Jump to content


Photo
- - - - -

Vajmarska Srbija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4 replies to this topic

#1 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 10 December 2007 - 22:33

SRS vređao pokojnog premijera 10. decembar 2007. Posted Image
Broj komentara: 8
Posted Image Pošaljite komentar Posted Image Posted Image Poslanik Srpske radikalne Srboljub Živanović vređao pokojnog premijera Zorana Đinđića na današnjoj sednici Skupštine.

Živanović je tokom rasprave o amandmanima na Predlog zakona o osnovama uređenja službi bezbednosti između ostalog rekao da je Đinđić ubijen i da je trebalo da bude ubijen jer je, kako je naveo, bio kriminalac i mafijaš.Na to je reagovala šefica poslaničke grupe Demokratske stranke Nada Kolundžija koja je rekla da je ispod svakog ljudskog dostojanstva pravdati nečiju smrt.

"To je poraz svega što je pristojno i ljudsko. Žao mi je što imate problem pa dalje od tabloida ne možete da se upišete pa pokušavate da čoveka koji se upisao u najsvetlije stranice naše istorije na ovaj način blatite", rekla je Kolundžija.

Prethodno je predsedavajući Radojko Obradović reagovao i isključio mikrofon Živadinoviću, a u sali su posle izlaganja Živadinovića negodovali poslanici Demokratske stranke.

U nastavku rasprave posle pauze, poslanik SRS-a Goran Cvetanović rekao je da je izjava Živanovića pogrešno protumačena i da Kolundžija nije dobro razumela Srboljuba Živanovića.

Cvetanović je kazao da je vlada Zorana Đinđića loše radila i da se to, kako je rekao, pokazalo na narednim izborima posle kojih je DS bila konstruktivna opozicija, a da Živanović nije mislio na onu "ko se mača latio od mača će i stradati".

"Pred Srbijom su dani velikog iskušenja i ako je tačno da je ljubav oružje jače od mržnje mislim da za sve nas ima spasa. Svima nama je Srbija na prvom mestu", dodao je Cvetanović,

U Skupštini je potom nastavljena rasprava o amandmanima na Predlog zakona o osnovama uređenja službi bezbednosti.


"Datum izbora posle zakona"

"Političke partije već sprovode izborne kampanje, pa i ovde u skupštini. To značajno utiče na efikasnost rada parlamenta", rekao je danaspredsednik Skupštine Srbije Oliver Dulić.

Predsednik Skupštine kaže da će posle glasanja o tim zakonima biti moguće proceniti koji je datum najbolji za održavanje izbora. On se nada će večeras biti usvojeni zakoni koji su na dnevnom redu sednice, a koji su potrebni za raspisivanje izbora.

Dulić je rekao da se nada da će u narednih nekoliko dana biti dostavljeni i zakoni neophodni za raspisivanje lokalnih izbora kako bi se ceo proces završio što je pre moguće, do kraja godine.

Spekulacije o datumu održavanja izbora traju mesecima, ali je nakon današnjih zahteva DSS-a još neizvesnije kada će građani Srbije birati novog predsednika.

Kao najverovatniji datum održavanja prvog kruga predsedničkih izbora 20. januar 2008. godine, dok bi drugi krug bio održan 03. februara.

Prema Ustavnom zakonu, krajnji rok za raspisivanje predsedničkih izbora je 31. decembar, odnosno bi da se održe najkasnije do 1. marta 2008, ako se dvotrećinskom većinom u skupštini ne promeni Ustavni zakon.

U vladajućoj koaliciji inače nema ni dogovora o eventualnom zajedničkom kandidatu.

Iako je Demokratska stranka više puta najavljivala da je to uslov za opstanak koalicije, kandidaturu za predsednika već je najavio predsednik Nove Srbije Velimir Ilić, dok je Demokratska stranka Srbije odbila da se o tome izjasni.


Stranke o izborima

Portparol Demokratske stranke Srbije Andreja Mladenović kaže da će ta stranka zauzeti stav o raspisivanju i održavanju predsedničkih izbora posle sednice Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija o statusu Kosova 19. decembra.

"DSS će u sklopu tog našeg koalicionog dogovora doneti odluku o tome kada će biti održani predsednički izbori i da li će uopšte biti raspisivani do kraja meseca, posle sednice SB", rekao je Mladenović na konferenciji za novinare.

Kada budemo videli kakvu će odluku doneti Savet bezbednosti, dodao je on, biće doneta odluka da li je potrebno raspisivati predsedničke izbore ili će se ići na njihovo odlaganje u skladu sa Ustavnim zakonom.

Ministar za infrastrukturu i lider Nove Srbije Velimir Ilić izjavio je da bi najbolji termin za održavanje predsedničkih izbora bio u martu i ocenio da će "biti znatno ranije, jer drugi insistiraju da bude krajem januara".

"Prema svim anketama ja sam među prva tri, četiri političara u Srbiji. Naravno kada postanete jaki, svi vas znaju. Nova Srbija jednostavno ima obavezu da da kandidata", rekao je on u intervjuu za "Čačanski glas".

"Ovoga puta kandidati su iz dve opcije, a mi želimo da kažemo da Srbija nije crno bela", objasnio je Ilić.

Lider Liberalno-demokratske partije Čedomir Jovanović izjavio je da će, prema informacijama te stranke, predsednički izbori biti raspisani 13. decembra, a da će biti održani 20. januara.

Jovanović je rekao da je 13. decembar, kao dan raspisivanja izbora, "brižljivo biran" i da se do njega došlo "kroz političke kalkulacije koje nemaju veze sa interesima Srbije".

"Jasno je da je izborni termin 20. januar, očigledno je da će izbori biti raspisani u narednih nekoliko dana. Informacije sa kojima mi raspolažemo su nezvanične i one definišu 13. decembar kao dan raspisivanja izbora", kazao je Jovanović.

On je istakao da će odluka o raspisivanju izbora biti doneta "u krugu nekolicine ljudi" i da će ona biti sredstvo za ostvarivanje interesa pojedinaca.


Odbor za finansije podržao predlog budžeta

Odbor Skupštine Srbije za finansije podržao je danas predlog budžeta za 2008. godinu i izmene seta poreskih zakona.

Protiv predloga budžeta i novih poreskih propisa glasali su poslanici Srpske radikalne stranke i Liberalno-demokratske partije, dok poslanici Socijalističke partije Srbije nisu prisustvovali sednici Odbora.

Predlog budžeta za iduću godinu trebalo bi da se nađe na dnevnom redu naredne sednice Skupštine Srbije.

Ministar finansija Mirko Cvetković je na današnjoj sednici Odbora za finansije rekao da budžet verovatno neće biti usvojen do 15. decembra, ali će svakako biti usvojen do kraja godine, čime će se izbeći privremeno finansiranje.

Ministar finansija Mirko Cvetković izjavio je danas da očekuje da će na predlog Zakona o bužetu biti dostavljeno oko 90 amandamana.

On je novinarima u Skupštini Srbije rekao da je do sada podnetno oko 30 amandmana, ali da to nije konačan broj.



Moze li DS da se spusti jos nize? Jel' ovo vise dno dna ili su tek zagrebali po mulju. Za radikale se vise i ne cudim, oni su se pokazali ubijajuci novinare, koljuci po Antinu, silujuci babe....... sta se od sljama i moze ocekivati. Srbija me sve vise podseca na Vajmarsku Nemacku - fasisti divljaju a demokrate cute.. Koje je sad opravdanje? "Ne smemo se spustati na njihov nivo" "Ne smemo ih zabranjivati jer eto to nije demokratski......", "ne smemo im reci da su goveda jer mi smo fini.....". Ko s djavolom referendum pokrade taj je najebo debelo....

#2 villiem

villiem
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 10 December 2007 - 23:10

Moze li DS da se spusti jos nize? Jel' ovo vise dno dna ili su tek zagrebali po mulju. Za radikale se vise i ne cudim, oni su se pokazali ubijajuci novinare, koljuci po Antinu, silujuci babe....... sta se od sljama i moze ocekivati. Srbija me sve vise podseca na Vajmarsku Nemacku - fasisti divljaju a demokrate cute.. Koje je sad opravdanje? "Ne smemo se spustati na njihov nivo" "Ne smemo ih zabranjivati jer eto to nije demokratski......", "ne smemo im reci da su goveda jer mi smo fini.....". Ko s djavolom referendum pokrade taj je najebo debelo....


Pa onako sa strane posmatrano ovo bese zicer, a DS naravno vaga taj penal, ceka i ceka.
Da se ja pitam, ja bi protero bus

Posto je Bahati ministar krenuo da se oprema i sprema i probleme resava, moze sve na dobro izaci.
Zvanicni vodj srBa odbrojava svoje, sve pod uslovom da demokrate opice taj penal
Inace ce padne noc, al stvarno

E, da. U DS da popije otkaz neko, zbog ove izdaje.
Nisam pratio, pa mi nije jasno...kako moze tako nesto da se pogresno protumaci....I kako to opisuju, demokrate NEGODOVALE, sta mrmljali sebi u bradu, sta li

Pricati o dostojanstvu i casti
Sa njima
E

Evo citam peti put.Stvarno ne verujem da nisu izasli napolje.
Sesti put

#3 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 10 December 2007 - 23:10

Moze li DS da se spusti jos nize? Jel' ovo vise dno dna ili su tek zagrebali po mulju. Za radikale se vise i ne cudim, oni su se pokazali ubijajuci novinare, koljuci po Antinu, silujuci babe....... sta se od sljama i moze ocekivati. Srbija me sve vise podseca na Vajmarsku Nemacku - fasisti divljaju a demokrate cute.. Koje je sad opravdanje? "Ne smemo se spustati na njihov nivo" "Ne smemo ih zabranjivati jer eto to nije demokratski......", "ne smemo im reci da su goveda jer mi smo fini.....". Ko s djavolom referendum pokrade taj je najebo debelo....



Naravno da moze jos nize...
Boris je ekpert da se spusti dole, kod dr. Kalasnjikova i to je pokazao bezbroj puta...
To kod Djindjica nije moglo ni u snu.

#4 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 10 December 2007 - 23:12

Tesko je za ovu temu naci bolji naziv od Vajmarske republike.
Nazalost, ostace istorijska krivica DS sto je sirom, lakejski, otvorila vrata fasistickoj diktaturi.

Edited by vladan, 10 December 2007 - 23:14.


#5 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 10 December 2007 - 23:22

Nije ovo Vajmarska Srbija, ovo je Belanovichka Srbija.