Jump to content


Photo

Nevjera


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
280 replies to this topic

#271 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 04 November 2008 - 20:02

Svojom jednostavnim objasnjenjem zasto nije nikada prevarila muza za dvadeset godina braka (kojim je postidela sve koje se ovde jalovo trude da opravdaju cin preljube), kao i efektnim odgovorom na pitanje zasto se jos uvek izdaju knjige jednog od najvecih pisaca ever, jedno veliko :ph34r: za gospodju highlanderku uz moje izvinjenje ako sam nekada mozda bio pregrub kada sam joj replicirao.


:) pa ovo je neki deja-vu, tuzilastvo je opet odlucilo da bije izgubljenu bitku ...

Da je moj suprug bio "majstor" i potrudio se da svoje avanture sakrije, dakle, da se potrudio da bude pravi dzentlmen, danas bi bili sretan par koji ide ruku pod ruku.
Na kraju, trud da udovolji sebi, mudrost da odabere partnerku dovoljno diskretnu, za mene bi bili dokaz da mu je stalo i do mene i do braka i na kraju, mozda bih i bila ponosna i zadovoljna zena ako bih, na proslavi 50 godina braka, saznala da me je varao. Ovako, ispao je pacer, nedostojan da ima mene za zenu.

Ne smatram da imam krunu na glavi zato sto nisam prevarila, da sam bolja od onih koji jesu. Ja sam "pukla" na nekom drugom iskushenju.


ovo savrseno definise srz problema - za vecinu nije cin preljube problematican sam po sebi, problematicna je spoznaja cina (fizicke) preljube. Drugo, ovaj stav (u nastavku) baca sasvim drugo svetlo na situaciju. Prevazilazi sve petparacko-religiozno-amatersko-psiholoske analize, sazetak je osvezavajuc - ispao je pacer, nedostojan da ima mene za zenu ... kapa dole, svidja mi se stav

Edited by Mr.Smith, 04 November 2008 - 20:03.


#272 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 05 November 2008 - 06:49

:ph34r: pa ovo je neki deja-vu, tuzilastvo je opet odlucilo da bije izgubljenu bitku ...



ovo savrseno definise srz problema - za vecinu nije cin preljube problematican sam po sebi, problematicna je spoznaja cina (fizicke) preljube. Drugo, ovaj stav (u nastavku) baca sasvim drugo svetlo na situaciju. Prevazilazi sve petparacko-religiozno-amatersko-psiholoske analize, sazetak je osvezavajuc - ispao je pacer, nedostojan da ima mene za zenu ... kapa dole, svidja mi se stav

Jako zurim al' 'ajde:.....ono sto ne znam, ne moze da me povredi, fakat. Licemerno? Jeste, mirishe na dvostruki moral. Medjutim, ako je moj muski "majstor" da odgovori svim svojim bracnim i porodicnim obavezama (brak je ugovor/dogovor 2 strane sa podraqzumevajuciom kolicinom licne casti) a usput ima vremena, volje, snage, motiva i vestine da od zivota "gricne" jos nesto sto zadovoljava neku njegovu potrebu - marim ja. Ako on moze da zivi sa tim a da to ne urushava njegovu licnost i autoritet u porodici - o.k. Ako sam ja osoba koja sa tim ne moze da zivi ili sam glupava za sve te vratolomije, nemam pravo da to proglasim za zakon, moralnu matricu i da to ocekujem od onog drugog. Ali imam pravo da na neke stvari pristanem ili ne. Problem kod nasih muskih je sto su zaljubljive prirode, sto su sebicni i ne zele niceg da se odricu, sto svoju promiskuitetnu prirodu (nista loshe, cista priroda) ne umeju ili ne zele da drze pod kontrolom a zarad nekih vishih ciljeva, recimo, svoje licne casti i odgovornosti.

#273 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 05 November 2008 - 11:28

Problem kod nasih muskih je sto su zaljubljive prirode, sto su sebicni i ne zele niceg da se odricu, sto svoju promiskuitetnu prirodu (nista loshe, cista priroda) ne umeju ili ne zele da drze pod kontrolom a zarad nekih vishih ciljeva, recimo, svoje licne casti i odgovornosti.

Slazem se s vama hajlenderko. Ne zelim biti stvarno prost ali moram to ovako napisati inace to nije to. Kod nas vazi pravilo:
hebo hebachinu ako carsija ne sazna.

#274 Blue Lady

Blue Lady
  • Members
  • 684 posts

Posted 05 November 2008 - 16:21

Slazem se s vama hajlenderko. Ne zelim biti stvarno prost ali moram to ovako napisati inace to nije to. Kod nas vazi pravilo:
hebo hebachinu ako carsija ne sazna.

Pa da, zato zene bolje varaju. One ne moraju da raspricaju. Mada, opet, pravi dzentlmeni se nikad ne ''hvale''.

#275 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 05 November 2008 - 16:38

Jako zurim al' 'ajde:.....ono sto ne znam, ne moze da me povredi, fakat. Licemerno? Jeste, mirishe na dvostruki moral. Medjutim, ako je moj muski "majstor" da odgovori svim svojim bracnim i porodicnim obavezama (brak je ugovor/dogovor 2 strane sa podraqzumevajuciom kolicinom licne casti) a usput ima vremena, volje, snage, motiva i vestine da od zivota "gricne" jos nesto sto zadovoljava neku njegovu potrebu - marim ja. Ako on moze da zivi sa tim a da to ne urushava njegovu licnost i autoritet u porodici - o.k. Ako sam ja osoba koja sa tim ne moze da zivi ili sam glupava za sve te vratolomije, nemam pravo da to proglasim za zakon, moralnu matricu i da to ocekujem od onog drugog. Ali imam pravo da na neke stvari pristanem ili ne. Problem kod nasih muskih je sto su zaljubljive prirode, sto su sebicni i ne zele niceg da se odricu, sto svoju promiskuitetnu prirodu (nista loshe, cista priroda) ne umeju ili ne zele da drze pod kontrolom a zarad nekih vishih ciljeva, recimo, svoje licne casti i odgovornosti.



ne mislim da je posebno licemerno, jednostavno je to odbrambeni mehanizam koji je u principu prilicno efikasan, sve dok je, u najsirem smislu, u primarnoj zajednici sve namireno, a gde se trosi 'visak' i nije toliko bitno... ko zna koliko je brakova tako sacuvano, ili kako rece vodic za engesku gospodu iz 19. veka, 'nijedan pravi gospodine nece dozvoliti da se za njegovu indiskreciju dozna' (naravno, uz to ide i stavka da svaki gospodin mora znati da jase konja, lovi prepelice i tome slicno)... dakle, cim se dozna, vise nije gospodin...

zato mi je cela prica na svoj nacin simpaticna, ima jednu osvezavajuci crtu arhaicnosti i zdravog razuma (zao mi je naravno sto se desilo nekome ko mi je, kao clan ove nase virtuelne zajednice, ipak bitno blizi od prosecnog prolaznika na ulici)

edit - i dok sam se ja ovde raspisivao, BL me je pretekla u poentiranju :ph34r:

Edited by Mr.Smith, 05 November 2008 - 16:40.


#276 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 05 November 2008 - 17:03

Iz istog motiva iz kog ga nisi prevarila, iz gordosti, iz tog istog motiva ne mozes da mu oprostis. Nisu mu bila verna iz ljubavi, vec bi ga prevarila da nisi bila gorda. Zapravo, u srcu ti si ga vec bila prevarila, a iz gordosti i zbog dece to nisi smela da otvoreno izrazis. Sada iz iste te gordosti, iz istog nedostatka ljubavi nisu sposobna da mu oprostis. Ni ranije, a ni danas, tebi on nije bio vazan, vec ti je vazna tvoja gordost.

Kada bi odlucila da ga volis (da mu oprostis) tj. kada bi pokazala da ti je on vazniji od tvoje gordosti i kada bi ponovo bila sa njime, tada bi postala covek.

Ovako tebe nema. Nema tvoje licnosti. Nema ljubavi u tvom srcu. Ti si rob svog velikog Ega, rob svoje gordosti. A svakako i sebicnosti, jer bi svog prvog muza ostavila i bila sa drugima, jer ti se cinilo da bi ti sa njima bilo bolje (sto znaci da si sa muzem posla zbog sebe - da ti bude lepo, a ne zbog njega - da zivis za njega i da ga volis).

govorish o egu, nemajuci pojma shta isti predstavlja, izjednachavajuci ego i super-ego a pritom prigovor savesti interpretirash kroz gordost a ne kroz ono shto ona u ovom sluchaju predstavlja; meshavinu ljubavi, samoposhtovanja i usadjenih normi.
po tebi su svi greshnici. pogotovo oni koji nisu zgreshili. kako te samo nije sramota?

#277 jelisaveta

jelisaveta
  • Members
  • 702 posts

Posted 05 November 2008 - 23:53

dunadan, ne prizivaj ga molim te.
jer ako se vrati, ode tema u ...

Edited by jelisaveta, 05 November 2008 - 23:54.


#278 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 06 November 2008 - 00:36

dunadan, ne prizivaj ga molim te.
jer ako se vrati, ode tema u ...

Sto da ne? Bez njega nema prave diskusije. Onako sve pomalo misticno, jezgrovito i sazeto. Ku' ces bolje.

#279 Domingez

Domingez
  • Members
  • 19 posts

Posted 12 May 2009 - 17:28

Obozavam da izmishljam toplu vodu :D
Nema mi nishta sharmantno u "zabranjenom vocu"
Imash partnerku/partnera
Funkcionishete ili NE funkcionishete
U cemu je problem ? U nama samima.
Kazu da je zena kao tvrdjava.... ok, nije tolika nauka osvojiti je. Zadrzati istu- to je muka i nauka :ph34r: (naravno da se odnosi na oba pola podjednako)
Bukvalno shvatam ono vodjenje ljubavi ... treba raditi, negovati, cuvati, animirati, obostrano udovoljavati , da bi se ljubav kao ljubav odrzala.
Niko od nas nije ushao u neku ozbiljniju pricu a da pre toga nije proshao malo onog promiskuitetnog...
Sta smo zakljucili ?
Jesmo li nashli neku zenu sa horiznontalnom vaginom ? Jeste li cenjene forumashice nashle nekog sa zlatnim penisom ? Naravno da ne!
Strast iz glave dolazi.... telo je samo prokleto orudje...
Volim ljude koji kad uoche problem- stanu i pozele da ga reshe ... ne okrecu glavu na drugu stranu... ne zatrpavaju gore pomenuto shto dublje u zemlju...
90% je onih koji kad naidju na problem nadju i milion izgovora zashto je taj problem nereshiv.
Na zalost,samo je 10% onih koji ce utroshiti svoju energiju da nadju reshenje!
Mrzim izgovore....Muz me zapostavljao pa sam ga zato... ili zena mi je ko baba pa sam ja morao da.... ma uzas...
Skidam kapu svima onima koji ako se ne usaglase - lepo pruze jedno drugom ruku i nastave svoje zivote odvojeno.
Bez lazi- bez foliranja. NIje mi IN prevara... jezim se od iste... Ili ona fraza" afera osvezava vezu..." :)
Poenta je budi veran sebi- poshtuj svoju rec ! To je nit koja nas deli od zivotinja... razum od nerazumnog...realnosti od farse...

#280 B-A-U-H-A-U-S

B-A-U-H-A-U-S
  • Members
  • 4 posts

Posted 17 September 2009 - 06:34

 Koliko nevjera moze uzdrmati brak/vezu?



Mnogo tj dovoljno da se ista zavrsi, bar u mom slucaju. Naravno sve to zavisi od karaktera partnera koji su u vezi, ima razlicitih ljudi ali ja sam malo konzervativniji pa smatram da nesto ne treba nazivati vezom ako nije monogamno/a sama po sebi :)

Jesu li u pravu oni koji ne mogu/ne zele oprostiti nevjeru?


Jesu (govorim u svoje ime)

I sto je uopce nevjera/prevara? Je li to iskljucivo sex s drugom osobom?




A sto kada je netko fizicki vjeran, a masta i sanja o drugom partneru/ici?


Cuj, sanjati o drugom partneru nije prevara. Ne mislim da je zabranjeno konstatovati da je anglelina Jolie dobra riba cak i ako ste u vezi kao sto ne mislim da je zabranjeno da ista bude deo vasih masturbacionih fantazija u istim uslovima :D 




I na kraju, je li stereotip da muskarci varaju cesce i lakse nego zene istinit ili jos jedna u nizu slicnih predrasuda? Ili je zabranjeno voce zapravo svima slatko?


Glupa generalizacija (sorry), a zabranjeno voce je uvek najsladje ali smao kukavicama :ph34r:

#281 Boogie Woogie

Boogie Woogie
  • Members
  • 564 posts

Posted 29 September 2009 - 14:12

nekad sam preskakao ogradu da uživam u zabranjenom voću..
sad preskačem voće i krešem živu ogradu..