Jump to content


Photo

Argument-"A jel',sta cemo mi sa 90%Albanaca na Kosovu?"


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
178 replies to this topic

#31 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 21 July 2007 - 01:32

QUOTE(melankolic @ 21 Jul 2007, 02:28) <{POST_SNAPBACK}>
Pa bas tu izjavu koju sam citirao nisam izmislio vec je autenticno prenesena i to od vise zvanicnika Srbije. Ako zelis da mi veruj es ti mi veruj a ako ne drzi se "istine" da je Srbija medju prvima priznala sve republike bivse SFRJ, da nije aktivno ucestvovala u ratovima i da nije stvarala SAO- e po ex- yu. Kako ti volja.


Znam ja da tada SRJ nije priznala BiH i Hrvatsku ove druge je 1996. za BiH ne znam.
Ali te pitam za izjavu nekog iz nove vlade po tom pitanju?

#32 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 21 July 2007 - 01:40

QUOTE(No7 @ 21 Jul 2007, 00:32) <{POST_SNAPBACK}>
Znam ja da tada SRJ nije priznala BiH i Hrvatsku ove druge je 1996. za BiH ne znam.
Ali te pitam za izjavu nekog iz nove vlade po tom pitanju?

Toliko ih je bilo da mogu slobodno reci celokupan kabinet sa sve predsednikom. U uvijenoj ili otvorenijoj formi kako ko a sto se najbolje moglo videti i kroz "objektivne" priloge na RTS- u i kroz srpsku stampu u trenucima organizovanja tzv. peticije za referendum u tzv. RS (a zna se i iz cije kuhinje je proizasla ta inicijativa).
Zar ti nije simptomaticno da je Srbija priznavala republike tek nakon sto su gubile ratove njene SAO (posto svi znamo da Srbija nije ucestvovala u ratovima, kao i da su masovne zlocine cinile paramilitarne grupice koje s drzavom veze nemaju)?

#33 likota39

likota39
  • Members
  • 456 posts

Posted 21 July 2007 - 01:46

QUOTE(Paladin @ 20 Jul 2007, 19:09) <{POST_SNAPBACK}>
Kako si ti uspeo sa 0 postova da otvoriš topik na Politici? Imaš vezu?
Mozda je moguce nakon registracije i proteklih 30 dana 'karantina' cak i ako nisi nista napisao.

#34 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 21 July 2007 - 01:51

QUOTE(melankolic @ 21 Jul 2007, 02:40) <{POST_SNAPBACK}>
Toliko ih je bilo da mogu slobodno reci celokupan kabinet sa sve predsednikom. U uvijenoj ili otvorenijoj formi kako ko a sto se najbolje moglo videti i kroz "objektivne" priloge na RTS- u i kroz srpsku stampu u trenucima organizovanja tzv. peticije za referendum u tzv. RS (a zna se i iz cije kuhinje je proizasla ta inicijativa).
Zar ti nije simptomaticno da je Srbija priznavala republike tek nakon sto su gubile ratove njene SAO (posto svi znamo da Srbija nije ucestvovala u ratovima, kao i da su masovne zlocine cinile paramilitarne grupice koje s drzavom veze nemaju)?


Pa Srbija jeste izgubila Kosovo u ratu ali Srbi u BiH ne verujem da su izgubili jer onda iz Sarajeva ne bi bilo toliko povika na RS, a Krajina je otisla a gubitnik nije sigurno Srbija.
Ali to nije tema nego da mi citiras izjavu iz ove sadasnje vlade gde povezuju RS i Kosovo i ko je to rekao?

#35 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 21 July 2007 - 02:00

QUOTE(No7 @ 21 Jul 2007, 00:51) <{POST_SNAPBACK}>
Pa Srbija jeste izgubila Kosovo u ratu ali Srbi u BiH ne verujem da su izgubili jer onda iz Sarajeva ne bi bilo toliko povika na RS, a Krajina je otisla a gubitnik nije sigurno Srbija.
Ali to nije tema nego da mi citiras izjavu iz ove sadasnje vlade gde povezuju RS i Kosovo i ko je to rekao?

Slazem se sa slucajem Bosna uz dodatak da je plan bio da se nakon Daytona radi na opstrukciji stvaranja institucija BiH (od strane tzv. RS) i paralelnim (sto i sam naziv kaze) razvijanjem veza sa Srbijom koje bi, jednog dana kad se MZ umori od Bosne, prerasle i u nekakav "Savez srpskih zemalja" (samo nek pitaju radikale za naziv). "Krajina" je, koliko je meni poznato i dalje prisutna kao republika Hrvatska, nigde "to", sta- god, nije otisao vec su otisli ljudi iz dela Hrvatske koji su bili proterani i oni koji su pocinili ratne zlocine.
Vec ti rekoh, nemam zivaca da trazim izjavu svake umisljene velicine u Srbiji koja je imala i plan B u slucaju priznavanja Kosova. Veruj ili ne, na tebi je. Samo me cudi da ti koji pratis politicku situaciju u Srbiji nisi zapazio taj detalj.

Edited by melankolic, 21 July 2007 - 02:02.


#36 roadrunner

roadrunner
  • Members
  • 13 posts

Posted 21 July 2007 - 02:12

QUOTE(Paladin @ 21 Jul 2007, 01:09) <{POST_SNAPBACK}>
Kako si ti uspeo sa 0 postova da otvoriš topik na Politici? Imaš vezu?


Obicno nemam vremena da postujem po forumima. Na b92 sam bio drug chlan pre koju god kad sam bio u USA, ali od tada ne, a i nick sam zaboravio. Poslao zahtev, odobren i to je to. Ne vidim zasto bi postojali specijalni uslovi za registovanje naloga, ne dobijamo mi ni novac a ni siste plavuse;-) za ove postove ovde (izvnjavam se brinetema na politickoj nekorektnosti;-). U slucaju da neko zloupotrebljava nalog, taj se isljkuchi to je to..I guess? Ne znam, mozda su u medjuvremenu uveli "ninja revizore";-) na b92?

#37 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 21 July 2007 - 02:17

QUOTE(melankolic @ 21 Jul 2007, 03:00) <{POST_SNAPBACK}>
Slazem se sa slucajem Bosna uz dodatak da je plan bio da se nakon Daytona radi na opstrukciji stvaranja institucija BiH (od strane tzv. RS) i paralelnim (sto i sam naziv kaze) razvijanjem veza sa Srbijom koje bi, jednog dana kad se MZ umori od Bosne, prerasle i u nekakav "Savez srpskih zemalja" (samo nek pitaju radikale za naziv). "Krajina" je, koliko je meni poznato i dalje prisutna kao republika Hrvatska, nigde "to", sta- god, nije otisao vec su otisli ljudi iz dela Hrvatske koji su bili proterani i oni koji su pocinili ratne zlocine.
Vec ti rekoh, nemam zivaca da trazim izjavu svake umisljene velicine u Srbiji koja je imala i plan B u slucaju priznavanja Kosova. Veruj ili ne, na tebi je. Samo me cudi da ti koji pratis politicku situaciju u Srbiji nisi zapazio taj detalj.


Necu da idem sada dublje u problematiku RS i RSK pojavice se neko od Bosnjaka i Hrvata i eto karambola. Samo cu reci da po Dejtonu Srbija i RS smeju da imaju specijalne veze kao sto i Hrvati u BiH imaju sa Hrvatskom nekekve specificne odnose.
A sto se tice izjave koju pominjes bilo je nekoliko zanimljivih na tu temu u predizbornoj kampanji ali od strane danasnje vlasti nijedna.

#38 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 21 July 2007 - 02:25

QUOTE(No7 @ 21 Jul 2007, 01:17) <{POST_SNAPBACK}>
Necu da idem sada dublje u problematiku RS i RSK pojavice se neko od Bosnjaka i Hrvata i eto karambola. Samo cu reci da po Dejtonu Srbija i RS smeju da imaju specijalne veze kao sto i Hrvati u BiH imaju sa Hrvatskom nekekve specificne odnose.
A sto se tice izjave koju pominjes bilo je nekoliko zanimljivih na tu temu u predizbornoj kampanji ali od strane danasnje vlasti nijedna.

Bilo ih je, potpuno sam siguran, van predizoborne kampanje jer su se americke najave o skorom priznavanju nastavile i nakon formiranja vlade. Stvarno ne zelim da se nastavljam po toj temi jer za mene to ima znacaja koliko i Ljajiceve izjave o haskim beguncima.
Sto se posebnih odnosa tice, Hrvatska i hrvatski deo muslimansko- hrvatske federacije nisu potpisale nikakve dokumente o paralelnim odnosima. Nekakvi dijasporski odnosi sigurno postoje ali ti nikada neces cuti hrvatske zvanicnike da se posebno obracaju hrvatskom delu BiH kao zasebnom entitetu da nekazem drzavi, kao sto to rade ovi iz Srbije koji imaju posebnu posetu tzv. RS a posebnu zvanicnim institucijama BiH (da ne pominjem u kojoj srazmeri su te posete).

#39 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 21 July 2007 - 02:30

QUOTE(melankolic @ 21 Jul 2007, 03:25) <{POST_SNAPBACK}>
Bilo ih je, potpuno sam siguran, van predizoborne kampanje jer su se americke najave o skorom priznavanju nastavile i nakon formiranja vlade. Stvarno ne zelim da se nastavljam po toj temi jer za mene to ima znacaja koliko i Ljajiceve izjave o haskim beguncima.
Sto se posebnih odnosa tice, Hrvatska i hrvatski deo muslimansko- hrvatske federacije nisu potpisale nikakve dokumente o paralelnim odnosima. Nekakvi dijasporski odnosi sigurno postoje ali ti nikada neces cuti hrvatske zvanicnike da se posebno obracaju hrvatskom delu BiH kao zasebnom entitetu da nekazem drzavi, kao sto to rade ovi iz Srbije koji imaju posebnu posetu tzv. RS a posebnu zvanicnim institucijama BiH (da ne pominjem u kojoj srazmeri su te posete).


Koliko ja znam Hrvati u BiH predstavljaju jednu izbornu jedinicu prilikom izbora u Hrvatskoj a dijaspora drugu. Zamisli da ti je RS druga izborna jedinica pri glasanju na izborima u Srbiji? Toliko o vezama.

#40 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 21 July 2007 - 02:45

QUOTE(No7 @ 21 Jul 2007, 01:30) <{POST_SNAPBACK}>
Koliko ja znam Hrvati u BiH predstavljaju jednu izbornu jedinicu prilikom izbora u Hrvatskoj a dijaspora drugu. Zamisli da ti je RS druga izborna jedinica pri glasanju na izborima u Srbiji? Toliko o vezama.

Dovoljno je sto se posle 5. oktobra podelilo drzavljanstvo i znanima i neznanima iz "dijaspore" pa nije bilo potrebno ni glasati po Bih ili Hrvatskoj. To se zove mudra politika objedinjavanja srpskog naroda- sve do danasnjeg ustavnog "drzava srpskog naroda i ostalih...".

#41 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 21 July 2007 - 13:45

QUOTE(melankolic @ 21 Jul 2007, 03:45) <{POST_SNAPBACK}>
Dovoljno je sto se posle 5. oktobra podelilo drzavljanstvo i znanima i neznanima iz "dijaspore" pa nije bilo potrebno ni glasati po Bih ili Hrvatskoj. To se zove mudra politika objedinjavanja srpskog naroda- sve do danasnjeg ustavnog "drzava srpskog naroda i ostalih...".


Cenis da gradjani republike "Mrske" ucestvuju na referendumima i i izborima u Srbiji, a da pri tome
nisu nastanjeni u Srbiji? Bole njih da ne kazem za srpsko drzavljanstvo.

Sa Hr je prica naravno deseta.. Ali to i nije tema ovde.

Lep pozdrav
Teja

#42 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 21 July 2007 - 13:51

QUOTE(Teja @ 21 Jul 2007, 12:45) <{POST_SNAPBACK}>
Cenis da gradjani republike "Mrske" ucestvuju na referendumima i i izborima u Srbiji, a da pri tome
nisu nastanjeni u Srbiji? Bole njih da ne kazem za srpsko drzavljanstvo.

Sa Hr je prica naravno deseta.. Ali to i nije tema ovde.

Lep pozdrav
Teja

Nazalost, oni kojima je pomoc drzave najneophodnija, cekaju je otkad su dosli u Srbiju. Za razliku od njih, raznim Mircicima je jako bitno da imaju srpsko drzavljanstvo kako bi imali puni legitimitet u stetocinstvu kojim se bave.

#43 Nelica

Nelica
  • Members
  • 2,870 posts

Posted 21 July 2007 - 15:21

vrucine i kod mene! cool.gif

#44 roadrunner

roadrunner
  • Members
  • 13 posts

Posted 21 July 2007 - 21:27

QUOTE(melankolic @ 21 Jul 2007, 03:25) <{POST_SNAPBACK}>
Bilo ih je, potpuno sam siguran, van predizoborne kampanje jer su se americke najave o skorom priznavanju nastavile i nakon formiranja vlade. Stvarno ne zelim da se nastavljam po toj temi jer za mene to ima znacaja koliko i Ljajiceve izjave o haskim beguncima.
Sto se posebnih odnosa tice, Hrvatska i hrvatski deo muslimansko- hrvatske federacije nisu potpisale nikakve dokumente o paralelnim odnosima. Nekakvi dijasporski odnosi sigurno postoje ali ti nikada neces cuti hrvatske zvanicnike da se posebno obracaju hrvatskom delu BiH kao zasebnom entitetu da nekazem drzavi, kao sto to rade ovi iz Srbije koji imaju posebnu posetu tzv. RS a posebnu zvanicnim institucijama BiH (da ne pominjem u kojoj srazmeri su te posete).

Prvo, pokretanje priche o RS na ovaj nachin potpuno razvodnjava temu, ali izgleda da je to intencija.Kad nemas arumente, strategija- udri artiljerijom okolo, ako nista izazvaces konfuziju
Ali ajd, ako bash hoces po Dejtonu, kao sto svako zna, narocito neko obrazovan ko pise po ovim forumima(to sto sto svoju obrazovanost i upucensot koristi da bi plasirao polusitne to je druga pricha ali chesta medj srbljem)- hrvati nemaju svoj entitet u BiH vec su po ustavu potpuno integrisani u federaciju, tako da Hrvatska ne moze da se posebno "obraca" hrvatskom delu BiH koji ne postoji. Na to se nadovezuje i pricha o geostrateskim dalekoseznim ciljevima Hrvatske (u sustini Vatikana), koji su vazda bili bazirani na chvrstom drzanjuBiH pod Hrvatskim uticajem tj nedeljive BiH do Drine...Ta pricha je mnoooogo starija od ove savremene, ali to je tek daleko od teme.

#45 haski

haski
  • Members
  • 392 posts

Posted 21 July 2007 - 22:10

QUOTE(No7 @ 21 Jul 2007, 03:30) <{POST_SNAPBACK}>
Koliko ja znam Hrvati u BiH predstavljaju jednu izbornu jedinicu prilikom izbora u Hrvatskoj a dijaspora drugu.

Krivo. Postoji samo jedinica za dijasporu. Bilo bi mrvu nezgodno da postoji izborna jedinica za Hrvate iz BiH, obzirom da BiH nije hrvatska provincija nego samostalna država. A kako smo se pretenzija prema BiH odrekli, imamo izbornu jedinicu za dijasporu u kojoj su otprilike 95% glasača BH Hrvati. To što tamošnji Hrvati nisu nikakva dijaspora, nego konstitutivni narod koji u BiH živi stoljećima nije važno. Važno je da se oni ne osjećaju previše izoliranima od matice.

Inače, novi predsjednik SDP-a je u slučaju pobjede na izborima obećao poraditi na tome da se BH Hrvatima ukine pravo izlaska na izbore. I očekivano, izazvao buru. Jer kome njihovi glasovi idu, zna se. A kad je u Saboru tijesno, svaka je ruka važna. Kako ona iz Zagreba, tako i ona iz Širokoga Brijega.

QUOTE(roadrunner @ 20 Jul 2007, 16:52) <{POST_SNAPBACK}>
1. Kako se to Hrvati nikad ne zapitashe -" A jel', sta cemo mi sa 90% Srba u Krajini, odnosno 20% u Hrvatskoj" (Albananca nema vise od 15 odsto). Odgovor znamo, kao i ishod, i to se zove ozbiljna drzava i narod.

Nastranu što nije bilo 90% Srba u Krajini ni 20% u Hrvatskoj, zanimljivo je kako je ponekom srpskom nacionanistu rješavanje pitanja Krajine dokaz kako je Hrvatska ozbiljna država. Svašta se ovdje može pročitati.