Jump to content


Photo

Kad otadzbina pozove


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
101 replies to this topic

#1 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 29 June 2007 - 20:59

QUOTE
Otkup vojnog roka za dijasporu 29. jun 2007. | 19:13 | Izvor: Beta Beograd -- Novim predlogom zakona o vojsci i odbrani predviđeno je uvođenje otkupa vojnog roka za vojne obveznike koji žive u inostranstvu.

Državni sekretar u ministarstvu odbrane Zoran Jeftić izjavio je na skupu "Vidovdanski dani dijaspore" da će predlog zakona biti gotov u julu i da bi pred Skupštinom Srbije mogao da se nađe u oktobru ove godine.

Jeftić je istakao da će profesionalizacija vojske biti završena do 2010. godine i da se sledećih godina očekuje "lagano smanjenje pozivanja regruta".

On je naveo da se u inostranstvu nalazi skoro 44 hiljade regruta, od kojih je za 15 hiljada odobren privremni boravak u inostranstvu.

Zamenica načelnika Uprave za upravne poslove u MUP-u Srbije Zorica Kasalica Lončar rekla je da deca rođena u inostranstvu mogu da traže državljanstvo Srbije po poreklu i dodala da deca iz brakova gde je jedan supružnik stranac mogu to pravo da ostvare do 23. godine.

Ona je kazala da su u toku pripreme da se započne izdavanje novih ličnih dokumenata.

Zamenik direktora Direkcije za konzularne poslove u MIP-u Miroslav Prcović rekao je na skupu da iznos za konzularne poslove koji plaćaju građani mora da bude značajno smanjen, istakavši kao primer da je preskupo da izdavanje pasoša u inostranstvu košta 200 evra.

On je dodao i da konzularni predstavnici moraju da budu 24 sata dnevno dostupni za naše građane kojima je potrebna pomoć.



Sta je sledece? Free Jail kartica ko u monopolu? Jbt, ladno legalizuju korupciju.

Edited by BlackDog, 29 June 2007 - 21:05.


#2 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 29 June 2007 - 21:02

Gde bre nalazis sve ove bisere "proevropske" vlade.Poceli su od skolstva a sada vidim rade na poslovima odbrane.

#3 Adam

Adam
  • Members
  • 1,472 posts

Posted 29 June 2007 - 21:41

molim nadlezne da po ambasadama izloze cenovnike, onako ko za dokumente, da znamo sta mozemo da si priustimo. voleo bih da znam kako da se ponasam ako me neko iznervira - cisto da mogu da se sirim po guberu. da znam na vreme dal da vredjam, vatam za gusu il da odma vadim utoku. doduse, ako su cene u skladu sa uslugama nasih predstavnistava bojim se da bi mi zafalilo i za jedno posteno plazenje. a lepo zaradjujem, ne mogu se pozaliti...

#4 Rastko

Rastko
  • Members
  • 4,352 posts

Posted 29 June 2007 - 22:21

Po Ustavu su svi građani ravnopravni. Čak i po Tadić- Nikolić-Koštuničinom. Ovo je dakle neustavno.

#5 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 29 June 2007 - 22:28

QUOTE(Rastko @ 29 Jun 2007, 23:21) <{POST_SNAPBACK}>
Po Ustavu su svi građani ravnopravni. Čak i po Tadić- Nikolić-Koštuničinom. Ovo je dakle neustavno.


nije tacno!!! U ustavu lepo pise da je srbija zemlja srbskog naroda i ostalih...... cool.gif

#6 Adam

Adam
  • Members
  • 1,472 posts

Posted 29 June 2007 - 22:28

QUOTE(Rastko @ 30 Jun 2007, 00:21) <{POST_SNAPBACK}>
Po Ustavu su svi građani ravnopravni. Čak i po Tadić- Nikolić-Koštuničinom. Ovo je dakle neustavno.


pa necemo se drzati ustava ko pijan plota...

#7 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 30 June 2007 - 00:28

Meni samo nije jasno ko ce da im plati jedan jedini cent...
I kako ce da nateraju nekog da im plati i zasto bi im iko platio ista...

#8 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 30 June 2007 - 01:31

QUOTE(SINE QVA NON @ 30 Jun 2007, 01:28) <{POST_SNAPBACK}>
Meni samo nije jasno ko ce da im plati jedan jedini cent...
I kako ce da nateraju nekog da im plati i zasto bi im iko platio ista...


Kako što? Pa da spere bruku sa sebe u selo.

Neće on, majku mu, da bide onaj što j' pobego od vojsku. Nego gazda što je im'o pare da da, da se ne bi mrcvario kad mu je lepše po Wien.

Jer tako je u mogućnosti TM.

Edited by gotivac, 30 June 2007 - 01:32.


#9 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 30 June 2007 - 01:54

Platice oni koji nisu odsluzili ,a zele povremeno da posete rodni kraj ,u slucaju da imaju dvojno ili drzavljanstvo Srbije.U slucaju drzavljana Srbije sa samo boravkom u inostranstvu odbice im produzenje pasosa ako ne plate.

#10 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 30 June 2007 - 02:41

QUOTE(MAGRIPA65 @ 29 Jun 2007, 17:54) <{POST_SNAPBACK}>
Platice oni koji nisu odsluzili ,a zele povremeno da posete rodni kraj ,u slucaju da imaju dvojno ili drzavljanstvo Srbije.U slucaju drzavljana Srbije sa samo boravkom u inostranstvu odbice im produzenje pasosa ako ne plate.



Ma ne verujem.
Sto bi platili kada nema sanse da snose ikakve sankcije? Ne verujem ni da ce da ih hapse ako dodju.
A takodje mislim da ne postoji pravni osnov da im odbiju produzenje pasosa.

#11 kiklop

kiklop
  • Members
  • 847 posts

Posted 30 June 2007 - 04:32

QUOTE(SINE QVA NON @ 29 Jun 2007, 22:41) <{POST_SNAPBACK}>
Ne verujem ni da ce da ih hapse ako dodju.
A takodje mislim da ne postoji pravni osnov da im odbiju produzenje pasosa.

Veruj, vec su hapsili nekolicinu...

#12 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 30 June 2007 - 05:12

QUOTE(kiklop @ 29 Jun 2007, 20:32) <{POST_SNAPBACK}>
Veruj, vec su hapsili nekolicinu...



Znam, ali su ih odma' pustali.
Niko nije osudjen zbog toga i sada ne sedi u zatvoru zbog "izbegavanja vojne obaveze". Ako neko zna za takav slucaj - onda nek ovde javno napise...

A i malo-malo pa daju neku amnestiju.
Po meni, nece se vise hapsiti a i tendencija je da se obavezni vojni rok kompletno ukine.

Zato je svaki onaj koji plati - glup. Sorry.

#13 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 30 June 2007 - 07:58

Ovo je vrhunac neustavnosti, a koliko je odvratno, ne želim ni da komentarišem. Legalizovano otimanje para ljudima ni za šta.

#14 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 30 June 2007 - 08:34

+jebanje u zdrav mozak onih koji su bili dovljno nesrecni da ostanu ovde.

#15 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 30 June 2007 - 08:35

Kad otadzbina pozove... ja se uhvatim za q... i kazem postaru da me nije nasao wink.gif