Jump to content


Photo

Kakav bi danas bio Djindjićev stav u vezi statusa Kosova?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
174 replies to this topic

#136 profesionalac

profesionalac
  • Members
  • 289 posts

Posted 19 December 2007 - 04:32

Razmishljash naopako...chak i veoma vrli srpski nacionalisti priznavaju da je politika koja je vodjena na Kosovu 90-ih bila u najmanju ruku(za njih) protiv srpskih interesa na duzhe staze..
Kosovo je i severno od Ibra zar ne?


A ko ti kaze da ja ne mislim da je politika Srbije bila pogresna ili mislim? Kad sam se ja o tome izjasnjavao? Evo ja mislim da je i politika Srbije i politika vasih lidera dole bila pogresna, a jos i mislim da su vasi i nasi lideri saradjivali i trgovali oruzjem, cigaretama, drogom i ostalim poslasticama. I mislim da bi ukoliko dobijete nezavisnost (sto se nece desiti) trebalo da podignete spomenik Milosevicu, jer da njega nije bilo, Hasim Taci bi danas bio vodja teroristicke OVK, a ne "borac za pravdu".

Ali mi nismo ovde pricali o politici Srbije, nego o politici Albanaca na Kosovu, nemoj da skreces temu. Znaci da li je ili nije cinjenica, da Albanci jos 1990. pre svih sranja nisu priznavali vlast u Beogradu i da su se vec tad pravili planovi za nezavisnost? I kako se to zove, borba za slobodu ili secesionizam?

#137 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 19 December 2007 - 04:39

Haha :huh:

Posto si mnogo spor djak i ne znas da citas.

Ti si se skroz pogubio, ali nema veze. U ovoj rezoluciji kao i u prethodnim rezolucijama je obezbedjeno da Istocni Timor proglasi nezavisnost u skladu sa medjunarodnim pravom i da to proglasenje nezavisnosti bude proglaseno legitimnim od strane SB. A sta je savet bezbednosti nego skup predstavnika svih relevantnih svetskih sila. Dakle one prate desavanja u Timoru i odlucuju da li je sve u skladu sa medjunarodnim pravom.

Da bi drzava bila priznata potrebno je da prvo sama proglasi nezavisnost, jel tako? Ako drzava proglasi nezavisnost mimo SB to je pravno nistavno. Ako nakon toga neko prizna tu drzavu i to je pravno nistavno. Tako da je SB osnov za priznavanje bilo koje drzave.

Dakle to ti je kao kad bi ti neko sutra upao u stan i kaze ova soba je moja, ti odes na sud i on to ponisti. Odes kuci kad ono sve tvoje komsije kazu jebe nam se za sud ta soba je njegova.

Eto ako ti sad nije jasno da prvo SB mora da prizna drzavu, odnosno da proglasi njenu nezavisnosti pravno validnom, da bi bilo ko drugi mogao da je prizna, onda stvarno jbg. Izvini sto sam te smarao.

A clanstvo u EU je samo prirodna posledica medjunarodno priznate nezavisnosti.

I nemoj da me poredis sa Kostunicom molim te.

Daj covece razmisli malo pre nego sto napises nesto.Prvo si kao dokaz da SB priznaje drzave i naveo rezoluciju o Timoru a potom i sam kazez da za isti nisi cuo.Da li ti je uopste poznato sta se desavalo zadnjih 20 i kusur godina oko Timora?
Gde se u toj rezoluciji priznaje drzava.Podvuci molim te rec o medjunarodnom priznanju Timora.A za ono boldovano ...
Pa po tebi je svaka druga zemlja pravno nistavna jer nije dobila saglasnost SB da proglasi nezavisnost.UN je imala 50 clanica 45te a do danas je SB izdao nekih 140 dozvola za nezavisnost. :rolleyes:

Edited by MAGRIPA65, 19 December 2007 - 04:45.


#138 profesionalac

profesionalac
  • Members
  • 289 posts

Posted 19 December 2007 - 04:52

Daj covece razmisli malo pre nego sto napises nesto.Prvo si kao dokaz da SB priznaje drzave i naveo rezoluciju o Timoru a potom i sam kazez da za isti nisi cuo.Da li ti je uopste poznato sta se desavalo zadnjih 20 i kusur godina oko Timora?
Gde se u toj rezoluciji priznaje drzava.Podvuci molim te rec o medjunarodnom priznanju Timora.A za ono boldovano ...
Pa po tebi je svaka druga zemlja pravno nistavna jer nije dobila saglasnost SB da proglasi nezavisnost.


Priznajem da gotovo nista nisam znao o Istocnom Timoru, ali evo putem interneta polako ucim i o tom slucaju.

Nezavisnost Istocnog Timora je donesena u koordinaciji sa "United Nations Transitional Administration in East Timor (UNTAET)" telom koje je postavio SB. I SB se slozio sa time da se nezavisnost proglasi 22. maja 2002. godine. Time je nezavisnost Istocnog Timora dobila medjunarodno priznanje, a ovo sve dalje je cist protokol. Procitaj jos jednom tu rezoluciju ako te stvarno zanima.

Sto se ostalih drzava tice SB nije mogao da prizna nezavisnost drzava koje su tu nezavisnost proglasile pre nego sto su UN i osnovane, npr. Srbija odnosno Jugoslavija je postojala i pre formiranja UN, ali zato SB garantuje tim drzavama (kao i svim novim) suverenitet i teritorijalni integritet. Sve je to utemeljeno u medjunarodnom pravu, kojime se UN inace bavi.

Ali kao sto rekoh, izvini sto sam te smarao. Ti ne samo da si mnogo pametniji od mene, nego si pametniji i od Kostunice i od Tadica i od pokojnog Djindjica, a da ne pricam da je svemocni Putin za tebe malo dete.

Edited by profesionalac, 19 December 2007 - 04:55.


#139 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 19 December 2007 - 11:28

Vidim da je diskusija otisla na Istocni Timor na koji imamo uticaja koliko i na Kosovo.

U kumanovskom sporazumu ne da ne pise to, nego jos pise da bi na Kosovo trebalo da se vrate Srpska vojska i policija.

Da samo ne pise kad. Pise da pokupimo svoje prnje i da se cistimo.

1999 kada je nastao Kumanovski sporazum postojala je SRJ koju su cinile SRB i CG,
Kasnije nestaje SRJ a formira se SCG koju opet cine SRB i CG i koja nasledjuje SVE od SRJ
Raspadom SCG Srbija nasledjuje SVE od SCG.

To su neke nase konstrukcije a problem je sto nikog nismo u to ubedili. I ja sam hteo da nasledim imanje mog dede kad ono dobio ga stric.

ne prijatelju Srbiju ste minirali vi koji razmishljate (josh uvek) na ovakav nachin...

A kako ja to razmisljam?

Evo kako ja razmisljam: Srbija ovakva kakva je moze da ocekuje da jos neko pokusa da pobegne. USA ima toliko stanovnistva meksickog porekla da bi mogli regularno na izborima da pripoje celu drzavu juznom susedu. E ali nece jer su zadovoljni i da su hteli da zive u Meksiku ne bi ni bezali otuda.

#140 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 19 December 2007 - 13:13

Pa to sto su Indija, Pakistan i Izrael pridodate odmah nakon rata i sto su priznate neke Africke zemlje i istocni Timor jbg omaklo mi se.

Ali tvoj post da se UN ne bavi priznavanjem drzava je stvarno biser nad biserima.

Hajde, nemoj vise da se glupiras pricama o tome kako UN priznaju drzave ili njihovo priznavanje odobrava SB UN.
A za tvoju informaciju, nabrojacu ti samo u Evropi neke od drzava, koje su danas nezavisne, a nikada pre II svetskog rata nisu postojale kao drzave:
Slovenija
Hrvatska
Bosna i Hercegovina
Makedonija
Ceska
Slovacka
Moldavija
Nikada do II svetskog rata ni jedna od pobrojanih drzava nije bila nezavisna i suverena drzava, pa opet sve one danas to jesu.
Ostavi se te supljoglave formalne logike Vojislava Kostunice - kolikogod se trudio, cak ti ni ona ne ide od ruke.
Bolje, reci Albancima ono sto zaista mislis i zasto treba da se vrate pod materinske skute Srbije: Oprosticemo vam sto smo vas bili, ubijali i proterivali...
Uzasno je do koje je mere nacionalizam u Srbiji velikom broju ljudi do kraja popio mozak.

#141 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 19 December 2007 - 16:13

Nije za ocekivati da osoba koja samog sebe naziva "profesionalcem" odjednom pocne misliti pre pisanja. Osoba koja, kad ne zna kako ce odgovoriti na ono na cemu u stvari nema odgovora, pocne da se razbacuje sa jos vecim glupostima, kao da joj je cilj dokazati da, kad je glupost u pitanju, on poseduje nepresusne resurse. Takva osoba dakle smatra da je u pravu i kada na konkretna pitanja odgovara sa "koliko ti je godinica" sto u stvari predstavlja odraz istinite zrelosti doticnog "profesionalca".

Profesionalac je nama otkrio jos jednu od njegovih profinjenih demagoskih metoda, partijskog nasledja, koju on kao rutinisan "pro" naravno koristi galantno, bez ikakve grize savesti (nema se vremena za sitnice suptilnog karaktera), naime metodu lazi i manipulisanja. Najbolji dokaz za ovu tvrdnju jeste njegova "diskusija" u vezi SB UN i njegove tvrdnje da ako taj isti Savet Bezbednosti ne priznaje jednu drzavu, onda ona to i nije u punom i pravnom smislu - o tempora o mores!

Profesionalac se naravno ne zadovoljava sa ovako malo "faktografije" - ne, on ide dalje da bi nastavio sa konstatacijom da u svetu ne postoji ni jedna jedina nova drzava od kraja WWII! Kad se obican covek, laik, stavi ispred ovakve "konstatacije", za trenutak, za jedan sicusan vremenski, instantni, blic-intermezzo, gubi svaku nadu u ljudsku rasu i njezinu buducnost, da bi ubrzo uvideo, ipak, da je profesionalac samo genetska a takodje i partijska super-mutacija koja ne preza ni laz a ni nebesku superiornost svoje, od rodjenja, pripadnosti vise nebeske vrste.

A visa nebeska vrsta ima puno i apsolutno pravo na visu i nebesku, istinu. Ovo neodoljivo podseca na religiozno pravo na Kosovo ravno, jer tamo su "nase crkve" - doduse, neke vec preuredjene sa albanskih katolickih, a ostale izgdradjene u originalu i to u vremenskom periodu, ne duzem od 50 - 150 godina, i to pre dolaska turaka na Balkanu, ali svejedno.

No, u svakom slucaju, meni je drago, dapace, da profesionalac svim svojim bicem ukazuje na totalnu besmislenost svojih tvrdnji. Samo sam u stvari zeleo da ponovim moju skromnu konstataciju - nas profesionalac radije pise negoli misli, i samo u tom svetlu se moze i tumaciti.

#142 profesionalac

profesionalac
  • Members
  • 289 posts

Posted 19 December 2007 - 18:43

Ne mogu vise da raspravljam, evo priznajem u pravu ste.

#143 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 19 December 2007 - 21:57

Bon voyage, ma belle.

#144 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 20 December 2007 - 01:42

Bolje, reci Albancima ono sto zaista mislis i zasto treba da se vrate pod materinske skute Srbije: Oprosticemo vam sto smo vas bili, ubijali i proterivali...
Uzasno je do koje je mere nacionalizam u Srbiji velikom broju ljudi do kraja popio mozak.


E od ovoga mi se jezi koza.....ako prokrstaris malko ovim delom foruma nacices primere na kojima se jasno vidi da je prica o Srpsko-Kosovarskim odnosima mnogo duza od politike SMca. Bar jedno 100 godina duza. Nisu dole Srbi bili, ubijali i proterivali,..nego su se bili, ubijali su i bili ubijani, proterivali i bili proterivani. Znaci dvosmerna ulica. Tako da je tvoja prica u najmanju ruku netacna, da ne kazem ideoloski obojena i zlonamerna.
Nije bas da su Kosovari sedeli skrstenih ruku dok su Srbi jurili okolo po sumama i gorama sa puskama. Nego su i oni to isto radili. E sad, sto je Srpska policija a kasnije i vojska bila bolje obucena i sa jacom logistikom to je druga prica.Bar je tako bilo dok ovi nisu izlobirali u Kongresu Amerike za svoje ciljeve. E kad se to desilo, onda su se naprasno Ameri setili da "Srbi terorisu Kosovske borce za slobodu", onda je OVK nestala u mesec dana sa liste teroristickh organizacija Bele Kuce itd itd...
A oko ljudskih, nacionalnih istorijskih i ostalih prava, probaj prijatelju u UK da odes u prodavnicu i da trazis nesto na Srpskom, ima da te gledaju belo i da ti ne daju nista, nego moras da trazis na engleskom...kad si dosao u UK morao si da nostrifikujes diplomu, da bi mogao da radis jer ti niko nije priznavao dilplomu sa BU ili odakle vec, i nisi mogao da kazes "j***** se imam ja vec jednu diplomu" jer bi inace mogao da dobijes posao "fizikalca", morao si da naucis da se vozi levom stranom, i nisi mogao da objasnjavas "bobiju" kako si ti iz zemlje gde se vozi desnom i da je tvoje "istorijsko" pravo da vozis stranom kojom se vozi u tvojoj maticnoj zemlji! Jer bi napipao bajbok...dakle morao si da prihvatis zakone i obaveze drzave u kojoj zivis, ne zato sto je ta drzava represivna nego zato sto u njoj zivis!
E vidis tu je problem sa Albancima sto nisu hteli ni da pocnu da se ponasaju kao deo drzave u kojoj zive nego su selektivno uzimali ona prava i obaveze koja su im se svidjala i prosto ignorisala ona koja im se nisu svidjala. Plus, da su hteli mogli su da maznu Kosovo na jedan potpuno posten i sto je najvaznije, nenasilan nacin, prosto su brojke bile na njihovoj strani, ali problem je u tome sto nisu samo to hteli, nego su zeleli i "malko da prorede Srbe" tamo dole...i u tome su uspeli, na zalost.
A cela prica oko AP Kosovo i njegovoj nezavisnosti ( ako ne racunamo nacisticki projekat VA )je pocela iza WWII kad su komunisti ( citaj Tito) morali da oslabe poziciju Srbije da bi imali koliko toliko ravnopravne clanice federacije, tako su i Kosovo i Vojvodina dobile kakve trakve atribute nezavisnosti.

Edited by steinsfild, 20 December 2007 - 01:45.


#145 Buum

Buum
  • Members
  • 2,042 posts

Posted 20 December 2007 - 03:47

@ steinsfild

Potpuno si u pravu. Albanski secesionistički pokret na KiM ne potiče iz vremena Miloševićeve represije tokom devedesetih, već iz vremena Prve prizrenske lige 1878. Evo i jedne Tačijeve izjave kojom nesvesno potvrđuje tu činjenicu.

Hašim Tači, premijer Kosova, kaže da je došlo vreme za nezavisnost.

"Izgubili smo sto godina, borili smo se za nezavisnost, zaslužili smo slobodu i garantujemo demokratskom svetu da će Kosovo biti samostalna i demokratska država", kaže on.

Izvor: B92 http://www.b92.net/i...p;nav_id=277147

Što se tiče Đinđićevog diskursa prema kosmetskim Albancima, nema tu neke velike filozofije. Dovoljno je pogledati izjave koje je za života davao na tu temu i sve će vam biti jasno. WVIZ je napravio odličnu retrospektivu na jednoj od prethodnih stranica.

Nego, prođe i taj famozni 10. decembar a još uvek ništa od nezavisnosti. :huh:

Koji je sledeći datum, nešto na proleće? :rolleyes:

#146 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 20 December 2007 - 04:27

Koji je sledeći datum, nešto na proleće? :rolleyes:

Kolaju price kako je Kosmet obecan Srbiji jer je narod tako odlucio na referendumu.Nikada NATO na Kosmetu.

#147 Steamroller

Steamroller
  • Members
  • 3,177 posts

Posted 20 December 2007 - 04:31

@ steinsfild

Potpuno si u pravu. Albanski secesionistički pokret na KiM ne potiče iz vremena Miloševićeve represije tokom devedesetih, već iz vremena Prve prizrenske lige 1878. Evo i jedne Tačijeve izjave kojom nesvesno potvrđuje tu činjenicu.


Stvaranje kosovske drzave je posljednji korak u stvaranju Velike Albanije.

#148 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 20 December 2007 - 11:01

@ steinsfild

Potpuno si u pravu. Albanski secesionistički pokret na KiM ne potiče iz vremena Miloševićeve represije tokom devedesetih, već iz vremena Prve prizrenske lige 1878. :


"Secesionizam" iz 1878. godine nije se odnosio na Srbiju, vec na Tursku od koje se i Srbija teskom mukom oslobodila. Znaci po tebi i ovima dolje koji "vozite" ovakvu visokoumnost Albanci nisu nikad trebali pokrenuti nikakav pokret za oslobodjenje vec cekati prosirivanje Srbije u kojoj ce jel' da uzivati sva moguca prava i kojima ce neki tadasnji Kostunica obecati Preambulu?

Jesu li Garasanin, Moljevic ,Andric, Cubrilovic i omnogobrojni ostali bili poreklom Albanci ali slucajno, greskom, stvarali Veliku Srbiju?

Godine 1878. Kim je bio Kosovski vilajet, a Srbija je te godine preduzela masovni progon Arnauta iz Srbije-Leskovac, Kursumlija, itd. Ni Sandzak nije bio u sastavu Srbije. Izvor: Feliks Kanic, Srbija I, Beograd.

#149 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 20 December 2007 - 11:06

Stvaranje kosovske drzave je posljednji korak u stvaranju Velike Albanije.


Eh pa nije poslednji, ima tu jos da se "oslobadja" i "ujedinjuje" :rolleyes:

#150 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 20 December 2007 - 11:14

Ti ne samo da si mnogo pametniji od mene, nego si pametniji i od Kostunice i od Tadica i od pokojnog Djindjica, a da ne pricam da je svemocni Putin za tebe malo dete.


Nekada na Kosovu, kada je neko pokusavao dokazati da sa Albanijom nije nesto u redu sledilo bi pitanje "Jesi li ti pametniji od Enver Hodze?"


Priznajem, mi na Kosovu Djindjica nismo voljeli ali smo ga postovali! I nemoj ga porediti sa Kostunicom, Tadicem, a mislim da se ne bi priklonio zbog Kosova ni Putinu. Znao je razdvojiti korisno od beskorisnosti. To je umece koje je od prirode dato a ne od Pravnog!