Jump to content


Photo
- - - - -

bol u predelu kolena


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
17 replies to this topic

#1 tatamata777

tatamata777
  • Members
  • 11 posts

Posted 10 November 2007 - 09:55

Od pre godinu i po dana poceo sam da osecam tegobe sa spoljne strane desnog kolena, koje su u pocetku bile zanemarljive, ali su se postepeno intenzivirale.Bol se pojacava posle napora, plivanja narocito, nije toliko intenzivan ali mi smeta. Probao sam razne kreme tipa sinedol, fastum gela, gavez gela ali nije pomoglo.Da li imate iskustva sa slicnim problemima?

#2 villiem

villiem
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 10 November 2007 - 18:44

Od pre godinu i po dana poceo sam da osecam tegobe sa spoljne strane desnog kolena, koje su u pocetku bile zanemarljive, ali su se postepeno intenzivirale.Bol se pojacava posle napora, plivanja narocito, nije toliko intenzivan ali mi smeta. Probao sam razne kreme tipa sinedol, fastum gela, gavez gela ali nije pomoglo.Da li imate iskustva sa slicnim problemima?


Mogu samo da ti se pridruzim sa nadom da postoji adekvatan tretman.

Kao prvo, odlazi odmah kod najboljih.Povrede kolena su gadne i nereagovanje osigurava vekovni bol.
Podrazumeva se magnetna rezonanca pa verovatni fizikalni tretman.

Moja dijagnoza:Bursitis-manja efuzija u medijalnom rogu gastrocnemius-semimebranosus burze itd(ima toga dosta).
Bolovi su nastali posle povrede posle koje nije usledilo neophodno mirovanje.Traju vec dve godine i jedini spas je povremena fizikalna terapija.Operatvni zahvat se ne preporucuje jer je MENISKO-LIGAMENTARNI aparat INTAKTAN.
Da li sam pomenuo bolove.Pa tu su sa mnom, manje vise,postali smo prijatelji, postujemo se, delimo vreme koje nam je dato.Mnogo se krecem i dobijam periode od mozda i nekoliko meseci podnosljivo slobodnog kretanja bez steznika i nekih ortopedskih cuda(kada mnogo boli, stavim oklop oko kolena, stegnem, pa me to vise boli i onaj prvobitni bol ne primecujem).
Svakodnevni tretman sa BIOFREEZE-om i anti reumatici kada su bolovi veliki.
Postoje narodni lekovi i saveti tipa klin se klinom...i sl..Konkretno za mene je to znacilo da se igram malo fudbala.Ne mogu dovoljno da naglasim takvu gresku u proceni.

U svakom slucaju ispravna dijagnoza sa MR je prvi korak a biofreez gel ne moze da odmogne

#3 tatamata777

tatamata777
  • Members
  • 11 posts

Posted 11 November 2007 - 15:59

Hvala puno na iscrpnom odgovoru.

#4 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 12 November 2007 - 12:46

Ja imam nešto, nažalost zaboravih kako se stručno zove, uglavnom nekakva hrskavica je malo propala i onda ume da zeza (boli, krcka, i tako to).

Išla u par navrata na fizikalnu terapiju (nekakvi toplotni zraci, električne strujice <to mi je baš, baš prijalo!> i još ponešto) i uvek bude bolje posle toga, mada se uvek i vraća (otprilike moram da ponovim na godinu-dve).

#5 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 12 November 2007 - 20:05

mene pochelo da ziga desno koleno (jebo rechenicu, prosto se smrznem kad prepoznam future penzosa), ali mislim da je zato shto non-stop sedim u turskom sedu. je l postoje neke vezbe za jachanje tih ligamenata, tetiva and stuff?

#6 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 12 November 2007 - 20:21

postoji milion, eto ti topik 'joga' pa vidi da to mozes da upraznjavas

#7 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 14 November 2007 - 17:06

Ja imam nešto, nažalost zaboravih kako se stručno zove, uglavnom nekakva hrskavica je malo propala i onda ume da zeza (boli, krcka, i tako to).

Išla u par navrata na fizikalnu terapiju (nekakvi toplotni zraci, električne strujice <to mi je baš, baš prijalo!> i još ponešto) i uvek bude bolje posle toga, mada se uvek i vraća (otprilike moram da ponovim na godinu-dve).


...tako da bih ti savetovala da ne zapustas koleno..

Edited by Mr.Smith, 15 November 2007 - 17:38.
ostatak posta sadrzi potencijalno stetne informacije


#8 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 14 November 2007 - 17:14

ja bih ti savetovala da se manes dezinformisanja i zaludjivanja forumasa.
leci se kamenom, telepatijom, magnetima, cime oces, al ne zaludjuj vise ostali svet.

#9 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 18 December 2007 - 00:27

Ako se ovaj napad odnosi na mene, ja evo, pitam, zasto ste agresivni prema meni i toliko netolerantni ?
Ne shvatam. Ne secam se ni sta sam napisala, ali svakako nije bila nikakva laz, niti obmana.
Sto se tice vezbi za koleno-
- legnes , jednu nogu savijes u kolenu, drugu zategnes - prsti stopala unazad, prava noga i dizati polako , malo iznad kreveta, drzati desetak sekundi i tako 10 x.
-okrenes stopalo ulevo, istu vezbu ponovis 10x
- okrenes stopalo udesno , ponovis 10 x.
To su vezbe za artrozu kolena. Ako ni to ne verujete, raspitajte se kod fizioterapeuta.
Ako ima jok neko neki savet, dobrodosao je.

#10 Koler

Koler
  • Members
  • 13 posts

Posted 10 June 2008 - 18:00

Od pre godinu i po dana poceo sam da osecam tegobe sa spoljne strane desnog kolena, koje su u pocetku bile zanemarljive, ali su se postepeno intenzivirale.Bol se pojacava posle napora, plivanja narocito, nije toliko intenzivan ali mi smeta. Probao sam razne kreme tipa sinedol, fastum gela, gavez gela ali nije pomoglo.Da li imate iskustva sa slicnim problemima?



Mene je bolelo koleno oko godinu dana . U to vreme sam poceo da radim kao keramicar , cucni ustani , cucni ustani , klekni , i odjednom je prestalo , evo vec 3 godine . Ustvari sam ojacao misice oko kolena i to je to . Jedno znam sigurno , to dolazi usled povecanja tezine i zapostavljanja fizicke aktivnosti . Probaj paciji hod i cucnjeve

#11 decky999

decky999
  • Members
  • 410 posts

Posted 17 June 2008 - 07:47

Ako se ovaj napad odnosi na mene, ja evo, pitam, zasto ste agresivni prema meni i toliko netolerantni ?
Ne shvatam. Ne secam se ni sta sam napisala, ali svakako nije bila nikakva laz, niti obmana.
Sto se tice vezbi za koleno-
- legnes , jednu nogu savijes u kolenu, drugu zategnes - prsti stopala unazad, prava noga i dizati polako , malo iznad kreveta, drzati desetak sekundi i tako 10 x.
-okrenes stopalo ulevo, istu vezbu ponovis 10x
- okrenes stopalo udesno , ponovis 10 x.
To su vezbe za artrozu kolena. Ako ni to ne verujete, raspitajte se kod fizioterapeuta.
Ako ima jok neko neki savet, dobrodosao je.


DA to je odlicna vezba samo je bitno da se vezba dok se ne oseti zatezanje u cvorvima kvadricepsa - konstantno povecavati broj ponavljanja. Druge stvari - definitivno blaga aktivnost - setnja i trckaranje. Ako se oseca bol pri aktvnostima koristiti elasticne steznike za koleno. Ja sam imao problema sa prednjom tetivom kolena (drzi casicu) na obe noge. Posledica igranja kosarke posle dve godine sedenja. Savet - nemojte to da radite. Akutna upala je presla u hronicnu ali sam uspeo posle dve godine vezbanja i laganog trcanja da sam sebe izlecim. Jedino sto sam uzimao je glukosamin-sulfat jedno 4 meseca (magicni rec u poslednjih nekoliko godina za sve bolove u kolenima i ostalim zglobovima). Nisam siguran da uopste deluje ali ajde mora industrija suplemenata da zivi na necemu. Kod mene je kljucna promena bila kada sam poceo da trcim. Prvo sam to radio lagano - ne vise od 1 -2km sa elasticnim povezom preko tetive kolena, kasnije sam nastavio i terao do 5-6km svaki drugi dan. Skoro godinu dana sa povezom, i onda bez. Bol je polako nestajao, dugo vremena bio prisutan kao tistanje - verovatno na psihickom nivou, i na kraju nestao. Nema magicnog resenja - ako se na snimku ne vidi nikakvo ostecenje ili lom onda treba jacati misice i kretati se sto vise. Isto tako stimulisati krvotok masazama i oblogama (vruce-hladno).

Edited by decky999, 17 June 2008 - 07:49.


#12 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 17 June 2008 - 16:21

[quote name='decky999' date='17.06.2008, 08:47' post='2084527']
Jedino sto sam uzimao je glukosamin-sulfat jedno 4 meseca (magicni rec u poslednjih nekoliko godina za sve bolove u kolenima i ostalim zglobovima). Nisam siguran da uopste deluje ali ajde mora industrija suplemenata da zivi na necemu.


Pa uglavnom je sve receno, da se ne ponavljam. Glukosamin sam i ja koristio, valjda pomaze. Fol je da se pije najmanje 3-4 mjeseca propisana dnevna doza. Trenirati-obavezno. Naravno pronaci vjezbe i napor koji koljenu odgovaraju. Sto misici budu jaci i istreniraniji, bol je manja. To je barem moje iskustvo, a vidim i nekih drugih forumasa. Da si mojih godina savjetovao bih ti sto su i mene savjetovali-da privijem rodni list. :ph34r:

#13 pametnjakovicka

pametnjakovicka
  • Members
  • 13 posts

Posted 05 November 2008 - 13:34

ja sam imala bolove isto tako kao ti i zavrsilo se sa uganucem kolena pri istazanju u teretani. sad je sve , hvala bogu , ok. vratih se potpuno u normalu. ali to hocu da kazem , u kolenu moze biti problem ili hrskavica ili ligament. ne mora da znaci da je nesto osteceno , mozda postoji neka davnasnja povreda koja nije tretirana na vreme ili nije uopste lecena pa sad komplikuje situaciiju. svaka bol u kolenu je opomena. opomena da ne vezbamo dobro ili da postoji povreda...

#14 eulex

eulex
  • Banned
  • 142 posts

Posted 10 November 2008 - 02:58

imam slican problem.uzimam glucosamin chondroitin ,pomaze donekle.ne vezbam ali dosta setam.ja imam reumu posle operacije kolena.pre sam lomio nogu mnogo puta.
evo dobre vezbe

Edited by eulex, 10 November 2008 - 03:00.


#15 1jeAhonen

1jeAhonen
  • Banned
  • 2,042 posts

Posted 12 November 2008 - 11:43

natice mi desni clanak posle duzeg stojanja imao sam nategnuce ligamenata kao sportsku povredu..koja je terapija adekvatna?