Jump to content


Photo
- - - - -

Evo me u Beogradu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
225 replies to this topic

#46 stand

stand
  • Members
  • 382 posts

Posted 16 August 2007 - 14:20

QUOTE(Vesna @ 16 Aug 2007, 12:38) <{POST_SNAPBACK}>
ima. ovde nekako svi pronadju ono malo duše koje im nedostaje tamo negde daleko... heart.gif


Ne nedostaje mi bas nista. Ako bi vec morao da odaberem gde se osecam kao kod kuce, mnogo vise nego u svim gradovima gde mi je kuca stvarno i bila, ukljucujuci i Beograd, to bi bio New York. I kad prvi put dodjes, osecas se kao da nikada nisi odlazio.

Anyway... Ono sto mi prvih dana u Beogradu uvek bude simpaticno - pune kafane usred radnog vremena, prelepe devojke, neke stare ulice kojima odavno nisam prolazio - vec nakon prve nedelje gubi sjaj. Svi sede po kafanama, ne pada im napamet da rade ("ma necu da se akam za nekih 600€ bre!"), sto bi bilo sasvim legitimno da sa druge strane ne kukaju kako nemaju para i ne sire depresiju i beznadje. Prelepe devojke izgledaju kao da imaju 24, u stvari imaju 14 a ljubavno iskustvo koje cesto nemaju ni zene sa 44. Stare ulice jos uvek izgledaju tacno onako kao kad sam prosli put poodavno prolazio, iste rupe, isto zaobilazenje oko parkiranih kola, isto blato nepoznatog porekla (nigde, ni u jednom evropskom gradu ili gradicu, bez obzira na klimu i godisnje doba nisam video toliko blata po ulicama, uopste ne mogu da ukapiram odakle dolazi i kako ga kisa jednom konacno ne spere). Nakon dve nedelje jedva docekam da odem.

#47 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 16 August 2007 - 14:25

QUOTE(Vesna @ 16 Aug 2007, 12:38) <{POST_SNAPBACK}>
ima. ovde nekako svi pronadju ono malo duše koje im nedostaje tamo negde daleko... heart.gif


Nema to veze sa nedostatkom "dushe" u svetu u kome zivimo. Svi gradovi imaju dushu.
Frankfurt,Sidnej,Njujork,Milano.. Radi se samo o nekim uspomenama iz mladosti, ali
ja vec citirah Ducica na tu temu.

Ja uzivam u Beogradu, ali samo kratko vreme, a onda opet uzivam u dushi Frankfurta.

Pretpostavljam da je isti slucaj i sa "Outcast".

Lep pozdrav
Teja

#48 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 16 August 2007 - 14:31

QUOTE(stand @ 16 Aug 2007, 15:20) <{POST_SNAPBACK}>
Anyway... Ono sto mi prvih dana u Beogradu uvek bude simpaticno - pune kafane usred radnog vremena, prelepe devojke, neke stare ulice kojima odavno nisam prolazio - vec nakon prve nedelje gubi sjaj. Svi sede po kafanama, ne pada im napamet da rade ("ma necu da se akam za nekih 600€ bre!"), sto bi bilo sasvim legitimno da sa druge strane ne kukaju kako nemaju para i ne sire depresiju i beznadje. Prelepe devojke izgledaju kao da imaju 24, u stvari imaju 14 a ljubavno iskustvo koje cesto nemaju ni zene sa 44. Stare ulice jos uvek izgledaju tacno onako kao kad sam prosli put poodavno prolazio, iste rupe, isto zaobilazenje oko parkiranih kola, isto blato nepoznatog porekla (nigde, ni u jednom evropskom gradu ili gradicu, bez obzira na klimu i godisnje doba nisam video toliko blata po ulicama, uopste ne mogu da ukapiram odakle dolazi i kako ga kisa jednom konacno ne spere). Nakon dve nedelje jedva docekam da odem.


Aj da se ne upustam u ljubavna iskustva mladih i lepih devojaka ( nemam pojma kakva su im), nego me ubijaju
ovi shabloni oko punih kafana u podne u Knez Mihajlovoj ulici. I u Frankfurtu su negde oko podne kafici i restorani
prepuni ljudi. Ja nikada nisam cula da neko kaze da radije sedi u kafani,ljusti pivo, jer mu je smaranje da radi za 600 Eura.

Velika vecina ljudi bi bila srecna da ima neki job koji je i 400 Eura.

Lep pozdrav
Teja

#49 stand

stand
  • Members
  • 382 posts

Posted 16 August 2007 - 14:46

QUOTE(Teja @ 16 Aug 2007, 15:31) <{POST_SNAPBACK}>
Aj da se ne upustam u ljubavna iskustva mladih i lepih devojaka ( nemam pojma kakva su im), nego me ubijaju
ovi shabloni oko punih kafana u podne u Knez Mihajlovoj ulici. I u Frankfurtu su negde oko podne kafici i restorani
prepuni ljudi. Ja nikada nisam cula da neko kaze da radije sedi u kafani,ljusti pivo, jer mu je smaranje da radi za 600 Eura.

Velika vecina ljudi bi bila srecna da ima neki job koji je i 400 Eura.

Lep pozdrav
Teja


Velika vecina ljudi ni ne sedi po ceo dan u kafanama.

#50 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 16 August 2007 - 14:52

QUOTE(stand @ 16 Aug 2007, 15:46) <{POST_SNAPBACK}>
Velika vecina ljudi ni ne sedi po ceo dan u kafanama.

Malopre rece da sede,sada kao ne sede..

O kom gradu ti zapravo pricash?

Lep pozdrav
Teja

#51 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 16 August 2007 - 15:02

QUOTE(stand @ 16 Aug 2007, 14:20) <{POST_SNAPBACK}>
Prelepe devojke izgledaju kao da imaju 24, u stvari imaju 14 a ljubavno iskustvo koje cesto nemaju ni zene sa 44.



thumbsup.gif

Kao da ga je D.R. srochio...

#52 Viloticka

Viloticka
  • Members
  • 726 posts

Posted 16 August 2007 - 15:15

QUOTE(pčelica @ 15 Aug 2007, 23:12) <{POST_SNAPBACK}>
paaaa, pošto obvijusli nema ništa lepo u bgdu po tvojim merilima, zaključujem da u gradu u kom sad živiš ima mnogo toga.
zašto nam to ne bi pokazala (snimila, isfotkala, objasnila kakav je duh grada, koja su lepa mesta, opisala ta mesta i ljude kojima si okružena) ?
umesto što nam objašnjavaš da su ovi interesantni snimci bgd-a ovakvi i onakvi (tj jednom rečju pljuješ)


Nek si se ti meni nazakljucivala... Sta nisam ja rekla ti si me nadopunila.

Ako, ne marim. Mogla bi i da isfotkas i grad umesto mene, sta da se ja deranziram. I tako znas sta bih fotkala i sta bi bio komentar.

QUOTE(Vesna @ 16 Aug 2007, 20:38) <{POST_SNAPBACK}>
ima. ovde nekako svi pronadju ono malo duše koje im nedostaje tamo negde daleko... heart.gif


Ne znam zasto se ljudi pale na ove fore... Dusu, polovnu, potkrpljenu ili celu, nosis sa sobom kud god da ides. Sto ce reci da je taj deo sto ti fali bio uvek tamo gde ga nadjes dok si u Bgdu. Pitanje je zasto ga ne poliras po tudjinama nego ga se bas u BGDu setis.

Nema BGD veze sa time. Tvoja dusa, tvoja odluka, tvoj tajming, ti poliras.

#53 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 16 August 2007 - 15:23

QUOTE(Viloticka @ 16 Aug 2007, 16:15) <{POST_SNAPBACK}>
Nek si se ti meni nazakljucivala... Sta nisam ja rekla ti si me nadopunila.

Ako, ne marim. Mogla bi i da isfotkas i grad umesto mene, sta da se ja deranziram. I tako znas sta bih fotkala i sta bi bio komentar.
Ne znam zasto se ljudi pale na ove fore... Dusu, polovnu, potkrpljenu ili celu, nosis sa sobom kud god da ides. Sto ce reci da je taj deo sto ti fali bio uvek tamo gde ga nadjes dok si u Bgdu. Pitanje je zasto ga ne poliras po tudjinama nego ga se bas u BGDu setis.

Nema BGD veze sa time. Tvoja dusa, tvoja odluka, tvoj tajming, ti poliras.



Niko se bre ne pali na te fore. I nije to smisao topika koji je Outcast postavila.

Mozda se na tu foru teshe samo oni koji nisu imali hrabrosti,zelje,volje,ali ni potrebe da se otisnu
u beli svet. Pa onda ispaljuju vatromete kako je Beograd svet..

Lep pozdrav
Teja

#54 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 16 August 2007 - 15:28

QUOTE(Shedou @ 16 Aug 2007, 16:02) <{POST_SNAPBACK}>
thumbsup.gif

Kao da ga je D.R. srochio...


E , u ovu temu i lepotu grada Beograda se ni ja , a dochim ni Outcast ne razumemo..

Aj nastavite vi pricu o lepotama grada Beograda.

Prica se da su i Kijev, Vilna,Riga, jako zanimljivi gradovi u vezi ove teme..

A i one lepinje sa jajima jeftinije.. Nako, uz mlako pivo..

Lep pozdrav
Teja

#55 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 16 August 2007 - 15:32

Ne vidim u čemu je problem.
Onima kojima je sve bezveze, jadno i bedno i koji jedva čekaju da odu - zašto uopšte i dolaze samo da se muče.
Ili ako baš baš moraju neka dođu na kratko i što pre odu u divan i bajan svet /u koji Beograd naravno nikako ne spada/.

#56 Viloticka

Viloticka
  • Members
  • 726 posts

Posted 16 August 2007 - 15:34

QUOTE(Teja @ 17 Aug 2007, 00:23) <{POST_SNAPBACK}>
Niko se bre ne pali na te fore.


Ne bih mogla sa ovim da se slozim ni pod najgorim mukama.

#57 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 16 August 2007 - 15:42

QUOTE(Amélie @ 16 Aug 2007, 16:32) <{POST_SNAPBACK}>
Ne vidim u čemu je problem.
Onima kojima je sve bezveze, jadno i bedno i koji jedva čekaju da odu - zašto uopšte i dolaze samo da se muče.
Ili ako baš baš moraju neka dođu na kratko i što pre odu u divan i bajan svet /u koji Beograd naravno nikako ne spada/.


Koliko sam mogla da skontam svako od nas ovde je vrlo rado u Beogradu.
Od kuda ti ideja da se neko ajdno i bedno oseca..

Lep pozdrav
Teja

#58 Viloticka

Viloticka
  • Members
  • 726 posts

Posted 16 August 2007 - 15:51

QUOTE(Amélie @ 17 Aug 2007, 00:32) <{POST_SNAPBACK}>
Ne vidim u čemu je problem.
Onima kojima je sve bezveze, jadno i bedno i koji jedva čekaju da odu - zašto uopšte i dolaze samo da se muče.
Ili ako baš baš moraju neka dođu na kratko i što pre odu u divan i bajan svet /u koji Beograd naravno nikako ne spada/.


To ti je vecita nepoznanica. Zasto ljudi kukaju da bi da su na mestu A a ceo zivot provedu na mestu B? Zar je toliko tesko preseliti se? Sta je tu payoff ako sedis na mestu bez srca i duse, kapitalizam te mrvi, ne poznajes svoju decu, ne vidjas svoju zenu, sv se moze kupiti za pare a i Kalemegdan je daleko?

Vrlo, vrlo interesantno pitanje.

#59 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 16 August 2007 - 16:09

QUOTE(Teja @ 16 Aug 2007, 16:42) <{POST_SNAPBACK}>
Koliko sam mogla da skontam svako od nas ovde je vrlo rado u Beogradu.
Od kuda ti ideja da se neko ajdno i bedno oseca..

Ja videh nekoliko postova u tom stilu.


Inače da, nisu mi jasni ni oni koji odu negde drugde da žive a stalno kukaju za Srbijom, ali sad ne pričam o njima.

#60 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 16 August 2007 - 16:22

QUOTE(Amélie @ 16 Aug 2007, 17:09) <{POST_SNAPBACK}>
Ja videh nekoliko postova u tom stilu.


Inače da, nisu mi jasni ni oni koji odu negde drugde da žive a stalno kukaju za Srbijom, ali sad ne pričam o njima.



thumbsup.gif

zaslužuje poseban topik