Jedino sto meni pomaze je strasno znojenje drugi dan. Kao sto sam danas nakon sinocnjeg pijancevanja. Popio na dva puta po 2 paracetamola, glava prestala boljeti i odmah na fitnes. Jos obukao ispod majice i suskavac. Poslije toga ko nov. Tusiranje, klopa, kafa, cigara, sve mi sad godi. E, da cuvena cigara. Ona mi je gora od cuge. Toliko me ubije na mamurluk da imam dojam da sam sadrzaj pepeljare mezio.

Edited by Rotterdamac, 04 July 2010 - 16:13.


#23 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 04 July 2010 - 19:56

Vidi Duna, postojao je taj jedan trenutak euforije budjenja, kada osecas alkohol, ali ne toliko strasno...recimo malo ti se vrti, ali nista strasno, ti nastavis dalje i to je to. Samo moram da dodam da sam tad bio mnogo mladji i da takve stvari danas nebi dolazile u obzir. Ni pod razno. Posebno ono sto Rot kaze da nema sanse da pijem vodu u tim trenutcima. Ovo je samo iz secanja, vise kao prirucnik za mladje narastaje :ph34r:

#24 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 04 July 2010 - 22:40

kad dodjem nacvrcana kuci, ni meni nije do vode; ako voda ikad izaziva nagon da izbacish kompletan sadrzaj abdomena iz sebe, onda je to sigurno taj trenutak. naterash se.

#25 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 05 July 2010 - 00:39

Vidi Duna, postojao je taj jedan trenutak euforije budjenja, kada osecas alkohol, ali ne toliko strasno...recimo malo ti se vrti, ali nista strasno, ti nastavis dalje i to je to. Samo moram da dodam da sam tad bio mnogo mladji i da takve stvari danas nebi dolazile u obzir. Ni pod razno. Posebno ono sto Rot kaze da nema sanse da pijem vodu u tim trenutcima. Ovo je samo iz secanja, vise kao prirucnik za mladje narastaje :ph34r:

Bingo, dobro opisano. :) Alkohol je tito u nekim momentima. Nije za budale i za ovisnike, onda gubi smisao, naravno. Kao i prezderavanje hranom, npr.