Jump to content


Photo
- - - - -

Godisnjica zlocina u Sjeverinu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
33 replies to this topic

#16 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 13 November 2007 - 19:05

A samo jedno pitanje za Vas koliko je muslimana iz Sandzaka islo i ratovalo u BiH i sada slobodno setaju po Srbiji ?

Koliko? I zasto ih Jocic ne uhapsi? Trci pred zgradu MUP-a, trazi njegovu ostavku, brzo, stoka ona obijacka ne hapsi ratne zlocince.

#17 Cvetko

Cvetko
  • Members
  • 269 posts

Posted 13 November 2007 - 23:29

Gomila tih veterana se iselila u BiH...

#18 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 13 November 2007 - 23:34

Gomila tih veterana se iselila u BiH...

Pa i Mladic, Karadzic, Hadzic i Zupljanin su u Srbiji, pa ne vidim da to pominjes.

#19 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 13 November 2007 - 23:37

Dugo pratim i slusam razlicite komentare pojedinih ljudi koji neznaju nista i ponesto o stradanjima ljudi u ratovima od 1991-1999 godine . Samo bih postavio pitanje raznih komentatora koje su godiste i da li su ikada osetili bedu, muku ili najgore da izgube nekoga koga vole ? Osvrnite se malo na forume , televiziju hrvatsku ili federacije pa slusajte sta i kako pricaju !! A samo jedno pitanje za Vas koliko je muslimana iz Sandzaka islo i ratovalo u BiH i sada slobodno setaju po Srbiji ?

Pa, ima nas jos, sto smo omirisali rat.
Sta zelis da kazes pitanjem o hrvatskoj i BiH televiziji, a sta idejom o muslimanima Sandzaka koji su, kako kazes, odlazili da ratuju u Bosnu?

#20 Cvetko

Cvetko
  • Members
  • 269 posts

Posted 13 November 2007 - 23:39

Pa i Mladic, Karadzic, Hadzic i Zupljanin su u Srbiji, pa ne vidim da to pominjes.


Dokazi...dok za Mladica mozemo i spekulisati,za ovo ostalo 3 jednostavno nemas dokaze...

#21 Pedja307

Pedja307
  • Banned
  • 383 posts

Posted 14 November 2007 - 05:24

Pa i Mladic, Karadzic, Hadzic i Zupljanin su u Srbiji, pa ne vidim da to pominjes.


Kad si tako dobro informisan, zasto ne pokupis nagradu?

#22 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 14 November 2007 - 05:31

A samo jedno pitanje za Vas koliko je muslimana iz Sandzaka islo i ratovalo u BiH i sada slobodno setaju po Srbiji ?


A je l' podignuta optuznica protivu njih? Nije. Ako jeste, trazi od `Ministra od Trafiku` da ih baci u aps.
A jesu uradili nesto lose u Srbiji? Nisu. Ako jesu, ista adresa kao i gore...

#23 pinkpanter

pinkpanter
  • Members
  • 42 posts

Posted 14 November 2007 - 13:36

Svi postavljaju pitanje Srba koji su i kako ucestvovali na ovaj ili onaj nacin u ratu , za muslimane i hrvate niko . Molim vas da me ne shvatite kao nacionalistu ali svi ukljucujuci i pojedine stanovnike Srbije pljujemo po nasoj zemlji kao i sto pljuju Hvatska televizija njihovi forumi , nijedne vesti im ne prodju da nas ne pomenu u negativnom smislu a mi ? Muslimani iz sandzaka ( Novi Pazar, Sjenica ,Tutin ) mogu da tvrdim da je 70 % njih ucestvovalo u ratu licno ili indirektno slanjem novca , hrane itd . Mislite da ce Srbiji biti bolje ako uhapse Mladica i ostale?

#24 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 14 November 2007 - 13:59

Muslimani iz sandzaka ( Novi Pazar, Sjenica ,Tutin ) mogu da tvrdim da je 70 % njih ucestvovalo u ratu licno ili indirektno slanjem novca , hrane itd .

Nije da ti ne verujem na rec, ali gde su ti dokazi za ovo? I sto ih nisi vec predao policiji, da ne trazimo ostavku Jocica za dzabe?

#25 Cvetko

Cvetko
  • Members
  • 269 posts

Posted 14 November 2007 - 14:35

Nije 70%,ali znacajka jeste(Zukorlic je cak pominjao i jedno selo na Pesteru gde je svaka kuca dala po borca ili sehida u ARBIH).Mnogi tadasnji,ali i sadasnji politicari bosnjacke vrhuske su iz Sandzaka,ali se mora postaviti jos jedna cinjenica:mnogi od tih ljudi su se jos pre rata iselili za BiH.

#26 pinkpanter

pinkpanter
  • Members
  • 42 posts

Posted 14 November 2007 - 20:11

Cika Jocic ispravka ne on Mup R.Srbije a uz njih i Vojska R.Srbije i ti podaci nisu od pre dva dana sa njima se barata od mnogo pre !! Kazete iselili su se ok , a zasto nase vlasti ne podignu optuznicu nemaju dokaze ?! Ako mozemo mi biti divljac koja se hvata na svakom koraku samo zato sto je neko srbin iz ratom zahvacenih prostora ( hr, bih ) zasto i mi nebi podigli optuznicu ili bar nesto ? Koliko Srba ima u Hagu a koliko nas je poginulo u ratovima 1991-1999 ispada da smo sami sebe ponekada ubijali!

#27 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 14 November 2007 - 21:57

Svi postavljaju pitanje Srba koji su i kako ucestvovali na ovaj ili onaj nacin u ratu , za muslimane i hrvate niko . Molim vas da me ne shvatite kao nacionalistu ali svi ukljucujuci i pojedine stanovnike Srbije pljujemo po nasoj zemlji kao i sto pljuju Hvatska televizija njihovi forumi , nijedne vesti im ne prodju da nas ne pomenu u negativnom smislu a mi ?


Pa mene ne interesuju hrvatski, bosnjacki, albanski i ini zlocinci iz jednog najprostijeg razloga - ne delim zivotni prostor sa njima! Da, svi koji su vrsili zlocine treba da zavrse na sudu, al' meni je najvaznije da oni koji zive u mom gradu i mojoj zemlji, koje srecem mozda svakog dana, prvi zavrse iza resetaka da ih ne bi sretao na ulici jer ako su mogli da rade takve zverosti na ratnom polju, ko garantuje da to ne bi uradili i meni ako bi ih slucajno lose pogledao? ... Hrvatski zlocinci me doticu onoliko koliko i Al Kaida - nisam direktno ugrozen od strane istih, pa se njima bavim kad nemam sta pametnije. Otprilike kao sto smatram da Turska mora priznati genocid nad Jermenima jer se de-facto desio, doduse malko je kasno za vatanje odgovornih, al' bar da se kaze - no, to mene generalno ne dotice pa me boli dupe hoce li ili nece da priznaju - njihovo breme, neka ga sami nose, ja necu ispastati.

S druge strane, Srbija, indirektno (tako rek'o sud) jeste pomogla genocid u Srebrenici, a kako ja zivim u Srbiji mene interesuje da sa odgovornima ne delim isti vazduh. I treba ih otpremiti u Hag, ma ne u Hag, u Tunguziju ako treba, da odgovaraju za ono sto su uradili kako neko ne bi smatrao da se ja slazem s time, kako neko ne bi optuzivao zemlju i ljude u njoj (te samim tim i mene) da podrzavaju gnusne ubice, itd. Trenutno moja zemlja, a samim tim i ja, ispasta zbog doticnih krembila, a nazalost i dobrog dela stanovnistva iste, s tim sto ne mislim da je u pitanju vecina (ako je vecina, onda ok - ostaje mi da se iselim i da s prezrenjem gledam na ovaj narod ovde).

A to ko je ucestvovao u ratu, pa valjda znas da Srbija nije, rek'o Sloba... Docim sve one mobilizacije, oslobadjanje pokretne imovine i bele tehnike od strane nasih vajnih u ratu neucestvujucih zombija, itd. - to su bile samo pokazne vezbe, kakav rat...

Muslimani iz sandzaka ( Novi Pazar, Sjenica ,Tutin ) mogu da tvrdim da je 70 % njih ucestvovalo u ratu licno ili indirektno slanjem novca , hrane itd . Mislite da ce Srbiji biti bolje ako uhapse Mladica i ostale?


U tom slucaju Srbi iz Srbije, mogu da tvrdim da je 100% njih (a i ne-Srbi, porezi ne znaju za nacionalnost) ucestvovalo u ratu licno ili indirektno slanjem novca. To je takva crna fleka koju imamo u istoriji da je nikad necemo sprati. Ono sto mozemo je da bar one, za koje se zna sta su i kako cinili, osudimo ili prepustimo kompetentnijim sudovima da im sude, a da se mi jasno i glasno distanciramo od istih i dokazemo da se sa onime sto su isti cinili ne slazemo i da to ni u ludilu podrzali ne bi. U prevodu - da se individualizuje krivica, da se krivci odstrane iz drustva, a da drustvo moze konacno da nastavi da se razvija, e da bi imali sta i da ostavimo nasoj deci osim kolektivne sramote koju su im doticni krembili prilagodili. Ne znam kako je tebi, al' ja zasigurno ne bih voleo da mi dete svakog dana prolazi pored nekog ko je poklao n dece po Bosni/Hrvatskoj. A sta ce uraditi u Hrvatskoj, Bosni, na Kosovu itd. - to je njihov problem, ako je njima milije da im deca odrastaju uz monstrume a da svet na njih gleda kao na primitivno pleme - njihova volja. Svako je krojac svoje sudbine, rece djavo i sede golim dupetom u koprive.

#28 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 14 November 2007 - 22:10

Kad si tako dobro informisan, zasto ne pokupis nagradu?

Zato sto mi ne pada na pamet da ucestvujem u viktimizaciji ratnih zlocinaca i vredjanju zrtava.

#29 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 15 November 2007 - 09:14

Cika Jocic ispravka ne on Mup R.Srbije a uz njih i Vojska R.Srbije i ti podaci nisu od pre dva dana sa njima se barata od mnogo pre !!

Znaci ostavka Jocica. Trk u Nemanjinu, deri se na sav glas, trazi ostavku Trafikanta zbog nesposobnosti.

#30 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 15 November 2007 - 13:10

Dugo pratim i slusam razlicite komentare pojedinih ljudi koji neznaju nista i ponesto o stradanjima ljudi u ratovima od 1991-1999 godine . Samo bih postavio pitanje raznih komentatora koje su godiste i da li su ikada osetili bedu, muku ili najgore da izgube nekoga koga vole ?

Ima i takvih ovde, i to nemali broj. Možda oni najbolje znaju kako su se osećali "oni" na drugoj strani, kad su zaslugom nekog od "naših" izgubili "nekoga koga vole". (Čuj, "izgubili"... Kao da je čovek privezak za ključeve pa se može "izgubiti"...)

Osvrnite se malo na forume , televiziju hrvatsku ili federacije pa slusajte sta i kako pricaju !!

Ništa bitno drugačije nego mnogi ovde, jedino sa obrnutim predznakom. Sve što je ovde minus, tamo je plus i obrnuto. Ali nema nikakve suštinske razlike, osim da smo se "mi" samo branili jer su nas "oni", ničim izavani, napali. Ali, čekaj, stani, to isto "oni" pričaju za "nas". Da, ali "oni" uvek lažu, a "mi" uvek govorimo samo živu istinu. A zasto onda "oni" to isto kažu za "nas"? Zato što "oni"..., a "mi"..."oni"..."mi", ... bla, bla, bla...
U celoj priči, tačna je samo jedna stvar: i "mi" i "oni", sve su to jedna te ista balkanska...(dopiši sam prvu ružnu reč koj ti padne napamet).

A samo jedno pitanje za Vas koliko je muslimana iz Sandzaka islo i ratovalo u BiH i sada slobodno setaju po Srbiji ?

Ne znam, niko ih nije brojao i nema zvaničnih podataka o tome. To svako normalan osuđuje, ali istim (unosnim) poslom su se bavili i neki Srbi. Ratovali (tačnije, palili, pljačkali i ubijali) po BiH, a sada se slobodno šetaju po Srbiji. U stvari, manje se šetaju, a više se voze džipovima. I niko ih ne osuđuje.
Mnogo smo isti, samo što to nećemo da (sebi) priznamo...