Jump to content


Photo

Jesmo li mi demokratski forum?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
89 replies to this topic

#16 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 21 July 2007 - 20:27

QUOTE(Luka Laban @ 21 Jul 2007, 21:12) <{POST_SNAPBACK}>
Tejo ti si vlast pa imas mogucnost da proveris,ali je bilo doslovce ovako,mislim poenta je bila takva bez ijedne uvredljive reci za bilo kog.Mozda samo da dodam bilo je iskri pri pomenu D.Cosica i nepoverenja u tu sad vec znamo istinitu recenicu jer su je i drugi potvrdili,ali ja ne bih vise o meni nego ajmo o toj recenici ako je moguce.


Ma sigurno je bilo neko banovanje u paketu pa i ti upao uslucajno u "sistem".

Ja sam vlast? Fala ti ko sreskom nacelniku sto me drzis za vlast. wink.gif


Lep pozdrav
Teja

#17 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 21 July 2007 - 20:37

QUOTE(Luka Laban @ 21 Jul 2007, 21:12) <{POST_SNAPBACK}>
nego ajmo o toj recenici ako je moguce

sad si besmrtan ili ti modovi obećali još jednu šansu?

#18 Glas RazumaN

Glas RazumaN
  • Members
  • 2,538 posts

Posted 21 July 2007 - 20:42

Ja mislim da je ovo demokratski forum baš zato što se ne dozvoljava svakom da kaki koješta, if u nou vot aj min.

Ovo nema veze sa tobom, ja to velim ko odgovor naslovu topika.

#19 Crveniautobus

Crveniautobus
  • Members
  • 4,131 posts

Posted 21 July 2007 - 20:49

QUOTE(100% @ 21 Jul 2007, 22:06) <{POST_SNAPBACK}>
Ovog Luku bi trebalo ponovo banovati zbog skrtosti na razmacima. Eto™


Amin.Daupisekurs nakomesevezba udaranjepospace barudokjebanovan podrugiput.

#20 Luka Laban

Luka Laban
  • Members
  • 14 posts

Posted 21 July 2007 - 21:04

QUOTE(Mioba @ 21 Jul 2007, 23:37) <{POST_SNAPBACK}>
sad si besmrtan ili ti modovi obećali još jednu šansu?


ko veruje zna da je besmrtan a modove ne poznajem nijednoga.

ali ja bih ipak ne o meni nego ako je moguce o recenici da ne kazem, insistiram.



Tejo lep pozdrav.

#21 odmor

odmor
  • Members
  • 543 posts

Posted 21 July 2007 - 21:11

Evo moje teorije zasto si banovan. Mozda je moderator ovog foruma pohadjao ETF krajem
devedesetih kada je Prof Laban po nalogu Mire Markovic upropastavao taj fakultet zajedno
sa onim..buljavim.. kako se bese zove..

Pa reko mozda zbog toga.

#22 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 21 July 2007 - 21:45

ja ne bih o toj recenici, za sada. nego bih prvo o naslovu topika i osnovnom pitanju " jesmo li mi demokratski forum"

ovo jeste poprilicno demokratski forum i skoro svi imaju pravo da kazu svoje misljenje. -->> to je moj odgovor
e, sad, ja znam da se moj odgovor, po smislu, a na prvi pogled, da porediti sa "malo trudnom zenom", no, ipak je u pitanju " prilicno trudna zena" - tako da ta ocena i ustanovljavanje stanja nije on or off ( da ili ne - kao sto bi trudnoca bila) , nego se razvijenost demokratije na forumu moze, recimo odrediti na skali od 1 do 10. meni izgleda da je negde oko 7.

demokratija u drustvu se ocituje i u medijima ( forum je deo medija) i mediji su jedno od znacajnijih ogledala stanja svesti, stanja i razvijenosti demokratije. srbija je vrlo mlada u demokratskom smislu, pa je ovaj forum jedan od svetionika u nasem okruzenju. da li to jako lose govori o drugim medijima ili hvali ovaj, nije sasvim irelevantno i zavredjuje razmisljanje i pisanje

nespretno je pitati "jesmo li mi demokratski forum", pri camu se obracas korisnicima ili ucesnicima.
dve kategorije se ne poklapaju nuzno. ima na hiljade registrovanih, a stotinjak pise, znaci velika vecina samo cita, pa njihovu ocenu stepena demokraticnosti foruma necemo cuti.
ali vrlo znacajno je i ciji je ovo forum? ko je vlasnik i kakva je orijentacija vlasnika foruma, koji je u sklopu kuce b92.
kad i ako ( a ja ne bih) kazes mi trebalo bi da vlasnik jeste deo tog mi, jer i vlasnika na forumu neko predstavlja
i kontrolise eventualna odsupanja od osnovne politike kuce b92 i vlasnika medija, od strane korisnika foruma.

#23 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 21 July 2007 - 21:48

QUOTE(Luka Laban @ 21 Jul 2007, 22:04) <{POST_SNAPBACK}>
ali ja bih ipak ne o meni nego ako je moguce o recenici da ne kazem, insistiram.

nema veze, pojasniću
lupetanje oko neke rečenice te je koštalo prvog, i sad u prvim danima novog života insistiraš na istoj priči?!

mladost, ludost huh.gif

#24 Zmitjkoe

Zmitjkoe
  • Members
  • 4,978 posts

Posted 21 July 2007 - 22:20

QUOTE(Luka Laban @ 21 Jul 2007, 22:04) <{POST_SNAPBACK}>
ali ja bih ipak ne o meni nego ako je moguce o recenici da ne kazem, insistiram.

Polako bre, sta si navalio k'o Toona na vlast, opusti se, k'o balvan niz reku, mlad si jos i nije vreme za ginjenje. Pred tobom je jos celi forum.

#25 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 21 July 2007 - 23:57

QUOTE(Zmitjkoe @ 21 Jul 2007, 20:58) <{POST_SNAPBACK}>
Bojim se reci da ponovo ne budem banovan...

i jopet... i ako bude jopet, onda se već može implementirati i neki egipatski sistem biggrin.gif

#26 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 22 July 2007 - 00:52

Nismo! Mi smo Incognito, a vi kako te?

#27 Guest_vinska musica_*

Guest_vinska musica_*
  • Guests

Posted 22 July 2007 - 03:53

Mislim da bi najbolje bilo da pitas Ukija za savet sta se sme, a sta ne sme.
On na forumu ima najvise ban-doglavskog iskustva.
Eno ga ponovo u Kinshasi.. ko zna dokle, siromah.

#28 Luka Laban

Luka Laban
  • Members
  • 14 posts

Posted 22 July 2007 - 06:19

Mioba je prva rela pravu stvar.Ok odustajem zasad od famozne recenice mada ne kapiram zasto ona dize toliko prasine.Ajmo onda ovako posto je elle dao rekapitulaciju mog pitanja da ga preformulisem.Jeli ovo demokratski forum?Pozdrav svima koliko Vas ima. 0:)ah da dobro jutro.

Edited by Luka Laban, 22 July 2007 - 06:19.


#29 Viloticka

Viloticka
  • Members
  • 726 posts

Posted 22 July 2007 - 08:41

Well... forum je demokratski sem u specijalnim slucajevima smile.gif

Ne volim da me se brise i prepravlja i mislim da se u zamenu za taj komfor ja vrlo pristojno ponasam. Ali verujem da to misljenje o sebi ima jedno 99% posetilaca. A neki od njih ipak budu brisani/banovani.

Jedan meni dragi lik odavde je popio pedalu do 2020 godine (or something). Well, tko ga yebe kad je srao, right? Nikoga ne boli Djordje u vezi toga dok se nama licno ne desi a onda je kasno... Ako nemas mogucnosti da vaskrsnes onda si se syebo.

Sta je alternativa moderatorskoj giljntoni? (istina, nije zauvek, samo do 2020 blink.gif ) Kojekakvi likovi koji k@njaju kojesta. I nije neka perspektiva...

Nemam pojma, idealno resenje ne postoji. Tesko je napraviti liniju izmedju demokratije i anarhije. Narocito kad si banovan.

Oni koji popiju pedalu ce da se bune, moderatori ce i dalje da rade svoj posao a mi smo presrecni i zahvalni da nam nije uskracena mogucnost da svoje misljenje posaljemo u etar.

#30 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 22 July 2007 - 08:49

Nisi definisao sta ti znaci "demokratski". Ima raznih demokratija... Generalno, u vecini zaglavis cjorku ako lajes ono sto se "vrhu"ne dopada. Bolje pitanje je da li su se forumi udaljili od sustine svoga znacenja.