Jump to content


Photo

I dalje živa velikosrpska ideja"


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
75 replies to this topic

#16 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 06 July 2007 - 01:28

QUOTE(Div @ 5 Jul 2007, 13:49) <{POST_SNAPBACK}>
Pa, dobro. Ima 65% Srba, 20% Nesrba i 15% Ostalih. (Biće da se Nesrbin piše velikim slovom?)

Super.Eto mozete u Bosni da imate Vojvodjansku autonomiju.

#17 revolucionar

revolucionar
  • Banned
  • 2,408 posts

Posted 06 July 2007 - 04:56

QUOTE(Rad-oh-yeah? @ 6 Jul 2007, 00:48) <{POST_SNAPBACK}>
Popis stanovnistva Republike Srbije 2002.

Ja nemam vremena da se bavim merenjem ciji je veci. A zapravo me i zivo zabole.

Ali ti ostajes uhvacen u lazi, lazovcino. Uta-ta. tongue.gif

Hvatas se za neke detalje ali to nema veze... Nije mi samo jasno zasto se pravis lud i nerazuman a zapravo zivis u Kanadi. Pod uslovom ako imas kanadsko drzavljanstvo a dosao si iz Srbije, objasni mi koje si ti nacionalnosti. Kakvi su uslovi za zaposljavanje u javnom sektoru za Kanadjane i za imigrante ? Sta precizno pise na oglasima i ko ima prednost ? Ne zaboravi da je Kanada mozda najtolerantnija i najpravicnija zemlja u svetu kad je u pitanju imigracija. Sad lepo svima objasni kako je u Srbiji i Vojvodini i za onih 35% posto "nesrpskog" stanovnistva. Drugo, sasvim je normalno da politicari u Srbiji vode brigu o Srbima koji su u manjini u nekim zemljama ili o srpskoj imigraciji. Trenutno demokratske partije u Srbiji vode nekakvu titoisticku politiku "bratstva i jedinstva" i zalosno je sto se tim problemima bave neke ekstremisticke stranke. Trece, pod uslovom ako si bio u Beogradu mozda si video nelegalno romsko naselje u centru grada. Reci da li postoji zemlja u svetu koja bi to tolerisala... Na kraju, koja je misija Sonje Biserko da se bavi Kostunicom i ideolozima velike Srbije ili o ljudskim pravima u Srbiji i van zemlje... Pod uslovom ako si Srbin reci mi da li znas nekog u tvom okruzenju koji zastupa ideju velike Srbije. Uopste ne razumem sta znaci ova paranoja o "Velikoj Srbiji". Izgleda da su neke javne licnosti toliko jadne, bez ideja i da bi ostale interesantne iznose nekakve besplatne sok informacije.

#18 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 06 July 2007 - 06:56

Normalno je da zivi ideja u bilo sta... i Albanci sanjaju o Albaniji koja obuhvata delove Srbije, Makedonije. CG i Grcke... doduse njih podrzavaju najveci moralisti i pozitivci Covecanstva, narod koji nije narod, ljudi koji jedini gaje otvoreni fasizam u svojoj drzavi (tamo nisi Italijan nego si TO italijanskog porekla ili meksickog ili...), oni su jedini ubili u kratkom roku 200 000 ljudi, ko zna koliko generacija unistili i ko zna kakvu stetu za buducnost ostavili... ali Oni podrzavaju Albance, zato ce Velika Albanija ziveti u srcima mnogih. Isto kao i Velika Hrvatska ili Velika Srbija... Nista cudno smile.gif

#19 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 06 July 2007 - 12:07

QUOTE(revolucionar @ 5 Jul 2007, 23:56) <{POST_SNAPBACK}>
Hvatas se za neke detalje ali to nema veze... Nije mi samo jasno zasto se pravis lud i nerazuman a zapravo zivis u Kanadi.

Kakve veze ima to gde ja zivim sa cinjenicom da si slagao?
QUOTE(revolucionar @ 5 Jul 2007, 23:56) <{POST_SNAPBACK}>
Pod uslovom ako imas kanadsko drzavljanstvo a dosao si iz Srbije, objasni mi koje si ti nacionalnosti.

Sta tebe zabole koje sam ja nacionalnosti? Moja stvar.

QUOTE(revolucionar @ 5 Jul 2007, 23:56) <{POST_SNAPBACK}>
Kakvi su uslovi za zaposljavanje u javnom sektoru za Kanadjane i za imigrante ? Sta precizno pise na oglasima i ko ima prednost ? Ne zaboravi da je Kanada mozda najtolerantnija i najpravicnija zemlja u svetu kad je u pitanju imigracija.

Potpuno isti. Uslov je da govore oba zvanicna jezika (Engleski i Francuski).

QUOTE(revolucionar @ 5 Jul 2007, 23:56) <{POST_SNAPBACK}>
Sad lepo svima objasni kako je u Srbiji i Vojvodini i za onih 35% posto "nesrpskog" stanovnistva.

Hocu, kad ti objasnis zasto si slagao.

QUOTE(revolucionar @ 5 Jul 2007, 23:56) <{POST_SNAPBACK}>
Drugo, sasvim je normalno da politicari u Srbiji vode brigu o Srbima koji su u manjini u nekim zemljama ili o srpskoj imigraciji. Trenutno demokratske partije u Srbiji vode nekakvu titoisticku politiku "bratstva i jedinstva" i zalosno je sto se tim problemima bave neke ekstremisticke stranke.

Kakve veze imaju politicari u Srbiji, bratstvo i jedinstvo, ekstremne stranke sa cinjenicom da si ti:
a) namerno slagao (u kom slucaju si lazov i nema razloga da diskutujem sa tobom)
cool.gif pametovao a da ne znas o cemu pricas (u kom slucaju si budala pa opet nema razloga da diskutujem sa tobom)

QUOTE(revolucionar @ 5 Jul 2007, 23:56) <{POST_SNAPBACK}>
Trece, pod uslovom ako si bio u Beogradu mozda si video nelegalno romsko naselje u centru grada. Reci da li postoji zemlja u svetu koja bi to tolerisala...

Tu si u pravu. Zemlja koja drzi do sebe bi Romima obezbedila civilizovaniji smestaj i ne bi ih prepustila samima sebi.

QUOTE(revolucionar @ 5 Jul 2007, 23:56) <{POST_SNAPBACK}>
Na kraju, koja je misija Sonje Biserko da se bavi Kostunicom i ideolozima velike Srbije ili o ljudskim pravima u Srbiji i van zemlje...

Nisam portparlo Sonje Biserko. Zabole me cime se ona bavi. Meni ni iz dzepa ni u dzep.

QUOTE(revolucionar @ 5 Jul 2007, 23:56) <{POST_SNAPBACK}>
Pod uslovom ako si Srbin reci mi da li znas nekog u tvom okruzenju koji zastupa ideju velike Srbije.

Pod uslovom ako ti je IQ preko 50 reci mi zasto si slagao?

QUOTE(revolucionar @ 5 Jul 2007, 23:56) <{POST_SNAPBACK}>
Uopste ne razumem sta znaci ova paranoja o "Velikoj Srbiji". Izgleda da su neke javne licnosti toliko jadne, bez ideja i da bi ostale interesantne iznose nekakve besplatne sok informacije.

Obracas se na pogresnu adresu, ali u svakom slucaju ti si zadnji koji nekome ima pravo da kaze da je jadan.

#20 revolucionar

revolucionar
  • Banned
  • 2,408 posts

Posted 06 July 2007 - 16:27

QUOTE(Milosh76 @ 6 Jul 2007, 06:56) <{POST_SNAPBACK}>
Normalno je da zivi ideja u bilo sta... i Albanci sanjaju o Albaniji koja obuhvata delove Srbije, Makedonije. CG i Grcke... doduse njih podrzavaju najveci moralisti i pozitivci Covecanstva, narod koji nije narod, ljudi koji jedini gaje otvoreni fasizam u svojoj drzavi (tamo nisi Italijan nego si TO italijanskog porekla ili meksickog ili...), oni su jedini ubili u kratkom roku 200 000 ljudi, ko zna koliko generacija unistili i ko zna kakvu stetu za buducnost ostavili... ali Oni podrzavaju Albance, zato ce Velika Albanija ziveti u srcima mnogih. Isto kao i Velika Hrvatska ili Velika Srbija... Nista cudno smile.gif

Ja nemam nista protiv velike Albanije ali sam protiv velike Srbije. Pokusacu to da objasnim. Anglosaksonci zive u Engleskoj, Australiji, Kanadi i USA i pogledajte u koliko drzava samo u USA. Pod uslovom ako zele da ratuju radi demokratije (ili nafte) oni su uvek zajedno i slozni. Ne verujem da bi njihov uticaj u svetu bio isti kad bi ziveli u nekakvoj velikoj anglosaksonskoj drzavi. Velika Srbija bi Srbima samo pravila probleme i stalno bi bila izlozena kritici. Drugi lep primer su Jevreji i Izrael ali o tome nemam vremena detaljno da objasnjavam. Optimalno resenje je da Srbi na Balkanu van Srbije imaju nekakav status : autonomiju, republiku itd. Pod uslovom ako Tadic zeli podelu Kosova, ja sam za tu ideju ali nisam za to da se ta teritorija prikljuci Srbiji. Protiv toga sam da se Republika Srpska prikljuci Srbiji. Medjutim interesantna ideja bi bila da Srbi u Hrvatskoj dobiju nekakav status tipa autonomije.

#21 ArleKino

ArleKino
  • Members
  • 2,390 posts

Posted 06 July 2007 - 17:53

QUOTE(Div @ 5 Jul 2007, 21:49) <{POST_SNAPBACK}>
Pa, dobro. Ima 65% Srba, 20% Nesrba i 15% Ostalih. (Biće da se Nesrbin piše velikim slovom?)


blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif

#22 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 06 July 2007 - 18:27

QUOTE(Div @ 5 Jul 2007, 21:49) <{POST_SNAPBACK}>
Pa, dobro. Ima 65% Srba, 20% Nesrba i 15% Ostalih. (Biće da se Nesrbin piše velikim slovom?)



ne piše se blink.gif
što bi se pisalo?

Edited by BeatrisDal, 06 July 2007 - 18:28.


#23 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 06 July 2007 - 18:30

Mene kopkaju ovi Ostali. Srbi li su, Nesrbi li su, ili neka treca vjera? blink.gif

#24 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 06 July 2007 - 18:38

To su ti Dzedaji rolleyes.gif

#25 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 06 July 2007 - 19:12

QUOTE(king louie @ 6 Jul 2007, 19:30) <{POST_SNAPBACK}>
Mene kopkaju ovi Ostali. Srbi li su, Nesrbi li su, ili neka treca vjera? blink.gif


Pod pretpostavkom da znas koji su ovi "Ostali" wink.gif , ovi Nesrbi ( i meni je veliko slovo OK)bi bili
recimo Madjari,Slovaci,Rusini, Hrvati,Bunjevci, troje Svaba i jedan Turcin koji je kupio neke pivare wink.gif
Tako da verski gledano preovladjuje katolicizam kod ovih Nesrba.

Ne dovoditi u vezu ovo troje Shvaba sa Turcinom, ovi prvi su starosedeoci.

Lep pozdrav
Teja

PS. ja ti odgovorih misleci da su te kopkali ovi Nesrbi.

Ostali su bre nasi dragi Romi.. Valjda je to svakom jasno.
A nasi Romi su Srbi. Slave Djurdjevdan.

Edited by Teja, 06 July 2007 - 19:15.


#26 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 06 July 2007 - 22:15

Zapravo je Div odlicno provalio u cemu je fora. Dezurne SrBende se redovno vrljaju s procenti kako im kad odgovara. A kategorija "ostalih" je tu da pokrije sve i zavara trag.

Mada nisu velikosBi jedini sto pate od te bolesti. Nedavno natrcah na jednog od onih iz "susjetstva" sto volie da mere kukuruze prigodom raznoraznih "glazbenih svjetkovina", po njemu je 70% u Vojvodini Hrvatsko i Madjarsko a Srba nema ni 1/4. Kako su budale svuda iste, bez obzira na veru i naciju, cudo jedno...

#27 revolucionar

revolucionar
  • Banned
  • 2,408 posts

Posted 07 July 2007 - 00:48

QUOTE(Rad-oh-yeah? @ 5 Jul 2007, 17:02) <{POST_SNAPBACK}>
Baska sto si se nalupetao k'o maksim po diviziji ali ovo

jednostavno nije tacno:

Ukupno 2,031,992 100%
Srbi 1,321,807 65,05%
...iz cega logicno sledi da je onih ostalih 34,95%.

Kako to da se Srbendama uvek "slucajno" omaknu ovakve greskice, pa prepolove procenat onih "drugih"? Kako to da se nikad ne zaXebu pa pogrese na drugu stranu pa ispadne naprimer da je Srba u Vojvodini jedva negde oko 1/3? rolleyes.gif wink.gif

Sto se tice podataka u vezi toga koji je procenat Srba u Vosvodini, reci cu ti da nisam slagao vec sam otprilike dao brojku jer mislim da to uopste nije ni bitno. Oni su tamo u vecini (Preko 50,1 %).
Verovatno si bolje informisan od mene ali veruj da za neke etnicke grupe nisam ni znao da postoje...

Population by national or ethnic groups: [1]


Number %
TOTAL 2,031,992 100
Serbs 1,321,807 65.05
Hungarians 290,207 14.28
Slovaks 56,637 2.79
Croats 56,546 2.78
Yugoslavs 49,881 2.45
Montenegrins 35,513 1.75
Romanians 30,419 1.5
Roma 29,057 1.43
Bunjevci 19,766 0.97
Rusyns 15,626 0.77
Macedonians 11,785 0.58
Ukrainians 4,635 0.23
Muslims (by nationality) 3,634 0.18
Germans 3,154 0.16
Slovenes 2,005 0.1
Albanians 1,695 0.08
Bulgarians 1,658 0.08
Czechs 1,648 0.08
Russians 940 0.05
Gorani 606 0.03
Bosniaks 417 0.02
Vlachs 101 0
Others 5,311 0.26
Regional identity 10,154 0.5
Undeclared 55,016 2.71
Unknown 23,774 1.17

#28 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 07 July 2007 - 01:55

QUOTE(revolucionar @ 6 Jul 2007, 19:48) <{POST_SNAPBACK}>
Sto se tice podataka u vezi toga koji je procenat Srba u Vosvodini, reci cu ti da nisam slagao vec sam otprilike dao brojku jer mislim da to uopste nije ni bitno. Oni su tamo u vecini (Preko 50,1 %).

I onaj Ujka sto ga gore pomenuh je isto otprilike dao brojku, nije slagao. Sta zna dete sta je milion i trista 'iljada a sta je pola miliona. Tako i ti. Sta je to trista 'iljada dusa razlike. Kuj gi jebE kad nisu Srbi, nisu ni bitni ondak. rolleyes.gif

Znaci nisi lagao, nego priznajes da si lupetao o necemu usta se ne razumes. Opcija b. wink.gif

A da li je bitno ili ne i koliko je bitno - da ti nije bilo bitno ne bi ni poceo da se vrljas s procentima.

QUOTE(revolucionar @ 6 Jul 2007, 19:48) <{POST_SNAPBACK}>
Verovatno si bolje informisan od mene ali veruj da za neke etnicke grupe nisam ni znao da postoje...

Ajd' sad, ce me ubedjujes da znas bolje od ljudi koji su se sami izjasnjavali na popisu sta su po nacionalnosti. Bravo genije!

(Bajdvej, mozes rezultate popisa da nadjes i na srpskom...)

#29 revolucionar

revolucionar
  • Banned
  • 2,408 posts

Posted 08 July 2007 - 00:35

QUOTE(Rad-oh-yeah? @ 7 Jul 2007, 01:55) <{POST_SNAPBACK}>
I onaj Ujka sto ga gore pomenuh je isto otprilike dao brojku, nije slagao. Sta zna dete sta je milion i trista 'iljada a sta je pola miliona. Tako i ti. Sta je to trista 'iljada dusa razlike. Kuj gi jebE kad nisu Srbi, nisu ni bitni ondak. rolleyes.gif

Znaci nisi lagao, nego priznajes da si lupetao o necemu usta se ne razumes. Opcija b. wink.gif

A da li je bitno ili ne i koliko je bitno - da ti nije bilo bitno ne bi ni poceo da se vrljas s procentima.
Ajd' sad, ce me ubedjujes da znas bolje od ljudi koji su se sami izjasnjavali na popisu sta su po nacionalnosti. Bravo genije!

(Bajdvej, mozes rezultate popisa da nadjes i na srpskom...)

Pod uslovom ako sam Srbin mene zaista mnogo ne interesuju Americki, Nemacki, Albanski interesi... U pravu si da mi nisu bitni ako su tebi bitni to je tvoj problem...
Vec kad si kod procenta mislio sam na Madjare i negde sam procitao da ih ima nekih 15%. Za mene to znaci da ta etnicka grupa moze da trazi nekakav specijalan status. Zbog toga sam proizvoljno i dao te procente. Na kraju, sta to treba da se razume ? Ono sto mene licno zanima to su ljudska prava i Srbima su u nekim zemljama ta prava ugrozena. Pod uslovom ako uopste mozes da razumes, poenta mog komentara je fokusirana na ljudskim pravima a neke javne licnosti se vise bave paranoicnim teorijama o Velikoj Srbiji koje mozda zastupa par ljudi u Srbiji. Istovremeno ih ne interesuju prava stotine hiljade Srba u nekim delovima bivse YU...
Na kraju prestani molim te da pricas o tome kako si najlepsi, najpametniji, najbolji... a svi ostali sa IQ manjim od 50, lupaju, glupi su... To je odraz primitivizma i nekulture. Prosetaj malo po svetu i videces da takav tip diskusije ne postoji u civilizovanom svetu.

#30 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 08 July 2007 - 02:28

QUOTE(revolucionar @ 7 Jul 2007, 19:35) <{POST_SNAPBACK}>
Pod uslovom ako sam Srbin mene zaista mnogo ne interesuju Americki, Nemacki, Albanski interesi... U pravu si da mi nisu bitni ako su tebi bitni to je tvoj problem...

Govori se o zivim ljudima, njih oko tristo hiljada, koji imaju porodice, zive, rade, vole se, koje si ti cas posla potezom pera (tj. tastature) - izbrisao. A ne o nekim apstraktnim kategorijama, brojkama, interesima.

I to je ono sto treba da razumes pre nego sto sebi dozvolis da se upustas u ovakve diskusije.


QUOTE(revolucionar @ 7 Jul 2007, 19:35) <{POST_SNAPBACK}>
Vec kad si kod procenta mislio sam na Madjare i negde sam procitao da ih ima nekih 15%. Za mene to znaci da ta etnicka grupa moze da trazi nekakav specijalan status. Zbog toga sam proizvoljno i dao te procente.

Vojvodina kao takva nije nastala zbog Madjara, nego zbog Srba koji su je izvojevali jos tamo 1848. Nigde na svetu procenat zastupljenosti jedne manjine nije iskljucivi razlog za dobijanje specijalnog statusa, niti postoji neki odredjeni procenat preko koga kada se predje manjina mora da dobije neki specijalni status. Sve je to stvar unutrasnjeg uredjenja pojedinih drzava i zavisi od mnogo faktora. Teritorijalna autonomija nije jedini postojeci nacin za ostvarivanje manjinskih prava, postoje i druge varijante.

Uglavnom civilizovanije drzave polazu vise paznje na postovanje manjinskih prava bez da se oko toga puno lome koplja u javnosti, mada budalastih pojedinaca ima svugde. Balkan tu nije izuzetak, samo je koncentracija malo veca od uobicajene.

QUOTE(revolucionar @ 7 Jul 2007, 19:35) <{POST_SNAPBACK}>
Na kraju, sta to treba da se razume ?


Vidi gore, vec sam objasnio.

QUOTE(revolucionar @ 7 Jul 2007, 19:35) <{POST_SNAPBACK}>
Ono sto mene licno zanima to su ljudska prava i Srbima su u nekim zemljama ta prava ugrozena. Pod uslovom ako uopste mozes da razumes, poenta mog komentara je fokusirana na ljudskim pravima a neke javne licnosti se vise bave paranoicnim teorijama o Velikoj Srbiji koje mozda zastupa par ljudi u Srbiji. Istovremeno ih ne interesuju prava stotine hiljade Srba u nekim delovima bivse YU...

Lepo je sto se interesujes za ljudska prava, samo sto je to univerzalna kategorija i nema moja prava tvoja prava. Ne mozes da se brines za ljudska prava Srba ako nisi jednako zabrinut za ljudska prava onih drugih.

Koliko su teorije o Velikoj Srbiji paranoicne i koliko ih ljudi zastupa - evo ti najbrojnija stranka u Skupstini, sa milion i sto hiljada glasova, njihovo sluzbeno glasilo se zove bas "Velika Srbija" a lideri javno pricaju kako se ne odricu granica Karlobag-Ogulin-Karlovac-Virovitica. Jebiga.

Ugrozena prava stotine hiljada Srba u nekim delovima bivse YU - gde tacno? U BiH imaju RS gde rade sta hoce, ne bih rekao da su tu mnogo ugrozeni. U CG, Makedoniji, Sloveniji isto nisam cuo da ih mnogo sikaniraju.

Ostaju Kosovo i Hrvatska. Sa obe ove teritorije Srbi su vec odavno prakticno pocisceni. Zalosno je ali je tako, i to ide na dusu onih koji su Srbiju i te iste Srbe tada vodili i krojili im (izuzetno glupavu) politiku. Znaci onaj ispod lipe i onaj sa zardjalom kasikom. Sad je vrlo malo toga ostalo sto moze da se uradi da se situacija promeni. Sto naravno ne znaci da se ne treba ni pokusavati, ali treba biti realan. Price o "oslobodjenju okupirane Krajine i Kosova" definitivno ne koriste nikome, najmanje preostalim Srbima sto tamo zive.

QUOTE(revolucionar @ 7 Jul 2007, 19:35) <{POST_SNAPBACK}>
Na kraju prestani molim te da pricas o tome kako si najlepsi, najpametniji, najbolji... a svi ostali sa IQ manjim od 50, lupaju, glupi su... To je odraz primitivizma i nekulture. Prosetaj malo po svetu i videces da takav tip diskusije ne postoji u civilizovanom svetu.

A di sam ja to kaz'o da sam najlepsi i najpametniji? Boz' sacuvaj!

A sto se tice primitivizma i nekulture, samo se prilagodjavam sagovorniku. innocent.gif