Jump to content


Photo
- - - - -

Nacizam je cool


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
105 replies to this topic

#76 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 02 August 2007 - 21:35

QUOTE(paculla @ 2 Aug 2007, 13:45) <{POST_SNAPBACK}>
[troll]

nemacke uniforme (i vojne i partijske: ss, sa, wehrmacht, hitler jugend..) je dizajnirao hugo boss. zato su tako fancy rolleyes.gif

[/troll]


Razlog da još manje volim Huga Bosa... ne znam, te uštogljene i ulickane naci uniforme su mi uvek išle na nerve, kao da naglašavaju taj hladni duh, racio odvojen od emocija i stvarnosti. Zalizane psihopate, besprekorno ošišani, ispeglani, doterani. Pa još oni crni kožnjaci do zemlje...

U ratnim filmovima mi je od malih nogu uvek bilo "cool" kada se pojavi američki G.I. u onim komotnim pantalonama i landravoj kratkoj jakni, pa još sa neherenim šlemom, neobrijan, sve sa žvakom il' cigarom. Nikakvo marširanje, lupkanje petama... Evo stigla sloboda, bre. s_d.gif

#77 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 02 August 2007 - 21:35

QUOTE(happylepsia @ 2 Aug 2007, 21:59) <{POST_SNAPBACK}>
To će biti još smešnije! Svaki nacionalizam i fašizam deluje debilno, ali hrvatski se graniči sa idiotizmom. Gadno je kad je neko u sukobu sam sa sobom.


Mi njih mrzimo normalno, a oni nas patološki.

#78 MP40

MP40
  • Members
  • 1,075 posts

Posted 02 August 2007 - 21:52

QUOTE(Div @ 2 Aug 2007, 22:35) <{POST_SNAPBACK}>
Mi njih mrzimo normalno, a oni nas patološki.

ne znam... mene tamo vole patoloski a pogotovo onako kako Pera Lukovic voli da ga vole...

Vi koji mislite da danas Hrvati mrze Srbe vise nego Srbi Hrvate... Stalno zaboravljate da je rat bio TAMO a ne ovde. Srbija je napala Hrvatsku. To naravno nije izgovor za trajnu mrznju ali, eto, imaju malo mog razumevanja za pokoju polupanu sofersajbnu i preki pogled u kafani mada ja ni to nisam nikad dobio. Opet, zasto neko u Nisu mrzi Hrvate, nemam pojma i ne kontam!


Nemacke uniforme su bile sjajne. Kad su nove i paradne onda ti vojnici izgledaju jebeno nepobedivo i useres se kad ih vidis na ulici. Skoro da ti ni na pamet ne sme pasti da ih napadnes. Kad su prljave i vasljive (a la Iron Cross sa James Coburnom) opet su nekako mocne. Amerske su second best!

#79 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 02 August 2007 - 22:17

QUOTE(MP40 @ 2 Aug 2007, 22:52) <{POST_SNAPBACK}>
ne znam... mene tamo vole patoloski a pogotovo onako kako Pera Lukovic voli da ga vole...

Vi koji mislite da danas Hrvati mrze Srbe vise nego Srbi Hrvate...



Ja nisam rekao MI i ONI, Srbe i Hrvate nisam pominjao. MI i ONI može da bude bilo ko.

#80 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 02 August 2007 - 22:29

QUOTE(MP40)
Nemacke uniforme su bile sjajne. Kad su nove i paradne onda ti vojnici izgledaju jebeno nepobedivo i useres se kad ih vidis na ulici. Skoro da ti ni na pamet ne sme pasti da ih napadnes. Kad su prljave i vasljive (a la Iron Cross sa James Coburnom) opet su nekako mocne. Amerske su second best!


r.a.f.-ove su isto shmekrluk!

Attached Files

  • Attached File  raf.jpg   46.93KB   15 downloads

Edited by josephk., 02 August 2007 - 22:31.


#81 MP40

MP40
  • Members
  • 1,075 posts

Posted 02 August 2007 - 22:35

QUOTE(josephk. @ 2 Aug 2007, 23:29) <{POST_SNAPBACK}>
r.a.f.-ove su isto shmekrluk!


Eh, avijacija je van konkurencije! Svaka. Tu cak i CCCP ispadne smekerski... not to mention Franjo Kluz!

#82 sexton

sexton
  • Members
  • 62 posts

Posted 03 August 2007 - 07:20

QUOTE(MP40 @ 2 Aug 2007, 22:52) <{POST_SNAPBACK}>
Nemacke uniforme su bile sjajne. Kad su nove i paradne onda ti vojnici izgledaju jebeno nepobedivo i useres se kad ih vidis na ulici. Skoro da ti ni na pamet ne sme pasti da ih napadnes. Kad su prljave i vasljive (a la Iron Cross sa James Coburnom) opet su nekako mocne. Amerske su second best!


za prvi deo bi se i William Joyce aka "Lord Haw-Haw" slozio sa tobom, za Americanske svakako ne bi.
verujem da bi pre upotrebio izraz "second hand"

ugrubo njegova prica iz tog pamfleta je isla kao:
Uniforma nemackog vojnika je dovoljno dobra da je on spreman da zavodi zene, vodi ljubav i pogine u njoj, dok se Amerikanac u svojoj uniformi ne oseca dovoljno dobro da udje u stalu.

ali dobro on je ionako bio maliciozna gnjida ...

#83 MP40

MP40
  • Members
  • 1,075 posts

Posted 09 August 2007 - 12:27

Pa, pogledajte ovog kretena!

Znam da ne treba da ga reklamiram ali ovo je jace od mene... Nezaposleni disident. Treba mu ostavljati commente i zamoliti ga da se ubije...

http://www.gorandavi...c.blogspot.com/


je*em ti zivot!!!

#84 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 10 August 2007 - 15:24

QUOTE(Hannah @ 2 Aug 2007, 19:04) <{POST_SNAPBACK}>
Hail.gif

Stvarno nikad nisam posjetila njihov sajt (iako mi je i više nego poznato "djelovanje" dotičnih entuzijasta), ali nakon ovoga je red na napravim iznimku.

(Iako kruže uznemiravajuće glasine da nam se smiju sad.gif )


wink.gif

čisto da ohrabrim hanu, da ne bude pogrešno protumačeno...

Edited by Baka Staka, 10 August 2007 - 15:25.


#85 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 10 August 2007 - 15:34

QUOTE(Div @ 2 Aug 2007, 22:35) <{POST_SNAPBACK}>
Mi njih mrzimo normalno, a oni nas patološki.



roflmao.gif

#86 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 10 August 2007 - 15:36

QUOTE(Div @ 2 Aug 2007, 23:17) <{POST_SNAPBACK}>
Ja nisam rekao MI i ONI, Srbe i Hrvate nisam pominjao. MI i ONI može da bude bilo ko.



hajd mi reci da se ovo gore nisi zayebavao? blink.gif
da je zaebancija stavila bih ga na minijature.

Edited by Baka Staka, 10 August 2007 - 15:37.


#87 Pontijak

Pontijak
  • Members
  • 3,395 posts

Posted 10 August 2007 - 16:22

QUOTE(Yossarian @ 2 Aug 2007, 22:35) <{POST_SNAPBACK}>
Razlog da još manje volim Huga Bosa... ne znam, te uštogljene i ulickane naci uniforme su mi uvek išle na nerve, kao da naglašavaju taj hladni duh, racio odvojen od emocija i stvarnosti. Zalizane psihopate, besprekorno ošišani, ispeglani, doterani. Pa još oni crni kožnjaci do zemlje...

U ratnim filmovima mi je od malih nogu uvek bilo "cool" kada se pojavi američki G.I. u onim komotnim pantalonama i landravoj kratkoj jakni, pa još sa neherenim šlemom, neobrijan, sve sa žvakom il' cigarom. Nikakvo marširanje, lupkanje petama... Evo stigla sloboda, bre. s_d.gif


sada tek videh ovaj post! sjajno! tako kratko i efektno data strukturna razlika izmedju estetika uniformi dva bitno razlicita politicka sistema thumbsup.gif

da ne govorimo sto je naci estetika jedno u tadasnjoj propagandi a sasvim drugo u sacuvanim mnogobrojnim fotografijama, nisu svi bili ni ulickani ni vitki ni lepi smile.gif bilo ih je puno ruznih, dezmekastih, kratkonogih i krivonogih a da ne pominjem sto je taj vecni malogradjanin insistirao kao Vermaht ili SS pesadijski oficir da nosi konjicke cizme jer su tako falusno simbolicke laugh.gif ni primisli o prakticnosti hodanja u tome laugh.gif ima jedna dobra knjiga: Angazovano i lepo / Andrej Mitrovic smile.gif tu se moze procitati i saznati dosta o estetici totalitarnog pokreta i poreklu i znacenju te estetike, pa ko voli da cita neka izvoli da procita smile.gif

#88 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 10 August 2007 - 16:33

QUOTE(Pontijak @ 10 Aug 2007, 17:22) <{POST_SNAPBACK}>
sada tek videh ovaj post! sjajno! tako kratko i efektno data strukturna razlika izmedju estetika uniformi dva bitno razlicita politicka sistema thumbsup.gif

da ne govorimo sto je naci estetika jedno u tadasnjoj propagandi a sasvim drugo u sacuvanim mnogobrojnim fotografijama, nisu svi bili ni ulickani ni vitki ni lepi smile.gif bilo ih je puno ruznih, dezmekastih, kratkonogih i krivonogih a da ne pominjem sto je taj vecni malogradjanin insistirao kao Vermaht ili SS pesadijski oficir da nosi konjicke cizme jer su tako falusno simbolicke


kao što nas lepo uče stripovi o Mirku i Slavku. wicked.gif a i brojni filmovi na tu temu. tongue.gif

Edited by Baka Staka, 10 August 2007 - 16:33.


#89 Pontijak

Pontijak
  • Members
  • 3,395 posts

Posted 10 August 2007 - 16:40

QUOTE(Baka Staka @ 10 Aug 2007, 17:33) <{POST_SNAPBACK}>
kao što nas lepo uče stripovi o Mirku i Slavku. wicked.gif a i brojni filmovi na tu temu. tongue.gif

pa cuj... ima toliko sjajnih knjiga o istoriji svetskog rata, ne onih luksuznih monografija za klince koji se pale na ratnu estetiku naci kulture rolleyes.gif vec ozbiljnih knjiga, dovoljno sam se u zivotu bavio tim fenomenima ratnih propagandi i nacitao se pa kao nesto malkice znam o cemu pisem :treptrepnevinogmatorogpokvarenjaka:

a i proveo sam zime mladosti noseci montgomeri mantil biggrin.gif i cak sam imao i koznu pilotsku jaknu kanadske avijacije (to je tek trip, kanadska avijacija u svetskom ratu) iz doba svetskog rata, ostalo mi od oca koji je to dobio kao mlad u okviru nekog paketa pomoci domacem stanovnistvu, davno sam je poklonio jednoj divnoj devojci koja je to mnogo zelela a i mnogo joj lepse stajala nego meni laugh.gif

sve u svemu jako mi se svidela Yossarianova definicija estetika i simbolika naci i us uniformi a i sada sedim u svojim nato pantalonama, sljampave, nikakve ali udobneeeee, ne licim na nalickanog naci-macho lika pa to ti je laugh.gif

dodatak: stvarno postoje u arhivama dokumenti, i u italijanskim i u nemackim, o insistiranju pesadijskih oficira da im deo uniforme bude konjicki tip cizama laugh.gif ubedjivali ih da je to neudobno i neprakticno pa na kraju digli ruke i pustili im na volju laugh.gif uporedi to sa tipom cizama us i britanske vojske u svetskom ratu i videces bitnu modnu i prakticnu razliku, da ne ulazim u definicije razlike izmedju mode i stila i simbolickim porukama koje vojne uniforme salju i tako dalje i tako bla bla

Edited by Pontijak, 10 August 2007 - 16:49.


#90 Pontijak

Pontijak
  • Members
  • 3,395 posts

Posted 10 August 2007 - 16:52

QUOTE(sexton @ 3 Aug 2007, 08:20) <{POST_SNAPBACK}>
za prvi deo bi se i William Joyce aka "Lord Haw-Haw" slozio sa tobom, za Americanske svakako ne bi.
verujem da bi pre upotrebio izraz "second hand"

ugrubo njegova prica iz tog pamfleta je isla kao:
Uniforma nemackog vojnika je dovoljno dobra da je on spreman da zavodi zene, vodi ljubav i pogine u njoj, dok se Amerikanac u svojoj uniformi ne oseca dovoljno dobro da udje u stalu.

ali dobro on je ionako bio maliciozna gnjida ...


ne znam da li je bio maliciozna gnjida aliiiii... KO je pobedio u tom ratu i ciji vojnici u svom dizajnu uniformi vise devojaka zaveli, to je vec tema za istrazivanje rolleyes.gif