Jump to content


Photo
* * * * - 4 votes

Zbog pretnji otkazana promocija "Pescanika"


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
536 replies to this topic

#61 Guest_vinska musica_*

Guest_vinska musica_*
  • Guests

Posted 02 December 2007 - 23:32

A Jasmina Tesanovic na blogu povela gradjansku inicijativu Svi u Arandjelovac.
Odlicna ideja.

#62 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 02 December 2007 - 23:40

Srecan put sutra!
Hampshire je uz vas :rolleyes:

...i jedna zelena livadica ove gore crne...

#63 Gwydion

Gwydion
  • Members
  • 1,336 posts

Posted 03 December 2007 - 11:45

Možda je najpovoljnija varijanta, uklapa se otprilike u planirani tajming događanja, autobus u pola pet. Nazad za Beograd ima u pola devet. Povratna karta je oko 500 din.

Edited by Gwydion, 03 December 2007 - 11:48.


#64 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 03 December 2007 - 18:39

mi zaposleni dali podrsku u vidu jednog izaslanika
kaze sve u redu, puno policije izaslo da obezbedjuje, ne ocekuju se problemi

edit apdejt, otkazano, usli u salu, drali se pa od pescanika nista

Edited by Mioba, 03 December 2007 - 18:52.


#65 Veljko

Veljko
  • Members
  • 57 posts

Posted 03 December 2007 - 18:50

Sprečavanje promocije "Peščanika"

Ispred doma kulture u Aranđelovcu okupilo se oko 200 ljudi koji ne dozvoljavaju da se u toj zgradi održi promocija "Peščanika".

Oko 50 pristalica uglavnom Srpske radikalne stranke i Nove Srbije ušlo je u salu gde je bio predviđen skup. B92 saznaje da će se pojaviti još 100 pristalica ovih stranaka. Jake policijske snage obezbeđuju protest, i za sada je izvesno da se u Aranđelovcu neće održati promocija emisije radija B92 "Peščanik".



#66 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 03 December 2007 - 18:55

Ishod ce biti vrlo indikativan za cinjenicu gde je danas Srbija.

#67 larkin

larkin
  • Members
  • 57 posts

Posted 03 December 2007 - 19:01

Jezivo gde mi srljamo. Agresija na sve strane.

Ako je neko bio licno, bila bi dobro da nam isprica sta se dogadjalo.

#68 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 03 December 2007 - 19:14

Jake policijske snage obezbeđuju protest, i za sada je izvesno da se u Aranđelovcu neće održati promocija emisije radija B92 "Peščanik".


Ma sta bre obezbedjuju? To treba suzavcem, gumenim mecima i pendrecima poterati kucama.. Stoka najobicnija.

#69 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 03 December 2007 - 19:44

Nemojte samo da se lazemo kako u Srbiji nema fasizma i sve su ovo samo manje vazni dogadjaji. Srbija jeste vrlo ozbiljno fasizovana zemlja, sa jurisnickim fasistickim hordama, organizovanim od strane jedne grupe (SRS, ali i NS), ali i vrlo blagonaklono podrzane od strane DSS-a.
Bice vrlo indikativno da li ce se DS oglasiti ovim povodom.

#70 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 03 December 2007 - 19:47

Pa zato smo i okačili i ovoliko komentarisali temu, što je ne smatramo manje važnim događajem. Po meni, na ovom primeru se vidi kakav je odnos u Srbiji prema zdravim snagama

#71 larkin

larkin
  • Members
  • 57 posts

Posted 03 December 2007 - 21:40

Evo šta dalje kaže Ceca Lukić, dopunjena je vest na B92:

Koautorka "Peščanika" Svetlana Lukić kaže da je bila svesna rizika održavanja tribine, nakon što je ona već jednom nedavno odložena, ali da je bila zapanjena kada je videla brojne policijske snage: "Mi smo kroz kordon bili sprovedeni na sporedni ulaz do sale u kojoj je trebala biti održana promocija. Međutim, u sali se već nalazio veći broj ljudi, pre svega sa bedževima Nove Srbije."

"Pokušala sam da pregovaram sa predsednikom opštine Topola, koji je iz Nove Srbije. Međutim, oni su ostvarili svoj naum - preuzeli su mikrofone, popeli su se na binu. Mi smo u poslednjem momentu uspeli da napustimo salu, jer su i dalje u salu ulazili 'kontramitingaši', pre svega iz Srpske radikalne stranke i Nove Srbije. Na žalost, prema mojim informacijama, grupa Aranđelovčana koja je htela da sasluša tribinu je dobila 'male batine'. Uplašena sam i za organizatore koji su ostali sami u Aranđelovcu", kaže Lukićeva.

Ona kaže da je jasno da je velika grupa došla organizovano iz Topole, kao i da su bili prisutni i pripadnici nevladine organizacije Naši iz Aranđelovca.

"Policija je nas bezbedno sprovela do sale i vratila nas bezbedno. Ne mogu ni da zamislim šta bi se desilo sa ljudima da je sva masa uletela u salu, jer su Mirko Đorđević, Teofil Pančić i Vesna Rakić Vodinelić bili meta uvreda za početak", kaže Svetlana Lukić.



Policija je uspela sebe i govornike Peščanika da izvuče iz "patriotskog" obruča, a Nova Srbija i Radikali su ostali svoj na svome. :rolleyes:

#72 pobednik

pobednik
  • Banned
  • 1,403 posts

Posted 03 December 2007 - 21:41

Kreteni...

#73 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 03 December 2007 - 21:43

Kreteni...

ko ne razume kretene, ne razume ni srbiju...

Edited by muras, 03 December 2007 - 21:44.


#74 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 03 December 2007 - 21:43

Evo šta dalje kaže Ceca Lukić, dopunjena je vest na B92:



Policija je uspela sebe i govornike Peščanika da izvuče iz "patriotskog" obruča, a Nova Srbija i Radikali su ostali svoj na svome. :rolleyes:


Strašno :huh:
PS. Nikakvo čudo da se priča da se na Srbiju ponovo gleda kao u Miloševićevo vreme, ni Šešeljevi posteri po BGD-u više nisu iscepani.

Edited by BeatrisDal, 03 December 2007 - 21:46.


#75 pobednik

pobednik
  • Banned
  • 1,403 posts

Posted 03 December 2007 - 21:45

ko ne razume kretene, ne razume srbiju...

Kreteni su za lecenje i ne zelim da verujem da su ovakvi likovi vecina u Srbbiji..