Jump to content


Photo
- - - - -

Evo me u Beogradu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
225 replies to this topic

#211 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 23 October 2007 - 14:43

ima onih koji smatraju da su oni koji su otisli usamljeni, izdajice, da im je tuzno i jadno tamo i da nemaju nista pametnije da rade nego da pisu po forumima. sigurna sam da ima i onih koji misle da su oni koji su ostali gluplji, nesposobni, tupavi jer se drze neke jadne i kilave srbije i slicno. ovaj topik nije namenjen takvim raspravama.

molim da pisete (ne samo na ovoj temi) o tome sta vi mislite i kako se vi osecate, tj. kako je vama a ne da procenjujete i jos gore, generalizujete karaktere drugih samo na osnovu toga gde zive. ako vec morate da generalizujete i ako mislite da bolje znate o drugima nego oni sami, bar se potrudite da ne vredjate.

i da vas podsetim, nije sramota izviniti se, cak ni prilikom takve jedne komunikacije kao sto je forumska.

hvala svima :rolleyes:

#212 Pontijak

Pontijak
  • Members
  • 3,395 posts

Posted 01 November 2007 - 15:44

More dodju nekako i lepshi,mladji,sveziji :)


da znas! :rolleyes: evo, ja sam dobar primer za to, naprosto sam se podmladio i prolepsao od pocetka 2001. pa do danas :huh:

samo mala napomena: gradska uprava je organizovala renoviranje vise fasada zgrada gradjenih do 1941 u periodu 2001-2007 nego sto je to radjeno u periodu 1945-2001. jednostavno pola veka se u BG gotovo nista nije odrzavalo i renoviralo od starijih zgrada, prvo je trebalo rascistiti rusevine od bombardovanja, pa graditi nove zgrade i naselja itd. ali ovo je cinjenica koja se lako da proveriti prostim poredjenjem fotografija BG i priznajem da je meni kao domorodcu prijatniji zivot dok se krecem kroz takve, kako se ono kaze, ambijentalne celine, ne kazem, moglo bi to mnogo i bolje i vise da se radi ali ovo je na zalost jos uvek siromasna zemlja.

#213 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 02 November 2007 - 15:43

evo vratih se upravo iz bgd (skraceno od be ge de)
moja dva najjaca utiska:
- mnogo se pusi
- mnogo pada kisa

mislim... kakva im je to jesen: pada kisa :rolleyes:
kod nas u americi sija sunce :huh:

ozbiljno govoreci, to sa pusenjem je ozbiljan problem.
doslo mi je da nikud ne idem.. jer mi je dosadilo da svaki put kad se vratim
kuci (nocu ili danju) moram da svalacim i bacam na pranje svu kontaminiranu odecu sa sebe

u povratku sam usmrdeo avion, jer mi je jakna bazdila na duvan... (a i kofer)
a i stan mi je smrdeo jos par dana dok se sve to nije opralo, provertrilo itd...

valjda sam sad prvi put primetio.. jer sam ranijih godina isao leti...
pa se kao vise vremena provodilo napolju... a ovaj put s obzirom na tu jesenju kisu...
moralo se sedeti unutra sve vreme.

aman ljudi.. ostavite to pusenje.. ili makar imajte vise obzira prema okolini.
zasto se toliko pusi? svi puse.. sunce mu. i to ne ono 'da zapilim jednu', nego bez prestanka
i svi se CUDE, kad im pricam kako se u americi...uh sto mrizm taj izraz... u sjedinjenim americkim drzavama (esade)
malo pusi... a na javnim mestima ni malo (to jest bar ovde u njujorku - nyc - u 'njuci')

meni beograd svake godine izgleda sve bolje....
ali to je meni, i za mene... nemam pojma kako je beogradjanima.
a ja mislim da je to zato sto se sagradise kule i gradovi cija je jedina svrha da
se od nas 'turista-emigranata' izvuce sto vise para. ulozilo se u fasade, u kafice, u butiuke i u trzne centre.
otisao sam u slovenacki trzni centar da kupim italijansku jaknu...
tako da... zakljucak je: beograd je 'svet' (nije isuvise srpski)

bilo bi super kad bi se sredili plocnici (van kneza i vladara)...
jer dve patike sam pocepao i tri noge obio spoplicuci se na razne izbocine, ispuste, olupine sta li sve ne...
naviklo se na zapadu da se gleda u zgrade, izloge i ljude..
pa nikako da se adaptira na beogradski fazon da se gleda gde se gazi :)

ali volim beograd. ma koliko tamo kukali na novopridosle i za novootislima...
beograd ipak ima svoju dusu. mislim da je lep. mislim da je prijatan. mislim da je urban.
ne mislim da je 'evropska metropola', to je preterivanje. ali nije ni 'prljava kasaba'.
ne mislim da beogradjani treba da se sele na zapad.. ali mislim da bi trebali malo vise da putuju
po zapadnoj evropi.. a malo manje po turskoj i tunisu.

Edited by kobac, 02 November 2007 - 15:54.


#214 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 02 November 2007 - 16:05

- mnogo se pusi

meni beograd svake godine izgleda sve bolje....


bilo bi super kad bi se sredili plocnici (van kneza i vladara)...
naviklo se na zapadu da se gleda u zgrade, izloge i ljude..
pa nikako da se adaptira na beogradski fazon da se gleda gde se gazi :huh:

ali volim beograd. ma koliko tamo kukali na novopridosle i za novootislima...
beograd ipak ima svoju dusu. mislim da je lep. mislim da je prijatan. mislim da je urban.
ne mislim da je 'evropska metropola', to je preterivanje. ali nije ni 'prljava kasaba'.
ne mislim da beogradjani treba da se sele na zapad.. ali mislim da bi trebali malo vise da putuju
po zapadnoj evropi.. a malo manje po turskoj i tunisu.


plus još parkiranje po trotoarima i nečišćenje iza kućnih ljubimaca... i to bi bilo to...može da se potpiše :rolleyes:

#215 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 02 November 2007 - 16:15

plus još parkiranje po trotoarima i nečišćenje iza kućnih ljubimaca... i to bi bilo to...može da se potpiše :rolleyes:


uh.. kad se ne bi parkiralo po trotoarima...beograd bi bio prelep.

ali kako to da se resi?
mozda da se sagrade parkinzi (no gde i za to naci mesta u centru?)...
pa da se podignu cene parkiranja na ulici...

ponekad mi se cini da bi stvari bile mnogo bolje kad bi se uvelo (i sankcionisalo)
pravilo KAKO da se parkira. recimo: u pravcu saobracaja, dva tocka na plocniok dva na kolovoz.. itd...
tako da se makar parkirana vozila dovedu u neki red.. da znas sta mozes da ocekujes dok hodas...
a ne da vecito ides u cik-cak pa onda u cak-cik...

mislim da bi jedino pravo resenje za beograd bilo neko drasticno poboljsanje javnog saobracaja...
tipa : METRO! :huh:

sa svom onom izgradnjom poslovnog prostora na novom beogradu, mislim da saobracaju prema
beogradskim mostovima preti siguran kolaps... i mislim da ce postati neibezno uvodjenje
kakvog takvog voza (sa spostvenim mostom ili tunelom) koji bi mogao da prebacuje mase
iz jednog beograda u drugi

#216 Pontijak

Pontijak
  • Members
  • 3,395 posts

Posted 02 November 2007 - 16:16

ne mislim da beogradjani treba da se sele na zapad..


napisa to Beogradjanin koji se odselio na zapad :rolleyes:

#217 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 02 November 2007 - 16:18

napisa to Beogradjanin koji se odselio na zapad :rolleyes:



šta ćeš da kažeš ako čuješ da se neko od ovih što su pisali 'odande' vratio?

#218 Pontijak

Pontijak
  • Members
  • 3,395 posts

Posted 02 November 2007 - 16:26

šta ćeš da kažeš ako čuješ da se neko od ovih što su pisali 'odande' vratio?

pa nista, pozelecu povratnicima dobrodoslicu a ionako ce znati gde su se vratili :rolleyes: samo da ne gushe sa tim antiduvanskim pricama koje su pokupili u tom novom puritanizmu u usa :huh: to me vise truje nego duvanski dim :)

#219 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 02 November 2007 - 16:58

napisa to Beogradjanin koji se odselio na zapad :huh:


pa ja sam pobego od slobodana milosevica, ne od beograda... bem te :rolleyes:

#220 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 02 November 2007 - 16:59

pa nista, pozelecu povratnicima dobrodoslicu a ionako ce znati gde su se vratili :rolleyes: samo da ne gushe sa tim antiduvanskim pricama koje su pokupili u tom novom puritanizmu u usa :huh: to me vise truje nego duvanski dim :)


pa i mene truje taj fazon da kad ti neko kaze nesto sto zaista ima smisla i sto je dobro i za tebe i za druge
ti to otpises kao 'puritanisticko gusenje' ... pa se ne zalim ;)

#221 Pontijak

Pontijak
  • Members
  • 3,395 posts

Posted 07 November 2007 - 14:38

pa i mene truje taj fazon da kad ti neko kaze nesto sto zaista ima smisla i sto je dobro i za tebe i za druge
ti to otpises kao 'puritanisticko gusenje' ... pa se ne zalim :rolleyes:


ama sve je OK :huh: i ono za bezanje od SM, pa lik je mrtav godinama ;) i mislim da bi ljudi koji su otisli iz BG u beli svet otisli ma sta da je bilo, jednostavno neke ljude pokrece zelja za promenama, otkrivanjem novih gradova, zivot na drugim kontinentima i to je to :) koliko pratim tvoje pisanje na forumu ti nikad nisi pravio neku srceparajucu dramu oko svog odlaska odavde i zivota u USA nego si jednostavno pisao o sitnicama svog zivota tamo gde si i to je po meni OK nacin ;)

a jeste jeste vi Amerikanci teski puritanci, samo cekam da se vrate u modu oni sesiri sa visokim klobukom i onim trakama sa kopcom napred 0:) i malo ozbiljno: kapiram ja da je duvan stetan i volim da sebe trujem i na srecu zivim u zemlji gde je bar trovanje i zagadjivanje stvar finog vaspitanja 0:) ne znam kako bih u USA, verovatno bih argatovao da mogu sebi da kupujem dominikanske cigare i onda sam kao cool jer prostaci puse cigarete a gospoda sa stilom cigare -_-

i da, post o tvojim utiscima o BG ti je ustvari dobar ali sta cu kada me je zasmejala ona recenica :D

#222 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 07 November 2007 - 15:49

a jeste jeste vi Amerikanci teski puritanci, samo cekam da se vrate u modu oni sesiri sa visokim klobukom i onim trakama sa kopcom napred :huh: i malo ozbiljno: kapiram ja da je duvan stetan i volim da sebe trujem i na srecu zivim u zemlji gde je bar trovanje i zagadjivanje stvar finog vaspitanja :) ne znam kako bih u USA, verovatno bih argatovao da mogu sebi da kupujem dominikanske cigare i onda sam kao cool jer prostaci puse cigarete a gospoda sa stilom cigare ;)
i


Prestao bi da pusis u Americi (sto i nije tako loshe), ali bi u Beogradu ponovo propushio.

Barem sam ja tako i prestala,ali prosle godine ponovo i propushila(u Beogradu).

Beogradski aerodrom je na primer pre frankfurtskog doneo totalnu zabranu pushenja.
Na frankfurtskom su bili do 1.oktobra neki coskovi za pushace.

Dodushe, Kobac nije napisao u kakvom miljeu su ga smarali ovi pushaci i pushacice :rolleyes:.

U Bg hotelima (i to onim jeFtinim) takodje pusenje nije dozvoljeno za vreme dorucka.
Dodushe ne zovu sherife iz Kalifornije ako bash sednes u neko coshe i pripalish jednu,
ali se i pushaci i nepushaci nekako aranziraju da jedni drugima ne smetaju.

Lep pozdrav
Teja

Edited by Teja, 07 November 2007 - 15:49.


#223 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 07 November 2007 - 16:27

Beogradski aerodrom je na primer pre frankfurtskog doneo totalnu zabranu pushenja.


Nije. Mosh se pushi u restoranu na spratu, pre ulaza u pasoshku kontrolu.

#224 Pontijak

Pontijak
  • Members
  • 3,395 posts

Posted 07 November 2007 - 16:44

Prestao bi da pusis u Americi (sto i nije tako loshe


slazem se, to i ne bi bilo tako loshe ;) ali nisam u USA jer sam vec i mator i ofucan i sa manjkom kvalifikacija, pameti i motivacija za odlazak odavde te sam ovde gde sam i eto tako... trujem se i dalje i cak uzivam u tome :D a ono o cigarama, samo sam hteo da napisem da je cak i u USA pusenje cigara kao nesto otmeno a pusenje cigareta mal'tene gadost nad gadostima, istina i cigare se ne puse tamo gde je zabranjeno pusenje al' bogu hvala ekipa koja pusi dobre cigare ima i mesta i nacina da ih sa uzivanjem popusi :rolleyes: ali se bar pusacima dobrih cigara ne nabija stalno na nos kako su stoka koja unistava svoje zdravlje a i zdravlje okoline i tako dalje sa tim puritanistickim pricama o zdravlju, vecnoj mladosti i slicno

mislim, Srbija se polako pretvara u jednu deponiju svakodnevnim trudom njenog stanovnistva, hrana zagadjena pesticidima preko svake mere, zagadjena zemlja, zagadjena voda, blizu pola miliona automobila purnja olovo i sumpor dioksid po ulicama BG svakog dana (a vecina automobila su krshevi iako postoji privid da su na ulicama sve nove i lepe masine kao u Frankfurtu npr.), na Vracaru se zidaju "fensi" zgrade sa zidovima od siporeksa (o da, taj ekoloski materijal u gradjevinarstvu :) ), zemlja puna mikrodeponija, znaci zagadjenje i otrovi na sve strane i ispada da samo ako postujemo moralne norme ukidanja duvana kao navike da ce ovde sve procvetati i ljudski zivot se produziti i sve biti zdravije i srecnije, ma da, svakako :huh:

#225 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 07 November 2007 - 19:35

mislim, Srbija se polako pretvara u jednu deponiju svakodnevnim trudom njenog stanovnistva, hrana zagadjena pesticidima preko svake mere, zagadjena zemlja, zagadjena voda, blizu pola miliona automobila purnja olovo i sumpor dioksid po ulicama BG svakog dana (a vecina automobila su krshevi iako postoji privid da su na ulicama sve nove i lepe masine kao u Frankfurtu npr.), na Vracaru se zidaju "fensi" zgrade sa zidovima od siporeksa (o da, taj ekoloski materijal u gradjevinarstvu :huh: ), zemlja puna mikrodeponija, znaci zagadjenje i otrovi na sve strane i ispada da samo ako postujemo moralne norme ukidanja duvana kao navike da ce ovde sve procvetati i ljudski zivot se produziti i sve biti zdravije i srecnije, ma da, svakako :rolleyes:


E ajde pojasni to sa krshevima koji izgledaju novo i lepo kao u Frankfurtu. Kako to mozhe da izgleda novo i lepo a u stvari je krsh? Zar ne mora svaki uvezheni auto da bude Euro 3?