Jump to content


Photo
- - - - -

Vukovar 18.11.1991-18.11.2007


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
246 replies to this topic

#211 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 19 November 2007 - 23:49

pa cekaj, cega su se plasili?



i od straha tras po Vukovaru .. Skabrnji .. Dubrovniku .. Zadru .. Sibeniku .. Splitu .. Osijeku ...



ne znam da je to bas reakcija na strah ..


sto ti mislis BeatrisDal? ne cini li ti se da se plasljiv covjek drugacije ponasa?



*ali dobro mislim da je za ovu temu bitno i najznacajnije izgovoriti - DA, VUKOVAR JE ZLOCIN!

poz

#212 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 19 November 2007 - 23:51

pa cekaj, cega su se plasili?
i od straha tras po Vukovaru .. Skabrnji .. Dubrovniku .. Zadru .. Sibeniku .. Splitu .. Osijeku ...
ne znam da je to bas reakcija na strah ..
sto ti mislis BeatrisDal? ne cini li ti se da se plasljiv covjek drugacije ponasa?



naravno, Slavene, i to sam i rekla. selektivno citas, ne znam koji ti je djavo.

sad sam razmislila, oprosti ako ne zvucim previse potreseno zbog tog zlocina pa odatle stices utisak da relativizujem ili opravdavam, tu sam fazu prosla i ne zelim se vise uzivljavati ista vise nego sto moram, pa mozda zvucim i previse ravnodusno nego sto je to na mestu.

oprosti na tome.

Edited by BeatrisDal, 19 November 2007 - 23:56.


#213 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 19 November 2007 - 23:53

Da li techino pile Milica rodjena pre neki dan treba da trazi oprostaj posto je rodjena kao Srpkinja?



NE!


ali ti trebas zamuknut' i prestat srat .. shvacas?



i trebas pognut glavu i rec DA, VUKOVAR JE ZLOCIN.


i poslije toga primit' Oprost od samoga sebe ..

#214 moshe

moshe
  • Banned
  • 432 posts

Posted 19 November 2007 - 23:57

NE!


ali ti trebas zamuknut' i prestat srat .. shvacas?



i trebas pognut glavu i rec DA, VUKOVAR JE ZLOCIN.


i poslije toga primit' Oprost od samoga sebe ..


a sto onda i ja da trazim oprostaj? Kada ni ja ni niko u mojoj porodici daljoj blizoj najdaljoj i onoj koja je zivela u Hrvatskoj i na Kosovu nikada nijednom coveku nismo zlo pozeleli ...ZABOLE me za nekog majmuna koji je sebe nazivao Srbinom i srpskim borcem koji je ubijao silovao ili sta vec radio...ZABOLE ME...JA NISAM KRIV ili sam kriv sto sam SRBIN

p.s.Vukovar je sirok pojam tu su i od Hrvatske ruke stradali Srbi tako da jeste VUKOVAR JE ZLOCIN

Edited by moshe, 20 November 2007 - 00:00.


#215 Nesh

Nesh
  • Members
  • 2,750 posts

Posted 19 November 2007 - 23:59

oprosti Nesh


imao sam osjecaj da se na neki nacin ne mozes zaustaviti na izrecenom VUKOVAR JE ZLOCIN


hocu reci, imao sam osjecaj da se zelis opravdati .. za sto nema s potrebe .. bitno je ali Vukovar oznaciti s onim sto on je - zlocin.


sorry jos jednom


Vukovar je bezumni zlocin unistavnja ljudi i grada koji je sprovela manijacka generalska klika na cijem celu je bio onaj sto je hteo da milion onih sa Usca krenu i obracunaju se sa onima koji su bili na trgu kod Narodnog pozorista 9.marta!
A ti govoris o nekome iz mog drustva ko je Vukovaru ucinio OVO i postavljas mi sliku uz dodatak "Reci bar zao mi je!"

Prethodno (verovatno otkad pisem na ovom forumu) izgleda nisi procitao nijedan moj post (a sigurno ne nekoliko prethodnih stranica i razlog zasto sam prvenstveno reagovao), a optuzujes da ne mogu ili necu, verovatno jer mi nije zao, napisati da mi je zao!

Necuveno! Vrlo sam ljut! :rolleyes:

#216 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 20 November 2007 - 00:00

p.s.Vukovar je sirok pojam tu su i od Hrvatske ruke stradali Srbi tako da jeste VUKOVAR JE ZLOCIN


ni u ludilu.

#217 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 20 November 2007 - 00:03

JA NISAM KRIV ili sam kriv sto sam SRBIN


ma tko ti covjece kaze da smo ja i ti krivi, sto smo Srbi

na Vukovar je ispucavao granate danasnji zapovjednik makedonske Vojske, hocu rec Makedonac


Dudakovic (znas koji je taj?) je u to vrijeme vozio tenk ruseci po Hrvatskoj sve na sto je naisao


tako da .. stani moshe



VUKOVAR je zlocin i za to - nema opravdanja


to je bit/srz sve ostalo je bulaznjenje

#218 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 20 November 2007 - 00:07

Vukovar je bezumni zlocin unistavnja ljudi i grada koji je sprovela manijacka generalska klika na cijem celu je bio onaj sto je hteo da milion onih sa Usca krenu i obracunaju se sa onima koji su bili na trgu kod Narodnog pozorista 9.marta!



Nesh sorry ne bijase mi namjera


htjedoh na neki nacin skrenut pozornost na ovo bjesomucno lupetanje - o Vukovaru



oprosti, jos jednom .. i da .. znas da te citam


poz

#219 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 20 November 2007 - 00:08

moshe, nije tako kao sto pricas
ja bih te banovala za ovoliki ovako ruzan trol

za zlocin u Vukovaru nema nikakvog opravdanja

#220 moshe

moshe
  • Banned
  • 432 posts

Posted 20 November 2007 - 00:12

moshe, nije tako kao sto pricas
ja bih te banovala za ovoliki ovako ruzan trol

za zlocin u Vukovaru nema nikakvog opravdanja


nisam nigde trazio opravdanje...za zlocin...gde si to procitala? cak sam i u vise navrata osudio sve to...!!!

#221 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 20 November 2007 - 00:45

Вуковар је одувек био српски град. Ко другачије каже или је незналица или злонамеран.
Фрањо Туђман и његова усташка камарила су плански жртвовали Вуковар, у договору са менторима из иностранства, да би им то, на почетку рату, послужило као ударна пропаганда за признање самосталности Хрватске.
Усташке формације су окупирале Вуковар још у јесен 1990. више од пола године пре него што је рат почео, и годину дана пре него што је ослобођен.
Из Вуковара су, за време усташке окупације, а пре почетка рата, систематски протеривани Срби, што убиствима, што застрашивањем, што директним прогоном.
На самом почетку рата Вуковар је остао готово чисто етнички хрватски град.
ЈНА јесте злочиначка јер је била под командом злочинаца.
Да није била злочиначка требала је заобићи Вуковар, и оставивши га у окружењу, продужити без заустављања право на Трг Бана Јелачића.

#222 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 20 November 2007 - 00:52

Kako su ga to mile okupirali pre pocetka rata?

#223 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 20 November 2007 - 00:55

Kako su ga to mile okupirali pre pocetka rata?


Резервним саставом полиције.
Прво, протерали су све Србе из полиције, друго подигли бројчано стање 10 пута, треће попуњавали ту проширену парамилитарну организацију искључиво наоружаним члановима ХДЗ-а.

#224 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 20 November 2007 - 01:02

ajd sad da uzmemo i da je sve to sto si ti napisao tacno- i to je bio razlog da se svi pobiju?? i ajd sto su pobili pripadnike policije i HDZ, ali zasto su obicne gradjane mile? jel ti smatras da je ubistvo civila ratni zlocin, ili ne mislis?
jel razumes da su ovo neki osnovni pojmovi, kojima bi svako trebao da vlada? ovo je prosto sramota objasnjavati.

Edited by BeatrisDal, 20 November 2007 - 01:43.


#225 maksas

maksas
  • Members
  • 1,625 posts

Posted 20 November 2007 - 01:03

Фрањо Туђман и његова усташка камарила су плански жртвовали Вуковар, у договору са менторима из иностранства, да би им то, на почетку рату, послужило као ударна пропаганда за признање самосталности Хрватске.


Zanimljivo je sto u svemu tome, nikako da pomenes onu stranu koja je poslala tenkove i ljudstvo iz Srbije da razore Vukovar i da ga ociste "kako dolikuje". Ako se znalo da ce Tudjmanu to posluziti kao odlicna propaganda, zasto se onda nije odustalo od razaranja Vukovara? Ja verujem da je u tom ratu bilo zrtvovanja sopstvenog naroda sa obe strane, ali da bi to bilo ostvareno, treba ti pomoc druge strane i tu opet dolazimo do toga kako je lepo vrh srpske i hrvatske vlasti saradjivao, a obicni ljudi se klali zbog njihovih bolesnih ambicija.

ЈНА јесте злочиначка јер је била под командом злочинаца.


E konacno da i ti priznas da je onaj sto si mu dao citulju zlocinac!

Да није била злочиначка требала је заобићи Вуковар, и оставивши га у окружењу, продужити без заустављања право на Трг Бана Јелачића.


Ma nemoj? I sta bi time dobili? Umesto Vukovara bi imali razoren Zagreb.