Jump to content


Photo
- - - - -

Povratak Jelene Dokić, ili


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
427 replies to this topic

#361 mara60

mara60
  • Members
  • 61 posts

Posted 19 January 2010 - 13:34

Slazem se :
Jela treba samo da uziva u igri i da se ne plasi poraza
Da uzme svoj zivot u svoje ruke.
_________________________________________________________

Pitate me zasto volim svaki kamen zemlje ove…?
Ne to,… pitate me zasto volim Jelenu Dokic?!

1. Jela je “moje gore list”, i od samog pocetka (vec 12 godina) se divim njenoj igri.
2. Tesko je biti izbjeglica cak i kada ti je sve drugo u porodici i karijeri potaman!
3. Vrsnjakinja je moje djece kojima nikako nije bilo jasno –zasto bjezimo iz ususkanog gnjezda?!
4. Otac joj nasilnik, najvjerovatnije je prvo sludio suprugu, kad ona nije imala snage i nacina oa pomogne djetetu. Jeleni je zabranio otac da se smjeska na terenu (vidi slike sa Zimonjicem iz 2001, i ostale)
5. Trener Justine Henin, uvrstio je Jelenu Dokic medju najtalentovanije teniserke! Kako da mu ne vjerujem?!
6. Ja uzivam gledati kako Jelena “plese“ po terenu kao balerina.
7. Drugi igraci imaju oko sebe armiju pomocnika, a ona se batrga samo sa kojekakvim
nasilnicima i pijavicama.
8. A ipak je medju prvih 100.

----------------------------

Nikad nije kasno!
Zato se slazem da: Jelena Dokic treba samo da uziva u igri i da se ne plasi poraza. Da uzme svoj zivot u svoje ruke!

Edited by nlavrnja, 03 August 2010 - 13:33.


#362 Cukuru Tazaki

Cukuru Tazaki
  • Members
  • 2,789 posts

Posted 19 January 2010 - 13:44

Da, samo te dve stvari.
Za prvu sam siguran da može da postigne.
Za drugu će joj, plašim se, trebati mnogo više vremena užasno teške borbe.
Molim Boga da u obe stvari uspe.

Edited by karambol, 19 January 2010 - 13:44.


#363 axl203

axl203
  • Members
  • 157 posts

Posted 15 April 2010 - 18:34

Damir Dpkic na slobodi

Усвојена молба за условни отпуст Дамира Докића и он је од данас ослобођен даљег служења казне, изјавила је Докићева адвокатица Босиљка Ђукић.

Дамир Докић, отац тенисерке Јелене Докић, ослобођен је условно даљег служења затворске казне од годину дана због угрожавања безбедности амбасадорке Аустралије у Србији Клер Биргин и недозвољеног држања оружја.


Како је Танјугу рекла адвокат Босиљка Ђукић, молба за условни отпуст Докића је усвојена и он је ослобођен даљег издржавања казне у Окружном затвору у Шапцу, која му је истицала 6. маја.

Ђукићева је рекла да је задовољна, мада сматра да је одлука о условно пуштању на слободу закаснела с обзиром на то да је остало двадесертак дана до истека казне.

Ова одлука, како је казала, ипак, доказује да је Докић био престрого кажњен и да је правда достижна.

Она је похвалила ажурност и ефикасносг Апелационог суда у Новом Саду који је у најкраћем могућем року одлучио о захтеву за условно пуштање Докића на слободу.

Да није било жалбе јавног тужиоца, Докић би био пуштен још 5. априла, рекла је Ђукићева.

У интервјуу прошле године поводом изјаве његове ћерке Јелене, коју су пренели аустралијски медији, а у којој је она тврдила да ју је отац злостављао, Докић је запретио да ће убити амбасадорку Аустралије у Србији.


Edited by Ridjis, 15 April 2010 - 19:21.
quote


#364 djordja

djordja
  • Members
  • 8,095 posts

Posted 16 July 2010 - 16:16

sa tenis foruma

Jelena Dokic's magical weight loss ?

Roland Garros 2010 :
Posted Image
Posted Image
Posted Image

And a recent video from this week, playing 50k in France ( She is in the QF of singles and doubles )

Youtube Video ->http://www.youtube.c...></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.c...en_US&#38;fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>">Original Video


Edited by djordja, 16 July 2010 - 16:19.


#365 mara60

mara60
  • Members
  • 61 posts

Posted 18 July 2010 - 10:51

ITF turnir u Francuskoj-ContrexeVille88:
12 -18.jul 2010.

Danas 18.jula, u 14.30h Jelena Dokic igra finale u singlu,
a svega pola sata posle toga meca, igra finale u dublu!

Iako je to ITF turnir, uspeh je velik!
Bravo Jelena! :ph34r:

Edited by mara60, 18 July 2010 - 10:52.


#366 werbatim

werbatim
  • Members
  • 203 posts

Posted 18 July 2010 - 16:58

Osvojila JD :ph34r:

#367 Barker

Barker
  • Members
  • 658 posts

Posted 01 August 2010 - 22:25

izgubila polufinale bukuresta od petkovic :ph34r:

#368 djordja

djordja
  • Members
  • 8,095 posts

Posted 02 August 2010 - 08:26

izgubila polufinale bukuresta od petkovic :)

:ph34r: ... otkud ovakva informacija ????? em nije izgubila sf, em petkovic tamo nije ni igrala ... sta ce petkovic na takvom turniru

finale bukuresta ... Jelena Dokic def. Zuzana Ondraskova 3-6, 6-1, 7-6(3)

Posted Image

edit: jelena je ponovo u top 100 (96)

Edited by djordja, 02 August 2010 - 08:30.


#369 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 03 August 2010 - 10:10

Bodo:

—Brace yourself for another round of Jelena Dokic comeback stories. This weekend, she won the Bucharest Challenger title, her second victory at that level in successive weeks. Do we really need another go-round, with all the bells and whistles—the complicated citizenship issues, the stuff about her cell-phone smashing, baked salmon-trashing, lying-down-in-the-road-in-England dad, and how much damage he caused her?

For my part, I never felt that Dokic was so huge a talent. At her best, she competed well, but was built on a platform that was quickly becoming dated (average size and strength, consistent ground strokes, a cool head, youthful energy and ambition, and a let's-just-start-the-rally serve). But the upheavals of maturity combined with celebrity seemed too much for the blinkered prodigy to bear. I'm not sure she ever saw very far past the end of her nose, which is a basic requirement for success. The demands, inconsistencies and trials of real life caught up to her and acted like an acid on her career. It's a familiar story, writ largest in our minds by Jennifer Capriati (who had more talent).

So good luck to Jelena. She will always win tennis matches—more tennis matches than 99.9 percent of the men and women who can imagine nothing better than playing matches until the day they keel over. But I don't see her causing a sensation at big tournaments ever again.


Edited by wwww, 03 August 2010 - 10:13.


#370 Barker

Barker
  • Members
  • 658 posts

Posted 03 August 2010 - 13:51

jebem li ga gde sam ja to gledao  :ph34r:   :)

moguce da je to proslogodisnji rezultat posto je i mene zacuila protivnica , a sad nemogu da nadjem ponovo stranu gde sam to video  :D

sorry zbog dezinformacije, ionako je tacna vest bolja vest :D

#371 djordja

djordja
  • Members
  • 8,095 posts

Posted 03 August 2010 - 13:59

Do we really need another go-round, with all the bells and whistles ....

bodo smara nevidjeno ... ovaj njegov pristup (boldovano) me bas iritira ... ne treba nama nista, mozda jeleni treba ... zivi i pusti druge da zive (i zaradjuju hleb svoj nasusni) :ph34r:

Edited by djordja, 03 August 2010 - 13:59.


#372 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 03 August 2010 - 14:09

bodo smara nevidjeno ... ovaj njegov pristup (boldovano) me bas iritira ... ne treba nama nista, mozda jeleni treba ... zivi i pusti druge da zive (i zaradjuju hleb svoj nasusni) :ph34r:

Posebna stvar je sto Bodo ima lose misljenje o teniserkama generalno (osim sestara), ali je interesantno njegovo "opazanje" da Jelena Dokic i nije bila nesto talentovana (uz opis njene igre), kao i da je Capriati talentovanija.

#373 djordja

djordja
  • Members
  • 8,095 posts

Posted 03 August 2010 - 14:42

Posebna stvar je sto Bodo ima lose misljenje o teniserkama generalno (osim sestara), ali je interesantno njegovo "opazanje" da Jelena Dokic i nije bila nesto talentovana (uz opis njene igre), kao i da je Capriati talentovanija.

ma to sto pise o talentu, to mi je jos i ok, ima pravo da procenjuje talente na svoj nacin (mada, reci za nekoga ko je imao tako meteorski uspon i bio nmb 4 sa 18 godina, da i nije neki talenat, je bas smelo), ali ta formulacija ''Do we really need ...'' :ph34r:

#374 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 03 August 2010 - 14:50

Ja nikad nisam bio odusevljen Dokickom, ali je bila svakako veliki talenat. Mada, opet, udaracica. Sta znam, tesko je proceniti ko je tu "talentovan", a ko ne (Berdih i Soda na primer)...

#375 mara60

mara60
  • Members
  • 61 posts

Posted 06 August 2010 - 12:29

Sto zapravo znaci "povratak"? smile.gif
Zna se da Jelenu Dokic bas junacki obozavam, cak se ne stidim ako sam malo subjektivna.
Stvarno me interesuje sto znaci - povratak"!
Da li to znaci da mora ostati medju prvih 100 bar godinu dana?
Ili mora postati broj 1 na WTA?!

Po meni, ona se vratila pretprosle godine! Ovaj naslov bi trebalo promjeniti.
Sad je pobjedila na dva ITF turnira, i smjesi joj se treca pobjeda za redom.
Pretpostavka za sljedeci tjedan:
QF: 91, SF: 88, F: 84, W: 82

Vratila s Jelena, zar ne? smile.gif