Jump to content


Photo
- - - - -

Za bolji protok saobracaja...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
5 replies to this topic

#1 moshe

moshe
  • Banned
  • 432 posts

Posted 12 December 2007 - 11:02

Posted Image

1.Despota Stefana
2.Decanska
3.autobuska stanica

Nazaost nisam neki majstor da iscrtam ovo valjano ali se nadam da je sve jasno....u pitanju je deo trga republike koji spaja ulicu Despota Stefana i Decansku i koji je strasno zagusen zbog lose postavljenog semafora koji se nalazi kod pesackog prelaza obelezenog crvenom bojom i koji bi trebalo sa sve signalicacijom prebaciti na drugu stranu ,a tu ostaviti samo semafor za vozila. Stvara se nenormalna guzva pri otvaranju semafora kod broja 1 za vozila i semafora broj 2 za pesake....Ovako premestanjem semafora na drugu stranu imamo slobodan protok automobila iz 1 u 2 i naravno neometano kretanje pesaka iz 2 u 3.

p.s.ovo pise najobicniji vozac koji stalno prolazi tim delom grada i svako ko tuda prolazi zna na sta mislim

Edited by moshe, 12 December 2007 - 11:06.


#2 madamov

madamov
  • Members
  • 127 posts

Posted 12 December 2007 - 13:15

p.s.ovo pise najobicniji vozac koji stalno prolazi tim delom grada i svako ko tuda prolazi zna na sta mislim


Raksrnica kandidata za takvo rešenje ima mnogo, doduše ne pada mi nijedna sada napamet. I mene čudi što čekaju sa ovim rešenjem koje si naveo, verovatno ih je baš briga. Dok sam živeo u Madridu sam video par stotinak raksrnica kod kojih je protok poboljšan na ovaj način.

Setih se dok ovo kucam, raskrnica Takovske i Lole Ribara gde trole na liniji 41 skreću desno ka Kneza Miloša je odličan kandidat za ovakvo rešenje sa tri pešačka prelaza.

#3 moshe

moshe
  • Banned
  • 432 posts

Posted 12 December 2007 - 13:37

...ako je problem i postavljanje semafora za pesake preko puta dovoljno je postaviti samo pesacki prelaz uz naravno kulturu pesaka da postuju prelazenje samo kada je crveno za vozace na semaforu broj2 preko puta.

#4 moshe

moshe
  • Banned
  • 432 posts

Posted 12 December 2007 - 13:49

Posted Image


ovo je raskrsnica na Zrenjaninskom putu levo je Ovcha desno Borcha pravo put za Bgd...svakoga dana se u jutarnjim satima pravi kilometarska guzva zbog natpisa na samome putu posto ljudi koji idu pravo imaju samo jednu slobodnu traku dok desna zvrji prazna, pa se nazad na suzenju pravi prevelika guzva,ne postoji chak ni uslovno desno tako kada se nadjete tamo mozete videti jedno 100 metara slobodne desne trake ,a kilometarsku kolonu kamiona autobusa.

Ista situacija je i na raskrsnici dva km pre na skretanju za Gredu isto nema semafora za desno....

#5 cika tale

cika tale
  • Members
  • 312 posts

Posted 13 December 2007 - 07:32

Rešenje postavljanja semafora i pešačkih prelaza je odavno zastarelo.

Upravo zbog većeg broja vozila na ulici pešački prelazi bi trebalo da stoje na bar 20m od raskrsnice, da bi vozila koja skreću levo i desno mogli da pređu bar toliko rastojanje pre nego što se zaustave da propuste pešake.

Takođe, semafori bi trebalo da budu postavljeni ne na liniju za zaustavljanje, već sa druge strane raskrsnice. Time bi se omogućila bolja vidljivost (autobus u desnoj traci tako ne bi mogao da zakloni semafor), ali i pravovremeno zaustavljanje.

#6 moshe

moshe
  • Banned
  • 432 posts

Posted 13 December 2007 - 08:16

Rešenje postavljanja semafora i pešačkih prelaza je odavno zastarelo.

Upravo zbog većeg broja vozila na ulici pešački prelazi bi trebalo da stoje na bar 20m od raskrsnice, da bi vozila koja skreću levo i desno mogli da pređu bar toliko rastojanje pre nego što se zaustave da propuste pešake.

Takođe, semafori bi trebalo da budu postavljeni ne na liniju za zaustavljanje, već sa druge strane raskrsnice. Time bi se omogućila bolja vidljivost (autobus u desnoj traci tako ne bi mogao da zakloni semafor), ali i pravovremeno zaustavljanje.


pa to je ono i sto trazim na slici broj jedan...da se prelaz za pesake prebaci na drugu stranu/...tj 10 metara dalje....