Jump to content


Photo
- - - - -

Prehlade, gripe i sl.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
30 replies to this topic

#16 tartufa

tartufa
  • Members
  • 4 posts

Posted 20 November 2007 - 20:34

Echinacea kao preventiva...

#17 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 20 November 2007 - 20:59

ja sam od onih sto cvrsto ne veruju u prirodna lecenja, tako da cim osetim prehladicu drmnem nekoliko aspirincica (nekoliko ne znam da definisem, ja to onako spontano). a ako osetim da mozda imam i temperaturu (ne merim zato sto sam hipohondar pride, pa zato idem po osecaju), onda idem na varijantu paracetamolcic.
onako preventivno...
ako me bas (daleko bilo) zakaci grip, onda povecam dozu paracetamola i za dan-dva ko rukom odneseno :rolleyes: dok me ponovo ne zakaci jer naravno nista tu nije odneseno nego samo zamaskirano.
a da lezim i mirno cekam da sve lepo i posteno prodje kad treba, nemam ja za to zivaca.

#18 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 20 November 2007 - 21:11

Protiv virusnih infekcija nema boljeg leka od odmaranja. Tek ako posle vise dana stvari ne idu na bolje treba posetiti lekara. Lecenje antibioticima po "uradi sam" principu maksimalno izbegavati. Ananelgetici, antipiretici i ostale specije za ublazavanje tegoba mogu se uzimati po potrebi.

#19 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 08 April 2008 - 12:12

Da. Odmaranje je strasno vazno, ali i velike kolicine vitamina C. Ehinacea je isto OK.
Da li zna jos neko nesto ?

#20 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 08 April 2008 - 14:16

Prvo i osnovno pravilo je:
Lecena prehlada traje 7 dana, a nelecena nedelju dana.
Drugo sto je vazno jeste odmor.
Lecenje je potpuno simptomatsko - znaci, kapi za nos, nesto protiv kaslja, sredstva protiv temperature i sl.
I neka vas niko ne laze pricama o sredstvima koja uzmete pa vam "podignu imunitet"...

#21 Posthuman17

Posthuman17
  • Members
  • 375 posts

Posted 08 April 2008 - 14:19

I kasalj, i nos, i stvarno mi je muka vise, vec mesec dana tako. Al bitno da pusim, ko dimnjak :huh:


Isto! :) vec mesec i duze..a pila sam svasta,fervex,cafetin cold,septolete,strepsils..aspirin,sirup od bokvice,za decu ;) ..cajeve ionako stalno pijem..posle 2 nedelje mi dojadilo,pa prestala,jer nos vise ne curi,al i dalje povremeno kasljem,i nikako sve da iskasljem!A purnjam li purnjam! :D samo kad me grlo dere,pa ne mogu ni da pricam,malo "ohladim"..Tako da,ovaj "virus" je bas uporan i dosadan! :rolleyes:

edit:strepsils

Edited by Posthuman17, 08 April 2008 - 14:22.


#22 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 08 April 2008 - 14:29

Ti bi, izgleda, zelela da si i j****a, i postena - ne moze!
Zaboravi cigarete.

#23 Posthuman17

Posthuman17
  • Members
  • 375 posts

Posted 08 April 2008 - 14:54

Ti bi, izgleda, zelela da si i j****a, i postena - ne moze!
Zaboravi cigarete.



:rolleyes: :huh:

#24 andjelija

andjelija
  • Banned
  • 757 posts

Posted 08 April 2008 - 15:40

ako vam je imun sistem jak necete se prehladiti...za to vam je potrebna celicna volja, puno smeha i lepih trenutaka, i vockica :rolleyes: ...

u slucaju da ste labilni sa imunitetom preporucujem vam ester-c od 1gr....pri tom prvi dan samo pola tablete da uzmete, u protivnom cete imati proliv.

#25 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 09 April 2008 - 13:46

Prvo i osnovno pravilo je:
Lecena prehlada traje 7 dana, a nelecena nedelju dana.
Drugo sto je vazno jeste odmor.
Lecenje je potpuno simptomatsko - znaci, kapi za nos, nesto protiv kaslja, sredstva protiv temperature i sl.
I neka vas niko ne laze pricama o sredstvima koja uzmete pa vam "podignu imunitet"...


Mislis da su sva ova sredstva lazna ? Mislim da je C vitamin sasvim OK. Evo, od juce mi je mngo bolje , jer sam pila C vitamin u velikim kolicinama. Juce nisam mogla da govorim, a danas samo otezano disem, a govorim lepo i ne boli me grlo.
sto se odmora tice, potpuno si u pravu. razbolim se obicno kad ne spavam dovoljno i kad imam stresove. a to je cesto izgleda. :rolleyes:

#26 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 09 April 2008 - 15:01

A ko ti garantuje da i bez C vitamina ne bi bila bolje danas?
Ne postoje naucni dokazi (nasuprot nekadasnjem verovanju) o korisnosti upotrebe C vitamina kod prehlade. Uostalom, sva kolicina C vitamina preko 500mg/24 h izluci se u nepromenjenom obliku mokracom.

Edited by vladan, 09 April 2008 - 15:02.


#27 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 09 April 2008 - 15:29

Pa prosli put mi je virus trajao dve -tri nedelje i nisam radila, a sad , evo dva-tri dana i radim... nadam se da ce i dalje da mi bude bolje, da ovo nije samo prolazno poboljsanje. :rolleyes:. .jer me vec boli stomak od vitamina c i jer nemam materijalnih mogucnosti da idem na bolovanje. Mnogo odbijaju.

Vladane, nemoj, molim te, da mi baksuziras. :huh: Taman sam pomislila da sam nasla nacin da ostanem zdrava.
Jos da dodam da stalno grickam propolis- tablete.

#28 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 02 December 2012 - 23:46

Vakcina protiv gripa smanjuje rizik od srcanog udara i do 50%, a obzirom da virusne upale mogu dovesti i do ostecenja srcanog misica eto razloga vise da se svake godine vakcinisete iako smatrate da vam to ne treba.



#29 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 12 February 2013 - 17:21

Trenutno mi je nešto "kao" grip u "najavi"....nisam stigao do visoke temperature,mada sve nešto kao hoće..dodje do 37 C...pa "odustane" ,proredio sam skroz cigarete a kašljem kao "kuče" .Žena mi spremila čaj od bokvice i kad se prohladi pije se u razmacima na 5 minuta po jedan gutljaj....evo, posle skoro jednog sata ,kašalj se malo primirio....



#30 bokki

bokki
  • Banned
  • 477 posts

Posted 30 March 2013 - 17:59

Već deset dana kašljem po celu noć, ne mogu da spavam isteraće me iz zgrade.

Preko dana imam mnogo manje problema.

Isto mi se desilo 2006. u ovo doba godine.

Nema bolova. Nisam išao kod lekara, a sumnjam da je neka alergija. 

2006. je takođe bilo veoma kišovito, koliko se sećam.