Jump to content


Photo
- - - - -

Problemi


  • Please log in to reply
1486 replies to this topic

#1291 drgnk

drgnk
  • Members
  • 600 posts

Posted 10 January 2018 - 21:10

To je samo zbog toga sto je ovde grupa guru 4umasa koji sve znaju. :P

U poslednje vreme youtube radi kad se kopira link na clip.

 

Izvini ali nisam razumeo. Kako se to kopira link na clip? Na koji clip misliš i da li govoriš o kopiranju kompletog url-a linka ili onog skraćenog? Ako možeš samo mi reci na koju opciju u meniju da kliknem kako bih kopirao YT link. :ajme:

 

Šta god sam pokušao, u preview se ne vidi ono što bih želeo.

 

Na većini foruma, postoji meni sa opcijom za youtube gde se samo iskopira link, samo su ovde administratori našli da mudruju. :twak:


Edited by drgnk, 10 January 2018 - 21:20.

  • 0

#1292 Darby O'Gill

Darby O'Gill
  • Members
  • 2,313 posts

Posted 10 January 2018 - 21:31

Najprostije iskopiraš u telo posta kompletan link videa, samo obrišeš "s" iz "https://".

 

Znači, ne ovako:

 

"https://www.youtube.com/watch?v=tMAzJk2HIO0"

 

već ovako:

 

"http://www.youtube.com/watch?v=tMAzJk2HIO0"

 

Obrišeš navodnike i dobiješ

 


Edited by Darby O'Gill, 10 January 2018 - 21:31.

  • 0

#1293 drgnk

drgnk
  • Members
  • 600 posts

Posted 10 January 2018 - 21:37

Hvala na objašnjenju. Imaću u vidu ovaj metod ubacivanja linkova. Meni je malopre to pošlo za rukom tako što sam samo iskopirao YT link u polje za tekst a zatim kliknuo na link Try our advanced uploader (requires Flash 9) i uspelo je.

 

Hvala još jednom na pomoći i dobroj volji.


  • 0

#1294 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 11 January 2018 - 01:03

moze i ovo umesto Tito-a

 

 

 

Samo kopiras url i "cesto" radi.


  • 3

#1295 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 17 January 2018 - 10:34

Mislim da moderacija ovde ne radi posao kako treba. Zasto je, recimo banovan Kinik? Pa cak ni melanholica ne bih banovao, covek je iznosio svoj stav i misljenje po odredjenim pitanjima!

Drugo, ovde ne postoji ni najmanja mogucnost da se apeluje, pa da moderacija , recimo, prizna da je pogresila?! I ja sam par puta bio banovan zbog nekih sasvim benignih komentara napisanih u zaru diskusije.

Ako cemo vec o privatnosti, ovde je dozvoljeno par puta iznosenje misljenja o recimo mojoj privatnosti (trading Australian shares etc.) pitam se samo otkud tim likovima podaci o tome?! I nista se nije desilo?!


  • 0

#1296 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 17 January 2018 - 11:59

Na temi Prison Break se nalaze razlozi za njihovo banovanje i mislim da su dovoljno jasni. Ako bi neko napisao isto tebi, bio bi banovan u svakom slučaju.

 

Što se tiče tvoje privatnosti, ukoliko si sam javno napisao čime se baviš, onda je tu čista situacija. S druge strane, ukoliko smatraš da ti je neko saznao identitet na nedozvoljen način, onda se to odmah prijavljuje jer moderacija zaista ne može da napamet zna šta je ko kada pisao.


  • 0

#1297 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 17 January 2018 - 12:26

Na temi Prison Break se nalaze razlozi za njihovo banovanje i mislim da su dovoljno jasni. Ako bi neko napisao isto tebi, bio bi banovan u svakom slučaju.

 

Što se tiče tvoje privatnosti, ukoliko si sam javno napisao čime se baviš, onda je tu čista situacija. S druge strane, ukoliko smatraš da ti je neko saznao identitet na nedozvoljen način, onda se to odmah prijavljuje jer moderacija zaista ne može da napamet zna šta je ko kada pisao.

Ja to nisam nigde napisao cime se bavim. Lik orisni je "provalio" da se ja bavim nekim "shares trading"  na australijskoj berzi, a Schrodi je to posle par puta , usput pomenuo.

Drugo, to sto vi kazete , recimo , melanholilc je banovan zbog stalkovanja, jos uvek ne znaci da ste vi u pravu. Kao sto ja smatram da Kinik, recimo, nije nikog vredjao u zadnjem postu zbog kojeg je bio banovan. Radi se o cisto necijoj individualoj percepciji jeli nesto bilo pogesno ili nije, bez ikakve sanse na zalbu, ili objasnjenje "sta je pisac zeleo da kaze"?! Niti mogucnost ispricavanja / izvinjenja. Jednostavno : BOOM! Ban. Apsa!? Ko grom iz vedra neba!


Edited by darth bane, 17 January 2018 - 12:42.

  • 0

#1298 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 17 January 2018 - 12:35

Vaso,

Nije u redu onako staljinistički/orwellovski napraviti čistku na temi o Croaciji. Onaj Zizin post se ne uklanja. On nije pao s’neba; tu se vodila naka prepiska; ljudi su razmenjivali neke ideje; obimno je štivo citirano, navođeno.

Nije vam prvi put, ne prejudiciram potrebu da se isti koriguje, no metoda je grozna, antidemokratska; kontraproduktivno gušite forum i šaljete pogrešnu poruku. Ko će i zašto uzaludno trošiti svoje dragoceno vreme? To je pitanje uvažavanja drugačijeg mišljenja (koje može biti i neprihvatljivo) i naročito sagovornika (koji bi se morao tretirati kao uvaženim članom ove naše virtuelne zajednice sve dok postupa u skladu pravila).

E sad, tu dolazimo do onoga što ovde svakih 6 meseci zaškripi. Znam da nemate (moderatori) vremena, no eto ja predložih Vjekoslava, koji očito poseduje potrebne kvalitete i već je detaljno izložio svoju metodologiju jedno 15 puta. Šta čekate?

Bilo bi dobro otvoriti Kritike ili vratiti i onaj poslednji Zizin post na njenu temu o Forumu.

Srećno!
  • 5

#1299 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 17 January 2018 - 12:48

Vaso,

Nije u redu onako staljinistički/orwellovski napraviti čistku na temi o Croaciji. Onaj Zizin post se ne uklanja. On nije pao s’neba; tu se vodila naka prepiska; ljudi su razmenjivali neke ideje; obimno je štivo citirano, navođeno.

Nije vam prvi put, ne prejudiciram potrebu da se isti koriguje, no metoda je grozna, antidemokratska; kontraproduktivno gušite forum i šaljete pogrešnu poruku. Ko će i zašto uzaludno trošiti svoje dragoceno vreme? To je pitanje uvažavanja drugačijeg mišljenja (koje može biti i neprihvatljivo) i naročito sagovornika (koji bi se morao tretirati kao uvaženim članom ove naše virtuelne zajednice sve dok postupa u skladu pravila).

E sad, tu dolazimo do onoga što ovde svakih 6 meseci zaškripi. Znam da nemate (moderatori) vremena, no eto ja predložih Vjekoslava, koji očito poseduje potrebne kvalitete i već je detaljno izložio svoju metodologiju jedno 15 puta. Šta čekate?

Bilo bi dobro otvoriti Kritike ili vratiti i onaj poslednji Zizin post na njenu temu o Forumu.

Srećno!


Mani se Vjekoslava. To bi bila katastrofa.
  • 0

#1300 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 17 January 2018 - 13:16

Vjekoslav je ovde najmanje bitan.

Bitna je motivacuja i metoda.
On ih svakako poseduje.

Predloži drugo, predloži bolje.
  • 2

#1301 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 17 January 2018 - 13:30

Mislim da bi se pre bana trebalo dati upozorenje odgovornom nicku, a ne jednostavno : BOOM! ban! Ja sam licno nekoliko puta tako bio zatecen.

Radi se o tome da su sva ta pravila veoma fleksibilna i umnogome zavise od necije licne percepcije sta je dopusteno a sta ne.


  • 0

#1302 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 17 January 2018 - 13:38

Vjekoslav je ovde najmanje bitan.

Bitna je motivacuja i metoda.
On ih svakako poseduje.

Predloži drugo, predloži bolje.


Ne moze biti najmanje bitan ako je on predlog. Njegovu motivaciju i metodu mozemo da vidimo na forumu, tako da ga ne bih vise komentarisao da ne dobijem ban.

Ja sam generalno zadovoljan radom moderacije, tako da ne bih tu nesto drasticno menjao. Ne vidim koji bi forumas mogao da obavlja funkciju moderatora korektno, ali u nekom rangiranju Vjekoslav bi sigurno bio pri dnu te liste.
  • 0

#1303 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 17 January 2018 - 13:39

Ne moze biti najmanje bitan ako je on predlog. Njegovu motivaciju i metodu mozemo da vidimo na forumu, tako da ga ne bih vise komentarisao da ne dobijem ban.

Ja sam generalno zadovoljan radom moderacije, tako da ne bih tu nesto drasticno menjao. Ne vidim koji bi forumas mogao da obavlja funkciju moderatora korektno, ali u nekom rangiranju Vjekoslav bi sigurno bio pri dnu te liste.

pa evo, ja sam upravo dao predlog u svom gornjem postu: upozorenje pre bana!?


  • 0

#1304 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 17 January 2018 - 14:03

Tvoji lični afinitet/animozitet nije predmet ove diskusije.
Vjekoslav ovde poseduje staž koji dovoljno govori.

Ne mislim da je uspeh to što forum (Politika) može da stane u jedan kombi. Jedan od razloga je i onaj gore navedeni.

Primam k’znanju da si ti zadovoljan.
Smatraš da je uklanjanje bez komentara -prikladna metoda? Da se nema vremena - dovoljno obrazloženje? Da je kultura ophođenja na zavidnoj razini?

Predlažem da se pozabaviš arhivom. Bićeš prijatno iznenađen.
  • 1

#1305 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 17 January 2018 - 14:21

Tvoji lični afinitet/animozitet nije predmet ove diskusije.
Vjekoslav ovde poseduje staž koji dovoljno govori.

Ne mislim da je uspeh to što forum (Politika) može da stane u jedan kombi. Jedan od razloga je i onaj gore navedeni.

Primam k’znanju da si ti zadovoljan.
Smatraš da je uklanjanje bez komentara -prikladna metoda? Da se nema vremena - dovoljno obrazloženje? Da je kultura ophođenja na zavidnoj razini?

Predlažem da se pozabaviš arhivom. Bićeš prijatno iznenađen.


Nema to veze sa licnim afinitetima. Iz onoga sta doticni pise jasno se vidi da on ima odredjenih problema, i upravo je to kljucni razlog sto ne moze da bude moderator. On da neutralno moderise forum, ma daj.
Najveci problem na ovom forumu je to sto odredjeni likovi sa stazom imaju protekciju i tolerise im se ono sto se drugima ne tolerise. Naravno, postoji i problem sportskog dela foruma, ali to je vec neka druga prica.
Cesto gledan arhivu, ali i nemoram i sam sam vec dugo na ovom forumu. A i sigurno 80% forumasa pise ili je pisalo na PPP forumu, gde sam pisao pre dolaska na ovaj forum, a sad vec retko zato sto mi je dosadilo. Kada sam dosao ovde tu su forumasi sa stazom bili Ganac, Kronos, Slaven i slicni, u arhivi se mogu naci postovi raznih Harpera, tako da ne bih bas to nazivao dobra stara vremena. Bas zato ni Vjekoslavov staz ne govori nista posebno i nije neki argument, veci argument je ono sta on pise, a to su uglavnom nebuloze.

Nisam primetio da se moderatori bezobrazno ophode prema forumasima, bas nasuprot. Za ban se uvek navede obrazlozenje. Banovan sam vise puta.

A to sto broj forumasa moze da stane u jedan kombi, to ne mora da bude lose samo po sebi. Sta treba uraditi? Dozvoliti da pisu razni negatori ratnih zlocina i broj forumasa ce porasti preko noci. To svakako za mene nije resenje.
  • 0