Jump to content


Photo
- - - - -

Obraz ponovo jaše


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
81 replies to this topic

#1 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 10 December 2007 - 20:21

Vest sa sajta B92

"Obraz" preti aktivistima NVO
10. decembar 2007. | 19:52 | Izvor: Beta
Beograd -- Aktivisti Obraza okupili su se večeras na Trgu Republike da bi sprečili akciju grupe nevladinih organizacija.

Koalicija za sekularnu državu organizovala je performans povodom Međunarodnog dana ljudskih prava "Nećemo nazad" kao protest protiv "rastuće klerikalizacije države". Skup obezbeđuje nekoliko desetina pripadnika policije.

Na Trgu Republike je i grupa mladića koji nose majice Obraza i bedževe sa likom haškog optuženika Ratka Mladića.

Oni skandiraju: "Ratko Mladić", "Ubij, zakolji da peder ne postoji!", "Ustaše", "Ubij pedera", "Biće mesa", "Klaćemo Hrvate", "Spasi Srbiju i ubi se Borise", "Dobićete batine".

Aktivisti Obraza pevali su četničke pesme, dok su predstavnici nevladinih organizacija izvodili svoj performans.

Koalicija za sekularnu državu saopštila je da je organizovala akciju jer želi da ukaže da "predstavnici državne vlasti i srpske pravoslavne crkve sprovode klerikalizaciju, koja predstavlja težak udarac ideji ljudskih prava".

Ta koalicija smatra da Vlada Srbije na čelu sa Vojislavom Koštunicom pokušava da Srpskoj pravoslavnoj crkvi "da monopol nad duhovnošću i moralnim izvorima".

Oni nose transparente sa natpisima "Stop klerikalizaciji", "Hoćemo demokratiju, a ne teokratiju" i "Žene protiv fundamentalizma".

Koaliciju za sekularizaciju čine Centar za mir i demokratiju, Centar za unapređenje pravnih studija, Helsinški odbor za ljudska prava, Inicijativa mladih za ljudska prava, Beogradski centar za ljudska prava, Komitet pravnika za ljudska prava (Jukom), Queeria centar, List "Republika", Socijaldemokratska unija, Urban In, Žene u crnom i Štart.


Iako se nije stišala gužva oko sprečene promocije Peščanika, vlasti ponovo puštaju svoje buldoge na one koji drugačije misle. Kao što se vidi iz vesti, grupa neandertalaca izvela je "performans" uz poznati maloumni i fašistički folklor.

Više me i ne čudi odsustvo akcije vlasti. Čudi me što bar mi kao građani ne zapušimo nos pred ovima.

A Obraz bi ubrzo mogao početi da još više divlja.

#2 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 10 December 2007 - 20:25

A Obraz bi ubrzo mogao početi da još više divlja.


Može im se kad su u vladi, pa još u koaliciji sa DS. :rolleyes:

#3 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 10 December 2007 - 20:29

Vest sa sajta B92



Iako se nije stišala gužva oko sprečene promocije Peščanika, vlasti ponovo puštaju svoje buldoge na one koji drugačije misle. Kao što se vidi iz vesti, grupa neandertalaca izvela je "performans" uz poznati maloumni i fašistički folklor.

Više me i ne čudi odsustvo akcije vlasti. Čudi me što bar mi kao građani ne zapušimo nos pred ovima.

A Obraz bi ubrzo mogao početi da još više divlja.


i mene cudi. ma vlasti ne pustaju svoje buldoge na one koji drugacije misle, nego na one koji uopste misle. zar ne postoji pravni osnov po kojem bi oni morali biti uhapseni? makar remecenje javnog reda i mira?

#4 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 10 December 2007 - 20:32

u međuvremenu se oglasio i dss odbranom slobodara iz topole

Prema njegovim rečima, Dragan Jovanović je 5. oktobra 2000. "doprineo slobodi u Srbiji" i "poslednji je ko bi tu slobodu ugrožavao i suzbijao".


očekujem da premijer stane i iza junaka koji su oslobodili vukovar i srebrenicu od života, a za svoj slobodarski predizborni slogan izabere neki od urlika sa trga

#5 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 10 December 2007 - 20:34

i mene cudi. ma vlasti ne pustaju svoje buldoge na one koji drugacije misle, nego na one koji uopste misle. zar ne postoji pravni osnov po kojem bi oni morali biti uhapseni? makar remecenje javnog reda i mira?


Zakon kažnjava širenje mržnje, remećenje javnog reda i još ponešto, ali je u ovoj državi samo mrtvo slovo na papiru. Čak i ako budu uhapsili dvojicu-trojicu, "gospoda" će se naći na slobodi kroz nekoliko sati, pošto onako bratski i srBski popiju kafu sa policajcima u stanici.

#6 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 10 December 2007 - 20:36

i mene cudi. ma vlasti ne pustaju svoje buldoge na one koji drugacije misle, nego na one koji uopste misle. zar ne postoji pravni osnov po kojem bi oni morali biti uhapseni? makar remecenje javnog reda i mira?


Prekršajno: remećenje javnog reda i mira i ometanje prijavljenog javnog skupa.
Krivično: raspirivanje rasne, verske i međunacionalne mržnje i pomoć učiniocu posle izvršenja krivičnog dela.
Politički: Jočić zahteva razumevanja sa sebi bliske "mlade ljude", a onaj blentavi ministar pravde za Jočića.

#7 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 10 December 2007 - 20:38

ma znam, nego sve se nadam i pokusavam da isceprkam nesto na osnovu cega bih mogla

ajd govor mrznje je ovde vec odavno popularan, ali neredi...ili mislis da su oni logicna posledica dozvoljenog govora mrznje? da se nema ovde cemu toliko iscudjavati?

Edited by BeatrisDal, 10 December 2007 - 20:40.


#8 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 10 December 2007 - 20:44

ma znam, nego sve se nadam i pokusavam da isceprkam nesto na osnovu cega bih mogla

ajd govor mrznje je ovde vec odavno popularan, ali neredi...ili mislis da su oni logicna posledica dozvoljenog govora mrznje? da se nema ovde cemu toliko iscudjavati?


Nasilje i neredi nisu posledica govora mržnje, nego uverenosti u sopstvenu snagu. Ni ja njih ne bih grdio i psovao, da imam snage da ih bar pohapsim. :rolleyes:

#9 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 10 December 2007 - 21:04

Velika je sramota što društvo i dalje ne osuđuje ovakvo ponašanje kao npr. kada su u pitanju silovatelji, pedofili i slični. Ni posle dvadesetak godina mazohističkog gledanja fašizma ispred nosa, prosečan građanin i dalje zabija glavu u pesak, država po inerciji ne reaguje, a kako je već pomenuto, nacisti imaju svoje ispostave i u vlasti. U 21. veku Srbija i dalje gleda u nekakve nakaze iz prošlosti, uživa dok vaskrsavaju neki kojima je mesto na smetlištu istorije, a umesto da idole traži u naprednom, sposobnom i pametnom svetu, vraća se u mračne kutke prošlosti kakvih se svaka normalna nacija stidi. Od naizgled bezazlenog vitlanja zastavama i grbovima, društvo je uspelo da "napreduje" do vitlanja nacističkim simbolima.

Ali eto, dok neki gledaju kako da se približe svetu, kako da se umiju, prosvete, obrazuju, napreduju, razviju kulturu, tehnologiju i slično, mi krupnim koracima grabimo ka mraku srednjeg veka...

#10 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 10 December 2007 - 21:28

Srbija (jos uvek) nije fasisticka zemlja, ali bauk fasizacije vrlo ozbiljno gazi Srbijom. Iza ovih fasista direktno stoji i Kostunica, ali i SPC, dajuci nam tako ocigledan cas sta je to klerofasizam. Od njih se nicemu ne cudim, ali, na zalost, prestao sam da se cudim i nemustom mrmljanju i de facto solidarisanju ove DS - nema vise ni trunke od onoga sto je DS bila.
Bojim se da noc pada nad Srbijom.

#11 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 10 December 2007 - 22:15

Srbija (jos uvek) nije fasisticka zemlja, ali bauk fasizacije vrlo ozbiljno gazi Srbijom. Iza ovih fasista direktno stoji i Kostunica, ali i SPC, dajuci nam tako ocigledan cas sta je to klerofasizam. Od njih se nicemu ne cudim, ali, na zalost, prestao sam da se cudim i nemustom mrmljanju i de facto solidarisanju ove DS - nema vise ni trunke od onoga sto je DS bila.
Bojim se da noc pada nad Srbijom.



Apsolutno se slazem sa ovim, na zalost.
Ali nadam se da jos uvek nije kasno...

#12 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 10 December 2007 - 22:19

Beograd -- U Skupštini Srbije stranka Nova Srbija nastavila je kampanju protiv B92, povezujući emisiju Peščanik sa gubitkom Kosova.

Poslanici Nove Srbije delili su letak protiv B92 u Skupštini Srbije, na kome se vidi peščanik u čijem gornjem delu je Srbija, dok Kosovu curi u donji deo. Time je emisija Peščanik Radija B92, ali celokupna kompanija B92, povezana sa gubitkom Kosova.
...
Predsednik parlamenta Oliver Dulić kazao je da ne može da spreči deljenje letaka, ali da može da osudi deljenje svakog materijala koje na bilo koji način vređa nekoga.

On je novinarima u Skupštini Srbije rekao da je očigledno da u Srbiji u ovom trenutku postoji otvorena debata o javnoj reči i o tome "šta je ono što je prihvatljiv stav, šta je ono što može da bude stav makar se sa njim i ne slagali, a šta je ono što ipak izlazi izvan okvira neke pristojnosti".

Dulić je ocenio da je očigledno da postoje neslaganja i reakcija na to i zapitao se kakvo će ubuduće biti ophođenje "prema autorima emisije Peščanik ili učesnicima u toj emisiji" koji imaju stavove "protivne našim stavovima".

Velimir Ilić spreman je da okupi mnogo svojih pristalica da bi se razračunao sa B92. On je poručio novinarima B92 da "u ovim nezgodnim vremenima i u ovim problemima ne iniciramo stvari koje nam nisu potrebne".

"Vi ste problem, vi ste veliki problem i, jednostavno, taj problem moramo rešiti. Ja ako dođem sa 50 ljudi, reći ćete da nas je malo, tako da bez 100.000 ljudi nećemo ni dolaziti", kaže Ilić.

Nakon što je zaključio da je B92 problem koji će on rešiti, ministar Ilić kaže da B92 sve što radi radi po nečijem nalogu, ali nije hteo da otkrije po čijem.

Portparol Demokratske stranke Srbije Andreja Mladenović podržao je poziv predsednika opštine Topola Dragana Jovanovića autorima emisije Peščanik da održe tribinu u Aranđelovcu jer sloboda okupljanja i izražavanja mora da bude dostupna svim građanima.

Prema njegovim rečima, Dragan Jovanović je 5. oktobra 2000. "doprineo slobodi u Srbiji" i "poslednji je ko bi tu slobodu ugrožavao i suzbijao".

evo jos nekoliko danasnjih vijesti koje korespondiraju sa ovima bez obraza...

narastajuca dinamika, a?

Edited by muras, 10 December 2007 - 22:20.


#13 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 10 December 2007 - 22:28

Danas je 10. decembar - dan D - i desava se tacno ono na sta sam upozoravao kao na realnu mogucnost jos pre nekoliko meseci.
Fasisticka desnica se konsoliduje, ali ne za "odbranu Kosova" nego za obracun sa neistomisljenicima u zemlji; uostalom, Velja Ilic to sasvim jasno govori kada povezuje nezavisnost Kosova i "Pescanik".
Medjutim, iza sve te halabuke, zapravo, krije se pljacka gigantskih razmera koja se pod firmom privatizacije odigrava u Srbiji. Zaokupljeni "nebeskim idejama" pripadnici nebeskog naroda ne vide kako im komad po komad mesa vade iz tanjira, ostavljajuci u njemu samo praznu corbu.
Nece se pljackaska banda predvodjena Kostunicom i Amfilohijem, uz, malog od palube, Velju mi malo ustrucavati i uplasiti prolivanja srpske krvi - sto je nekoliko desetina, stotina ili hiljada zivota u odnosu na bogatstvo koje im se smesi. Pa tako je bilo lepo dok je krv tekla potocima Hrvatskom i Bosnom, a zlatni zubi i prstenje (sa po nekim ostatkom prsta) stizali domacinima i patriJotama.

#14 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 10 December 2007 - 22:50

Guz-Obraz je u podmladak DSS-a, kao sto je Nacionalni Stroj - Podmladak SRS-a. Nemaju muda da javno stanu iza tih antievropskih i anticivilizacijskih ideja (jer sta ce pobogu Evropa misliti o njima, a i moze bit' problema sa kolebljivcima u sopstvenim redovima) pa koriste te takozvane "nepoliticke patriotske organizacije". Sustina je da se za sada vrsi "ispipavanje terena" i pripremanje birackog tela/drustva na dalju klerofasizaciju Srbije po principu kuvane zabe ( postepeno zagrevanje.....). Ako nekoga zanimaju dalji potezi DSS-a dovoljno je da pogleda propagandne aktivnosti "Dveri" i "Guz-Obraza".
Prvo je bila kampanja "ne cipovima" pa se eto dosetio trafikant da ne mora to sada, pa je bilo: "ne u nato" - kad odjednom i DSS dosao na slicnu ideju, sad je u modi: "Ne u EU" - pogodite sta sledi .......

#15 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 10 December 2007 - 22:53

Fasisticka desnica se konsoliduje, ali ne za "odbranu Kosova" nego za obracun sa neistomisljenicima u zemlji; uostalom, Velja Ilic to sasvim jasno govori kada povezuje nezavisnost Kosova i "Pescanik".
Medjutim, iza sve te halabuke, zapravo, krije se pljacka gigantskih razmera koja se pod firmom privatizacije odigrava u Srbiji. Zaokupljeni "nebeskim idejama" pripadnici nebeskog naroda ne vide kako im komad po komad mesa vade iz tanjira, ostavljajuci u njemu samo praznu corbu.
Nece se pljackaska banda predvodjena Kostunicom i Amfilohijem, uz, malog od palube, Velju mi malo ustrucavati i uplasiti prolivanja srpske krvi - sto je nekoliko desetina, stotina ili hiljada zivota u odnosu na bogatstvo koje im se smesi. Pa tako je bilo lepo dok je krv tekla potocima Hrvatskom i Bosnom, a zlatni zubi i prstenje (sa po nekim ostatkom prsta) stizali domacinima i patriJotama.


Upravo tako. I tako je ne samo u Srbiji, nego u svim "tranzicionim" zemljama, od Vladivostoka do Berlina i Skoplja. Noć je na Srbiju pala sa ratom u Jugoslaviji, pokrenutim iz Srbije, a zgušnjava se sa sve radikalnijom privatizacijom, za koju svi svetski vlastodršci gunđaju što kasni i ne dovršava se. Priprema se najžešća i najbrutalnija privatizacija - potpuna privatizacija javnih preduzeća i energetike. Izjednačavanje domaćih cena energije sa svetskim cenama biće u tranzicionim zemljama najžešći napad na životni standard i itekako izaziva i izazivaće otpore. Čubais je zbog toga zatražio dodatni rok od dve za okončanje te privatizacije energetike u Rusiji. Kod nas se samo smenjuju ministri energetike, duvajući u nju kao mačke u vrelo mleko. Da bi se predupredili i slomili takvi otpori stanovništva, potrebni su disciplinovani i monolitni represivni aparati, a fašizoidi su tu perspektivniji od liberala i demokrata. Tu i takvu privatizaciju forsiraju upravo USA i Evropska Unija oslanjajući se na lokalne mafijaške aparate vlasti. Zbog toga fašizoidi dižu glave, dok se štrajkači ili hapse ili nasilno izbacuju iz preduzeća. Noć i ludilo u Srbiji nisu lokalnog, nego nego su globalnog karaktera. Očekivati tu pomoć od SAD i EU je isto što i poveriti piromanima protivpožarnu zaštitu. U Srbiji jednako kao i Rusiji, na Kosovu jednako kao i u Čečeniji. I srpska i ruska vlada su donele zakone koji dozvoljavaju NATO trupama ulazak na njihovu teritoriju. Zato što znaju da im može zatrebati pomoć upravo tog NATO-a protiv sopstvenog pobunjenog naroda - kada domaći fašisti i privatne armije ne budu dovoljne za odbranu svetinje privatne svojine. Zato "demokrati" i "liberali" ne mogu otvoriti nikakvu perspektivu - jer se kunu u iste globalne vrednosti kao i fašisti i fašizoidi - u totalnu privatizaciju. Još manje to mogu korumpirane NGO, koje služe kao ventil oduške i seju demoralizaciju i dezorganizaciju u spontani narodni otpor. Naredne socijalne eksplozije će voditi sindikati i političke snage koje se okupe oko njih.