Jump to content


Photo
* * * - - 3 votes

Manchester United


  • Please log in to reply
8211 replies to this topic

#8131 Miki28

Miki28
  • Members
  • 8,840 posts

Posted 08 August 2018 - 15:41

Ed Woodward je u komercijalnom dijelu posla najbolji na svijetu, covjek razbija sta radi. Da nema veze sa fudbalom to stoji ili mu je razumijevanje na jako niskom nivou.
Ipak covjek nije glup, zna da i ovo nece trajati dovjeka i da ce kad tad i kes manje pristizati ako ne bude rezultata. Nema vise najveceg da izvlaci iz prosjeka najbolje.

Ja ti opet pisem da je zelja Portugalca Wilian/Perisic a Ed njih ne zeli.
Da hoce Portugalac Dembelea/Pulisica koliko ovog casa bi isla ponuda za njih.
Problem je izmedju direktora i menadzera, nemaju zajednicki jezik i klub ispasta.

Jedino mi je nerazumljivo davanje novog ugovora a neces da mu dovedes igrace.
Ja da sam na mjestu Eda, Portugalac bi ispisnicu iz kluba dobio jos iste veceri posle konferencije za novinare posle ispadanja od Sevilje.
  • 1

#8132 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 09 August 2018 - 13:55

 

 

 

EDIT: evo na twiteru rasprava koju je prouzrokovao novinar BBC koji tvrdi da ima pouzdane informacije da klub ima novac, ali ne želi da dovodi igrače koji niu bolji od onoga što MU sada ima. Tobi nije bolji od Džounsa? Dembele/Vilijan  nisu bolji od Lingarda ili Mate?

Jeste Tobi bolji od Jones-a, ali to ne znaci da bi trebalo da ga platimo koliko god da trazi Levy. To je suludo.

NIje se pisalo ovde celo leto oko prelaznog roka, pa da napisem koju.

First thing first, sve sto sam zeleo je da se pre svega prodaju odredjeni igraci, tu mislim na Darmiana, Roja, Matu.  I jedan iz dvojca Smalling/Jones ukoliko se dovede neki stoper. Zaista posle dovodjenj Freda i Dalota nisam bio ocajan da se dovede bilo ko izuzev desnog krila.

Najveci gubitak nije nedovodjenje tog stopera, ili novog levog beka. Najveci gubitak sto ce morati jos da gledamo Roja, da prima platu, da uzima minutazu drugima kad niej povredjen i da gusi eventualno uigravanje drugih igrace ili razvoj nekih mladjih, odrzavanje forme nekih itd itd.
Samaricanski cemo da placamo cenu za Matu, samo zato sto je previse dobar covek i zato sto se takav covek ne najuruju iz kluba kao neka sugava dzukela.

Zaista mi je muka vise da gledam Darmiana i Roja. Ne znam ko me vise nervira, a iz totalno suprotnih razloga. Jedan je preplasena sisica koja se moli bogu da mu se ne baci najobicniji pas, a drugi je neiskontrolisana, pogresno agresivna gluperda zbog koje sam stalno u nekim mini nervnim slomovima, sta ce da uradi sledece kad se lopta priblizava.



Desno krilo je pozicija koja je prevashodno moralo da se krpi. Stoperi nisu toliko uzasni koliko se predstavlja, vise su izlozeni zbog levog beka. Rade svoj posao oni ok. Pritom ocekujem da Lindelof bude duplo bolji nego prosle godine.
Nije lako zahtevati da se dovede neko tek tako. Stanje na trzistu je tako da desnih krila nema, retka su roba ti kvalitetni igraci na toj poziciji. Klubovi koji poseduje te igrace koji bi potencijalno mogli da nam budu zanimljivi su svesni da su retka roba, da nismo jedini koji smo ocajni za desnim krilom, i da nemaju kojim igrace posle da ga zamene. Tj sve i mi da preplatimo mnogo tog njihovog igraca, ti klubovi su svesni da bi onim tim istim parama preplatili zamenu za tog igraca.
Trziste je takvo kakve je. Dovedeno je do nekog apsurda da je bas tesko poslovati ako nisi City ili PSG. Real nije kupovao prethodnih godina, Barsa je kupovala, ali to je bilo ili lose ili pre pre previsoko placeno, a nisu resili nista za teren.


I sad dolazi taj deo price koji je najglavniji. Ne mogu da krivim upravu niti Woodwarda. Svakom navijacu Uniteda je najlakse da pljuje Glejzere i Vudvorda, pogotovo kad u ovakvim trenucima. Investirali su, i to nemali novac, dali ga i LVG-u i Mourinhu. Mourinhu su doveli igrace, pa moze se reci da je samo PSG vise uslisio zelje menadzera. Cak mozda ni City Pepu. Resio je on te bekove, ali on nije dobio nijedno pojacanje tipa Pogbe, Lukakua...

Znaci Mou, sinak moj, nema plakanja, cuti i radi, tako je kako je. Mora da se stvara nesto, i igra i neka platforma. Ne moze sampionski tim da se kupi,
Apsolutno opravdano Woodward i vlasnici imaju pravo da ne uslise sve zelje Murinja. Covek nije odradio posao za bolje od 6/10. Zasto bi dao u ruke nekom ko radi posao za ne vise od 6/10 da ti ozbiljnije kroji buducnost kluba, da ti rasprodaje ozbiljne prospekte i da preplacuje igrace od 29, 30 godina usput.
Shodno tome da ne radi izvanredno posao, nema sigurnosti da ce ostati posle sledece sezone. Tako je kako je...
Nije Pep dobio ozbiljnija sredstva od Mourinha, sve i da je imao bolju platformu, a imao je, on ta pojacanja cak jos nije ni stigo da iskoristi a stvorio je pobednicku masinu koja ce da melje naredne 2 godine. Mendy bio povredjen, Bernardo Silva je na cekanju da Silva krene da pada, Ederson je golman, Delph mu je igrao levog beka.
Znaci Mourinho, moras bolje da radis.


Svejedno, Mourinho zasluzuje jos tu jednu godinu, ukoliko ne dodje do katastrofe neke tokom sezone. Nisu mu popunjene neke rupe, za koje ponovo, ne mogu po svaku cenu da krivim upravu, i zasluzuje jos jednu sansu. Iako mi ga je solidno muka.


Bojim se da smo poprilicno fejlovali sa Alexisom. Doveden je da bude kao neki talisman, on sebi daje za pravo da misli da je the ultimative one, a nije. Nije dovoljno dobar. Naprosto je pregazen. Mata na steroidima. Dobro muvanje blizu gola, uvali neku loptu. Ali mu se igra svodi na ulazenje u sredinu, gde dodatno ugusi skelet tima jer nemamo desno krilo, vec Mata i Lingard zavrse u sredinu. Precesto budu skrajnuti izmedju levog krila i poluspica bas zbog te kretnje Alexisa. 
Boji se da pravi viska, bezopasan je po bekove, samo ceka da nagazi lopte namesti je na desno i centrira.
Nedovoljno dobro. A deluje mi da on ima osecaj da on igra 100 puta bolje od bilo kog u timu.
Lukaku je by miles bolji igrac od njega.

Svidja mi se Fred, i to bas bas. Samo se nadam da nece biti ugusen kao Herrera koji je sa Advanced Playmakera stvoren u nekog man marking carillera.


  • 0

#8133 stena

stena
  • Members
  • 2,272 posts

Posted 09 August 2018 - 15:35

Pa sad... Dosta stvari si napisao.
Neke stvari su podložne različitim procenama, ali nema zapravo nikakve sumnje da je Siti više podržao Gvardioline zahteve - cifre ne lažu. Oni su dva štopera platili 120 miliona evra, mi 60. Gvardiola je potrošio 600 miliona evra na pojačanja u Sitiju, Murinjo 430.
Ovo pišem zbog toga što klub prvo mora da postavi takmičarske ciljeve, a da onda uspeh trenera meri u odnosu na ostvarivanje tih ciljeva. U trenutnoj situaciji, nije neuspeh da budemo drugi ili čak treći u PL i nije realno očekivati više od osmine ili četvrtine finala u LŠ.
I tako treba ceniti i ne/uspeh Murinja.
Ali ne podržati uopšte njegove zahteve, a očekivati da osvoji LŠ ili PL je licemerno.
Što se tiče igrača, i meni se Fred baš sviđa, a imam i bolje mišljenje o Sančezu od tebe.
U odbrani me više brinu bekovi od štopera. Valensija i Jang odumiru, a zamene su zaista labilne.
U sredini očigledno najviše zavisimo od Pogbine sezone, a u ovom trenutku to nije ohrabrujuće.
Tu smo gde smo. Voleo bih da Murinjo nekako okrene obvu energiju u pozitivnom pravcu unutrašnje kohezije tima, ali on kao da je već uključio svoje poznato dugme za samouništenje. Videćemo.
  • 0

#8134 Miki28

Miki28
  • Members
  • 8,840 posts

Posted 09 August 2018 - 16:09

Nek Portugalac radi svoj posao, izvuce najbolje iz igraca, posebno ovih najbitnijih jer je itekako bitno da DDG, Pogba, Alexis, Lukaku imaju odlicnu sezonu a ostali ce pratiti.

Odbranu ce skrpit nekako, tu je DDG da nas spasava kad zatreba ali zato mora da promijeni pristup igri jer ima dovoljno dobre igrace da igra bolji fudbal i da resava slabije protivnike.
U derbijima znamo da ce igrat bunkericu ali nedopustivo je da sutra protiv Lestera djelujemo defanzivno.

Ovo mu je i odlicna prilika da okrene sve navijace na svoju stranu jer su nezadovoljni radom uprave a to ce uradit boljom igrom i dobrim pocetkom sezone.

Edited by Miki28, 09 August 2018 - 16:11.

  • 0

#8135 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 09 August 2018 - 18:59

Pa sad... Dosta stvari si napisao.
Neke stvari su podložne različitim procenama, ali nema zapravo nikakve sumnje da je Siti više podržao Gvardioline zahteve - cifre ne lažu. Oni su dva štopera platili 120 miliona evra, mi 60. Gvardiola je potrošio 600 miliona evra na pojačanja u Sitiju, Murinjo 430.
Ovo pišem zbog toga što klub prvo mora da postavi takmičarske ciljeve, a da onda uspeh trenera meri u odnosu na ostvarivanje tih ciljeva. U trenutnoj situaciji, nije neuspeh da budemo drugi ili čak treći u PL i nije realno očekivati više od osmine ili četvrtine finala u LŠ.
I tako treba ceniti i ne/uspeh Murinja.
Ali ne podržati uopšte njegove zahteve, a očekivati da osvoji LŠ ili PL je licemerno.
Što se tiče igrača, i meni se Fred baš sviđa, a imam i bolje mišljenje o Sančezu od tebe.
U odbrani me više brinu bekovi od štopera. Valensija i Jang odumiru, a zamene su zaista labilne.
U sredini očigledno najviše zavisimo od Pogbine sezone, a u ovom trenutku to nije ohrabrujuće.
Tu smo gde smo. Voleo bih da Murinjo nekako okrene obvu energiju u pozitivnom pravcu unutrašnje kohezije tima, ali on kao da je već uključio svoje poznato dugme za samouništenje. Videćemo.

Pisao sam vise puta o toj famoznoj prici kako je Pep kupio titulu...

Nije on tih 600 miliona svih, potrosio za ovu titulu.
Na tim koji je uzeo titulu, on je potrosio pare na beka koji je celu sezonu bio povredjen, na golmana, na naslednika Silve (Bernardo Silva), koji je igrao beznacajno, i nema neka ulogu za tu titulu.
Mislim, jbg, boli, nije mi drago sto je tako, dali daj da se ne lazemo. Nije City jaci zato sto su imali vise para da dovedu igrace. Pljunuli smo i mi mnogo para, samo su oni mnogo bolje radili sa tim sto imaju, tj Pep.
Mnogo je Pep bolje radio od Mourinha nego sto je trosio novac, tj nije Murinjo toliko manje potrosio koliko je jednostavno losije vodio i trenirao tim.
Melju, i to nije stvar samo para, stvorio je koncept i igru. Murinjo nije... mozemo do sutra pricati o tome kako su im arapske pare donele titulu.

Pa sta mislis kako bi Martial, Pogba, Rashford, Herrera igrali kod Pepa?
Sva cetvorica bi bili jedno 5 puta bolji. Pogotovo prva dvojica. A vala i Herrera. Mourinho je Herreru stvorio u nekog krljackog man marking carillero veznjaka, a pre njega je imao momente kad nam je drzao tempo i ton igre.
Murinjo morao da igra sa Jangom na beku? Pa dobro, vise od pola sezona Pep je fucking Delpha koristio na beku i igra nije patila...



Mourinho nije dobio sve igrace koje je zeleo, ali ja da sam sportski direktor Uniteda ne bih mu verovao, i ne bih mu doveo sta god da pozeli. Jednostavno samim radom sa svojim timom nije ucinio dovoljno da zadobije maksimalno poverenje. Premali broj igraca je ucinio dobrim, neke je ugusio, vise njih...
Lukaku i Lingard su napredovali i to pre svega svojom zaslugom. Lukaku zato sto je krvavi radnik i sto i van treninga u slobodno vreme gleda da napreduje.
Lingard nije napredovao nego je stasao, kao sto je Fergi prognozirao da ce u ovim godinama da stasa i da stekne biolosku zrelost za ozbiljan fudbal.
Pokazivao je po znanju i shvatanju igre ovo on i pre, samo ga telo sad vise slusa i sposobnije...



Investirano je dosta u ovaj tim, nema vise sta da se zali, jer na kraju dana, pored toga sto su dovedeni odlicni igraci i potroseno je dosta, njemu su i dalje glavni igraci one koje nije doveo.

To sto je City potrosio 600 miliona ne znaci da su time kupili prethodnu titulu, prethodnu titulu su uzeli na znanje Pepa. A zbog tih 600 miliona potrosenih, ce tek da siluju ligu u narednih 2,3 godine, bojim se...  Tek ce plodovi toga da se pojave. Mendy da zaigra, da se oslobodi Bernardo Silva...
On je dominirao sa Sterlingom i Sane-om. Sterling je tupan, jedno 5 puta gori igrac od Rashforda. Sane je isto blentavi klinac koji nije nesto mudar i koji je mnogo nezrelije delovao nego Martial. Pa je uspeo Pep da to udesi.
Mourinho nije uspeo Pogbu, Martiala, Rashforda, Lukakua, Sancheza...
 


  • 0

#8136 stena

stena
  • Members
  • 2,272 posts

Posted 09 August 2018 - 22:34

Ma ja ne govorim o kupovini titule nego o ambicijama kluba.

 

Mogao je Siti da pukne i milijardu, a da ne osvoji ništa. Dakle, Pepu svaka čast, ima viziju i zna da je pretvori u stvarnost, ali stoji i to da je Siti više uložio od nas. U takvoj situaciji, ne znam zašto bi bio neuspeh drugo mesto koje je Murinjo osvojio. Pepu je omogućeno da potpuno, ali potpuno promeni ekipu prema svojim zahtevima. Preko 20 igrača je ja mislim doveo. Osim Silve i Aguera praktično nema nikoga od pre Pepa. Kod Murinja to svakako nije slučaj. Imamo ozbiljne rupe u timu koje Siti nema. 

 

Po onome što si napisao ispade da ko god ne igra kako treba za to je kriv Murinjo, a ko god igra to je bez obzira na Murinja.  :D

 

Siti će stvarno da dominira, ali i da oteramo Murinja to se neće promeniti osim ukoliko klub ne pokaže ambiciju da smanji zaostatak za Sitijem. To se ovako ne radi. Ako nisu imali poverenja u Murinja, onda je trebalo da se raziđemo. Ako su mu ukazali poverenje, onda je trebalo da se ima više sluha za njegove zahteve što ne podrazumeva da mu se ispuni svaka želja. Ovako, ja mislim da se namerno igra jajarska igra u kojoj upravu zapravo boli uvo za titule i to nema veze sa Murinjom. Dok god klub uspešno finansijski posluje, zašto bi se cimali. Ali to ovih dana napisah već nekoliko puta. Da se ne ponavljam.

 

Sutra da se zgazi Lester!


  • 0

#8137 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 10 August 2018 - 00:16

Ne mogu da verujem da cu ovo reci, ali BB je potpuno u pravu.

 

Murinjo je doveo gotovo svakog dostupnog igraca kog je hteo. Hteo je i Bejla, jedino njega nije dobio, ali jbg, nisu ga pustili na kraju. Bukvalno sve ostalo je dobio, plus ih je izjebao kad je trebalo da prodate De Heu (sustinski jedina stvar koju je uradio na mestu menadzera Junajteda).

 

To sto sam ja recimo znao da je to sto dovodi igrace bez ikakvog koncepta je neka deseta prica i nije bitna za poentu da Siti nije uzeo titulu jer je potrosio vise, nego jer je od igraca koji nisu bolji na papiru napravio masinu za mlevenje mesa. Na papiru Siti nema igrace koji individualno odskacu od ostatka top 6, cak bi bili i u donjoj polovini. Ali su najbolji tim i najbolje deluju na terenu.


  • 0

#8138 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 10 August 2018 - 02:22

Pep bi mleo u najmanju ruku u istoj meri sa ovim timom Uniteda. Imali smo pun djavo igraca u polufinala SP-a, nije da to ne govori nista.

Na tom SP-u sam i shvatio da Jesus nije toliko dobar igrac, koliko je Pep vanserijski trener.

Ne vidim kako moze da im se uzme titula u naredne 2,3 sez. Shodno tome, mora da se razmislja koncepcijski, bolje i da ne pokusavamo ove godine da se borimo sa njima kupovanjem igraca koji u svakom slucaju, na nas trenutni tim i igru, ne mogu da promene stvari.
Mozda da smo doveli Williana/Bejla + vrhunskog levog beka u formi (ko god da je to, posto je to malo imaginarno) + Toby-a.
Suludo bi bilo da smo dali novce za transfere koje bi nas i platezno opteretili a da nista ne postizemo.

Place se po internetu sto nije dosao BAREM Mina. “Svi nas odbijaju, niko nece da dodje”. Da, Mina nas je odbio zbog Evertona, yeah sure..,
Sto je nebuloza, nije ni bolji od onoga sto vec sad imamo. Da je Pereira igrac kojeg smo sad doveli, na osnovu ovih igara sa priprema bi sad navijaci pevali od srece, kako smo doveli mega igraca. Ovako nije exciting. Ljudi se loze na nove transfere, to im razbija dosadu.
Nedostupni su nam bili igraci koji su bolji od onoga sto imamo, trebalo je ipak samo da sredimo nesto sa desnim krilom. Barem neka pozajmica, no dobro...
Nezadovoljniji sam sto su Rojo i Darmian ostali nego sto posle i Freda i Dalota niko nije dosao. Ovako bi se rasteretili tog balasta, probali bi Fosu, Tuanzebea, kroz backup ulogu bi videli kakvi su, i spremali bi ih za bitnije uloge.
Dok to ne prodamo, nije ni prikladno da dovodimo nekog. Nije stvarnost PES, pa dovedes 30 igraca, svi preko 78 overall i najjaci si jer ces uvek da imas barem 10 raspolozena igraca, i samo na konto toga si najjaci.

Edited by Booker Buckets, 10 August 2018 - 02:24.

  • 0

#8139 Miki28

Miki28
  • Members
  • 8,840 posts

Posted 10 August 2018 - 07:00

Ma ja ne govorim o kupovini titule nego o ambicijama kluba.

Mogao je Siti da pukne i milijardu, a da ne osvoji ništa. Dakle, Pepu svaka čast, ima viziju i zna da je pretvori u stvarnost, ali stoji i to da je Siti više uložio od nas. U takvoj situaciji, ne znam zašto bi bio neuspeh drugo mesto koje je Murinjo osvojio. Pepu je omogućeno da potpuno, ali potpuno promeni ekipu prema svojim zahtevima. Preko 20 igrača je ja mislim doveo. Osim Silve i Aguera praktično nema nikoga od pre Pepa. Kod Murinja to svakako nije slučaj. Imamo ozbiljne rupe u timu koje Siti nema.

Mrzi me sad provjeravat ali Pep je doveo oba golmana, Edersona i Brava pa onda iz odbrane Stones, Laporte, Walker, Mendy, Danilo i onda Sane, Nolito, Gundogan, Silva i Jesus.
Niko ne spori da je imao zdraviju osnovu sa Kompanijem, KDB, Silvom, Fernandinjom, Aguerom i Sterlingom ali je maksimalno iskoristio prviusezonu za uspostavljanje sistema i da vidi sta mu fali pa je shodno tome i kupovao.
Odmah cim je dosao kupio je Brava, Stonsa, Nolita, Sanea, mislim i Gundogana, znaci vecinu igraca koji odgovaraju njegovom sistemu. Neke potencijale a neke vec iskusne da lakse uvede sistem.
Onda je istrpio KDB na CM, dao mu tu sezonu da se privikne na novu ulogu i eto sta je dobio.
Jednostavno je uspostavio svoj sistem, uklopio igrace i izgledaju mocno.

Sa druge strane, kupovali smo i mi ali ni izbliza nemamo neku viziju, sistem po kojem se sta dovodilo. Posle 2 godine na celu Portugalca reci ti meni koji sistem najvise nama odgovara? Da li je to 4-2-3-1 formacija posto je dosta uporan sa tom formacijom?
Ja bih rekao da bi nam bolje legla 4-3-3, 3-5-2, pa i dijamant 4-1-2-1-2 ili jelka 4-3-2-1 i da imamo igrace za to ali opet vecinu meceva igramo 4-2-3-1. Ove sezone na pripremama je najvise koristio 4-3-3 pa vidjecemo da li ce se drzati toga.

Svi znamo da nam fali LB i RW ali Bejl nam je propao, ostalo nismo htjeli da preplatimo sto i razumijem jer nije bilo mnogo dostupnih opcija. Imamo dobru osnovu tima, mozemo se boriti a da se ne predstavlja to kao neko cudo.

Nije problem i ovu sezonu izduvat za titulu ali da se vide naznake nekog sistema, neke igre gdje cemo izvuci najbolje od Pogbe, Lukakua, Alexisa i ostalih. Gdje ce Rasford napraviti korak naprijed i posebno Marsijal dobiti na samopouzdanju od menadzera, da izvuce iz njega ono najbolje jer je u pitanju paklen igrac i on je trebao biti nas Mbappe, Sane, Kutinjo itd itd.

Nek uklopi Freda sa Maticem, nek iskoristi malog Andreasa koji ce biti odlican ali se mora raditi sa njim i bodrit a ne ubijat samopouzdanje. Onda moze i Pogbu gurnuti naprijed da sa Sancezom pravi stetu protivnickim odbranama i hrane Lukakua.

Znaci, imamo dobar tim, ne najjaci u Engleskoj ali nisu bas uvijek najjaci timovi osvajali tako da, rad rad i jos rada.

Najbolji fudbal prosle sezone smo pokazali kad je Portugalac spustio rucnu i pustio igrace da igraju, kako na pocetku sezone tako u pobjedama protiv KP i Sitija, u onim preokretima.
Dosta poraza ili remija je prosle godine islo na dusu Portugalcu i to mora da se spomene, isto tako kako su se hvalile pobjede zahvaljujuci njegovoj taktici protiv Totenhema, Celzija i Liverpula a i Arsenala u gostima.
Ono sto je radio protiv Barnlija na OT je cisto ludilo. Stavio Ibrahimovica koji nije 100% da igra na 10-ku iza Lukakua i pozvao Barnli da nas napada pa kad je djavo odnio salu spasavaj zivu glavu i jedva do boda dodjosmo.
Lingard igra nedelje zivota i onda na gostovanju Barnliju ga stavi na neku poziciju 8-ice ali da se preklapa sa Pogbom i naravno Lingarda nidje na toj utakmici a prije toga imao ulogu 10-ke da ima dovoljno prostora da se krece i stvarno razbijao 3-4 nedelje.
Onda Marsijal u mjesecu januaru razbijao, davao golove, igrao sjajno i dolazi Sancez i prvi mec zajedno ga salje desno, negdje gdje nije igrao i gdje tako mladog igraca moras istrpiti. Posle toga klupa pa onda igra pa klupa i tako u nedogled. Tako se ne koristi mladi igrac vec mu trebas dati sansu da igra nekoliko meceva uzastopno po cijenu i da odigra lose ali da mu to bude za nauk ali ti mu sa takvim ponasanjem skroz ubijes samopouzdanje, gdje se igrac plasi krenuti u dribling, poslati pogresan pas ili ne daj boze izgubiti loptu. Nije to odbrambeni ili zadnji vezni vec krilo.

Ako Portugalac bude radio kako treba i izvuce iz ovog tima ono najbolje, vjeruj da ce itekako biti u borbi za titulu

Edited by Miki28, 10 August 2018 - 07:09.

  • 0

#8140 stena

stena
  • Members
  • 2,272 posts

Posted 10 August 2018 - 11:43

Ja u klin, vi u ploču.

 

Moralo je da se dovede desno krilo (Barsa je dovela Malkoma za 45 miliona evra) i eventualno levi bek i štoper koji prave razliku (znači ne Mina i ne Megvajer po traženoj ceni) i da se prodaju igrači o kojima BB priča (za neke od njih nije kasno jer je valjda jedino u Engleskoj skraćen prelazni rok). Znači osloboditi se Darmiana (što bi se svakako i desilo da nam dva desna beka sada nisu povređena, ali do kraja avgusta još ima vremena), Roha koga bismo sigurno utopili da nam je stigao štoper i Matu (koga smo izgleda nudili italijanskim klubovima, videćemo da li će biti nešto od toga). U slučaju dovođenja tog levog beka mogli smo i da prodamo jednog od Jang/Šo. 

 

Ovakva transakcija nas ne bi previše koštala, značajno bi unapredili tim, a uprava bi sa više prava mogla da kritikuje Murinja za rezultatski nesupeh. 

 

Ja recimo mogu da razumem da se Murinju ne odobri kupovina štopera jer je već doveo dva u poslenja dva prelazna roka - ko te šljivi, igraj sa onim što si tražio. Ali otkako je došao, čovek nije dobio nijedno krilo, od bekova je sad kupio potpuno neafirmisanog klinca, a bekovi su mu nekadašnja Fergusonova krila! Nemojte da me zajebavate! 

 

Na kraju, prelazni rok je gotov. Šta je tu je, videćemo kako će to izgledati. Bilo bi lepo da se bar koliko toliko ispeglaju odnosi Pogbe i Murinja (pošto mislim da je sa Marsijalom to nemoguće) i da ovu sezonu koja će verovatno i jednom i drugom biti poslednja u klubu iskoriste najbolje što je moguće. 


  • 0

#8141 Miki28

Miki28
  • Members
  • 8,840 posts

Posted 10 August 2018 - 11:53

Imao je 4 prelazna roka kad je uprava bila maximalno iza njega tako da mi nemoj tu pricu nije mu se doveo bek.

Koja su uopste bila imena? Alex Sandro, losa prosla sezona, prevelika cijena Juvea uz veliku platu koju je ovaj trazio. Rouz? Covjek se raspada posle povrede.
Jesmo mogli da dovedemo Marsela, Albu, Alabu itd? Ne. Doveo je mladog klinca, moze lijevo i desno pa cemo vidjeti ali izgovora nema. Imao je 4 prelazna roka, ovo je 5 i to je moralo biti sanirano. Ovako se nadam da ce So shvatit da je ovo zadnja sansa i da moze da iznese to uz Janga. Valensija ce jos ovu sezonu iznijeti.

Sto se krila tice, doveden mu je Alexis Sancez. Ja njega znam kao desno krilo u Udinezeu, u Barsi i kao igraca koji je pokrivao sve pozicije u napadu za Arsenal. Mislim da se on vodi kao krilo?
Opet cu pisati ali on je doveden da bude desno krilo bar je takav plan bio ali ispade da ce da ga koristi na lijevu stranu gdje vec imamo 2 mladih, talentovanih klinaca koji su odradjivali odlican posao s obzirom na godine.
Znaci jednu popunjenu poziciju si dodatno popunio.
Ako si ti ocekivao Alexisa kad je dolazio da ce igrati na LW a ne na RW ili AMC onda svaka cast.
  • 0

#8142 stena

stena
  • Members
  • 2,272 posts

Posted 10 August 2018 - 12:21

Ja ne mogu da znam celo tržište levih bekova i da govorim o tome šta je bilo realno, a šta nije. Ako nije moguće dovesti world class levog beka, onda dovedite nekoga ko ima potencijal da to postane.

 

U pravu si, prevideo sam da je sad doveo Sančeza kao krilo, ali mislim da je njemu levo krilo ipak primarna pozicija. 

 

Što se tiče toga da smo na toj poziciji imali dva mlada igrača potencijala (za koje nisam baš siguran da im je krilo primarna pozicija), poznato je da Murinjo očekuje od krila da riljaju i da pomažu u defanzivi. To smo znali i kad smo ga dovodili kao trenera. On nije zadovoljan kako se Marsijal snalazi u tom pogledu. Nije na kraju krajeva važno da li se ti ili ja tu slažemo sa Murinjom. Doveden je da nas izvuče iz ozbiljne rezultatske krize i dok god je trener trebalo bi da se tim slaže prema njegovim instrukcijama. Pep kad je dogovorao prelazak u Siti, odmah je jasno stavio do znanja šta mu treba za njegov stil fudbala i to je bio osnovni uslov za dolazak u Siti. Nema improvizacije. Mislim, može da je bude i u ovoj situaciji Murinjo mora da proba nekoga na tom desnom krilu (Sančeza, Marsijala ili Rašforda), ali onda nema garancije rezultata (mada ja mislim da će on primarno koristiti Lingarda na toj poziciji upravo zbog kvaliteta koji su Murinju važni). 

 

To je kao kad bi neko u basketu rekao Željku Obradoviću koji traži da mu vrate Bjelicu ili dovedu Singltona, ne može treneru, imaš dva potencijala na četvorci pa pravi od njih nešto. A onda mu zameri što nije osvojio EL. 


  • 0

#8143 Miki28

Miki28
  • Members
  • 8,840 posts

Posted 10 August 2018 - 13:31

Razumijem ja sto je trazio Perisica/Williana za RW poziciju ali razumijem i upravu sto nije htjela da ih dovede.

Veoma cudno mi je bilo da Dembele nije bio u prici, mozda ne bi dosao ali je imalo itekako rezona da se pojuri.

Da li je Portugalac jasno stavio do znanja ko mu treba na pocetku i kakva je vizija tima, koji ce sistem igre da bude? Ako jeste onda je tu failovao najstrasnije jer i posle 2 godine mi to nemamo.
Nemoj poredit sa Sitijem, on je vec i za vrijeme Pelegrinija igrao priblizno Pepovom stilu. On je dosao, rekao tako i tako cemo da igramo, to i to mi treba, ja cu u 2-3 godine da uzmem PL i idemo na LS, za to je doveden. On je svoje pokazao.

Portugalac ako je rekao to i to mi treba prve sezone, dovedeno mu je. Druge sezone 3/4.
Sistema nidje, igre nidje, rezultata nidje u toj 2 sezoni. Jel za to uprava kriva? Navijaci?
  • 0

#8144 mr clutch

mr clutch
  • Members
  • 3,351 posts

Posted 10 August 2018 - 14:03

Slazem se sa BBom i Mikijem da je Zoze imao zadovoljavajucu sumu za pojacanja. Ok je da nije uzeo titulu za 2 sezone, ali problem je sto nema nekog napretka u igri, ali treba ga istrpeti jos ovu sezonu.

@Miki28

Willian i Perisic su defanzivno odgovorniji od Dembelea. To je razlog zasto je Murinjo insistirao na njima.
  • 0

#8145 stena

stena
  • Members
  • 2,272 posts

Posted 10 August 2018 - 14:18

Ja samo ne znam šta znači istrpeti ga ovu sezonu.
šta je u ovim uslovima i sa ovim timom rezultat koji zadovoljava? I šta znači uspostavljanje sistema igre?
Murinjova ekipa sigurno neće igrati ekstra atraktivno, niti je zato doveden.
Ukoliko ne bude problema sa povredama i sa Pogbom, jasno je kako ćemo igrati.
DDG
Valensija Bai Smoling Jang/Šo
Matić Fred Pogba
Sančez Lukaku Lingard
Ovo je čvrsta, dobra ekipa koja nije dovoljno dobra za titule u ovim okolnostima, ali ekipa koja bez povreda može do drugog ili trećeg mesta u PL i četvrtine finala LŠ.
Recimo da se to ostvari, jel toonda dovoljno da Murinjo ostane? jel to dovoljno dobro za Mančester Junajted? Hoćemo li se zadovoljiti time ili ćemo u narednom roku pojuriti Siti?

Edited by stena, 10 August 2018 - 14:19.

  • 0