Jump to content


Photo

In memoriam


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
14 replies to this topic

#1 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 01 July 2007 - 21:11

...

#2 AndiSam

AndiSam
  • Members
  • 635 posts

Posted 01 July 2007 - 23:55

Preduhitrio si me.

http://www.nin.co.yu...iva/2512/1.html

#3 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 01 July 2007 - 23:55

...

Preminuo Milan Oklopdžić
BEOGRAD, 1. jula 2007. (Beta) - Pisac Milan Oklopdžić preminuo je sinoć u 59. godini u San Francisku posle komplikacija izazvanih dijabetesom, javio je u nedelju uveče B92.

Oklopdžić, poznat kao Mika Oklop, rođen je 1948. na Čuburi u Beogradu. Diplomirao je na Fakultetu dramskih umetnosti, a magistrirao na Kalifornijskom univerzitetu na kojem je neko vreme i predavao.

Pisao je romane, drame i scenarija. Autor je, između ostalog, romana "Video", "Metro" i "Horseless", ali je najpoznatiji po prvom romanu, "CA Blues" koji je objavljen 1981. godine i štampan u sedam izdanja i ukupnom tiražu od 100.000 primeraka.

...

#4 DRUGA strana...

DRUGA strana...
  • Members
  • 137 posts

Posted 02 July 2007 - 15:19

A ko kao "klinac" nije pročitao CA BLUES, ostao je uskraćen za neki drugačiji pogled na svet ( iz tadašnjeg komunističkog sivila ) i (nažalost) verovatno kasnije počeo da sluša Cecu i pljuje po zapadnoj civilizaciji.

Da bih izbegao patetiku, samo ću reći da je zaista bio veliki šmeker .

#5 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 02 July 2007 - 19:17

...kratka partija...

"Nekada sam verovao da ću preko pisanja da uhvatim neku zgodnu žensku. I to mi se dogodilo ... moja žena Brana je ubedljivo najlepša ... tako da sada pisanje predstavlja dijalog sa Svevišnjim. Nešto kao kod Bergmana u “Sedmom pečatu”, partija šaha sa smrću, koja traje ... "(2002)

ca blues, jedna od stvari koja je doprinela odluci...no regrets, vetar mozda jace duva i zvezda ume da upece, al' se covek vremenom navikne...covek treba sve da proba, partije umeju da budu kratke

#6 Lavinia Amaldi

Lavinia Amaldi
  • Members
  • 2,362 posts

Posted 02 July 2007 - 20:30

ca blues.. kakva je to avangarda bila nekad...

#7 Rostokovsky

Rostokovsky
  • Members
  • 3,260 posts

Posted 03 July 2007 - 03:18

QUOTE(Mr.Smith @ 2 Jul 2007, 14:17) <{POST_SNAPBACK}>
...covek treba sve da proba, partije umeju da budu kratke



ovo je jos jedna slicnost izmedju coveka i svinje, pored velike inteligencije i slusanja Mocarta, naravno

#8 Costanza

Costanza
  • Members
  • 350 posts

Posted 03 July 2007 - 03:39

QUOTE(Mr.Smith @ 2 Jul 2007, 20:17) <{POST_SNAPBACK}>
...kratka partija...

"Nekada sam verovao da ću preko pisanja da uhvatim neku zgodnu žensku. I to mi se dogodilo ... moja žena Brana je ubedljivo najlepša ... tako da sada pisanje predstavlja dijalog sa Svevišnjim. Nešto kao kod Bergmana u “Sedmom pečatu”, partija šaha sa smrću, koja traje ... "(2002)

ca blues, jedna od stvari koja je doprinela odluci...no regrets, vetar mozda jace duva i zvezda ume da upece, al' se covek vremenom navikne...covek treba sve da proba, partije umeju da budu kratke

Video sam ga kako se guši u snu, bestelesan, bez svesti, bez mogućnosti da se ikad probudi. Video sam sve jasno
Stanley Kubrick
kao kod Stanleya Kubricka koji me u svim filmovima bombardovao kristalno jasnim slikama, neshvatljivo čistim fotografijama - bio sam kamera koja je slikala scene iz nekog njegovog-mog filma
Linda MyCartney koja tapše Hendrixa po ramenu na snimanju ELECTRIC LADYLAND, a on joj, čim se ona izmakne, kaže BELO KOPILE, a ona nastavlja da fotografiše ljude iz studija tatinom Eastman kamerom i Eastman Kodak kolor-filmom i
i Lenny Bruce i Janis Joplin i Jim Morrison i Billie
Holiday i Charlie Parker i John Coltrane i Dylan
Thomas i Jack Kerouac i Neal Cassady i Albert
Ayler i
SVI su umirali u jednoj sobi, beloj, sa pravilno raspoređenim krevetima, tako da svako svakog može da gleda u lice, sa malim iglicama zabodenim u vene, sa flašom SOUTHERN COMFORTA u drugoj ruci.

Edited by Costanza, 03 July 2007 - 03:41.


#9 toal

toal
  • Members
  • 662 posts

Posted 03 July 2007 - 05:40

Attached File  Peyote_001.jpg   27.63KB   87 downloads

Edited by toca, 03 July 2007 - 05:41.


#10 pugacov

pugacov
  • Members
  • 126 posts

Posted 03 July 2007 - 23:04

Posle Vinetua je dosao na red i Mika Oklop. Vreme kad smo mislili da se tako prestaje biti klinac!

#11 siroma

siroma
  • Banned
  • 772 posts

Posted 04 July 2007 - 04:34

legenda
pustio sam dok pisem ovo neki lejt najt ecm dzez - steve kuhn - remembering tomorrow
samo za mene i miku
sta reci
zivece u mojim mislima
postupcima
i delima
bilo je tako slatko citati ga
tako radosno
svi smo mi pomalo on
ucio nas je
zivotu
i kako postati covek
uvek
i dovek

#12 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 18 July 2007 - 19:47

R.I.P.

sad.gif

#13 Porucnik Vasic

Porucnik Vasic
  • Members
  • 152 posts

Posted 19 July 2007 - 16:10

Велику је књигу на писао,једну од оних које су на мене пресудно утицале.Трагично како је завршио. Бог душу да мз прости.

#14 tanjakis

tanjakis
  • Members
  • 8 posts

Posted 20 July 2007 - 10:32

Znam samo da sam vise puta procitala ovu za mene tada najbolju knjigu svih vremena. Posto sam je citala u VII razredu, secam se da je bila tema iz pismenog - utisci o jednoj knjizi - i da sam naravno ja pisala CA blues, ali sam dobila 3 zbog "nepodobnog stiva". Tada sam i ja resila da budem nepodobna i evo zivim blues sve do sada.

Zao mi je sto je umro, ali dobro je sto je uopste postojao takav lik.

#15 April

April
  • Members
  • 1,314 posts

Posted 21 July 2007 - 11:22

Beogradsko dete...prvi bubnjar Elipsi...zbog njega sam lagao na zivim na Cuburi(a ziveo sam na Neimaru-komsija,ali ipak)