Jump to content


Photo
- - - - -

Access Denied (content_filter_denied)


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
16 replies to this topic

#1 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 22 October 2007 - 17:49

u kancelariji ne mogu da se ulogujem na GMAIL jer su ovi iz IT blokirali site. da li znate neki drugi nachin kako da se ulogujem... kroz neki drugi server.

"Access Denied (content_filter_denied)


RESTRICTED ! -- You have attempted to access a restricted site. This restriction is to prevent you from inadvertently bringing offensive/non-business related material into the workplace.

#2 kiklop

kiklop
  • Members
  • 847 posts

Posted 22 October 2007 - 22:08

u kancelariji ne mogu da se ulogujem na GMAIL jer su ovi iz IT blokirali site. da li znate neki drugi nachin kako da se ulogujem... kroz neki drugi server.

"Access Denied (content_filter_denied)


RESTRICTED ! -- You have attempted to access a restricted site. This restriction is to prevent you from inadvertently bringing offensive/non-business related material into the workplace.

Ako je gmail blokiran onda zaboravi na direktno povezivanje. Ono sto mozes da uradis je da podesis gmail da ti prosledjue poruke na neki mail account kome mozes da pristupis iz firme.

#3 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 23 October 2007 - 12:15

u kancelariji ne mogu da se ulogujem na GMAIL jer su ovi iz IT blokirali site.

Probaj da se dogovoris sa IT-em da ti pusti gmail a zabrani gtalk recimo.. da ne bi morao da radis ovo sto kiklop prica, jer cu ti verovatno blokirali i yahooo i hotmail i bilo koji drugi webservis. A ako ne moze.. .prebaci se na otvaranje gmaila od kuce...

#4 1.maj

1.maj
  • Members
  • 735 posts

Posted 26 October 2007 - 12:44

Ako je gmail blokiran onda zaboravi na direktno povezivanje. Ono sto mozes da uradis je da podesis gmail da ti prosledjue poruke na neki mail account kome mozes da pristupis iz firme.


evo link koji resava sve tvoje probleme po tom pitanju.

#5 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 31 October 2007 - 18:41

evo link koji resava sve tvoje probleme po tom pitanju.


pa ni taj ne mogu da otvorim na poslu :rolleyes:

JOSH JEDNO PITANJE

da li postoji mobilini koji moze da se kotrolishe kroz kompjuter, odnosno da li mogu da kucam poruke i e-mailove kroz komp (koristeci poseban software, i guess), koristeci internet na mobilnom. a ako da, da li takav mobilni podrzava Gtalk naprimer. :huh:
veoma zahvalan.

Edited by Prki, 31 October 2007 - 18:54.


#6 mfmilan

mfmilan
  • Members
  • 6,795 posts

Posted 31 October 2007 - 20:24

Pa mozes da se konektujes na net preko bluetooth modema npr., naravno, pod uslovom da ga telefon ima(a svi noviji ga imaju). Samo, taj net ti i nije bas nesto mnogo brz, a da ne pricamo o skupoci.. Al dobro, to nisi ni pitao. :rolleyes:
Dakle, moze. Ja licno imam konekciju preko bluetooth-a kuci(izmedju ostalih), i mozes da radis sve sto i inace radis na netu - surf, messenger, chat, mail, ...

#7 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 01 November 2007 - 16:36

MFm,

nisam siguran da smo se razumeli:
'ocesh da kazesh da ti je mobilni telefon nakachen na internet mrezu mobilnog operatera, i da preko bluetootha (ili USB, nach konekcije nije bitan) mozesh koristeci komp da udjesh u svoj mobilni i koristish internet mrezu spomenutog moblinog operatera kucajuci poruke, chatovati, forumovati, etc (uz pomoc tastature i misha)? ako je odgovor DA, onda me interesuje koji to mobilni podravaju gmail messenger, etc.

fala
Prkie

#8 mfmilan

mfmilan
  • Members
  • 6,795 posts

Posted 01 November 2007 - 21:52

Ne ulazim u svoj mobilni, vec ga samo koristim kao modem. :rolleyes: A on, naravno, koristi internet mog operatera.
Gtalk ne moras da imas na telefonu, vec na kompu. :huh:

Sto se slanja poruka tiche, to moz da radish uz odgovarajuci softver. Obicno stize na CD-u uz telefon. I nema mnogo veze sa ovim gore stvarima.

#9 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 01 November 2007 - 23:20

Ne ulazim u svoj mobilni, vec ga samo koristim kao modem. :rolleyes: A on, naravno, koristi internet mog operatera.
Gtalk ne moras da imas na telefonu, vec na kompu. :huh:

Sto se slanja poruka tiche, to moz da radish uz odgovarajuci softver. Obicno stize na CD-u uz telefon. I nema mnogo veze sa ovim gore stvarima.


pa to me interesuje. :) nego, koji mobilni koristish. jusu li to spravchice sa microsoft softwareom, ili mogu i neki drugi.
ustvari sada kotam da nije bitno kakav je mobilni, samo da pruza protok bita (sent/received), i da je brz.
kakva (koja? je pravo pitanje) veza mora da bude da bi se koristili messengeri.

#10 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 05 November 2007 - 18:06

pa to me interesuje. :rolleyes: nego, koji mobilni koristish. jusu li to spravchice sa microsoft softwareom, ili mogu i neki drugi.
ustvari sada kotam da nije bitno kakav je mobilni, samo da pruza protok bita (sent/received), i da je brz.
kakva (koja? je pravo pitanje) veza mora da bude da bi se koristili messengeri.


and... kako funkcionishe internet preko mobilnog...
Da li Iphones, Blackberries, etc. imaju posebno wireless modeme za prijem interneta, i da li su svi iste jachine (isti protok)?

poshto je Milan rekao da preko bluetootha mogu da koristim net koji dobijam/imam na mobilnom, da li, ukoliko destop nema bluetooth, mogu da preko USBa bluetootha prijemnika primam signal mobilnog (da li to postoji uopshte!!!!), ili prosto preko obichnog USBa, od jednog do drugog... kako bre sve to! :huh:
ja izgleda izmishljam hardwere koji josh nije izmishljen, a moza nikada i nece jer nije komercijalan, poshto nema bash mnogo ljudi koji su u mojoj situaciji!

Edited by Prki, 05 November 2007 - 18:07.


#11 mfmilan

mfmilan
  • Members
  • 6,795 posts

Posted 05 November 2007 - 22:38

Meni stvarno vise nije jasno koji deo ti nije jasan. :rolleyes:

Evo ovako:
Telefon ima bluetooth. Racunar ugradjen/usb bluetooth, instaliran softver koji dolazi uz. Imas podesenu konekciju za bluetooth(kao za dialup npr.). Kliknes na connect, online si za par sekundi, i onda radi sta ti volja.

Meni je brzina 115kbps kad se tako konektujem, sto je i vise nego dovoljno za gtalk i messengere.

#12 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 06 November 2007 - 17:04

Meni je brzina 115kbps kad se tako konektujem, sto je i vise nego dovoljno za gtalk i messengere.


TO MI nije bilo jasno. koja brzina. fala!
nego, da li je moguce konektovati se na dva internet servera na jednom kompu, odnosno, ako je moguce, kako. jer bi ja koristio internet sa moblinog na rachunaru na poslu na kom vec imam net sve sa "acceess denied!" =)

#13 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 08 November 2007 - 23:21

KONKRETNO PITANJE

koja veza je potrebna da bi se mogao slushati radio (recimo b92 :rolleyes:) preko neta... to me ustvari najvishe i interesuje.. postoji li tako dobra i jaka veza mobilnih internet provajdera. i koja jachina modema na mobilnom je potrebna.

#14 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 09 November 2007 - 00:22

W-CDMA / HSDPA minimum... EDGE moze, al' kako je izveden kod nas (doduse ni 3G servisi nisu nista bolji) tesko... A o isplativosti i da ne govorim (0.05 CSD / kb + PDV @ MTS). Mnogo ti je bolje da kupis fon sa FM prijemnikom ili solo FM prijemnik (sho je prakticno dzaba).

#15 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 09 November 2007 - 02:11

W-CDMA / HSDPA minimum... EDGE moze, al' kako je izveden kod nas (doduse ni 3G servisi nisu nista bolji) tesko... A o isplativosti i da ne govorim (0.05 CSD / kb + PDV @ MTS). Mnogo ti je bolje da kupis fon sa FM prijemnikom ili solo FM prijemnik (sho je prakticno dzaba).


ah!
incognito,
ja sam van Srbije... zato moram preko neta =)...
usofA


shta je ovoo W-CDMA / HSDPA :rolleyes: