Jump to content


Photo
- - - - -

Rad u USA preko leta


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
5 replies to this topic

#1 delija_sever031

delija_sever031
  • Members
  • 182 posts

Posted 31 October 2007 - 13:23

Interesuje me da na leto odem u USA da radim,ali me zanima da li se zbog vize i papira mora ici preko agencije tipa work and travel ili se moze izvesti nesto individualno jer bih ja vec imao mogucnost smestaja,posla i karte,dakle prakticno potrebna mi je samo viza.E sad ne znam kakve su sanse da je dobijem bez neke agencije i placanja njima onih programa,ili ako vec treba kako i sta je najpovoljnije jer stvarno slabo o tome znam.Hvala

#2 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 31 October 2007 - 13:36

Budi pazljiv jer je ovde skoro bila afera sa studentima iz Srbije u Atlatik sitiju.Dovela ih neka agencija uz obecanje smestaja i zaposlenja pa su se ljudi nasli na ulici a platili su oko $2000 za to.

#3 djalminha

djalminha
  • Members
  • 342 posts

Posted 31 October 2007 - 18:05

Upravo tako.Naleteo sam na neke nase studente u Miami-ju koji su izvisili za taj posao u Atlantic city-ju pa zavsili na ulici i bukvalno spavali 10 dana u nekoj nasoj crkvi. Na srecu povezali se sa nekim nasim likovima pa sljakali za njihove firme ovde.

#4 scepa

scepa
  • Members
  • 480 posts

Posted 31 October 2007 - 20:31

Interesuje me da na leto odem u USA da radim,ali me zanima da li se zbog vize i papira mora ici preko agencije tipa work and travel ili se moze izvesti nesto individualno jer bih ja vec imao mogucnost smestaja,posla i karte,dakle prakticno potrebna mi je samo viza.E sad ne znam kakve su sanse da je dobijem bez neke agencije i placanja njima onih programa,ili ako vec treba kako i sta je najpovoljnije jer stvarno slabo o tome znam.Hvala



u principu, najlakse ces dobiti vizu preko agencije (ne verujem ni da moze drugacije da je dobijes za sezonski rad, jer ovako za posao trebas da si K. palac da bi dobio vizu)...ali jbga oni deru...

#5 Slobodan

Slobodan
  • Members
  • 862 posts

Posted 31 October 2007 - 20:39

Ja sam naleteo na nase ljude iz Zrenjanina ovde u Orlandu. Rade u Nike Factory Outlet-u i veoma su zadovoljni. Dosli su preko agencije ali ne mogu da se setim kako se zvala...
Ako neko od njih cita ovo zelim od srca da ih pozdravim :huh:

PS patike su mnogo dobre i hvala na popustu :rolleyes:

#6 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 04 January 2012 - 16:25

Ja sam naleteo na neku decu na Floridi koji rade u nekoj prodavnici opreme za plazu i koji planiraju da ostanu posto im istekne viza i "srede za zelenu kartu"....u detalje nisam zalazio posle toga.